V zajetí teroru

V zajatí teroru

Thriller / Drama / Psychologický

USA, 2006, 84 min

• Matty

Všechny svoje prsty, schováme si v hrsti. Spočítáme je hned, jedna, dvě, tři, čtyři, pět. Na sledování velice nevhodný, protože špatný film. Psychologický thriller bez špetky psychologie pouze úporně potí, co se dá, ze situace: sympatický mladý Evropan je vyslýchán brutálním Maročanem. Žádná atmosféra, žádný zájem o život hlavního hrdiny a aktuální počet jeho prstů na ruce. Nepříjemná nuda. 40% Zajímavé komentáře: kwoky, Merggie(18.11.2007)

• Tipek_14

No úprimne, ak to malo vyvolať na konci dojem veľkého prekvapenia zo zvratu, tak omyl! Prekvapilo ma akurát to, že to už skončilo. Veľmi živo si viem predstaviť, ako to všetko mohlo pokračovať. Prišlo mi to, ako iba taká dobra zápletka na úvodnú hodinu filmu z troch. Po zábere na sochu slobody som práve čakal, že konečne začína to pravé orechové - hľadanie teroristov ale...čo už. Sklamal ma tento film. Škoda.(11.8.2008)

Chytře pojatá šachová partie dvou silných osobností se mírně otřásá v základech díky jistým nelogickým změnám tempa, které občas filmem problesknou. Nicméně jisté okamžiky jsou velmi sugestivní, herecké výkony na úrovni a nitky pravdy jsou celkem schopně rozplétány, nemluvě o zajímavém, leč přeci jen odhadnutelném finále. A rozhodně to má myšlenku!(17.6.2006)

Škoda, že tento premýšľavý, inteligentný triler nemal väčšiu podporu štúdia, aby sa mohol dostať do širokej distribúcie. Malkin rozohráva hru na kočku a myš (nič originálnejšie ma nenapadlo), kde sme v napätí, čo sa stane o minútu. Na záver nám pripraví veľké prekvapenie, ktoré nie je samoúčelné a filmu dodáva nový, hlbší rozmer. Film sa tak stane navyše kontroverzným. Film, stojaci predovšetkým na hereckých výkonoch ústrednej dvojice.(2.6.2012)

Neviem prečo má tak málo percent, keď film je dobrý a na pár malých chýb je viac než dobrý. 632 hodnotení to je dosť málo. Na takéto filmy nie sú reklamy, trailery ani nič čo by ich kus priblížilo divákom a to je teda škoda.Nemusí byť každý film kinohit, aby bol film dobrý. Práve zháňam filmy s Ryanom Phillippem a natrafilm som aj na tento ináč by som sa k nemu nedostal a nikdy ho nevidel a to by som prišiel o dobrý film. Thriller ako má byť, s dobrou zápletkou a rozuzlením, až na konci som všetko pochopil a také filmy sa mi páčia. Diváka v tiahne do deja, a prežíva celý film to mučenie čo Ryan. Takéto filmy by som rád pozeral každý večer. Pár drobných chýb tam síce je, ale to podľa mňa v každom filme. Film aj tak stojí za pozretie, aj keď len na jedno. Ja by som tento film hodnotil na 70 - 75%. Záleží to aj od vkusu, ale dať filmu odpad tak to je na zamyslenie. Chcel som kus opísať ten koniec, ale pre tých, ktorý tento komentár čítajú a chcú si film pozrieť tak som im to nechcel pokaziť.(21.1.2010)