Příběh čtyř mladých muslimů, kteří se v září 2001 vydali z anglického městečka Tipton na výlet do Pákistánu, začíná nevinně. Devatenáctiletý Asif jede navštívit svou nevěstu a na připravovanou svatbu pozve kamarády Ruhela, Shafiqua a Monira. Setkají se v Karáčí, odkud jejich cesta vede do Afghánistánu. Tam jsou zatčeni spojeneckými silami. Jeden beze stopy zmizí a tři zbývající mladíci, které Američané považují za teroristy, spolupracující s Tálibánem, jsou vyslýcháni, ponižováni, mučeni a posléze deportováni do zajateckého tábora Guantánamo na Kubě. „Vždycky nám tvrdili, že v této věznici jsou umístěni nejnebezpečnější teroristi světa, ale tohle byli úplně obyčejní angličtí teenageři, kteří se ocitli v pasti neobyčejných událostí,“ říká režisér Winterbottom. „Nejjednodušší a nejefektivnější způsob jak vyprávět jejich příběh byl nechat je, aby ho vyprávěli oni sami.“ (oficiální text distributora)

Doomer

Jednostrane zamereny dokument, tezko rict co delali predtim a to ze vezni poslouchaji hip-hop neznamena ze jsou to normalni "v pohode kluci" ()

pekas

Na tento film jsem byl velice zvědavý a dá se říci, že mne nezklamal. Bylo v něm přesně to, co jsem dle popisů čekal. Kde je pravda asi přesně ví málokdo. Já se ale spíš kloním na stranu nedobrovolných aktérů, že je Bush hajzl o tom není pochyb. Takovýhle výlet po letech domů, to je zkušenost, kterou asi nechce zažít nikdo. Spíš se divím klidu hlavních aktérů, s jakým všechny ty hrůzy popisovali. Tři hvězdy dávám ne proto, že by se mi film nelíbil. Líbil. Mám však radši optimističtější žánry. ()

Tichoza

Velmi silný a kvalitně natočný film, na kterém asi něco bude....i když my...obyčejní lidé o tom, co se tam dělo, stejně budeme vždycky vědět tak akorát velký hovno. ()

Ikewoo

"Něco se stalo. Ti zlí lidé nakonec možná nebyli tak zlí... Ale jak by mohly US of America uznat chybu? Proto je nikdy zcela neočistíme." Asi tahle možná myslela politicko-mocenská reprezentace v Americe, následovaná panicky zfanatizovaným davem nově přeformulované "západní civilizace", když vytáhla za svým božsky neomylným prezidentským vůdcem na křížové tažení. Ano, radikalismus je špatný, ale ten islámský stejně jako ten "demokratický". Film ale prvoplánově nekritizuje, film dokumentárně-hraným stylem vypráví příběh. Třebaže motivace hrdinů je opravdu vratká, tak hlavním poselstvím podle mě není ani tak ukázat ty posližené omylem, ale ilustrovat, co se stane, pokud se některá kultura vzdá tolerance k ostatním. (V historii sice kultury vždycky soupeřily, ale nauka o dějinách je konečně od toho, abychom pochopili, co jsme dělali špatně.) A pokud se jí vzdá jedna, pak se jí v obraně vzdá i druhá. A nezáleží tu, jestli obviníte Usámu nebo Bushe, nezáleží, jestli hrdinům filmu věříte nebo ne. Faktem je, že se to dělo. A faktem je, že americká administrativa tím neporušila jenom humanitu, ale i mezinárodní právo. Ovšem, kdo je obviní a postihne, že? ()

Adrii

Jeden z nejdrsnějších filmů jaký jsem kdy viděla.. Celý film jsem koukala s otevřenou pusou, ani nevdechla a nevěřícně zírala... nejhorší je, že i přesto, že film je podle skutečné události, věřím, že skutečnost byla ještě děsivější... Každopádně film ve Vás něco zanechá, něco, o čem budete přemýšlet ještě dlouho... Jak jsou lidé schopni dělat si tyto věci navzájem?! ()

kedluben

dokument, nedokument. to je prostě jedno. mám takovou divnou pachuť... jako bysme v tomhle jeli tak trochu všichni. jinak moc dobré. ()

MyFairLady

Dokument, ktory si by zasluzil sirsiu diskusiu o podozrievavosti, klamani, prevencii a o "cierno-bielom" svete.... V kazdom pripade, sugestivny pribeh. ()

HokusPokus

Film působí amatérsky, jakoby režisér použil kameru, kterou točil dědovy šedesátiny.. vzniká tak dojem, že tragédii tří kamarádů, kteří byli ve špatnou dobu na špatném místě, pořídil někdo další z party.. což spolu s faktem, že se to opravdu stalo, vytváří velmi skličující atmosféru plnou strachu a bezmoci.. ()