Reklama

Reklama

Černý štír

  • Čína Jie jen (více)
všechny plakáty
Trailer

Příběh historického velkofilmu se odehrává v 10. století na císařském dvoře, kdy je Čína zmítána nepokoji a chaosem. Ve středu děje stojí korunní princ Wu Luan, který se bezmezně zamiluje do mladé dívky Wan. Plány mu však zkříží vlastní otec, když si ji sám vezme za ženu. Wu Luan odchází do exilu, kde ho časem dostihne zpráva o císařově zavraždění. Princ je novým panovníkem poslán do vzdálené země a trýzněn nemožností naplnit svou životní lásku. Zrazen a vyčerpán vyzývá vládce k závěrečnému souboji, který navždy rozhodne o osudu císařské rodiny. Snímek plný soubojů, intrik a velkolepých scén se může honosit také unikátní filmovou kulisou – královským palácem, který je s rozměry 180 x 60 metrů největší filmovou stavbou v Číně. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

Sysel_CZ 

všechny recenze uživatele

Na počátku byly tři, za obsazení, za žánr, za všechno. Ale pak jsem to viděl celé. No byla tu značná inspirace Shakespearem, byly tu jakési klišoidní elementy, ale bože, já se nudil. Ani jeden z mých nej - herců nezachránil film od toho, aby se nesnažil působit přestylizovaně a aby se v pokusu o formu neobětoval děj. Neusnul jsem, ale jen proto, že jsem při sledování myslel na něco úplně jiného. ()

KoleckoR 

všechny recenze uživatele

Historický film, se skvěle zvládnutými souboji, skoro až někdy s baletní přesností a vizualizací, doplněný zpomalenými výstřiky krve (je to u těchto filmů v poslední době hodně oblíbené a není to vůbec ke škodě). Ale ze 130 minut délky filmu je jich tam zatraceně málo (3). Melodramatický konec á la Shakespeare, kdy se vzájemně otráví snad celá vládnoucí dynastie, už trochu pokulhává. Vyzvednout by se ale dala povedená epická hudba. ()

Reklama

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Klasické antické a krvavé drama v asijském provedení. Důraz na teatrálnost scén, krásný balet místo akce, vyšroubované emoce, zvraty a zrady. Ambice byly bohužel o něco vyšší než schopnosti tvůrců a délka je sakra přepálená. Kamera, hudba i herci dělají, co mohou. Ale neoriginálnost a délka to nevzdávají... 70% ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Hrozna nuda, ale nieco to do seba malo:) Obcas to aj bolo zaujimave, ale vacsinou som sa nudil a samotne boje mi nic nepovedali. Lietajuci bojovnici ma moc neberu, skor je to take prehnane, ake vzdialenosti dokazu prekonat vo vzduchu. Nieco pozitivne by sa aj naslo vo filme, to zas nemozem povedat, ze by ma z toho nic nezaujalo z bojov, len chcem tym naznacit, ze niektore useky filmu bojov boli pritiahnute za vlasy. Zvysok filmu len bol prilis moc ukecany, co mu len uskodilo. Dalo sa to aj zmaknut v kratsom useku stopaze filmu. ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Shakespeare si s Dálným východem rozumí (heslo 'everybody dies') a Ye yan to ilustruje celkem příkladně. Mám cukání jít s hodnocením výš, protože tempo, (audio)vizuál a občasná divadelní stylizace mi velice sedly a (buďme ještě chvíli povrchní) Wu a Huang jsou prostě liang wei shuaige a je radost se na ně dívat. Jenže film, který je natolik o postavách a motivacích a natolik konverzační, by si zasloužil poněkud výraznější herecké výkony (nikdo tu nehraje špatně, ale nikdo taky nepředvedl nic, z čeho bych byla nějak extra paf). Ye yan je navíc zbytečně krotký, kompromisní film, který všechno dělá tak nějak akurátně a v žádném ohledu nejede na "plný koule". Takový hezčí Hollywood - nic míň, ale taky nic víc. Škoda. (Nejlepším čínským Hamletem pro mě i nadále zůstává ten divadelní, v podání shnaghaiského operního ansámblu.) ()

Galerie (52)

Zajímavosti (2)

  • Královský palác se s rozměry 180 m na délku a 60 m na šířku stal největší postavenou budovou v Číně. (TomikZlesa)
  • Do role královny se rozhodovalo mezi čínskými herečkami Gong Li, Ziyi Zhang a Meggie Cheung, když roli dostala Ziyi Zhang, byla část scénáře přepsána, aby byla královna mladší. (TomikZlesa)

Reklama

Reklama