Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

quido.morava

Občas se na filmy mně sympatické podívám s odstupem času znova - někdy vidím docela jiný film, než předtím, jindy je to naopak - u tady toho snímku vidím stále tentýž, podle mého velmi zdařilý pokus o cosi jiného a nekonvenčního. Přitom je to vlastně obyčejný příběh, jakých můžou být tisíce. Jenže tady ten je vyprávěný srdcem, a v tom je asi ta síla. Jednoduše a v krátkosti, snímek Once mne zasáhl, jako málokterý film, velmi hluboko, ani nevím přesně čím, asi jen tím, že je jiný a naprosto upřímný. ()

Erufael

Dobrý, snad i trochu nadhodnocený snímek. Všude samé ohlasy, že se jednalo o absolutní lásku....Já to tam nevidím. Přeslazený námět - pouliční nepochopený hudebník (který by potřeboval injekci testosteronu) a prodavačka růží. Místo pocitu lásky je ze snímku cítit cosi trpkého. Film dokoukáte s takovým tím divným pocitem, jako když se vám chce zívnout a přejde to. Hlavním tahounem filmu je hudba, teda vlastně jen jedna skladba. Kdybych šel pod 3 hvězdy, filmu bych křivdil. ()

MargaretNO

Film plný pocitů, hudby, smutku a lásky. Probíhá tak nějak samovolně, žádné umělé přehrávání, vypadá prostě jednoduše a reálně. Nikdo nemá potřebu vložit do toho něco akčního, prostě to jen tak lyricky plyne. Konec se pak stává vrcholným dějem, ačkoliv právě tam moc slov nezazní. Velmi se mi líbí, jak nízkorozpočtový snímek dokáže vymáčknout z děje ten správný konec a zanechá v divákovi pocit melancholie a i trochu rozpaků. Zároveň to ale není film, který by zaujal každého. Já osobně jsem jej viděla dvakrát a až po druhém zhlédnutí s ročním odstupem jsem ve filmu našla ještě něco víc. ()

desod

Romantika života , s jeho krásou a soužením to vše spojené dojemnými písničkami ....... herecky perfektní , civilní ......... není proč nedat plný počet hvězd. ()

vogast

Milý film, který jde přímo na věc. Taková klasická nenaplněná love story s dobře vyskládaným příběhem a s nádherným hudebním podkladem Glena a Markéty. Film 70% + hudba dalších 10%. ()

Brain32

Pamatuji tehdy v mých 14 letech jak se rodiče bavili o nějakém oscaru a o nějaké Irglové. Nechápu jak mi tento skvost mohl unikat dlouhých 13 let :). Upřímné, opravdové. Za ten soundtrack nemůžu jinak. ()

Sejkorka

Jednoduchý příběh, pěkná hudba, atmosféra. Na pozadí skutečný vztah Glena Hansarda a Markéty Irglové. Ta teď bydlí se třemi dětmi na Islandu. A pochopitelně Oskar. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky