Neznámá banda opět přepadla vůz s penězi Evropské banky. Bankéř Sam Hamilton se rozhodne používat napříště k dopravě peněz pancéřové auto. Jako řidiče najme závodníka Charlyho Allana. Allan je pozván k Hamiltonovi na večírek. Uprostřed tance s bankéřovou dcerou Bessy jej bandité přepadnou, srazí k zemi a Bessy unesou. Allan si stačí všimnout poznávacího čísla auta únosců a napíše je prstem do písku. Bessy je zamčena v domku v areálu garáží Nicka Houltona. V pátrání po Bessy pomáhá Allanovi jeho přítel Frank. Allan s Hamiltonem zajdou do Houltonových garáží, aby pronajali pancéřový vůz pro přepravu peněz. Allan k svému překvapení objeví v garážích auto únosců, chce osvobodit Bessy, ale je přemožen a uvězněn. Hamiltonovy peníze přepravuje v pancéřovém autě sám Houlton s úmyslem předstírat, že byl oloupen. Allan, jemuž se podařilo uniknout zlosynům, se zmocní auta a přiveze do banky jak peníze, tak lupiče. Houlton se pokusí o útěk, ale je dopaden. Allan se obejme s Bessy. (oficiální text distributora)

Brejlil

Jest nepochybně škodou, že hrdinou akce a lamačem ženských srdcí jest Ital, protože jinak by tento film mohl oslovit nejednoho českého diváka mnohem více. Ale vážně, překvapivě svěží snímek obsahuje v Aldiniho podání ikonicky dokonalé kousky, k jejichž slávě chybí jediné. Větší (protože dnešních šest-sedm diváků v Ponrepu to opět nevytrhlo) znalost tohoto filmu. Vždyť nečekané řešení záhady horské krajiny v Divoké Šárce, projížďka pancéřovým vozem, útěk z cely, komunikace mezi hlavní hrdinkou a hlavním hrdinou s mnohoznačným "Zachraň mě!", to vše dnes mohlo být kultem. Leč, bohu žel není. Mně ovšem nejvíc dostala drobná epizodka čilého děvčete Grace, jejího nápadníka Douglase a policisty před květinářstvím. A drobný detail: sotva se statečný Aldini dostal k telefonní budce na Malé Straně, v levém horním rohu se nenápadně skvěl nápis "Skokan". Takto promyšlenému dílku, se bez ohledu na jisté vady, nedá dát méně než pět hvězdiček. ()

zdeny99

Akční němý film z roku 1929, který se natáčel v Československu? To prostě láká zaexperimentovat a podívat se na něj. A rozhodně se tento experiment vyplatí, jelikož divák bude po celou dobu žasnout, co to ten Rolf Randolf před 90 lety natočil. Pancéřové auto je totiž úplně něco jiného, než ty československé veselohry z 30. a 40. let, které všichni známe. Tohle je nejen k roku svého vzniku němá akční pecka. Již v samotné první scéně je přepadeno bankovní auto v soutěžce, což docela připomíná přepadení dostavníků z pozdějších westernů. A podobnými akčními scénami je protkaný celý film. Na večírku se strhne bitka, následuje únos dcery ředitele banky. První akční hrdina v čsl. filmu, Carlo Aldini, se zhoupne po haluzi do auta únosců, poté je autem vlečen. Dalšími akčními scénami je rychlý přejezd před vlakem na železnici, nabouraný strom a v samotném závěru scéna s dvouplošníkem, po které následuje seskok padákem nad starou Prahou. Právě pohled na starou Prahu, prašné cesty bez asfaltu a především na veterány či závodní auta je krásnou nostalgickou podívanou. Hlavně ten pohled na veterány neomrzí. Obzvláště v jednom záběru, když jsou vidět, že jezdily i po Karlově mostě. Celý film byl točený v Praze. Kromě Čechů v něm hráli i Němci a Italové. A takovou nepřehlédnutou zajímavostí je i černošský band na večírku. [134. hodnocení, 22. komentář, 76%] ()

karlee

Tomu říkám kvalitní akčňák, svižný děj a sousta hlášek, pro dnešního diváka netradičně formou titulků. Tleskám. ()

Stejšn

Akční film plný logických nesmyslů, ale největší nesmysl je samotné pancéřové auto. Místo předního okna má prázdný otvor metr na šedesát, kterým kladní i záporní hrdinové prolézají dovnitř a ven. Vzadu má sice trezorové dveře, ale z boku dovnitř vedou dvířka, která se zamykají závlačkou zvenčí. Dobrá haluz, je vidět že psychotropní látky byly ve dvacátých letech mezi filmaři rozšířeným jevem. Jinak ale pěkné kaskadérské kousky, dobrá práce s kamerou a i zajímavé triky (letadlo, padáky a další). ()

PetraMishka

Pancéřové auto aneb první český Superman, protože jinak výkon Aldiho nelze popsat. V určitých scénách se vznáší, skáče s padákem, leze po střechách a snaží se zachránit unesenou dceru bankéře. Postavy mají cizí jména, stejně tak obsazení filmu je téměř celé zahraniční (nepoznala jsem jediného herce), ale odehrává se to v kulisách staré Prahy a má to osvěžující tempo a nápady. ()

Mitch645

Absence zvuku mi sice trochu vadila, ale je jasné, že k tomuto filmu musí člověk trochu jinak přistupovat. Příběh nic moc, ale co mě celkem bavilo byly akční scény. ()