poster

DumbLand (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Drama

USA, 2002, 8 x 3-6 min

Režie:

David Lynch

Scénář:

David Lynch

Hrají:

David Lynch

Producenti:

David Lynch
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (56)

 • Malarkey
  odpad!

  Dumbland je docela příhodný název řek bych. Animace je hrozná, ale nemůžu to Lynchovi nijak zazlívat. Tim Burton si taky udělal pár svých animovaných kraťásků, jenže narozdíl od Lynche on umí kreslit, i když tamto taky za moc nestálo. --- 5 % ---(12.4.2008)

 • EdaS
  ****

  Osmi dumblandovskými příběhy prosvítá Lynchův velmi svérázný a černý humor. Režisér krátkými animovanými dílky zcela samozřejmě dokáže upoutat pozornost a vytvořit až hypnotickou atmosféru podobnou svým celovečerním hraným filmům. Dumbland je na jednu stranu od Lynche pokus o něco nového, na druhou je to vlastně pořád totéž, vyjádřené pouze jinými prostředky. Myslím, že to byl Hitchcock, kdo řekl, že sebevykrádání je styl... Moc pěkné.(7.4.2007)

 • Kulmon
  *

  Ne, ne, ne a ještě jednou ne. Krátkometrážní filmy Davida Lynche jsou prakticky všechny zcela o hovně. Z těch celovečerních jsem povětšinou nadšen. Tohle je i na mne (Lynchova fanouška) moc! Ten chlap je prostě magor.(10.12.2007)

 • Rimsy
  ****

  Něco je vtipné (Get the Stick), i když svým dost perverzním způsobem, něco se celkem lacině naváží do Ameriky a spol. (A Friend Visits), něco je naopak naprosto dokonalá alegorie (Ants). A Uncle Bob je prostě Lynch. Nevyvážené, leč přesto 4.(27.7.2008)

 • H34D
  **

  Po první epizodě hrozné, jednak patří mezi slabší a hlavně chvíli trvá, než si člověk zvykne na tu strohou animaci a maximalistické gesta bez hudby, jen s ostrými zvuky. Místy je to však poměrně vtipné a ve své metafoře a nadsázce snad i trefné, avšak pořád málo sdělné. V podstatě jednoduché. Nemohu si pomoct, ale vzhledem ke slabším epizodám to vidím maximálně na průměr... 5/10(7.8.2009)

 • ORIN
  ****

  Velmi prostá a jednoduchá animace nepřináší absolutně nic nového. Ale jen kvůli tomu na Lynche nezanevřu. Experimentování se meze nekladou a Lynch je toho zářným důkazem. Osm různých na sebe nenavazujících epizod (The Neighbor, The Treadmill, The Doctor, A Friend Visits, Get the Stick, My teeth are Bleeding, Uncle Bob, Ants) prezentuje ukázku z života jednoho amerického "hovada" neustále flatulujícího a z úst vypouštějícího oblíbené slovíčko fu*k. Každý z dílů obsahuje typické lynchovské trademarky, zamrzí už jen absence Harryho a Lloyda :-). "Fuck You Fuckers!!!"(17.10.2007)

 • genetique
  odpad!

  Po prvých dvoch epizódkach by som dal aj za tri, po tretej nastal stav odpadu a ten pretrval až do konca a niekedy aj ešte nižšie. Magori sa dajú pochopiť len v niektorých prípadoch a bohužiaľ, toto ten prípad nie je a dúfam, že Lynchovi budem môcť niekedy dať viac, než tri hviezdičky. Ale toto bolo naozaj úbohé. Prehliadka nadávok, prdenia a násilia. Takúto úchylnosť v dementnom predstavení som od pána uznávaného nečakal a u mňa poriadne klesol. Aj keď si viem predstaviť, že niektorí Amíci sa v tom mohli perfektne vidieť. 5%.(23.5.2008)

 • TheRaven
  ****

  Tak trochu netypický Lynch. Nejčastější slovo - FUCK!!. Animaci bych zde ani tak příliš nehodnotil, protože to je v tomto případě to nejméně podstatné. Hlavní téma - násilí a člověk jako zdroj. Lynch nás v osmi epizodách velice svérázně seznamuje s Randym a jeho bžným životem (skvělý konec, ale nechci spojlerovat). Tak už to vypadalo, že přece jen jednou ohodnotím Lynche nějak hůř. Po první epizodě tak 1 hvězda, po dalsší už se to pomalu začalo zvedat, po šesté, kdy už jsem byl plně schopen vstřebat styl snímku, už jsem byl na 3 a nakonec se to vyhouplo se 70% na 4. Lynch a srozumitelná myšlenka? To se jen tak nevidí, tak se to prostě musí ocenit :). První epizoda zde http://www.youtube.com/watch?v=QVD2vrtZy_A, celkem je jich 8. Další Lyncjvi kraťasy na mém profilu :).(20.8.2008)

 • Rosomak
  ****

  Lynch se vysmál tím nejtvrdším způsobem lidem kolem sebe... Vy v tom nevidíte své sousedy?:)(30.4.2008)

 • swamp
  *

  Upozornění: Není vhodné pro epileptiky. Lynch mi v žádném případě nijak nevadí.. ale tohle se fakt nedalo téměř vystát. :D Já celkem pochopil úmysl, ale stejně mi to šlo proti srsti. Nejlepší mi přišel první a osmý díl, ten mi dokonce připomněl vystoupení trpaslíka v Twin Peaks. "I'm a one-arm duckfucker."(12.2.2010)

 • HAL
  ***

  Záměrně hloupé a vidlácké... ale vlastně i celkem zábavné.(17.6.2009)

 • Tomco
  *****

  Tu sa napríklad čudujem dosť nízkym hodnoteniam. Každá z epizód má niečo do seba. Osobne som sa bavil fantasticky, ale uvedomujem si, že človek musí byť na Dumbland trochu "crazy", aby si patrične užil. Ono opakujúce sa grcačky, prdenie a agresia nemusí byť každému po chuti.(4.2.2008)

 • bassator
  ***

  Od takového pana režiséra bych očekával více než primitivní animaci, spoustu sprostých slov a skoro až "fekální" humor... - 60%(16.8.2010)

 • jojinecko
  ****

  Môžem povedať, že nemám rád Davida Lyncha a keď mi niekto začne hovoriť o zmysluplnosti napr. takého Lost Highway, pričom sa oháňa veľkými myšlienkami za tým, len sa pousmejem. Napriek tomu paradoxne práve jeho krátke dielka považujem za najvydarenejšie. Dumbland je (s)prostá a totálne hovadská buranská zaprdená zábava s najdebilnejšou možnou grafikou. No zároveň je to tak nádherne primitívne a odzbrojujúce, že som sa bavil celú dobu. Jedna z najzábavnejších sprostostí za dlhú dobu...(13.1.2010)

 • Scrytcher
  **

  Strašná blbost. Na Lynche dost překombinované, kde se v několika krátkých flashových animovaných historkách snaží prezentovat jakousi hloubku lidského podvědomí. Na začátku nás má do příběhu vtáhnout točitá spirála. Kdo ale viděl Lynchovi režijní počiny jako Six Men Getting..., Alphabet apod. bude zklamán. Jednak režisérovou vybředlostí a nezbytným vykrádáním sebe samotného.(24.9.2006)

 • murakamigirl
  *

  Za epizódy 8 a 5 a to jedinečne vychované decko „Get the stick! Get the stick!“ (5) :D dávam *. Nie, u pánovych kraťáskov sa chémia nekoná. Že tento nesporne výnimočný zvrátený úchylák objavil uplatnenie a zaľúbenie vo filme a vybíja sa v ňom, je moc, moc dobré, inak by to pre zvieratá a ľudí mohlo vypáliť celkom šeredne. :D !(25.1.2009)

 • Z0oMb3E
  odpad!

  Prdenie, nadávky, vulgárnosti a násilie v otrasnej animácii. Hodnotenia nad 2* nepochopím.(6.5.2010)

 • ScarPoul
  ****

  Zábavné a nechutné zároveň. Postavičky sú dementne nakreslené, dementne nadabované a konajú úplne hlúpo. Ale na dieloch ako sused, strýko bob a krvácajúce zuby som sa neskutočne bavil.(29.9.2010)

 • LV.Helter
  ***

  Najzhulenejší Lynch. Ináč je to neskutočná zmes čierného humoru a Lynchovho vizuálu. Daktoré časti sú lepšie, daktoré horšie, ale ako celok to posobí neskutočne---)aj kvoli príšernej grafike.(30.8.2013)

 • kobejn
  ****

  Vcelku jízlivý pohled na život a mentalitu průměrného Američana, je dost možné, že tyto mini příběhy vystihují i jiné než typicky americké rysy, a myslím, že i český občan tam pozná mnoho ze svého okolí a ze svých vlastních zkušeností.Pro Dumbland je typická její nadnárodní univerzálnost. Škoda jen, že je to chvílema až moc agresivní a často to balancuje na hranici dobrého vkusu...(30.10.2010)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace