DumbLand

USA, 2002, 8 x 3-6 min

Režie:

Scénář:

David Lynch

Minisérie osmi animovaných epizodek dabované a kreslené osobně Davidem Lynchem. Velmi strohý styl a obsah. Sledujeme každodenní život násilného Randyho s věčně otevřenými ústy. Dítě je pojmenováno jako Sparky, žena zůstává bezejména. Epizodky byly vypuštěny na světlo světa v roce 2005 a zprvu byly umístěny na webových stránkách Davida Lynche, poté vyšli i na Dvd. (gruvacek)

kobejn

Vcelku jízlivý pohled na život a mentalitu průměrného Američana, je dost možné, že tyto mini příběhy vystihují i jiné než typicky americké rysy, a myslím, že i český občan tam pozná mnoho ze svého okolí a ze svých vlastních zkušeností.Pro Dumbland je typická její nadnárodní univerzálnost. Škoda jen, že je to chvílema až moc agresivní a často to balancuje na hranici dobrého vkusu... ()

PKD

1. a poslední episoda,jsou mí favorité. Asi nejšílenější je u mě-get the stick. To bylo fakt drsný. Randyho bych nechtěl potkati osobně. Ale...kdo ano? ()

kaylin

Televizní minisérie o osmi dílech, která vnikla ve stejném roce jako "Darkened Room" a opět svědčí o tom, že David Lynch prostě zkoušel, experimentoval. Nic jiného nemá smysl v tom hledat. Chce ukázat lidskou absurditu i šílenství, animace je hnusná, stejně jako kresba. Nemá smysl v tom něco hledat, jen ocenit to, že na světlo světa je možné vyjít skutečně se vším. A když máte jméno známého režiséra, hned se to líp prodává, respektive dostane do povědomí. Kdyby radši dál točil celovečerní filmy... ()

Gianni_B

Už jsem si začínal myslet, že Lynchovi u mě projde všechno, a přišlo tohle. Tohle je fakt moc... Nebo teda vlastně moc málo... Jediné, co mě aspoň trošku zaujalo, je poslední epizoda s mravenci. ()

Hamaradža

Lynchove osobné znechutenie a výsmech neinteligentnosti a buranskosti - práve v takejto samoúčelnej jednoduchej divnej podobe. Na jednu stranu tým povedal čo chcel úplne efektívne (Tj retardovane) ale nebavil som sa, bolo mi nepríjemne a nebyť čiastočnej originality tak nedám asi ani ten priemer. ()

willow666

Dokonalost - a ne proto, že to je Lynch. Jakékoli srovnání s dětinskou a směšnou prvoplánovostí Tima Burtona je drzost. ()

MrPierc

Příběhy z primitivní rodiny, které vládne blbý a surový otec. Scéna s klackem v puse byla nechutná. Animace příšerná. Opakování skřeku leze na nervy. ()

MarekT

Takhle by asi vypadali Simpsonovi, respektive Family Guy, kdyby si je pod paži vzal David Lynch. I když mi není humor založený na tělesném vyměšování moc sympatický, není tato minisérie vůbec špatná a z podomácku vyrobených Lynchových děl je tohle asi nejlepší. ()

Aquarius

Lynchov experiment s flashom. Pokúsil sa stvoriť účelovo hlúpy svet a ako vieme z Rigetu, kde je hlúposť tam je zlo. Niektoré epizódy príliš monotónne, rovnako ako pokusy o vtip aa moc nevydarili. ()

Cedr odpad!

Tvorbu Davida Lynche mám opravdu moc rád, ale snažím se být objektivní... Moc to nejde, protože Lynch je prostě dokonalej režisér :) Jenže tohle? Co to sakra má být? Je to prostě o ničem... Nemá to tu typickou "Lynchovskou atmosféru" a pochopitelně ani nemůže mít. Není to vtipné... i když se to snaží být. Možná jsem suchej, ale ani jednou jsem se nepousmál a jen se těšil až to skončí. Podobných a mnohem, ale MNOHEM kvalitnějších flashových počinů jsou na netu milióny a ja nevidím důvod proč v této ptákovině hledat nějaké kouzelné poselství jen proto, že je pod tím podepsán David Lynch ()

Estrellita

Chvilku to jde v pohodě vydržet a je to i relativně vtipné. Pak se ale průměrný člověk začne nudit a taky mu je čím dál tím víc líto minut života promarněných u téhle zhovadilosti... 45% ()

Elementál

Tak nakonec to vůbec nebylo tak špatné, jak jsem čekal. Abych to k něčemu přirovnal, tak je to taková kombinace Simpsonovi/Happy Tree Friends/Lynch. Ta animace je sice fakt hnusná, ale bez toho by to asi nebylo ono - navíc je důležité shlédnout minimálně několik epizod a trochu se do toho zakoukat. Jsou tam totiž epizody jak lepší, tak taky podstatně horší kvality ("Uncle Joe" byl pouze nechutný a nic víc - oproti tomu taková "Get the Stick" je sice brutální, ale taky brutálně legrační...). Nakonec dávám 4 s klidným svědomím... ()

H.Gordon

Lynch se doma očividně nudí, ale ať se nudí dál, něboť to vážně stojí za to. Je to tak hrozně primitivní po vizuální stránce i po dějové, že nevěřím, že to němá hlubší význam. V tomto jde vidět trochu Lynchovi do hlavy. Jak to tam má zvláštně poskládané. Psycholog by se na tom vyřádil. Jak říkám, jsou to hlubokomyslné krátké příběhy v úmyslně primitivním podávní. Skvělé a vážně vtipné. Taky dost drsné a morbidní. Takže i když je to kreslené, je to nevhodné pro děti :-) ()

pugs odpad!

WTF? Toto je od TOHO Lyncha, ktorý natočil môjho obľúbeného slonieho muža? Veď to je strašné, ani sa na to nedá dívať! Ouč! Len čo narýchlejšie na to zabudnúť! 0/10 ()

venca163

Parádní ukázka pozérství tady na csfd, 57%, taková sračka. Dumbland je skutečně velmi slabá záležitost. Animace je hrozná, "doprovodné zvuky" jsou hrozné, děj není žádný a pointa je jednoduchá a otravně vyjádřená. Jedna hvězda je za kratičký okamžik, tuším hned v první epizodě, který mě chtě nechtě rozesmál. Jinak těžká, ničím jiným neředěná, nuda. (10%) ()

solskjaer

Skvělé jako Lynch sám. Problém je že jsem jeho skalní příznivec a tedy mu asi dost nadržuji, jeho filmy se mi skrátka líbí. V případě Dumblandu jde spíš o progress a pokus o něco nové. Mě se to líbilo moc, ovšem na plný počet tomu dost chybí. Jak jsem psal jsem jeho fanoušek, ale ne takový, abych vše hodnotil neobjektivně plným počtem. Zde mi chybělo trochu víc "nového". Lynchův rukopis jde cítit od samého začátku, ale moc nového to nepřineslo, i tak jde ale stále o nadprůměr a další skvělý počin tohoto famózního režiséra. ()

BluT

Měnim názor, protože Dumbland mě něčim dostal. Asi tim, že je to animovaný a to já od mala rád:) A že tak krásně explicitně ukazuje to, co ostatní skrývají. Jó, David Lynch. Zatim je to snad nejlepší Lynchovo dílo, aspoň pro mě. ()

bari68

V podstate stále ten istý Lynch.Hypnotická atmosféra, čierny humor, animovaná tvorba .... .Bohužiaľ , ale musím konštatovať, že to čo je hlavným prostriedkom v iných kreslených seriáloch pre dospelých je tu dosť pod úroveň a aj pod úroveň Lyncha . ()