poster

Já a moje příšera

 • USA

  The Water Horse: Legend of the Deep

 • Slovensko

  Ja a moja príšera

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Austrálie, 2007, 112 min

Režie:

Jay Russell

Předloha:

Dick King-Smith (kniha)

Střih:

Mark Warner

Scénografie:

Tony Burrough

Kostýmy:

John Bloomfield
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ***

  No je to tak, jak už tady někdo zmínil, že se jedná spíš o takovou upgradovanou variaci na Zachraňte Willyho, kde místo kosatky je 10ti metrovej mořskej koník a děj se odehrává během války někdy ve 40-tých letech, ale narozdíl od Willyho mi to přišlo nudný a mdlý, i když se to snaží tak trochu o rádoby hodnotnější film, ale tim to ztrácí zase na zábavnosti. Ovšem ten mořskej koník je v rámci těhle filmů celkem dobře zvládnutej a jeho animace vůbec neruší.(21.6.2008)

 • uiu
  ***

  Taková průměrná pohádka na oblíbené téma: Chlapec najde vejce, z vejce se vylíhne příšerka, ke které má chlapec blízký vztah a jakousi podivnou vnitřní povinnost se o ni starat (takový větší E.T.). Na pozadí roztomilého příběhu vztahu chlapce a vodní příšery se odvíjí druhá světová válka (takový Faunův labyrint). Originalita nulová, příšera směšně počítačová, hvězdná jména (Emily Watson, Ben Chaplin a minirole Briana Coxe) film ještě jakž takž drží nad vodou, na rodinný film přehnaně dlouhé, po hodině už silně nudí.(5.7.2011)

 • Radiq
  ***

  Kdybych bylo děcko nebo kdyby se mi líbily pohádky, tak dám lepší hodnocení. Ale já pohádky nemusím, obzvlášť ty, který vypadají jak z produkce Disneyho (pravda, ta skotská angličtina indikuje, že to Disney není, ale jinak příběhově jo). Takže průměr velkej jak lochneska! PS: ahá, přinesla společnost, co udělala Chronicles of Narnia, tak už je mi to jasný... blbost (malejma písmenkama)(31.3.2008)

 • gogo76
  ***

  Dospelému divákovi tento film asi nič moc nedá, ale deti budú iste spokojné. Príbeh nijak objavný, vodná príšera trochu nedokonalá, ale na druhej strane sme videli oveľa horšie v podstatne drahších filmoch. Poteší aspoň pekné prostredie jazera a prekvapivo dobré obsadenie. Na takto priemerný film možno až príliš dobré.60%.(19.1.2013)

 • tom88
  ****

  Veľmi pekný príbeh, dobre sa na to pozerá, navyše Water Horse bol pekne digitálne spravený. Dobrý vizuál a atmosféra. Vcelku zručne natočená rodinná fantasy dráma z vojnového obdobia na území Škótska. Po vyliahnutí z vajca to tvorcovia so svojou fantáziou prepískli, ale treba prižmúriť oči, predsa sa jedná o film pre mladšie publikum. Pár logických chýb, alebo fyzických nezrovnalostí v pohybe príšerky sa nájde, ale dá sa to prekusnúť. Neskôr, keď vyrastie pôsobí film o niečo reálnejšie. Vcelku je to dobrý film, ktorý si niekedy rád zopakujem. 73%(16.6.2011)

 • - Film byl do některých kin doručen pod názvem "Discovery" (Objev). (HappySmile)

 • - Pôvodne mal byť film Narnia: Princ Kaspian (2008) vydaný na Vianoce roku 2007, ale kvôli tomu, že táto snímka bola ohlásená taktiež na tento dátum, bola Narnia vydaná až o šesť mesiacov neskôr. (Inspector)

 • - Originální název The Water Horse je odkazem na zlomyslného vodního skřítka z keltské mytologie, který se přestrojoval v koně, aby nalákal své nic netušící oběti. Když na něj nešťastník jednou nasedl, stáhl ho s sebou dolů do jezera. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace