Reklama

Reklama

Já a moje příšera

  • USA The Water Horse: Legend of the Deep (více)
Trailer

VOD (1)

Angus MacMarrov bydlí v roce 1942 ve velkém domě na břehu skotského jezera Loch Ness se svou matkou, která tady pracuje jako hospodyně. Jednoho dne na břehu jezera objeví záhadné vejce, z nějž se vylíhne podivné zvířátko. Angus ho pojmenuje Crusoe a rozhodne se o něj starat. Zpočátku tajně, zvíře však velmi rychle roste a Angus o něm musí říci nejprve sestře a poté Lewisovi, který tvrdí, že to je vodní kůň. Zatímco ochočený Crusoe roste tak, že je mu brzy i vana malá, u jezera se utáboří dělostřelecký regiment pod velením kapitána Thomase Hamiltona. Úkolem regimentu je bránit průniku německých ponorek do jezera, které je propojeno s mořem. Navzdory riziku musí Angus s Lewisovou pomocí přestěhovat přerostlého mazlíčka do jezera. I když Crusoe doroste do velikosti gigantické lochnesky, chová se stále přátelsky a vozí Anguse na hřbetě. Idylické chvíle však netrvají dlouho. Crusoe je otřesen, poté co je téměř zasažen kanonádou cvičné střelby, a navíc je spatřen dvojicí rybářů. Jejich snímky totiž podnítí několik vojáků k nápadu netvora najít a zabít. Dokáže Angus svého neobvyklého přítele zachránit? (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

akisha 

všechny recenze uživatele

Sledovala jsem kvůli devítileté sestře, která byla naprosto unešená, což by mělo zaručit, že menší diváci budou spokojeni a jim je právě film určen. Variace na Zachraňte Willyho se zajímavějším tvorem trochu naťukává motiv Lochnesské příšery a "mořský koník" je dostatečně roztomilý v začátku i majestátný ke konci, aby jste s ním i jeho lidským kamarádem soucítili. Herci dobří, samozřejmě nechybí otec nezvěstný ve válce a záporák se zálibou v lovení, dobro a zlo rozdělené tlustou čárou, ale pro děti víc než dobré. Navíc jsou tu krásné záběry na přírodu Skotska. ()

cross 

všechny recenze uživatele

Dětský film nemusí být vždy dětinský zároveň...A Water Horse je až moc... Hezounká digitální příšerka je zcela v rozporu s dalšími rušivými počítačovými triky, celkové plynutí děje je spíše mdlé a nezábavné, no a o celkové koncepci (rychlém úvodu, probublaném středu a opět třeskutě rychlém závěru ani nemluvě). Ale co na tom, tohle je film jednoznačně určený pro děti a těm se bude líbit a ty se nebudou možná ani podivovat nad tupě protifyzikálními scénami a nelogičnostmi děje... Oproti tomu - skvělá výprava, hudba a další technické aspekty včetně příjemných herců zaručí, že i dospělák má na to film vcelku bezproblémů dokoukat.... Velmi slabé ***! ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $45miliónovTržby USA $40,946,255Tržby Celosvetovo $103,071,443Tržby za predaj DVD v USA $30,485,382 //počet predaných kusov 1,600,262║ Je to fajn oddychovka ale potenciál by to malo na omnoho viac, triky na úrovni, zasedenie deja do obdobia 2.svetovej vojny bol dobrý nápad, všetky postavy mi prišli také bez citu, chladné, strohé, čo je fakt škoda, a aj preto ma dej až tak nevtiahol aby som mohol uveriť v nejaké kúzlo filmu. /60%/ ()

TomikZlesa 

všechny recenze uživatele

Až na pár opravdu hloupých chyb moc pěkná pohádka. Pěkně udělaný zvířatko působí dost realisticky a ze začátku roztomile, dále se mění v restekpa vzbouzejicí monstrum a sním se mění i atmosféra filmu. Konec je oproti legračnímu začatku temny a celkem i napínavý i když každýmu asi bylo hned jasný jak to dopadne. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Teda ja som čakal takú hovadinu a bolo to úplne super! Chcel som to vidieť len kvôli obľúbenej Emily Watson a naozaj som sa bál, že to nevydržím, ale veľmi ma to dostalo. Nádherný, dojemný, dobrodružný, humorný, výborne trikovo aj dejovo nakrútený príbeh priateľstva malého Angusa s LochNesskou príšerou. Toto je rodinný film, ako má byť. Dospelí sa rozhodne extra nenudia, deti budú uchvátené, možno sa budú aj báť. Tá príšerka, Crusoe, je úplne čarovná. Digitálne efekty sú prirodzené, nikde som nemal pocit, že by to nejako zle animovali. Príbeh má jasný dej, ale zas na druhú stranu nie je príliš jednoduchý a nie je ako často býva zvykom "sladký". Je to proste prehliadka pre pobavenie, pre rodinu s málinko väčšími deťmi. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (5)

  • Ve scéně při rychlých ponorech do hlubin jezera by Angus bez vyrovnávání tlaku záhy přišel o ušní bubínky (barotrauma ucha, končícím až ztrátou sluchu) a díky nesnesitelné bolesti v hlavě by se po vynoření určitě nesmál štěstím. (Lasskoun)
  • Pôvodne mal byť film Narnia: Princ Kaspian (2008) vydaný na Vianoce roku 2007, ale kvôli tomu, že táto snímka bola ohlásená taktiež na tento dátum, bola Narnia vydaná až o šesť mesiacov neskôr. (Crybaby)
  • Originální název The Water Horse je odkazem na zlomyslného vodního skřítka z keltské mytologie, který se přestrojoval v koně, aby nalákal své nic netušící oběti. Když na něj nešťastník jednou nasedl, stáhl ho s sebou dolů do jezera. (HappySmile)

Reklama

Reklama