Já a moje příšera

Scénografie:

Tony Burrough

Kostýmy:

John Bloomfield

No je to tak, jak už tady někdo zmínil, že se jedná spíš o takovou upgradovanou variaci na Zachraňte Willyho, kde místo kosatky je 10ti metrovej mořskej koník a děj se odehrává během války někdy ve 40-tých letech, ale narozdíl od Willyho mi to přišlo nudný a mdlý, i když se to snaží tak trochu o rádoby hodnotnější film, ale tim to ztrácí zase na zábavnosti. Ovšem ten mořskej koník je v rámci těhle filmů celkem dobře zvládnutej a jeho animace vůbec neruší.(21.6.2008)

Taková průměrná pohádka na oblíbené téma: Chlapec najde vejce, z vejce se vylíhne příšerka, ke které má chlapec blízký vztah a jakousi podivnou vnitřní povinnost se o ni starat (takový větší E.T.). Na pozadí roztomilého příběhu vztahu chlapce a vodní příšery se odvíjí druhá světová válka (takový Faunův labyrint). Originalita nulová, příšera směšně počítačová, hvězdná jména (Emily Watson, Ben Chaplin a minirole Briana Coxe) film ještě jakž takž drží nad vodou, na rodinný film přehnaně dlouhé, po hodině už silně nudí.(5.7.2011)

Kdybych bylo děcko nebo kdyby se mi líbily pohádky, tak dám lepší hodnocení. Ale já pohádky nemusím, obzvlášť ty, který vypadají jak z produkce Disneyho (pravda, ta skotská angličtina indikuje, že to Disney není, ale jinak příběhově jo). Takže průměr velkej jak lochneska! PS: ahá, přinesla společnost, co udělala Chronicles of Narnia, tak už je mi to jasný... blbost (malejma písmenkama)(31.3.2008)

Dospelému divákovi tento film asi nič moc nedá, ale deti budú iste spokojné. Príbeh nijak objavný, vodná príšera trochu nedokonalá, ale na druhej strane sme videli oveľa horšie v podstatne drahších filmoch. Poteší aspoň pekné prostredie jazera a prekvapivo dobré obsadenie. Na takto priemerný film možno až príliš dobré.60%.(19.1.2013)

Veľmi pekný príbeh, dobre sa na to pozerá, navyše Water Horse bol pekne digitálne spravený. Dobrý vizuál a atmosféra. Vcelku zručne natočená rodinná fantasy dráma z vojnového obdobia na území Škótska. Po vyliahnutí z vajca to tvorcovia so svojou fantáziou prepískli, ale treba prižmúriť oči, predsa sa jedná o film pre mladšie publikum. Pár logických chýb, alebo fyzických nezrovnalostí v pohybe príšerky sa nájde, ale dá sa to prekusnúť. Neskôr, keď vyrastie pôsobí film o niečo reálnejšie. Vcelku je to dobrý film, ktorý si niekedy rád zopakujem. 73%(16.6.2011)

• - Film byl do některých kin doručen pod názvem "Discovery" (Objev). (HappySmile)

• - Pôvodne mal byť film Narnia: Princ Kaspian (2008) vydaný na Vianoce roku 2007, ale kvôli tomu, že táto snímka bola ohlásená taktiež na tento dátum, bola Narnia vydaná až o šesť mesiacov neskôr. (Inspector)

• - Originální název The Water Horse je odkazem na zlomyslného vodního skřítka z keltské mytologie, který se přestrojoval v koně, aby nalákal své nic netušící oběti. Když na něj nešťastník jednou nasedl, stáhl ho s sebou dolů do jezera. (HappySmile)