Já a moje příšera

Scénografie:

Tony Burrough

Kostýmy:

John Bloomfield

Příjemný film k žehlení... Vážně, jde o nečekaně dobrý rodinný film, který neobsahuje zas tak moc klišé a od kterého jsem nečekala nic a dostala jsem pěknou porci kultivované rodinné zábavy.(3.9.2009)

Tohle bych si moc pral videt detskejma ocima, z toho bych zil jeste dlouho. Nenarocny, roztomily, technicky precizni (dobre Weta), moc prijemny. A za O´Connor na konci rozhodne dekuju, stejne jako za celou hudbu a ty bajecny exteriery(8.10.2008)

Docela slušná dětská podívaná, u které se možná docela zabaví i dospělí. Lochneska je správně roztomilá, Ben Chaplin má potřebné charizma a celé to docela rychle uteče. Akorát ten hlavní capart mohl být trochu talentovanější a ne se tvářit tak vypatlaně.60%(14.9.2008)

Příjemná podíváná kombinující fantastiku a klasický rodinný "zvířátkovský" film s válečným dramatem. Nechybí mu humor (i když občas poněkud chtěný), napětí, ani něčekaně vážné momenty, vše propojeno překvapivě hladce a přirozeně. Tedy až na závěr, který až příliš zavání scénáristickým výpadkem zaplátovaným lacinou výpujčkou z Free Willi. K tomu solidní obsazení, působivé kulisy, zdařilé efekty i příjemný hudební podkres. Když už Nessie, tak tato je dobrou volbou.(25.12.2011)

Příjemný, oddychový film, pro děti jako stvořený. Škoda jen toho natahovaného závěru.(1.9.2008)

• - Originální název The Water Horse je odkazem na zlomyslného vodního skřítka z keltské mytologie, který se přestrojoval v koně, aby nalákal své nic netušící oběti. Když na něj nešťastník jednou nasedl, stáhl ho s sebou dolů do jezera. (HappySmile)

• - Film byl do některých kin doručen pod názvem "Discovery" (Objev). (HappySmile)

• - Pôvodne mal byť film Narnia: Princ Kaspian (2008) vydaný na Vianoce roku 2007, ale kvôli tomu, že táto snímka bola ohlásená taktiež na tento dátum, bola Narnia vydaná až o šesť mesiacov neskôr. (Inspector)