Babo

BA:BO

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2008, 99 min

• Hellboy

Korejský pokus o dojemný film se zaostalým hrdinou v centru dění, který kolem sebe šíří radost a i přes svou nízkou inteligenci hluboce zasáhne do životů lidí kolem sebe. V historii již mnohokrát úspěšně realizovaný záměr bohužel zoufale nevyšel. S přibývajícími minutami se postavy přestávají chovat logicky přímo úměrně tomu, jak film ve všech ohledech stále více tlačí na pilu...(11.3.2012)

Příběh o bláznivém úsměvu? Snad, i tak by se to dalo popsat, nádherný příběh plného dávání sebe a věnování se druhým na úkor sebe sama, proč tohle dokážou jen blázni? Protože nemají pud sebezáchovy a spíše nastaví svá záda noži, než ta vaše. Narozdíl od nás "normálních". Jinak Praha na konci určitě zachvěla mým patriotickým srdcem. 80%(12.4.2010)

Procítěné romantické drama, ve kterém Tae-hyeon Cha konečně ukázal co v něm je. Nádherný srdce rvoucí dojemný příběh doprovázený klavírní hudbou a náhledy do Sung-ryongova mládí, u kterého jsem nabrečel málem kýbl slz. Ani nevím proč mě to tak vzalo, ale hrozně se mi to líbilo a Národní divadlo v Praze jsem ke konci opravdu nečekal. Někdy si uvědomíme příliš pozdě, jak hodně jsme vlastně vlasně milovali a jak hodně mám naplňovala život láskou osoba, která odešla navždy do hvězd. 95%(17.1.2010)

Většinou jim to sežeru i s navijákem, ale u Miracle of Giving Fool se ne a ne naladit na správnou frekvenci. Asi je to tou rozhádaností a neujasněností. Film sedí na dvou (minimálně) žánrech a nemůže se za žádnou cenu rozhodnout, kterému vyjádří rozhodující přízeň. Ani vlastně nemám představu kdo měl být hlavním charakterem, protože rozdílnost první a druhé poloviny snímku je enormní. A to malé pomrknutí na Čechy v závěru nic už nezachrání. 60 %(29.1.2010)

Ten film mě slušně řečeno rozjebal. Díval jsem se na něj v noci a kolem třetí ráno muselo jít slyšet na celý barák moje smrkání, protože jsem brečel, až mi co chvíli vypadly oči. Fakt strašné. Taková svinská nespravedlnost!!! Dostat ty parchanty do rukou, tak z nich zbyde pyré, fakt. Jako jasně, chápu že to dotvořilo myšlenku toho filmu, ale kurva proč?! Hajzlové. Rozdýchával jsem to opravdu dlouho, protože za tu kratičkou dobu jsem se s postavama sžil. Ale jo, asi to tam patřilo, aspoň to nebylo tak překvapivě zbytečné jako třeba v Miláčkovi z Paříže, ale i tak mě to prostě rozbilo. Strašně krásný film, krásný a přitom syrově lidský, jak to snad umí jen korejci.(16.6.2011)

• - Snímek vychází ze zábavné komiksové předlohy nesoucí identický název. Čtenářům, mezi než se řadí i samotný režisér snímku, Jeong-kwon Kim, se představovala od začátku ledna do konce dubna roku 2004. Jejím autorem není nikdo, než jeden z nejpopulárnějších jihokorejských komiksových tvůrců, Full Kang. (Conspi)