Re - cycle

• Česko Re-cyklace (více)
všechny plakáty

Ting-yin je spisovatelka píšící o vztazích a lásce. Její čtenáři ji milují a vždy netrpělivě očekávají další knihy. Po rocích psaní a mezinárodních úspěších oznámí na tiskové konferenci změnu. Její nejbližší román bude o zemi mrtvých. Na konferenci dostane otázku, zda bude psát a základě svých zkušeností. Odpoví ano. Do této chvíle však netuší, že vyvolávání duchů, které zažila během školních let nebo pár nevysvětlitelných situacích, které zažila, jsou pouze ukolébavkou pro malé děti... Po příchodu domů se ihned pustí do psaní. Zanedlouho se v jejím bytě začnou dít tajemné, nevysvětlitelné a hlavně děsivé věci. Zpočátku si myslí, že jde o halucinace. Později zjistí, že veškerá hrůza, o které píše, se přenáší do jejího vlastního života. Přestává rozeznávat fikci od reality. Když o svých zážitcích povídá přítelkyni, cítí se jako blázen. Má pouze dvě možnosti. Buď přestat okamžitě psát, nebo pokračovat a dokončit svou knihu i za cenu, že se stanou jednou z postav. Pro Ting-vin existuje jediné řešení, nechat se vtáhnout do světa mimo realitu. (oficiální text distributora)

Zalost

Zajímavý fantaskní snímek, který zpočátku "klame tělem" a působí jako další asijský horror. Děj se ale brzy přesune do světa zapomenutých, kde tvůrci popustili uzdu fantazii a vytvořili některé opravdu působivé a vizuálně atraktivní světy. Když k tomu připočtu působivou hudbu, atmosféra filmu je rozhodně vynikající. Bohužel mi ale přišlo, že trošku pokulhává scénář, i když nikterak fatálně. Jen konec jsem zase standardně nepochopil :-) ()

Puol

Bratia Pangovci nesklamali, vytvorili svet zabudnutých vo farbách temnej fantasy. Len škoda toho zbytočného moralizovania. Výtvarná štylizácia, efekty, ako aj hlavna predstaviteľka sú v pohode. ()

Filmárik

Po technickej stránke úžasný film príbehom stojaci niekde medzi Alicou v krajine zázrakov a Veľkou rybou .Celé je to zabalené do hororovej krabice a previazané výdatnou dávkou klasickej japan crazy flavour.Vcelku veľmi vydarené. ()

MickeyStuma

Asijský velice těžkopádný film o smyslu života a smrti.Takřka bez přímé dějové linie, avšak s velkolepou vizualizací, u které je potřeba zapojit svoji mysl, jinak vše ve své podstatě zůstane nepochopené. Obrazy místo slov společně s poetickým pohledem na věc doprovázené melancholickou melodramatickou hudbou svým vyzněním dává jasně najevo, že byť to zpočátku nevypadá, není snímek vhodný zcela pro každého. Už typické pomalé tempo může zcela odradit, ale faktem je, že hlavně to dodává onu tajemnou atmosféru plnou fantazie a snů. Může být energie recyklována zpět do kolektivního vědomí? Je to otázka víry našeho světa a představivostí, která je nedílnou součástí všeho dění kolem nás. Záleží také na tom, jak kdo vnímá svět a co si o něm myslí. Bratrům Pangovým se podařilo vytvořit vskutku mistrovské dílo v oblasti fantazie každého z nás. Jde jen o to se do toho plně položit a připojit svou fantasii přímo s tímto snímkem. Neobvyklá zvláštnost a však kouzelná. ()

Xatrix

Re-Cycle bych nejspis prirovnal k snimku MirrorMask s kterym ma mnoho spolecneho: hlavni hrdinka prochazi fantasknim svetem, pribeh je odstaven na druhou kolej a divak se jen kocha CG zabery a snove predmety a postavy. K tomu vsemu jeste pridali bratri Pangove hororove prvky, ktere z jsou celeho filmu to nejlepsi. Jen ty me presvedcily o 4*, nebot pribeh je dost jednoduchy a obcas je ve filmu slusna "vata", ktera ubira na rozjetem tempu. Je to skoda, kdyby se reziseri priklonili k hororovemu tematu, slo by o velmi zajimavou vec. Takhle divakovi zustane v mysli jen par momentu. 6/10. ()

Márduk33

Nemůžu si pomoct, ale todle mi nepřišlo, jako klasický J-Horror, který jsem očekával. Po první půlhodině filmu, která mi přišla zbytečně roztahaná jsem skoro usnul. Poté, když se ale přehoupneme do toho paralelního světa je to pár minut naprostá paráda plná napětí. Bohužel se jedná jen o pár minut. Najednou se přejde spíše do fantasy, kde se toho zrovna moc nedělo, což mi moc nevyhovovalo. Konec ale Re-cycle zachrání, díky němuž do sebe vše logicky zapadne. ()

n3uro

První 3/7 filmu působí jako našláplý mysteriózní horor, ale pak se vše převrátí do fantastické cesty, což film zabilo. A nejsem si jistej jestli sem pochopil konec... ()

gauron666

Tak tohle byla Alice in Wonderland v hodně temné atmosféře. Začátek se nese v klasické duchařině sazí na pomalé tempo sem tam vykoukne dívka s dlouhými kadeřemi, ale pak nastává zlom, kdy se spisovatelka Ting-yin (nádherná Angelica Lee) dostane do světa, který vlastně stvořila a hledá cestu ven. Pangové to tam rozjíždějí ve velkém hýří až neskutečnými nápady viz. třeba doupě potracených dětí a nebo opuštěné pout'ové atrakce a z filmu se stává luxusní záležitost a ten konec kdy se Ting zase objeví ve svém domě ten nemá chybu. Pangové prostě pořád umí. ()

Rypley

Vizuélně velice provedené, některé momenty celkem strašidelné, příběhově zajímavé. Podobné filmy: Jak přicházejí sny, Maska zrcadla ()

Veronica27

Ze začátku jsem si říkala, zase další spisovatelka, který sem tam uvidí nějaký ten blud ? První polovina trochu nuda, ale pak se to začalo rozjíždět a docela dobré fantasy. ()

gemi

Jak nemám rád fantasy, tak tady ve spojení s hororem funguje výborně. Těsně pod hranicí čtyř hvězd. ()

Shredder

Hororove fantasy? Tazko urcit zaner tejto zlataniny bratov Pangovcov. V prvej polhodine predvedu svoje hororove umenie, ktore je naozaj chvalihodne, ale v momente ako sa hlavna hrdinka dostava do sveta fantazie cele napatie konci a zacina nuda. Vizualne sice zaujimave ale Pangovci narozdiel od Burtona nedokazu svojmu bizardnemu svetu vdychnut dusu. Cely dej vo svete fantazie je vlastne len jeden velky zlepenec roznych scen, ktore sa snazia tvarit strasne poeticky a nadpozemsky, avsak samotna vizualicia nemoze zakryt nedostatok inteligencie a tvorcovskeho talentu. ()

Doomer odpad!

Tak toto je dost nerecyklovatelny odpad. Misto hororu cesta nejakym divnym fiktivnim svetem a potom moralizovani o tom jak jsou potraty spatny protoze duse mrtvych embryi trpi. No jedno oko nezustane suche kdyz si uvedomim ze jsem s takovou blbosti ztratil cast sveho casu ()

kittyMITTY

Pro mě příjemný film, který ale vážně není hororem. Možná ten začátek se tak snaží tvářít, ale dál mi to spíš příjde jako Nekonečný příběh pro dospělé, který ale vůbec není špatný. ()

Megynka

Pro mě hodně velká podobnost se Silent Hillem. Musím říct, že první polovina mě vůbec nebavila, přiznám se, že jsem i posouvala, asi proto, že tyhle thajské či japonské filmy prostě nejsou nic pro mě. Druhá půlka byla ale super no a ten konec byl parádní. Myšlenku to mělo obrovskou a tak prostě je to za mě hodně lepší trojka. ()

Denila

Nechápu jak mě mohl tento snímek míjet tak dlouhou dobu. Možná, že dřív bych mu neporozuměla. Recyklace má dost dobře promyšlený svět. Fantasy prebíjí hororové prvky, což zde není vůbec na škodu. Jedná se o jedinečné dílo, které má mnoho zapamatovatelných úseků, zejména těch v kterých byste se neradi ocitli. ()