Re - cycle

• Česko Re-cyklace (více)
všechny plakáty

Ting-yin je spisovatelka píšící o vztazích a lásce. Její čtenáři ji milují a vždy netrpělivě očekávají další knihy. Po rocích psaní a mezinárodních úspěších oznámí na tiskové konferenci změnu. Její nejbližší román bude o zemi mrtvých. Na konferenci dostane otázku, zda bude psát a základě svých zkušeností. Odpoví ano. Do této chvíle však netuší, že vyvolávání duchů, které zažila během školních let nebo pár nevysvětlitelných situacích, které zažila, jsou pouze ukolébavkou pro malé děti... Po příchodu domů se ihned pustí do psaní. Zanedlouho se v jejím bytě začnou dít tajemné, nevysvětlitelné a hlavně děsivé věci. Zpočátku si myslí, že jde o halucinace. Později zjistí, že veškerá hrůza, o které píše, se přenáší do jejího vlastního života. Přestává rozeznávat fikci od reality. Když o svých zážitcích povídá přítelkyni, cítí se jako blázen. Má pouze dvě možnosti. Buď přestat okamžitě psát, nebo pokračovat a dokončit svou knihu i za cenu, že se stanou jednou z postav. Pro Ting-vin existuje jediné řešení, nechat se vtáhnout do světa mimo realitu. (oficiální text distributora)

TomikZlesa

Jako horor totální propadák, kdo by se proboha dneska bál už totálně okoukanýho dlouhovlasýho bubáka a zla který je až moc viditelný. Naštestí obstojné jako fantasy s hodně slušným nápadem odložených věcí a hlavně potracených dětí ! ()

pakobylka

Spíš nežli o čistokrevný horor jde o hodně temnou fantasy s určitými hororovými prvky, v níž se procházíte docela nebezpečnými, fantasmagorickými světy plnými zapomenutých a opuštěných věcí - světy, k jejichž vytvoření přispěla svým dílem i hlavní hrdinka. Jejich obyvateli jsou pochopitelně duchové zemřelých. Chyběla mi silnější a promyšlenější dějová linie a nějaké užší propojení jednotlivých pasáží. ()

Radiq

Vizuálně dost dobře zpracované. Ale ta story mi teda asi trochu unikla. Nějak se mi to tam všechno zkloubilo a ten svět mi zůstal nepochopenej. No a ten úplněj konec to totálně zmotal. Takže tohle hodnocení je hlavně za tu vizuální stránku (ale jako taky měla svoje minusy...) ()

trojtmberk

Místy nuda, ale nuda oblečená do krásnýho vizuálního kabátu. Chvilkama jsem ale vážně měl pocit, že se dívam na nějakej pekelně dlouhej trailer. ()

COF_666

Re-cyklace je jeden z těch nejpodivnějších filmů co jsem měl možnost kdy shlédnout. Zpočátku nevinná duchařina se promění v dobrodružné fantasy plné těch nejbizardnějších výjevů. Ano, vizuální stránka je neskutečně nádherná jak se na pravý asijský film sluší. Co už však skřípe je samotný obsah. Film má velký potenciál který ale ne zcela využije protože některé věci zůstanou nevyřešeny. Říše mrtvých má zpočátku velmi dusnou atmosféru ne nepodobnou té ze Silent Hillu. Postupně se však ale film dostane na hřbitov hraček nebo do dělohy plné potratů (velmi nepříjemná scéna). Angelica Lee je možná nádherná (a z její filmové dcery bude taky pěkná holka, už teď je megaroztomilá;)) ale herecky teda nic moc. Mám k tomu sice spoustu výhrad ale mnoho věci mě tak okouzlilo že z původně zamýšlených tří zvedám na čtyři hvězdičky. Mít tenhle film alespoň trochu schopnějšího režiséra a scénaristu tak je to geniální. ()

t_gon

Ono to nápad není vůbec špatný udělat thajský horor na styl Alenky v říši divů. Přesně v takové situaci se ocitne mladá spisovatelka, jež se dostane do své vlastní reality, již vytváří pro svou novou knihu. Od této chvíle začíná její pouť za nalezením "tranzitu", jež ji pošle zpět do své reality. Jenže než se tak stane, tak je první půlhodina velice nudná a vleklá. Po změně stylu, jež nastává přesunem mezi realitami, však nastává celkem chaos v tom, co se na plátně odehrává. Jakoby bratři Pangové nevěděli, co vlastně chtějí natočit. A tak děj vesele přeskakuje mezi hororem, dramatem a občas se na scénku přikrade i srdceryvná pasáž. Jediné co drží film v průměru je stylizace snímku a hudební doprovod, jež se tak často u hororu neslýchá. Celkově však snímek stojí někde v půli cesty mezi slušným MirrorMask a výborným Silent Hill ()

hajdano

Zajímavá ukázka a vyjádření toho, jakej může mít někdo v hlavě bordel i když rozškatulkovanej. Co se týče žánrového zařazení, tak bych určitě nedal horor na první místo. Viděl bych to spíše takto: Fantasy 65% / Horor 35% ... ()

TO

První polovina filmu je spíše jen úvod ke druhé, která je temnější verzí Nekonečného příběhu. Světem fantazie je tady svět opuštěných zapomenutých věcí a Nicotou je tady jakási Recyklace. Úplný závěr pak celý film celkem pěkně stmelí. Dobré a zajímavé ()

Raven0

Co tohle bylo za film? Klasický asijský horor + součást kampaně proti potratům + podivná road movie po světě snů (nebo spíš nočních můr)... Ono by to nebylo zlé, atmosféru to má solidní, vizuální stránka nadchne, ale... Motat do hororu jak jsou potraty špatné a podobné věci, to mi moc nesedí. Možná to byl záměr, ukázat cenu života, ale mě to přišlo až moc na efekt. Sorry. ()

Danny F.

Tohle se nějak zamotalo. A to tak že se z toho stal galamatiáš. Speciální efekty nějak šikmookým nejdou a to byl přesně ten důvod, proč jsem se postupem času začínal nudit. Bez napětí a mrazení. Tohle rozhodně není pravý horor. 25% ()

Kalidor_

Pokud se na to člověk dívá jako já, t.j. bez jakéhokoliv předinformování, tak dlouho bádá jaký žánr se z toho nakonec vyklube. A taky že jo - ze začátku to vypadalo na klasický asijský horor "telefon - crrr - bububu dlouhovlasá Mařka za rohem", a potom to zase vypadá jako zombie film a nakonec je to vcelku obrazově pestrá vizuální podívaná se všemi těmito žánrovými mixy, avšak nejvíc asi fantasy. ()

Autogram

Neviem, čo tu tvorcovia zrecyklovali, ale takto nudná prechádzka zombie krajinou sa len tak nenájde. Zombíci ako bábky zavesené na šnúrke alebo klasicky sa potácajúce šedou apokalyptickou krajinou, očividne počitačovou, to teda nie. A príbeh som nedokázal poriadne identifikovať, hororový nevyzeral. ()

after.rain

Poznám ja jeden Tichý kopec, z ktorého to ale v tomto prípade ide prudko z kopca. Hoci by som si aj Oko vyplakal, navzdory všetkej tej Smrteľnej nenávisti sa pre mňa akosi Kruh neuzatvára. Kto vie čítať medzi riadkami, pochopí... pre ostatných explicitne: shit. ()

Pedross800

Kurfaaa, už ty dvě číče pobíhající kolem dokola s těma jejich zákeřnýma očima nás měly varovat, že tohle bude něco většího a taky že jo. To co ze začátku vypadalo na klasickou duchařinu se postupně transformovalo za blejskání, hřmění a zvedání větru v něco naprosto nepopsatelného.......jakousi velkolepou vizuálně podmanivou fantasy cestu necestu světem nesvětem zapomenutých a opuštěných věcí, lidí s mrazivou atmosférou. Celkem nás to vtáhlo a když v okamžiku hlubokého pádu hlavní hrdinky se zničehonic za plátnem cosi s hukotem sesunulo, tak jsme se málem úlekem posrali a ještě horší bylo, že sem nemohl najít nic, co to mohlo být, aj na střechu pergoly sem vylez a celej nervní hledal nějaké racionální vysvětlení a ono hovno :-))) takže celkem přituhlo, obrazně i doslovně a určité pasáže byly tak husté že jako joooo. A nebyly by to rákosky, aby do toho nevtělili na konci i kopu emocí. No jako nedej bože abych se já propadl do takové recyklace všeho a všech zapomenutých a odhozených, který by si to se mnou chtěli vyřídit....to by byl ale kurva horor :-))) Díky těm skvělejm 4D venkovním efektům parádní zábavičkááá. LETNÍ KINO 2017 ()

Luksa

Pěkné triky a hudba, několik zajímavých nápadů, ale jinak mě to příliš nenadchlo a neoslovilo, hlavně první polovina mi přišla taková nemastná neslaná. No ale scénka v tunelu s potracenými dětmi byla dost dobrá... ()

prasacimor

Silent Hill bol super a podľa traileru a galérie som niečo podobné na ázijský spôsob očakával aj od Re-cycle. Rátal som ale aj s tým, že jeho kvality s najväčšou pravdepodobnosťou nedosiahne. Prvá polhodina v reálnom svete bola skvelá a (ne)príjemne desivá. To sa spočiatku podarilo preniesť aj do zrecyklovaného sveta, kde som sa neraz pristihol pri myšlienkach, nakoľko by som bol asi zosratý ja, keby som bol na mieste hlavnej hrdinky. Raz darmo, (beautiful) woman in peril je silný motív. Veľmi dobre to vedel Poe, ako aj napríklad De Palma a určite sú si toho dobre vedomý aj bratia Pangovci. Ďalej treba uznať, že fantázie maju chlapci na rozdávanie a film je, až na zopár lacných efektov, jedno veľké vizuálne a zvukové pohladanie po duši. Časom ale tiesnivá atmosféra upadá a s pribúdajucími zombiami každych desať minút, prichádza mierna nuda. Záver dojemný, ale výsledný dojem už nenapravý. Sklamanie však neprišlo, dostalo sa mi približne čo som očakával. ()

Cejny

Nice one. Hororový začátek se vším všudy, tím jsem byl opravdu hodně nadšený. Nechybí tomu nic, nejprve vás navnadí, následně zmrazí, aby vás nakonec mohl parádně vylekat. Po první polovině jsem si říkal, že pětihvězdičkové hodnocení má Re-cycle jisté. Pak se ale atmosféra dost změní, když se dostaneme do naprosto jiné dimenze. Všechno se trochu uklidní, ale děj neustále, krůček po krůčku graduje k zajímavému finále. Výsledný dojem je podtržen podmanivou hudbou a hlavně grafikou. 90 % ()

uzzi

Všeho moc škodí. Tento film chce být všechno, na začátku působí jako další "čajna-horor", pak se to razdva láme na fantasy ujetou záležitost a tam Vás film začne bavit, bohužel časté střídaní prostředí je spíše zápor, nelze se nikde "zabydlet". Nicméně po vizuální stránce se jedná o nadprůměrnou záležitost. ()

Matts

Tvorbu braří Pangů neznám, takže nemám s čím srovnávat. Po tomto filmu se s ní určitě rád seznámím. Re - cycle mě zaujal. Rozhodně bylo na co se koukat i čeho se bát. To, co jsem ale jen těžko přenesl přes srdce, byla až neuvěřitelná předvídatelnost děje. Vůbec nejsem výjimečně bystrý divák, celkem často mi ve filmu ujde fakt, který je nad slunce jasnější. Ne tak u Re - cycle. Vždy mě překvapilo, když po scéně, o které jsem si myslel, že snad vůbec žádné vysvětlení nepotřebuje (a skutečně se nejednalo o žádné těžce alegorické výjevy), přišla další (téměř stejně dlouhá scéna) s vysvětlením scény předešlé. To byl fakt, který mě několikrát téměř zvednul ze židle. Jsem rád, když mi film alespoň minimálně zaměstná mozek. To o Re - cycle skutečně tvrdit nemůžu. ()