poster

Katakomby

 • USA

  Catacombs

 • Slovensko

  Katakomby

 • Velká Británie

  Catacombs

Horor / Thriller

USA, 2007, 89 min

Scénář:

Tomm Coker, David Elliot

Hudba:

Jošiki, Hybrid
(další profese)
 • Weirdman
  *

  1/10... Absolútne zbytočný film, ktorý je dosť amatérsky natočený, na žáner klasicky hercami nezahraný a näpatie a lakačky sú také, že ani moja 10 ročná sesternica by sa nebála... Jeden jediný puntík dávam za síce vykonštruovaný a odhadnuteľný záver, ktorý je ale aj napriek týmto výhradam celkom úderný...(2.8.2008)

 • lennyd
  ***

  Victoria (Shannyn Sossamon) přijíždí do Paříže navštívit svou sestru. Ta jí nenechá ani vydechnout, a hned první večer ji bere na velkou párty, která se koná tajně v pařížských katakombách. Náhoda na sebe nenechá dlouho čekat, a Victoria se ocitá osamocená v bludišti chodeb, s minimem světla a s historkou o zlu, které v katakombách číhá... Tak musím říct, že jsem to čekal mnohem horší - v rámci žánru vznikají desítky až stovky hodně špatných filmů, ale semtam se vyskytne i některý alespoň trochu zapamatováníhodný. A tím by mohly být právě Katakomby - vcelku zajímavé prostředí (přiznejte se, kdo z vás tušil, že pod nejromantičtějším městem jsou hromadné hřbitovy), příběh i hodně překvapivé rozuzlení (ač většinou v podobných filmech očekávám cokoliv, tentokrát jsem byl překvapen). Jediné co mi nesedělo byla hlavní představitelka (Shannyn Sossamon dvakrát nemusím), a její český dabing (toho ječení bylo na mne trochu moc). Ale jinak vcelku příjemný horůrek...(25.11.2012)

 • MM_Ramone
  odpad!

  Toto je zlý film. Veľmi zlý film. Práve kvôli takýmto snímkom je horrorový subžáner všeobecne považovaní za plytký. Čo samozrejme nie je pravda. Aj hororovová kinematorgrafia má svoje klenoty. Lenže "Katakomby" nim rozhodne nie sú. Tie sú totiž ukážkou toho ako sa dá všetko dokonale sfušovať. Nefunguje tam úplne nič. Odporní, hlboko podpriemerní herci; rušivá, roztrasená kamera; nepríjemné, stroboskopické prebleskovanie; zmätené pobehovanie v tme; histerický vreskot sfetovaných mladých kurvičiek; idiotský scenár; imotentná réžia a vrcholom toho všetkého je ritnatá semetrika Pink v jednej z hlavných úloh. Odpad! Odpad! a ešte raz Odpad!(11.3.2010)

 • bobin
  odpad!

  Pokud si chcete uchránit zrak, tak se tomuto veledílu vyhněte. Zběsilá " akční " kamera lítá a kmitá a do toho šlehají blesky storoboskopů, laserů, pochodní a svítilen a vzápětí se octnete téměř v naprosté tmě. Očaři musí mít radost - přibude jim pacientů. A navíc je zde zajímavý zvuk ......jediná ženská stále řve" nééééé a pomóoooc " .(18.8.2011)

 • juta
  *

  Teď už to vidím. Shannyn Sossamon se uvrtala do velmi špatného filmu, který je totálně o ničem, na palici a s neuvěřitelně brutálním koncem, který zesere i špetku "dobrého" co snímku ještě zbylo. Tohle bylo opravdu hrozný a český dabing s neustále ječící Shannyn vám dokáže velmi rychle a snadno rozbolet hlavu.(19.12.2014)

 • - Ačkoliv se film odehrává ve Francii, byl natáčen v Rumunsku. (zdenur)

 • - Katakomby, o nichž pojednává tento film, se nacházejí na náměstí Denfert-Rochereau, pobllíž Montparnassu v Paříži. (claudel)