Katakomby

USA, 2007, 89 min

Tomm Coker, David Elliot

Jošiki, Hybrid
  • Malarkey

Nezdá se to, ale je to docela masakr, ačkoliv jsem to vůbec, ale vůbec nečekal. Katakomby nejsou obyčejným tupým horrorem, který divákovi naservíruje plno krve a trapný příběh. Tento je relativně jiný i když i toto obsahuje. Po celou dobu jsem si řikal, že je to běžný horror, kterých potkám stovky, ale docela důrazně mě dokázal uzemnit koncem, který jsem naprosto vůbec nečekal, přesto, že se celou dobu film váže v duchu temnoty, která přikrášluje atmosféře vizáž, má beztak něco do sebe a to se mi u takovýchto filmů často nestává. Dalším plusem je rozhodně muzika, kterou z většiny případů zahrnuje breakbeatový král Hybrid a důrazně rozproudí krev v žilách při pohledu na černotu, která prakticky celým filmem prochází, až do samotného konce. Čekal jsem kravinu, dostal jsem kravinu, jenže s tak překvapivým koncem, že jsem ještě dlouho po tom nevěděl čí vlastně jsem.(5.1.2008)

Sympatická hlavní hrdinka a velice povedený závěr, to jsou kladné stránky tohoto hororu. Párkrát jsem byl ještě v očekávání, z kterého rohu se někdo (něco) objeví, takže napětí tam bylo. Bohužel zbytek už za moc nestál, čekal jsem trochu více děsivější atmosféru...ale konec mě vážně uzemnil, takhle jsem ho vůbec nečekal.(15.12.2011)

Když to budu brát tak jak by se to asi ve skutečnosti mělo, než-li tak, jak to je, pak musim hodnotit dost vysoko. Když si to přeberu po svém a nebudu to hodnotit jako horor, ikdyž se tam najde pár děsivých momentů, ale spíš jako drama/thriller/horror...protože kdybych to měl hodnotit jen podle skutečných kritérií vic jak 2* by si to fakt nezasloužilo. Ale jako ilegální diskoška v podzemí mezi zdma z lebek, čistě teoreticky proč ne? O pitomých kamarádech, co si vymyslí strašidelnou historku ( jako by to tu už 1000x předtím nebylo že?) a hlavní hrdinka jim to zbaští, protože neměla zrovna lehkou situaci kvůli nedávné minulosti, má blbou náladu a není težké ji něčím rozladit, Proč ne? Jako kdybych tam byl já osobně poprvé( a já mám úctu ze spiritualismu a těchhle kokotinek) a viděl celkem obstojnou imitaci vraždy a teď najednou jsou všichni pryč a já sám v nějakých katakombách, tak jako bych nepřemýšlel moc nad tím, jestli to co jsem viděl byla nebo nebyla skutečnost( jak se nad tím krásně přemýšlí u počítače že?) ale prostě bych zdrhal vostošest. A jako kdybych tohle přežil a nakonec z těch debilů vypadlo, že si ze mě dělali jen srandu ( to měla být sranda, spíš trauma dokonce života ne?) a ještě na mě ječeli co že jsem to jako udělal když se mi povedlo zabít někoho kdo měl jakože bejt vrah, kterýho jsem viděl jakože někoho celkem věrohodně zabít...... tak bych se buď zhroutil nebo je tam dojebal asi stejně jak hlavní hrdinka.... A vůbec žádný 4* ale 5* a hotovo.(24.5.2011)

Victoria (Shannyn Sossamon) přijíždí do Paříže navštívit svou sestru. Ta jí nenechá ani vydechnout, a hned první večer ji bere na velkou párty, která se koná tajně v pařížských katakombách. Náhoda na sebe nenechá dlouho čekat, a Victoria se ocitá osamocená v bludišti chodeb, s minimem světla a s historkou o zlu, které v katakombách číhá... Tak musím říct, že jsem to čekal mnohem horší - v rámci žánru vznikají desítky až stovky hodně špatných filmů, ale semtam se vyskytne i některý alespoň trochu zapamatováníhodný. A tím by mohly být právě Katakomby - vcelku zajímavé prostředí (přiznejte se, kdo z vás tušil, že pod nejromantičtějším městem jsou hromadné hřbitovy), příběh i hodně překvapivé rozuzlení (ač většinou v podobných filmech očekávám cokoliv, tentokrát jsem byl překvapen). Jediné co mi nesedělo byla hlavní představitelka (Shannyn Sossamon dvakrát nemusím), a její český dabing (toho ječení bylo na mne trochu moc). Ale jinak vcelku příjemný horůrek...(25.11.2012)

• Trešlson

Málokdy hodnotím odpadem, ale tato záležitost si odpad! naprosto zaslouží. Neskutečně nelogická slátanina, kde jsem litoval každé minuty, co jsem se koukal (hodina a půl zmařeného života, kterou mi už nikdy nikdo nevrátí). Hrdinka natolik nesympatická, hysterická a tupá, že jsem každou chvíli prosil, aby ji už setli hlavu. Nechtěl bych tu vážněji spoilerovat, ale "rozuzlení" je natolik trapná záležitost a tento stupidní film jen podtrhlo. Nikdy víc bych nechtěl spatřit něco tak ... (ani nevim jak TO nazvat).(18.2.2009)

• - Katakomby, o nichž pojednává tento film, se nacházejí na náměstí Denfert-Rochereau, pobllíž Montparnassu v Paříži. (claudel)

• - Ačkoliv se film odehrává ve Francii, byl natáčen v Rumunsku. (zdenur)