Katakomby

USA, 2007, 89 min

Tomm Coker, David Elliot

Jošiki, Hybrid
  • Weirdman

1/10... Absolútne zbytočný film, ktorý je dosť amatérsky natočený, na žáner klasicky hercami nezahraný a näpatie a lakačky sú také, že ani moja 10 ročná sesternica by sa nebála... Jeden jediný puntík dávam za síce vykonštruovaný a odhadnuteľný záver, ktorý je ale aj napriek týmto výhradam celkom úderný...(2.8.2008)

• Cortesz

Svým způsobem originální, co se týče prostředí katakomb, ale jinak co se týče děje tak otřepaný, konec sice děj dostane úplně někam jinam, závěrečné vyústění a tudíž i pointa je docela nepředvídatelná, ale zároveň i dost ujetá, moc jsem ji tedy nevěřil, navíc hodina předtím je i nudná, většinou sem koukal na tmu a poslouchal šílenej řev hlavní představitelky. Dal bych i více, ale není zaco, jedna hvězda za originální prostředí katakomb a snad za hudbu a druhá je za tu pointu, ale víc dát nemůžu.(29.12.2008)

• genetique

Katakomby ako také sľubovali oveľa lepší pohľad na vec, než len neustále pobehovanie s kamerou po chodbách, urevané nariekanie Shannyn Sossamon a bezduché, bez-napätia prebiehajúce hľadanie východu. Napriek tomu je atmosféra pomerne dosť skľučujúca a pár ľakačiek mnou niekedy aj trhlo. Ak by ma však takýto film mal odradiť od možného výletu do podobných priestoro, to by sa musel ešte veľmi snažiť. Po tomto by som sa skôr tešil. A kameramani boli dobrí, jeden zrejme trpel počas nakrúcania 'parkinsonom' alebo epileptickými záchvatmi a druhý statickou úchylkou na Shannyne nohy alebo hlavu (tie zábery som fakt nechápal). 40%.(10.4.2008)

• 666teen

Taková pěkná historka z pařížského undergroundu. Neurotická sestra navštíví v Paříži svojí vysmátou, světáckou sestru a její kamarády se zálibou v debilních vtipech. Třetí sestra se nekoná. Koná se rozhánění nelegálního Frenchteku v katakombách, honička, spousta jekotu (vychrtlá sestra v koktejlkách), týpek Kozohlav a celkem zajímavé rozuzlení. Fakt. Co mi ovšem celou dobu sledování hejbalo rakví, byl střih. Zaměstnat jako střihače veverku na amfetaminech není dobrej nápad. Stroboskop rules.(29.5.2009)

Dost ponurý horor, který vlastně ve své tmě utápí vše a má tak nějak kostrbatý příběh s finálnám twistem. Rozhodně ho neřadím mezi super horory, protože na to nemá režiséra respektive režiséry, ale v mnoha ohledech je to horor nevšední až originální a hraje zde vedle snaživé Shannyn Sossamon i zpěvačka Pink neboli vlastním jménem Alicia Moore.(1.10.2009)

• - Katakomby, o nichž pojednává tento film, se nacházejí na náměstí Denfert-Rochereau, pobllíž Montparnassu v Paříži. (claudel)

• - Ačkoliv se film odehrává ve Francii, byl natáčen v Rumunsku. (zdenur)