Katakomby

USA, 2007, 89 min

Tomm Coker, David Elliot

Jošiki, Hybrid
  • parabellum

Totálně promarněnej potenciál katakomb. Dlouho jsem nezažil takovej pocit, kdy jsem chtěl od první chvíle zabít hlavní hrdinku, která 95% filmu běhá v katakombách s otevřenou pusou a buď řve aaaaaaaaaaa nebo pomooooooooooc. Jediná světlá chvilka je posledních 5minut filmu, kdy zajímavě vygraduje. Jestli chcete se kouknout na film ve kterém běhá mladá holka v podzemí, pusťte si rači o něco lepší horor Metro. Od tohoto snímku ruce pryč!!!!!!(22.3.2009)

Ačkoliv se to ze začátku zdálo na další tuctovou hororovou vyvraždovačku ,tak opak je nakonec pravdou. prostředí katakomb je ponuré ,ale taky velice temné díky tomu je většina filmu ve tmě což je docela škoda ,ale zase to na druhou stranu podtrhuje tu děsivou atmosféru. A celé rozuzlení mě v prvním okamžiku zklamalo ,ale jen do té doby něž to celé dostalo další nečekaný spád.(10.2.2008)

Když to budu brát tak jak by se to asi ve skutečnosti mělo, než-li tak, jak to je, pak musim hodnotit dost vysoko. Když si to přeberu po svém a nebudu to hodnotit jako horor, ikdyž se tam najde pár děsivých momentů, ale spíš jako drama/thriller/horror...protože kdybych to měl hodnotit jen podle skutečných kritérií vic jak 2* by si to fakt nezasloužilo. Ale jako ilegální diskoška v podzemí mezi zdma z lebek, čistě teoreticky proč ne? O pitomých kamarádech, co si vymyslí strašidelnou historku ( jako by to tu už 1000x předtím nebylo že?) a hlavní hrdinka jim to zbaští, protože neměla zrovna lehkou situaci kvůli nedávné minulosti, má blbou náladu a není težké ji něčím rozladit, Proč ne? Jako kdybych tam byl já osobně poprvé( a já mám úctu ze spiritualismu a těchhle kokotinek) a viděl celkem obstojnou imitaci vraždy a teď najednou jsou všichni pryč a já sám v nějakých katakombách, tak jako bych nepřemýšlel moc nad tím, jestli to co jsem viděl byla nebo nebyla skutečnost( jak se nad tím krásně přemýšlí u počítače že?) ale prostě bych zdrhal vostošest. A jako kdybych tohle přežil a nakonec z těch debilů vypadlo, že si ze mě dělali jen srandu ( to měla být sranda, spíš trauma dokonce života ne?) a ještě na mě ječeli co že jsem to jako udělal když se mi povedlo zabít někoho kdo měl jakože bejt vrah, kterýho jsem viděl jakože někoho celkem věrohodně zabít...... tak bych se buď zhroutil nebo je tam dojebal asi stejně jak hlavní hrdinka.... A vůbec žádný 4* ale 5* a hotovo.(24.5.2011)

• pornogrind

No,když byly Katakomby novinkou-strašně jsem se na ně těšil(strašně mě přitahoval labyrint plnej lidských ostatků-ideální místo pro parádní horor).Jenže tenkrát jsem to nedokoukal a časem na tento film úplně zapoměl.S odstupem pár let to zkoukávám znovu a celý.A moje hodnocení?Kurva to byl shit.Všude tma,popřípadě stroboskopický blikání,nesmyslné běhání odněkud někam,bez atmosféry,divná kamera a totálně chaotickej střih.Tady se opravdu nic nepovedlo.A tak se nakonec ze slušně vyhlížejícího hororu stal tenhle ubohej paskvil.Mé hodnocení nezvedne ani "šokující" konec,kterej jsem(věřte-nevěřte)čekal.Tenhle film je pro mě čistej odpad,kterej by měl skončit zakopanej s ostatky lidí v pařížských katakombách.(11.7.2015)

• Weirdman

1/10... Absolútne zbytočný film, ktorý je dosť amatérsky natočený, na žáner klasicky hercami nezahraný a näpatie a lakačky sú také, že ani moja 10 ročná sesternica by sa nebála... Jeden jediný puntík dávam za síce vykonštruovaný a odhadnuteľný záver, ktorý je ale aj napriek týmto výhradam celkom úderný...(2.8.2008)

• - Katakomby, o nichž pojednává tento film, se nacházejí na náměstí Denfert-Rochereau, pobllíž Montparnassu v Paříži. (claudel)

• - Ačkoliv se film odehrává ve Francii, byl natáčen v Rumunsku. (zdenur)