Katakomby

USA, 2007, 89 min

Tomm Coker, David Elliot

Jošiki, Hybrid
  • Malarkey

Nezdá se to, ale je to docela masakr, ačkoliv jsem to vůbec, ale vůbec nečekal. Katakomby nejsou obyčejným tupým horrorem, který divákovi naservíruje plno krve a trapný příběh. Tento je relativně jiný i když i toto obsahuje. Po celou dobu jsem si řikal, že je to běžný horror, kterých potkám stovky, ale docela důrazně mě dokázal uzemnit koncem, který jsem naprosto vůbec nečekal, přesto, že se celou dobu film váže v duchu temnoty, která přikrášluje atmosféře vizáž, má beztak něco do sebe a to se mi u takovýchto filmů často nestává. Dalším plusem je rozhodně muzika, kterou z většiny případů zahrnuje breakbeatový král Hybrid a důrazně rozproudí krev v žilách při pohledu na černotu, která prakticky celým filmem prochází, až do samotného konce. Čekal jsem kravinu, dostal jsem kravinu, jenže s tak překvapivým koncem, že jsem ještě dlouho po tom nevěděl čí vlastně jsem.(5.1.2008)

• 666teen

Taková pěkná historka z pařížského undergroundu. Neurotická sestra navštíví v Paříži svojí vysmátou, světáckou sestru a její kamarády se zálibou v debilních vtipech. Třetí sestra se nekoná. Koná se rozhánění nelegálního Frenchteku v katakombách, honička, spousta jekotu (vychrtlá sestra v koktejlkách), týpek Kozohlav a celkem zajímavé rozuzlení. Fakt. Co mi ovšem celou dobu sledování hejbalo rakví, byl střih. Zaměstnat jako střihače veverku na amfetaminech není dobrej nápad. Stroboskop rules.(29.5.2009)

• JASON_X

Někdy ve dvaceti bych párty v katakombách určitě považoval za parádní odvaz a skvěle bych si jí užil. Dneska po čtyřicítce už jen otráveně nadávám na ta hovada, která natočila takhle hovadský film o nějakých vylízaných hovadech, která se baví tím, že se slezou někde v kanálech jako stádo ovcí... pardon hovad, a tam pak chlastají a koupou se ve sračkách a melou přitom rádoby kúl hovadiny. Do toho nějaké hovado bliká stroboskopem a je snad samozřejmostí, že kamera i střih jsou ještě mnohem zhovadilejší, než námět a scénář. Ani Pink, která je mi obvykle v klipech sympatická, mě nebavila, naopak, byl jsem šťastný že ji brzy oddělali a já se na ni už nemusel dívat, natož ji poslouchat. Po úvodní provařené větě, že příběh je natočený na motivy skutečných událostí, jsem celou dobu myslel, že ti vtipálci měli na mysli mýtus o Mínotaurovi. Až teprve samotný závěr mi vše dovysvětlil. Za nečekané rozuzlení by se třetí hvězda dát určitě dala, ale za předchozí nudu, ve které holka s baterkou běhá po sklepě a volá "haló? haló?" jsou i dvě hodně.(26.3.2016)

• killerbean

Nudné, všetko dobré žmíkané a používané stále dokola, takže sa to minulo účinku a vytvoril sa z toho neprehľadný, predvídateľný, chaotický a nudný blábol. Dobrý bol jedine soundtrack, ale aj to je dosť subjektívne vnímaná veličina, ktorá film určite nezachráni. Film mal jednoznačne potenciál, ale nevyužil ho. 25%(5.10.2008)

Nedala jsem se odradit zdejším nepříznivým hodnocením a jednou večer, znavená prvním dnem nového semestru, jsem ulehla se svým drahouškem (rozuměj pécé:-)) do postele a pustila si Katakomby. Za okny tma, já sama v pokoji a k tomu Shannyn Sossamon zoufale pobíhající tím temným bludištěm plným mrtvých duší... Nevím, jestli jsem vychytala zrovna správnou chvíli nebo se mi momentálně někam zatoulal zdravý rozum, ale film byl pro mě nečekaným zážitkem - snad pětkrát jsem byla v pokušení zmáčknout stopku, ale nikoliv pro to, že by byl film tak nesnesitelný, ale prostě proto, že jsem byla pěkně vynervovaná:-)) Tak nevím... Možná po druhém zhlédnutí změním názor, dneska ale dávám čtyři stars.(19.2.2009)

• - Ačkoliv se film odehrává ve Francii, byl natáčen v Rumunsku. (zdenur)

• - Katakomby, o nichž pojednává tento film, se nacházejí na náměstí Denfert-Rochereau, pobllíž Montparnassu v Paříži. (claudel)