Hry pro mírně pokročilé

• Leonit

Příšerná zhovadilost.(27.1.2012)

• sator

Mimo mě..(3.3.2011)

Božínku, kdo jen píše ta oficiální pindy?! Výrazová i obsahová sterilita? Leda v oficiállním textu. Jde o velice slušnou incenaci pro dospívající mládež. Daniela Fischerová je známou scénaristka převážně televizních inscenací, Ota Koval má za sebou řadu velice pěkných nedoceněných filmů jako je Modrá z nebe, Kaňka do pohádky nebo Družina černého pera. Hry pro mírně pokročilé nejsou žádnou plytkou povídankou nebo slabým čajíčkem, výpovědí se přibližují Dívce s mušlí nebo Skleněnému domu. Ve filmu si zahrála matka s dcerou (Jiřina a Evelýna Steimarová) v dětské roli debutovala skvělá Lucie Tomková. Další možnou adeptkou byla Darina Rolincová, ale Lucie zabodovala při hře na klavír, kde bravurně zvládla Chopinovu Etudu č.12. Celý film provází příjemná klavírní hudba.(27.3.2015)

• MickeyStuma

Výchovný snímek pro děti, o čtrnáctileté dívce neustále cvičící na klavír. Zlomí si ruku, nemůže pokračovat a tak se snaží zabavit jiným způsobem. Pošmournost a sterilita příběhu doprovázená etudami klavírních árií je značně nudící a nezajímavá. Snová kamera spíše uspává a zvýrazňuje onu netypickou šeď. Film má ukázat, že je v životě daleko více činností, než ten, na jaký se dítě upne. Přesvědčovací metoda se však minula účinkem.(9.2.2014)

• - Jiřina a Evelyna Steimarovi hrají ve filmu matku s dcerou, jimiž jsou i ve skutečnosti. (Ganglion)