Iluze lásky

Největší kouzelnická legenda. Harry Houdini. Konkrétně jeho turné po Velké Británii v roce 1926. V té době se totiž světoznámý kouzelník seznámil se ženou jménem Mary McGregor (Catherine Zeta-Jones) a na první pohled se do ní zamiloval. Netušil však, že jeho čerstvá láska není úplně tím, čím se zdá být. Ve skutečnosti je to podvodnice, která chce Houdiniho (Guy Pearce) podvést a využít k tomu při jedné z kouzelnických seancí „ducha“ jeho matky. Bude se čarovat, podvádět i milovat. (oficiální text distributora)

jessic

Harlequinka, která si z reklamních důvodů vypůjčila jméno Harryho Houdiniho. Překvapivě nenatočeno v německé produkci a překvapivě se hlavní role zhostil Guy Pearce, ()

jony5

Mnoho ludi čakalo akčne kúsky/triky podaní Houdiniho, ale na to tema su ine filmy ktore nemusim spominat. Tento je viac o romantike, drame, vstahu Mary (Zeta-Jones) a Houdiniho (Guy Pearce) a zlatej Benji (Saoirse Ronan) ktora je unesena ked stretne Houdiniho, ako sa tesi ked su ubytovane luxusnom hotely. To cakanie ako ho prekabatia v jeho vyzve, zalubi sa Mary do neho a ako skoncia (tie dve, kazdy vie ako umrel Houdini). Skotsky slovnik obohatil tento film, aj ked vecina ho asi pozerala z dabingom. ()

Naby

Moc zajímavý film plný napětí, lásky, lidských příběhů a perfektně zahraným sváděním. Pěkný lidský kousek. Celkem 3,9* ()

Pythonator

Jako romantický film to ujde. Kdo čekal film o Houdinim a kouzlení, tak má právo být nasraný. Krása Catherine Zeta-Jones není žádná iluze. ()

len.tilka

Je to celkem nuda. Chybí tam napětí, strach, překvapení, které se v této profesi nedají vynechat. V čele s Guyem a mou nádhernou oblíbenkyní Catherine sem čekala naprostý Houdiniovský úžas, ale dostalo se mi pouze "cože?..." ne v nějakém lichotivém měřítku. Dokoukat jsem to musela jen abych mohla právem hodnotit. Něco tomu chybí. V jiných filmech kouzelníkům věříte, i když víte, že to jsou podvody. Tady sem věřila akorát tomu, že to všichni hrajou za peníze, skončí natáčení a všichni jdou domů. Dvě hvězdy za Saoirse a její neuvěřitelný oči a vyprávění a přece jen i za Catherine. ()

JaninaM

Mě tento film sedl. Oddychová, lehká a nenáročná romantika. Dva hlavní představitelé mě moc nezaujali i když musím uznat, že Catherine Zeta-Jones byla opravdu moc krásná.... , ale kdo mě opravdu zaujal, byla malá Saoirse Ronan. Zahrála opravdu mistrně a přesvědčivě. Na sobotní poledne moc příjemný relax. ()

Sejkorka

No, nic moc, ale koukat se na to dá. A hlavně na CZ-J, co si budem povídat. Výborná je 13 letá Saoirse Ronan v roli Benji. Je zajímavé, že tato mladá herečka (roč. 1994) stihla již 4 nominace na Oskara. 2020 -Malé ženy (Hlavní herečka), 2018 -Lady Bird (Hlavní herečka), 2016 -Brooklyn (Hlavní herečka) 2008 -Pokání (Vedlejší herečka). Zaujme též "Prašivka" Timothy Spall. Jak jsem googloval o Houdounim, částečně je to podle skutečnosti. Zemřel však v Detroitu a prasklé slepé střevo nejspíš nemělo souvislost s údery do břicha. Bylo mu 42 let. No ale, stejně, ta Zeta, ty její hnědý voči ... ()