Strange Circus: Kimjó na circus

• Japonsko Strange Circus 奇妙なサーカス (více)

Film začína ako cirkusové predstavenie a jeho hlavnými aktérmi sú otec, matka a dcéra. Vo veku 12 rokov prichytí Mitsuko svojho otca, ako súloží s matkou Sayuri. Otec ju zavrie do puzdra od čela a cez malú dierku ju donúti, aby sa na nich dívala. Potom si dcéra s matkou vymení úlohu a predstiera, že je ona. Matka začne na dcéru žiarliť a pri jednej hádke nešťastne spadne zo schodov a zabije sa. V dcérinej psychike dochádza k depersonalizácii a stane sa svojou matkou.
Alebo to bolo všetko inak? (badygorila)

bolan

Je jasný, že tohle může vymyslet jenom Japonec. Kdyby to točil Polanski, Lynch nebo Noé, mohl by z toho být kontroverzní „Explorer Mind“, bohužel se jedná trochu o blbost proloženou klavírní sonátou. ()

warrenur

Znacna tragedia. Nebyt pribehu, ktory by sa dal spracovat omnoho, omnoho atraktivnejsou formou, slo by to rovno do odpadu. Je to plne typickej, pardon za vyraz, japonskej "srajdy" rokov minulych, kedy mal reziser k dispozicii zrejme niezky rozpocet a tak jedine, cim by divaka neuspal bolo, gore, sex a afekt az hysteria. Toho je tu pozehnate. Zial v takych davkach a frekvencii, az sa z toho chce skoro grcat. Ocenujem jedine pribeh. Inak je to blivajz, ktory len znechuti a zabije vas cas. ()

agassi68

Úvod naznačil zneužívanie dcéry otcom a naivne som si myslel, že bude nasledovať príbeh pomsty po japonsky, na čo som sa dosť tešil. Dočkal som sa psychedelickej omáčky, ktorá s hororom nemá okrem záveru spoločné nič. Neprekážali mi ani tak neustále premeny matka - dcéra ako ten ohavný kolotoč. Hviezdička za súlož a druhá za záver. ()

mrtvej pes

Představ si, že ti Sono vleze do baráku a řekne: "Hele, tady by se dobře točilo prznění dcérečky, puč mi to..." Hnala bych ho svinským krokem. ()

Al44...

Velmi těžko pochopitelný a dá se říci i složitě sledovatelný film. Divné je na tomto snímku úplně vše již od samého počátku. Cíl je jednoznačný - režisérova snaha šokovat, znechutit a vyprovokovat diváka. Na mě to bohužel nefungovalo a sem tam jsem pocítil při sledování tohoto filmu i náznaky nudy. ()

fililipekk

Znovu se mi potvrdilo, že film který delší dobu odkládám bude extra klenot, a taky že jo - tohle byl teda dobrej záhul. Na pana Sona si budu muset posvítit, nedavno viděno jeho Ekusute, jinak jsem v jeho tvorbě neznalý a už teď je mi jasné, že je to obrovská chyba. ()

kukkik odpad!

Nesnáším umělecké filmy. Tohle je.... šílená slátanina, prostě fakt psycho! Na takové filmy se může dívat s klidným svědomím snad jedině nějaký úchyl nebo blázen. Kromě opravdu pěkné práce maskérů, kameramanů a nejspíš i pár herců na tomhle "filmu" nevidím nic dobrého. ()

xpantherx

Tento film veru horor nie je, ale to myslím nie je také podstatné. Po prvej pol hodine som chcel film vypnúť, nebolo to záživné, ani strašidelné, bolo to nemastné-neslané. Povedal som si však, že filmu dám ešte šancu a chvíľu ešte budem pozerať. Časom sa do deja dostanete a nejak vás tá atmosféra chytí. Koniec fakt stojí za to, vynikajúce vyvrcholenie - bol som v takom orgazme asi ako Sayuri keď ju klátil jej muž. Veľmi zaujímavé zvraty po ktorých aj tak nakoniec človek nevie ako sa volá a čo je pravda, pretože film na nás chŕli pravdu s dojmami a snami v dávkach ako jedlo prechádzajúce cez malú dierku v púzdre od čela. Koniec mi viacmenej pripomínal "klasickú lynčovku" ktoré ja mám veľmi rád :) Avšak nejaké drobnosti by som predsa vytkol - na môj štýl miestami nezaujímava kamera a taktiež mi niekde nesedela hudba, no na niektorých pasážach však hudba sedela ako riť na šerbeľ. ()

Tremono

Velice divný cirkus. Derealizace, depersonalizace. Jen to vyvrcholení bylo trochu roztahané, ale parádní mindfuck. ()

muti

tento film si zasluhuje oznacit za "bizardny". a myslim ze nikto by ho nevedel ani natocit okrem japoncov. su tam take veci co dokazu len oni :) takze cirkus odporucam, je to pekne zamotane, ale nakopon sa rozmota az budes cumiet ako puk. a bizar bizar bizar, japaaaaan ... tak by som to nazval (Bizare level: Asians). btw tento film som si pozrel koli reziserovi, nesklamal! suhlasim s: Flipnic, snob, Mefistofelle. ()

Sticks

Viac cirkusu a menej psychodrámy. Od času, kedy sa tam objaví Yuji, je to riadna zívačka a nepomôže jej ani ten záver. ()

Morely

Nevím jestli jsem to pochopila správně a vlastně na tom nezáleží, protože každý si svůj "konec" a vysvětlení najde. Pokud se tedy na cestě někde neztratí... Šílený příběh o šílených a hrozných věcech, který mate a přesto nepustí po celé dvě hodiny. Moc se mi líbilo zpracování a celé to propojení psychedelična, cirkusu, emocí a reality. Po dokoukání filmu mám sice pocit, že mi je lehce nevolno, přesto nelituji. Jdu si dát nějaký bylinkový čaj a pokusit se nad tím pořád nepřemýšlet. ()

Alwirian

Prostě Asie, chvílemi trochu zmatené (hlavně orientace v herečkách co hrají jeden charakter v průběhu doby), ovšem nápad vcelku dobrý. Určeno spíš jen pro fanoušky východní tvorby. Celkové hodnocení: 8/10. ()

Snakefinger

Tady jsem měl každou minutu zástavu srdce. Takže temnota přede mnou, temnota za mnou. A během filmu jsem se neustále do temnoty propadal. ()

Declen

Jak natočit mysteriózní horror o incestu, asi takhle. Na začátek se rozjede znepokojivé kolečko zvrhlostí, které vám masíruje psychiku. Prostředek začne budit otázky. Nakonec nás čeká vysvětlení, které mě zas tolik ani nešokovalo, protože sem ho i trochu tušil. Já vím, že se to jmenuje cirkus, ale linka s cirkusem měl přišla strašně rušivá, možná si bez něj autor říkal, že by to bylo moc přímočaré. ()

HanLiuKun

Začátek byl fajn, ta scéna s cirkusem mi později snad došla. Nemůžu si pomoct, ale půlka filmu mi připadala hodně nezáživná a nudná a uvažovala jsem, že film ani nedokoukám. Závěr je naštěstí strhující. Druhé osobní zklamání bylo, že jsem měla chuť na horor a toto bych nazvala spíše dekadentním drama. ()

Whipper

Skvělá šílenost, která by stála za pět hvězd, ale z nějakého podivného důvodu tam na mě sršelo příliš mnoho krve. A to krev na plátně žeru! ()

Traktorista

Tak trochu jsem se nudil, až ke konci to začne nabírat ty správné obrátky se zajímavým rozuzlením. Celkově slušné udělané, krví se zde rozhodně nešetří, jen mi tam chyběla nějaká ta atmosféra, něco co dokáže človíka udržet a brát si jeho pozornost. Je to jeden z těch filmů, který stačí vidět jednou a už se k němu nikdy nevracet - v bezpočtu dalších podobných je stále tuna možností kam šáhnout. Škoda. ()

lineker

Další z gejzírů myšlenek Sonovi geniálně-zvrácené mysli. Ten člověk nemá hranice. A to je pro svět filmu zatraceně dobře. ()