Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

Matamoroz

Laciný příběh postavený na vodě. Landa mi nevadí jako zpěvák protestsongů, některé z jeho hitovek mám dokonce rád, ale měl by se držet svého kopyta. ()

meisje odpad!

Blé. Ale co čekat od filmu, ve kterém hrajou neherci a režíruje je nerežisérka, která nemluví česky :-) ()

camperiqk

Jeden z mála muzikálů co mají záživný příběh který pobaví a také jeden z mála muzikálů na který se dá dívat! ()

jendamaty

Zajímavé to vidět spolu s muzikálem Touha, který nabízí humorný a odlehčenější pohled na stejnou věc, což je myslím lepší cesta. Bohužel opravdu dost tragičtí herci. Jediný, kdo umí hrát je Korn a Pomajbo. ()

ESNYR

Daniel Landa a Lucie Vondráčková drží celý film v hodně velké rovnováze. Nebýt jich tak jde film totálně do ...... A ty hvězdy si zaslouží i muzika. Můra a motýl + Snílci. Co se příběhu a obsazení týká, je to sakra slabota. ()

RipperTM

Jelikož tomuto žánru neholduji, nevryl se mi tento snímek příliš pod kůži. Jediné, co bych vyzdvihl na tomto 106-ti minutovém kousku je ocenit nápad vytvořit něco dosud neviděného a neslyšeného, což se zčásti partě kolem Daniela Landy povedlo. Muzikál možná ano, ale jako film koncept pokulhává. ()

Alden_Larson

Tenhle film mě hrozně naštval. Ze začátku byl docela v pohodě, ale pak se v něm začalo objevovat jedno klišé za druhým a ke konci už jsem ho vůbec nemohl brát vážně. Děj je stupidní, předvídatelný a hlavně vůbec není originální. Postavy nejsou ničím zajímavé a jen některé z nich mají aspoň tu jednu definující charakteristiku. Protagonisté mezi sebou neměly žádnou chemii a tudíž byl vývoj jejich romantického vztahu strašně dřevěný. Herecké výkony byly většinou slabé, nejlepší byl Roman Pamajbo v roli režiséra. Dialogy ale byly strašné, bylo mi taky velmi jasné, že některé věty byly do scénáře přidány jen proto, aby trochu pohonily ega jistých herců. Prezentace byla na jeden jediný záběr nevýrazná. Hudba byla fajn, ale v některých scénách byla zbytečně přehraná. 2/10 ()

sus

Jako zarytý fanda Daniela Landy a Jiřího Korna musím říct že co se týče zpěvu a textů je to best of. Děj filmu jako takový je fraška, ale to podle mne v tomhle filmu není to hlavní. Zkrátka je to muzikál. Tenhle film rozděluje lidi na dva tábory a to jsou ti co Landovi fandí a ti ostatní. Důkazem toho jsou rozporuplná hodnocení tohoto filmu. ()

kachnacekk

Nečekala jsem od filmu nic moc, ale nakonec se mi líbil. Nejpíš hlavně proto, že jsem příznivcem hudby Daniela Landy už od základní školy a on sám si tam střihl akorátního debila. Hudba dobrá, příbeh ušel, ale mohlo to být lepší. Třetí hvězdička je jen za to, že tam hraje jako komparz můj kamarád a je tam vidět.. :) ()

david666

"Touha je zázrak, kámo, zázrak...." - tak tohle opravdu filmový zázrak není a touhu jsem v něm taky nějak neviděl. Takže myslím, že jsem viděl nejhorší český film roku 2007. Ani nevím co přesně vytknout nebo kde najít nějký klad. Typický film (dle mého) pro Landovy příznivce - i když ani s tím si nejsem tak jist, že se to všem jeho fanouškům bude líbit. Děj se odahrává v podstatě v jedné místnosti (divadle), o herectví tady nemůže být ani řeč a hudba je dle mého pořád stejná (jednoduchá a ubohá-landa umí i lepší kousky). Taneční čísla - strašná, vztah mezi hlavnmi hrdiny - no comment. Nezachránilo to ani, že na Vondráčkovou se dalo dívat:-) Jo, vlastně jeden klad tady byl - některé výstupy režiséra - ty pobavily. ()

Skeevee

Není nad to zahrát si ve vlastním filmu naprostého debila, že, Dane =D ten mě fakt bavil...a kupodivu se film líbil i mé drahé polovici, která naprosto nesnáší muzikály. Takže na filmu asi něco bude... =) ()

MEGAJOHN

Na truc všem odpaďákům, jednohvězdičkářům a blbcům co hodnotí film po dvaceti minutách. Já, narozdíl od nich, zde naprosto nemám co vytknout. Ač např. Vondráčkovou jinde moc nemusím a na muzikálech si nepotrpím, tento film byl pro mě příjemným překvapením, kde ničeho nebylo nedostatek a nic nebylo trapně předhazováno v nadbytečné míře. Zkrátka příjemný, vyvažený, povedený český film. ()

česnek

Na tomto filmu oceňuji herecký výkon Jiřího Datla Novotného, ale také Romana Pomajba i Jiřího Korna, dále zajímavou hudbu, výborné pěvecké výkony L. Vondráčkové a opět J. Korna. Ne že by zápletka filmu byla kdoví jak propletená a hlubokomyslná, to u tohoto typu žánru (muzikál nebo hudební film) není až tak potřeba, příběh je přesto poměrně zajímavý. S obsazením i výkonem R. Hrušínského jsem již byl méně spokojen. Musím uznat, že hudba i texty písní jsou velmi zdařilé (a to nepatřím k Landovým fanouškům). V neposlední řadě oceňuji to, že jsem díky tomuto filmu mohl vidět, jak to teď vypadá na synodní radě v Husově domě na Jungmance. ()

Trinculo

Touha je zázrak kámo, zázrak. Známý český provokatér a kazatel sociálního dobra Daniel Landa tentokrát v nečekané civilní poloze. Nekonají se téměř žádné silné řeči o národě ani magické mystérium cesty k vlastnímu Já, přesto má Kvaska určitý vtip a sílu. V tomhle zvláštním snímku se k sobě přibližují linie skutečného a neskutečného, které se setkávají na divadelním jevišti. Rozdíl mezi simulací (muzikálem) a realitou (vztahy postav) je zde smazán. Nejdůležitější situace se odehrávají na tajemných a zvláštně nepřístupných místech jako je prostor pod jevištěm, nebo chodby vevnitř divadla. Hrdina utíká z vězení za svojí vysněnou ženou. Přiímá tak objekt povinné touhy, kterou je žena, po které musí všichni toužit, neboť je to ta z obálky. V divadle - prostoru fantazie, hry a klamu, pak pozná pravdu a uvidí, že věčně se usmívající a zářící tvář herečky je maskou. Sám také pochopí, že divadlo je vězením. Proto nakvasí svou podivnou kvasku. Na konci utíká pryč, neboť osvobodí sebe i svou vytouženou ženu. Jedno si však musí pamatovat, život sám může být vězením, kde je jen málo možností najít trvalou útěchu. Denisovo/Mikoho štěstí nezruší možnost Oskarovy pomsty, a ani možného příštího utrpení. Jak mu připomene růženec v rukou jeho zemřelého bývalého spoluvězně, život je stále v rukou Božích. Jen tam je snad možné nalézt konečnou útěchu. ()

gu-staff odpad!

I kdyby to bylo lepší, než Shawshank Redemption, pokud to natočí Landa, nechám se ovlivnit svými předsudky a dávám za 0%. ()

kiraorigin

na Kvasku jsem se těšila....Landu nemám moc ráda (spíš vůbec) a i tak jsem si říkala, že mu pak dám víc bodíků a kamarádi co jej obdivují mě už nebudou brát za zaujatou.....ale já prostě nemůžu, moc se omlouvám, myslete si klidně, že je to zaujatost, ale i skalní fanoušci tohoto holohlavého chlápka s ráznými názory musí přeci uznat, že je to blbost. Jestli se chtěl Landa zavděčit všem, nebo prostě to takhle chtěl, nevím..ale doufám, že jestli to takto měl v plánu, tak už se do natáčení nepohrne:-) ()

Metlosch odpad!

Tak jsem to celé shlédl a mohu na to říct jen jedno. BLÉÉÉ! Až na tomhle filmu najdu něco alespoň trošičku ucházejícího, změním svůj komentář a zmíním to tu. Hodnocení ale ponechám. ()

Bugiii

Písničky z tohoto filmu jsou výborné a u některých scén jsem se vážně zasmála, ale jinak? Víckrát to chtít vidět nebudete. ()

Mozenrat

Několik chytlavých písniček, jednoduchoučká lovestory typu loozer zbalí hvězdičku a ...... jinak nic. Bylo by bývalo lépe natočit skutečný dokument o přípravě muzikálu než tohle. ()