Nepoznám divadlo Kalich, ale Kvaska ma bavila a prekvapila. Ono to nie je žiadna diera do muzkálového sveta, ale príjemne sa na to pozerá, hudba je fajn (a to Landu fakt nemusím!), herecké výkony sú skôr "divadelné" (Pomajbo je ďábel!!!:) a scenár je síce naivný, ale milý a miestami fakt vtipný. Skrátka príjemné muzikálovo-filmové prekvapenie, ktoré síce náročného diváka asi nenadchne ale pre chvíle pohody je to ideálne strávený čas... Za song "Touha" dávam * naviac...(21.9.2007)

• castor

Tvůrci nechť prominou, ale místy až trapný pokus o muzikál, který chtě nechtě vyznívá jako „rychloKvaška“, poskládaná za několik dní. A taky že jo!! Projekt rodiny Landových (a členů divadla Kalich) vznikl za pár dní a chybí mu to zásadní – scénář. Se smrtelnou vážností tu tak banda jalových amatérů (stejně vážně se tvářící Vondráčková – kdy probůh už dostatečně pro film prodá svůj talent?) pronáší patetické věty v obvyklých a ničím překvapivých schématech. Režisérčina zručnost se vyrovná zhruba jejím dopravně-bezpečnostním kraťasům, její vedení herců i jednotlivých scén zavání matoucím dojmem. Rádoby symbolicky nazvaná Kvaska tak těžkopádně doklopýtá do finále – a teď přijde otázka? Mysleli to tvůrci skutečně vážně? No, ještě, že jsem za shlédnutí nemusel platit.. to bych pak byl mnohem štiplavější!! Hodně se otřásajících 30%!!(4.3.2008)

Ze začátku mě Kvaska už dost, opravdu dost překvapila, když se na pódiu objevila Balogová z první Superstar a hned na to zvukař Emil Zajac z VyVolenejch. Okamžitě mi bylo jasný, že tvůrci tohle všechno kolem nemůžou myslet vážně, a fakt to tak asi ani neberou. Landa zde hraje dost paradoxní postavu, tu největší hvězdu, která si může dovolit všechno a nakonec to s ním komicky dopadne a jediné co opravdu stojí za zmínku je příjemná hudba, která se nikdy neztratí a díky které také asi vznikl tento film. Není to žádný zázrak, ale příjemně se na to kouká, i když herci spíš nehrají, ale blbnou před obrazovkou. Dokonce jsem se ale občas i zasmál, absurditě scén a toho všeho kolem. Kvaska není špatná, muzika jí vyvišuje, ale jediné, za co stojí ten film vidět, je za tu závěrečnou scénu, a za tu muziku, která prostě pěkná je, o tom žádná. A to o ní můžu mluvit, kdy se mi zachce, třeba v každý větě:)(29.2.2008)

Typické divadlo Kalich. Čistě pro příznivce tohoto divadla, jeho herců, jejich hereckého projevu a Landovy hudby. Ostatním vstup zakázán. Tohle není film, ale "pouze" další hra známého divadla, tentokrát ovšem zaznamenaná na filmový pás...(9.1.2007)

• sud

Chtěl jsem shrnout vše větou: "Videoklip k písním Daniela Landy". Ovšem zdařilá píseň je jen jedna (pro nezasvěcené - Touha je zázrak) a spolu s rajcovní Luckou Vondráčkovou jsou jedinými klady filmu. Lucku uvidíte leckde a Touhu přehrávají rádia do zblbnutí. Koukatelný, bohužel celkem zbytečný film. 35%.(16.11.2008)

• - Na základě filmu vznikla v divadle Kalich hra "Touha", předlohu však připomíná pouze některými dějovými prvky. (Palvinie)

• - Prvá klapka padla 16.8.2006. Film sa z deväťdesiatich percent odohráva len v divadle. (Raccoon.city)

• - Na sepsání scénáře potřebovala Mirjam Landa pouhé tři týdny. (Palvinie)