• Tuxedo

Zpočátku to vypadá nadějně a leccos je i vtipné (hlavně postava režiséra), ale film se bohužel topí ve scénáristické bezradnosti a nelogičnostech a postavy nám nejsou schopny přiblížit ani matní herci. Těšil jsem se alsepoň na kvalitní písně, což se v podstatě (až na pár vyjímek) taky nesplnilo. 3/10(28.8.2007)

Pro mě osobně hodně rozporuplný film, který bilancuje někde na hraně Macochy a zuby nehty se drží a pořád ne a ne spadnout (do odpadu). :-D Herci jsou katastrofální podle mě. Příběh je průměrný. Děj je defacto nulový. Hudba zase nadprůměrná. Takže tězko se z tohoto kolotoče nějak dostat, asi zůstanu u kompromisu 3 hvězdiček, ale jak říkám - je to takový divný a asi bych to už vícekrát vidět nemusel.(16.11.2009)

klan Vondráčkových nemám ráda... a jak Lucka zpívá se mi nelíbí.. ale tady mi vůbec nevadila.. jsem asi trochu vyšinutá.. ale svým pocitům nedokážu poroučet :-D a vidět jak se "moula" snaží sbalit Karin, tím že se propašuje do muzikálu, bylo zajímavý.. jo a ženský držte si mě ...tady pan Korn jako stařík vypadal atraktivně.. také nemůžu jinak než vynachválit jeho roli jak ve filmu tak v muzikálu :) a jako třešnička na dortu Landa.. co on tam předvádí.. no.. koukněte se na to radši sami ;)(3.4.2009)

Tohle měl být český odpad? Tak to se tu někdo hodně přestřelil nebo nerad uzná, že se v Česku dá natočit alespoň něco slušného. Obsazení je docela slušné, až na hlavní postavu, kterou jsem trochu nepochopil. Filip Tomsa má hrát vězně, který uteče do muzikálu, ale proboha proč si nemohla Mirjam Landa vybrat nějakého zpěváka a musí tento, pro mě ne moc výrazný a zajímavý herec, být přezpíván? Jinak Lucie Vondráčková je více než příjemná a všechny texty mistra Landy jsou velmi dobré včetně přímo skvělé ústřední skladby. Film nejen pro milovníky a obdivovatele divadla Kalich...(6.3.2008)

• Šandík

Bez ohledu na režii či herecké výkony (obojí není ani žádný zázrak ani vyslovený propadák) mě Kvaska nudila už proto, že zobrazuje pro mě naprosto nezajímavé prostředí muzikálového divadla. Tohle mě vážně neoslovuje, a to ani tehdy, když se to okoření kriminálem nebo třebas bezdomovci... Celkový dojem: 35%(3.2.2012)

• - Na základě filmu vznikla v divadle Kalich hra "Touha", předlohu však připomíná pouze některými dějovými prvky. (Palvinie)

• - Na natačení scén v divadle (Kalich) měl štáb pouze 17 dní. (Amplifier)

• - Na sepsání scénáře potřebovala Mirjam Landa pouhé tři týdny. (Palvinie)