Nepoznám divadlo Kalich, ale Kvaska ma bavila a prekvapila. Ono to nie je žiadna diera do muzkálového sveta, ale príjemne sa na to pozerá, hudba je fajn (a to Landu fakt nemusím!), herecké výkony sú skôr "divadelné" (Pomajbo je ďábel!!!:) a scenár je síce naivný, ale milý a miestami fakt vtipný. Skrátka príjemné muzikálovo-filmové prekvapenie, ktoré síce náročného diváka asi nenadchne ale pre chvíle pohody je to ideálne strávený čas... Za song "Touha" dávam * naviac...(21.9.2007)

• sud

Chtěl jsem shrnout vše větou: "Videoklip k písním Daniela Landy". Ovšem zdařilá píseň je jen jedna (pro nezasvěcené - Touha je zázrak) a spolu s rajcovní Luckou Vondráčkovou jsou jedinými klady filmu. Lucku uvidíte leckde a Touhu přehrávají rádia do zblbnutí. Koukatelný, bohužel celkem zbytečný film. 35%.(16.11.2008)

Film silných rozporů... Někdy jsem si říkala, že mě to fakt baví (hlavně hudební části, v nichž musím ocenit Korna), jindy mi všechno přišlo strašně amatérský, utahaný a veskrze nudný. Když nad tím tak uvažuju, možná bych radši než tenhle film nakonec viděla to představení, kolem kterého se Kvaska točila.(3.3.2008)

Cením snahu natočit muzikál o muzikálu,ale výsledek je hodně slaboučký.Přiznám se,že jsem na to koukal hlavně kvůli hudbě Dana Landy,kterou mám fakt moc rád.To bylo taky to jediné co se mi na filmu líbilo,možná ještě Jirka Korn se jako jeden z mála nebral moc vážně.Soundtrack je super,ale film k tomu vznikat nemusel.Dvd s filmem bych přidával jako bonusový disk k soundtracku zdarma.(11.11.2007)

• Damiel

Ach jo... Další český film, kde jsou místo postav jenom křečovitý figurky, toporný dialogy hraničící se směšností a scény, kdy člověk zvedá oči v sloup ("Právě umřel!" praví ve ztemnělém nemocničním pokoji sestra poté, co se hlavní hrdina se svou múzou přihasí navštívit kamaráda z lochu). Nad nelogičnostmi typu, že si kluk zdrhnul z báně a nechal se zaměstnat pod falešnou identitou v muzikálu, aniž by vzbudil jen stopu podezření, radši nedumat...(13.12.2006)

• - Název filmu Kvaska je odvozen od označení vězeňského nápoje, jakési náhražky piva. (Hejtmy)

• - Na natačení scén v divadle (Kalich) měl štáb pouze 17 dní. (Amplifier)

• - V náklaďáku, který odjíždí z věznice, je méně krabic než poté u pumpy. (Hejtmy)