Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nuala
  *****

  Přestože nepatřím mezi skalní fanoušky Landy ani Lucie Vondráčkové, Kvaska mi nabídla něco, co mi v českých filmech trochu chybělo. Přichází s něčím novým, co však ( bohužel ) nezaujme každého. Nemyslím si však, že je film určen jen pro fanoušky Dana Landy nebo divadla Kalich. Kvaska je milý film, naplněný touhou, nadějí, láskou...(4.5.2007)

 • Pishin
  ***

  Tak jako cekal jsem ze to bude totalni odpad a na to ze to je prvotina Mirjam Landóve to celkem ujde. Obsazeni figurek z Superstar a Vyvolenych me prislo usmevne ale nastesti se tam jen mihli. Herecke vykony byly podprumerne...extreme me rozciloval prehravajici reziser kteremu poloha ukriceneho a vecne nespokojeneho rezisera mooc nesedela. Jinak asi jedinou znatelnou kvalitou filmu je hudba. Mirjam trebas to bude priste lepsi.(2.3.2008)

 • castor
  **

  Tvůrci nechť prominou, ale místy až trapný pokus o muzikál, který chtě nechtě vyznívá jako „rychloKvaška“, poskládaná za několik dní. A taky že jo!! Projekt rodiny Landových (a členů divadla Kalich) vznikl za pár dní a chybí mu to zásadní – scénář. Se smrtelnou vážností tu tak banda jalových amatérů (stejně vážně se tvářící Vondráčková – kdy probůh už dostatečně pro film prodá svůj talent?) pronáší patetické věty v obvyklých a ničím překvapivých schématech. Režisérčina zručnost se vyrovná zhruba jejím dopravně-bezpečnostním kraťasům, její vedení herců i jednotlivých scén zavání matoucím dojmem. Rádoby symbolicky nazvaná Kvaska tak těžkopádně doklopýtá do finále – a teď přijde otázka? Mysleli to tvůrci skutečně vážně? No, ještě, že jsem za shlédnutí nemusel platit.. to bych pak byl mnohem štiplavější!! Hodně se otřásajících 30%!!(4.3.2008)

 • novoten
  ***

  Je to extrém a nic jiného to být snad ani nemohlo. A ty pocity z první půlhodiny byly až příliš negativní. Uboze působící exteriéry při útěku nebo tragicky podaný konkurz, kdy tvůrci mluví o každém solidněji znějícím účastníkovi jako o zkušeném profesionálovi jsou jen začátek. Od úvodních titulků na mě totiž křičí jeden obrovský castingový otazník. Kdo je Filip Tomsa a kdo měl ten nešťastný nápad mu svěřit hlavní roli. Ani po těch 106-ti minutách si nedokážu zapamatovat jeho tvář, jeho hlas ani jeho herecký projev. Nebyl jsem s ním ani v divadle, ani ve vězení, pouze jsem ho neúmyslně ignoroval. Pokud scénář chtěl mít z hlavní postavy anonymního průvodce po světě pomíjející slávy, tak to vyšlo s přehledem, protože zapomenutelnější tvář aby pohledal. Naštěstí se mezi herci objeví několik osobností, které jsou pro Kvasku téměř neocenitelným pokladem. Jiří Korn asi nikdy v životě nebyl tak příjemný a svěží a můj nepochopitelně oblíbený sympaťák Rudolf Hrušínský nejmladší si vystřihl dokonalého a živoucího záporáka, který si film krade pro sebe. Jinak je ve zbytku osazenstva spousta zklamání. Landa ze sebe až příliš okatě dělá burana už v době, kdy ještě měl co říct a Lucie Vondráčková je tentokrát velmi přitažlivá, ale po herecké stránce ostudně nevýrazná. Víc mi ale vadí, že ústřední romantická linie je až směšně osekaná na nezbytnou kostru, kterou jen z chladné vzdálenosti podporuje tu nepovedená, tu dobře padnoucí hudba. Stejně tak slepá ulička s propojením herního děje a reality je jenom nevydařeným pokusem. Ale i když spíše kritizuji, překvapuje mě, kolik pozitivních dojmů nakonec zůstalo. Hrušínský s Kornem totiž opravdu září, ty vydařenější melodie si ještě teď pobrukuji a hlavě závěrečných dvacet minut je skutečně důstojným muzikálově-dramatickým počinem, kdy jsem držel palce celému divadelnímu osazenstvu. To, že jsem tomuto projektu dlouho fandil, mě tak nemusí mrzet, protože Kvaska se vyvarovala toho nejdůležitějšího, tedy toho, že by z ní nakonec zůstala jenom hezky vypadající, ale dutá skořápka. Bylo to ale jen o chlup.(25.9.2007)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Daniel Landa: 1. Kecy 1 ,2. Touha ,3. Kecy 2 ,4. Na úteku ,5. Korepetice ,6. Jdou ,7. Opravdové utrpení ,8. Romantický večer ve dvou ,9. Vzpomínka na vězení ,10. Noční Foyer ,11. Kecy 3 ,12. Anticop I. ,13. Kecy 4 ,14. Touha II. ,15. Ve skrýši ,16. Anticop II. ,17. Můra a motýl ,18. Soud ,19. Kecy 5 ,20. Duet – Navždy ,21. Snílci ,22. Samota ,23. Nadávky ,24. Padám hloub(5.5.2011)

 • - Námet k filmu sa zrodil asi len mesiac pred tým, než začala práca na scenári. (Raccoon.city)

 • - Na natačení scén v divadle (Kalich) měl štáb pouze 17 dní. (Amplifier)

 • - Ve filmu si malou roli politika zahrál poslanec Jan Vidím, který s Danielem Landou působil v řádu Ordo Lumen Templi. (DecentFellow)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace