Ze začátku mě Kvaska už dost, opravdu dost překvapila, když se na pódiu objevila Balogová z první Superstar a hned na to zvukař Emil Zajac z VyVolenejch. Okamžitě mi bylo jasný, že tvůrci tohle všechno kolem nemůžou myslet vážně, a fakt to tak asi ani neberou. Landa zde hraje dost paradoxní postavu, tu největší hvězdu, která si může dovolit všechno a nakonec to s ním komicky dopadne a jediné co opravdu stojí za zmínku je příjemná hudba, která se nikdy neztratí a díky které také asi vznikl tento film. Není to žádný zázrak, ale příjemně se na to kouká, i když herci spíš nehrají, ale blbnou před obrazovkou. Dokonce jsem se ale občas i zasmál, absurditě scén a toho všeho kolem. Kvaska není špatná, muzika jí vyvišuje, ale jediné, za co stojí ten film vidět, je za tu závěrečnou scénu, a za tu muziku, která prostě pěkná je, o tom žádná. A to o ní můžu mluvit, kdy se mi zachce, třeba v každý větě:)(29.2.2008)

• Aleee89

Na tento film bych do kina nešla ani zadarmo, ale když už ho dávali v televizi, podívala jsem se. Teď toho trochu lituji, protože jsem sice věděla, že to bude nic moc, ale i přesto mě film dokázal zklamat. Ano, na Landu je to příliš sladkobolné. Herci byli spíše neherci a úplně nejvíce mě štvaly všechny ty rádoby postavičky a hvězdy z různých reality show. Jako kdyby je posbírali narychlo na ulici a moc nad obsazením ani nepřemýšleli... Měl to být muzikál. Hm, pod pojmem muzikál si představuji opravdu něco zcela jiného. Tady té muziky bylo docela málo a ani nebyla nijak úžasná. Film mě nebavil, děj mě nebral. Tohle se zkrátka moc nepovedlo a já už se na to dobrovolně nikdy znovu nepodívám...(16.6.2013)

Jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Nemám rád trapné, rádoby intelektuální komedie, nemám rád Čtvrtníčka ani Macháčka, a bez těchto dvou atributů české filmy poslední dobou téměř nevznikají. Kvaska mi dala všechno co jsem očekával, téměř dvě hodiny zábavy, pěkné písničky a odreagování. Přiznávám, že mám Dana Landu rád, a to jak jeho osobu (o minulosti se nebavme), tak jeho hudbu a jeho styl mně sedí. Prokreslení malé love story na pozadí tvorby muzikálu je téma pro mě velmi zajímavé, akortá by mě zajímalo, jak moc se Landovo pojetí tvorby muzikálu liší od skutečnosti? Myslím, že moc ne. Herci předvedli standartní výkony, docela se mi líbila i Lucka Vondráčková, kterou jinak moc nemusím... Nadprůměr určitě zahráli Roman Pomajbo (režisér) i Jiří Korn. Celkem vzato dávám silné 4* ! ////////// I po druhém zhlédnutí nechávám stejné hodnocení. Písničky se mi všechny hodně líbily a na druhý pokus mi nevadil ani představitel hlavní role Filip Tomsa, který mi napoprvé přišel dost nevýrazný. 75%(2.3.2008)

nic extra jsem nečekala.. a nic extra jsem taky nedostala.. pominu osobu daniela landy, na kterého se můj názor vyvíjí stejně tak jako on - křivka klesá strmě dolů - a nezbyde mi nic jiného než velmi průměrný film.. a jen tak mimochodem - taky si nemyslim, že by touha byla bůhví jaký zázrak, vždyť touha je "jen" přirozený lidský cit..(24.10.2007)

• Fingon

Dana Landu jsem měl rád, respektive jeho hudbu. Líbil se mi i Krysař, i když jsem jej pouze slyšel. A i v tomhle filmu je hudba pravděpodobně to nejlepší, čeho se dočkáte. Vzhledem k tomu, že jsem si vyzkoušel, jaké je to natáčet svůj vlastní scénář, tak místo zdrcujícího setření Mirjam Landa se omezím na to, že to mohlo být mnohem lepší. Co se filmu jako takového týče, tvůrci se zřejmě dost inspirovali Chorus line, který si právě moc mých sympatií nezískal, a to platí i o Kvasce.(3.3.2008)

• - Název filmu Kvaska je odvozen od označení vězeňského nápoje, jakési náhražky piva. (Hejtmy)

• - Ve filmu si malou roli politika zahrál poslanec Jan Vidím, který s Danielem Landou působil v řádu Ordo Lumen Templi. (DecentFellow)

• - Na natačení scén v divadle (Kalich) měl štáb pouze 17 dní. (Amplifier)