na české poměry (!) velmi nadstandardní záležitost - ne geniální, ale hlavně ne blbé, trapné a průměrné. díky celku dokážu přehlédnout i pro mě dost nepochopitelná (tedy pokud nejde vyloženě o výsměch) camea "superhvězd" z realityšouz. jako je mi jasné, proč to tady nebude mít valné hodnocení, ale neztotožňuji se s tím. Kvaska je na české poměry velmi dobrý film.(9.1.2007)

Když jsem spatřil na začátku filmu od Dana Landy, Balagovou a Emila Zajace otevřel jsem držku a z ní vyšel jeden velkej votazník. Postupem času mě docházelo, že Kvaska rozhodně není postavena na hereckých výkonech, takže by tam mohl hrát třeba i Křemílek s Vochomůrkou a nic by se nestalo. Kvaska těží z hudební části, která se mě líbila ovšem jen z poloviny a z příběhu jehož "lovestory" je snad ještě směšnější, než ty moje "červený příběhy", nejspíš taky proto mě dokázala zaujmout. Celej tento příběh beru spíše jako návod jak sbalit Lucii Vondráčkovou.(2.9.2007)

• Sarkastic

Jako muzikál/hudební film to není marné, hudba popravdě není vůbec špatná, dokonce by se zde našly asi tak 2 zapamatováníhodné, chytlavé písničky (taneční složka v tomto snímku byla slabá). Všechno ostatní je ale špatně. Absence humoru, naivita, nedůvěryhodnost, strojené dialogy, nic moc napsané postavy, nepříliš dobře hrající herci (z šedého podprůměru vystupuje pouze Kornův pohodář), nefungující romantická linka (důvodem pro Karininu zamilovanost do Mickiho byl kouzelný nápoj lásky, ne? :-D ), trapnost (hlavně zásah policie), hloupoučký konec...Díky alespoň ucházející muzikálové složce filmu (která je jeho nedílnou součástí a Kvasku zachraňuje) to budou ještě 2*.(5.9.2012)

Tady se obávám toho, že film někteří mohou nepochopit, někteří jej dokonce nemusejí ani správně vnímat. Obávám, že tento snímek je pro Kališníky a je pro ty, kteří mají rádi Landovu muziku. Vem čert herecké výkony, byť třeba přezpívané, vem čert prosťounký scénář... Tohle je prostě pro ty, kteří Landovým rozumějí. (Hvězdička navíc.)(7.6.2009)

Přestože nepatřím mezi skalní fanoušky Landy ani Lucie Vondráčkové, Kvaska mi nabídla něco, co mi v českých filmech trochu chybělo. Přichází s něčím novým, co však ( bohužel ) nezaujme každého. Nemyslím si však, že je film určen jen pro fanoušky Dana Landy nebo divadla Kalich. Kvaska je milý film, naplněný touhou, nadějí, láskou...(4.5.2007)

• - Na základě filmu vznikla v divadle Kalich hra "Touha", předlohu však připomíná pouze některými dějovými prvky. (Palvinie)

• - Prvá klapka padla 16.8.2006. Film sa z deväťdesiatich percent odohráva len v divadle. (Raccoon.city)

• - Název filmu Kvaska je odvozen od označení vězeňského nápoje, jakési náhražky piva. (Zdroj: ČSFD.cz)