68%. Čtvrtá hvězda tudíž unikla jen o vlásek. I když Landu moc nemusím, tohle se mi líbilo! Předpokládám, že celé herecké osazenstvo je (samozřejmě až na pár výjimek) členy onoho skutečného divadla a tudíž je třeba přimhouřit oko nad "amatérčností", která je na filmovém plátně cítit skoro v každém záběru! ... Hubda je ale opravdu perfektní. (Kornův zpěv má 100%.) Stojí za shlédnutí! ;-)(7.9.2007)

Češi se opět moc nevytáhli, i když to bylo lepší než některý nový český filmy..:) Jako film je to dost podprůměrné, herecké výkony prkené, jediné dobré na tom byla hudba... Příběh jsem naprosto nepochopil, připadalo mi to o ničem, naprosto nesmyslné a nereálné..!! Filip Tomsa nepředvedl nic úžasného, na to, že sklízí docela dobrou kritiku... Tři hvězdičky za Landovu hudbu! 35%(3.11.2007)

Daniel Landa si zase jednou řekl, že zkusí něco nového. A šel za tím tak dlouho, dokud nedosáhl toho, čeho chtěl. Tu cílevědomost na něm musí obdivovat i ti, kdo jsou přesvědčeni, že je to pořád "ten vymaštěnej nácek z Orlíku" - pokud tedy není všechno, co Landa udělá nebo řekne, a priori špatné, protože to udělal nebo řekl Landa, kterýžto pocit mám ze spousty komentářů (a jejich autorů) tady kolem. Ale nebudeme se tady bavit o životě a názorech Daniela Landy, řeč bude jen a pouze o "jeho" filmu. Scénáristicky není příliš o co stát, logika místy skřípe až příliš hlasitě a tuctový roztomiloučký ksichtík hlavního hrdiny (údajně přezpívaného - nevím, zas tak pozorný divák jsem nebyl, abych to postřehl) taky nijak nehraje pro kvalitu. Scény z divadelního muzikálu jsou ale výborné, a je znát zkušenost režisérky i herců s tímto žánrem. Jednoznačně nejsympatičtější postavu si střihnul Jiří Korn, Roman Pomajbo v roli režiséra zase svými nervními výbuchy exceluje komediálně, často ve spolupráci s Danielem Landou - ten si evidentně postavičku žalostného pseudoumělce vyprodávajícího stadiony a z toho titulu největšího machra na světě zahrál s gustem velikým převelikým a mě osobně pobavil z celého filmu nejvíc. Při vzpomínce na Rudolfa Hrušínského (samozřejmě toho nejmladšího) a jeho (pro mě) překvapivou roli mě napadá, že vlastně celá Kvaska se s blížícím se koncem zlepšuje až k finále s krásně vytočeným Vladimírem Markem a poněkud haluzovým rozuzlením celého příběhu. Uvěřitelný výkon hvězdy rozčarované vlastním úspěchem a mediálním kolotočem podala i Lucie Vondráčková (které to mimochodem velice sluší), takže paradoxně nemůžu jinak než za nejméně výraznou postavu označit hlavního hrdinu. Co je ovšem velmi výrazné, to je beze sporu hudba Daniela Landy. S tou se to má jako s autorem samotným - někdo ji nesnese, někdo ji odsuzuje, já ji mám rád. Ne všechnu, ale většinu ano, a titulní píseň z Kvasky mám rád hodně, i když si ji nepouštím zdaleka tak často jako ji nasazují česká rádia. Ale zpět k věci - Kvaska není nijak zvlášť dobrý film. Je to dílo specifické a má svá silná i slabá místa, ale ve výsledku vytváří jakýs takýs povedený celek a upřímně řečeno tleskám paní Mirjam a jejímu choti za to, jak se s úskalími filmové tvorby takhle napoprvé vypořádali. Přesto přese všechno musím tomuhle jejich počinu jako takovému dát jen 60%.(25.4.2008)

Cením snahu natočit muzikál o muzikálu,ale výsledek je hodně slaboučký.Přiznám se,že jsem na to koukal hlavně kvůli hudbě Dana Landy,kterou mám fakt moc rád.To bylo taky to jediné co se mi na filmu líbilo,možná ještě Jirka Korn se jako jeden z mála nebral moc vážně.Soundtrack je super,ale film k tomu vznikat nemusel.Dvd s filmem bych přidával jako bonusový disk k soundtracku zdarma.(11.11.2007)

Když jsem spatřil na začátku filmu od Dana Landy, Balagovou a Emila Zajace otevřel jsem držku a z ní vyšel jeden velkej votazník. Postupem času mě docházelo, že Kvaska rozhodně není postavena na hereckých výkonech, takže by tam mohl hrát třeba i Křemílek s Vochomůrkou a nic by se nestalo. Kvaska těží z hudební části, která se mě líbila ovšem jen z poloviny a z příběhu jehož "lovestory" je snad ještě směšnější, než ty moje "červený příběhy", nejspíš taky proto mě dokázala zaujmout. Celej tento příběh beru spíše jako návod jak sbalit Lucii Vondráčkovou.(2.9.2007)

• - Ve filmu si malou roli politika zahrál poslanec Jan Vidím, který s Danielem Landou působil v řádu Ordo Lumen Templi. (DecentFellow)

• - Název filmu Kvaska je odvozen od označení vězeňského nápoje, jakési náhražky piva. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na natačení scén v divadle (Kalich) měl štáb pouze 17 dní. (Amplifier)