Soundtrack Daniel Landa: 1. Kecy 1 ,2. Touha ,3. Kecy 2 ,4. Na úteku ,5. Korepetice ,6. Jdou ,7. Opravdové utrpení ,8. Romantický večer ve dvou ,9. Vzpomínka na vězení ,10. Noční Foyer ,11. Kecy 3 ,12. Anticop I. ,13. Kecy 4 ,14. Touha II. ,15. Ve skrýši ,16. Anticop II. ,17. Můra a motýl ,18. Soud ,19. Kecy 5 ,20. Duet – Navždy ,21. Snílci ,22. Samota ,23. Nadávky ,24. Padám hloub(5.5.2011)

(26.2.2007) Až se mi to rozleží, napíšu víc. Zatím: Typický Landa, typický Kalich, netypický film. (3.3.2007)Tak, myslím, že se mi to rozleželo dostatečně: Na to, jaký jsem čekala průšvih, jsem byla příjemně překvapena. Míra naivity je zejména na konci téměř nesnesitelná (viz. Baráček v horách), ale každý, kdo někdy poslouchal Landovu hudbu, ví, že přesně to k němu a jeho tvorbě patří. Nad čím jsem vážně musela povytáhnout obočí, byl logický kotrmelec v chování sponzora Oskara. Teta mi sice při odchodu z kina tvrdila, že to má nějakou logiku, ale přede mnou asi zůstane navždy skryta. - I kdybych měla čtvrtou hvězdu přidat jen za soundtrack, udělám to, protože ty písničky způsobily, že kdyby takový muzikál vážně byl, bez váhání na něj zajdu.(27.2.2007)

• Bluntman

Ok, tak jsem se už uklidnil a můžu napsat lnohodnotný komentář a nahradit tak své původní "chcípni". Ani alibistická tvrzeni, že film Kvaska je výhradně pro příznivce práce Daniela Landy a lidí kolem divadle Kalich nezastře fakt, že takhle homofóbní a otevřeně šovnistický film tady nebyl dlouhou dobu. Inspirace zahraničními muzikály posledních let (Chicago) či teď těch minulých (Kabaret) je veskrze povrchní, všichni herci jsou ve svých rolích natolik příšerní, že na ně nestačí ani videozetkaři a celé je to tak neuvěřitelně hloupé, špatně odvyprávěné a děsně zrežírované (nesnesitelné umísťování herců do mizanscény, kdy je to buď moc divadelní, nebo nevhodné...), že když komedie má v ČR svůj Kameňák, muzikál má v ČR svou Kvasku.(30.5.2007)

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +obsazení, hudba -muzikálová složka není plně využita/// Jako možnost převedení divadelní hry na filmové plátno to není špatný nápad. I když dle mého není potenciál využit na 100 procent. Nadruhou stranu, možná nebyl záměr převést celé divadelní vystoupení ani divákům přednést jak takové představení vzniká. Na to je příběh decánko naivní. Samotné zazazení snímku bych viděl jako muzikál střižený krapet krimidramatem. Problém však je v tom, že samotná muzikálová čísla jsou pouze tři a to je opravdu málo. Takže celková repeativnost (znovukoukatelnost) sníku nebude tak vysoká. Opravdu jsem čekal využití hudební složky naplno. Přestovšechno je snímek dobrý. Hudbu Daniela Landy mám rád. Filip Tomsa exceluje a dokazuje, že má v budoucnu naději stát se nekým jako je třeba Ondřej Vetchý a ostatní obsazení je fain. Emil Zajac potěší :-)/// Celkem 76%///(22.9.2007)

• Cimr

Ačkoliv je to o velké lásce, je to nuda. Landu nemám rád, ale to nehraje roli. Já vlastně ani nemůžu říct, že to je špatný film, ale... Muzikálová čísla nemají šťávu, i opěvovaná Touha mi přijde docela divná (,,Je to jak letící drak, naprosto přesnej prak. Je to hukot moře, je to pramen v hoře." - eh?) Herci jsou nijací, hudba je nijaká, příběh i s pointou (silné slovo) jsou nijaké. Kvaska skončí a nic se neděje. Nic se neděje ani během ní. Nevím, proč něco takového točit. Tomsa s Vondráčkovou jsou fajn (třeba scéna kdy jí hladí nohou pod stolem), ale je mi líto, že museli ztvárnit milenecký pár zrovna v tomhle "ničem".(2.3.2008)

• - Na základě filmu vznikla v divadle Kalich hra "Touha", předlohu však připomíná pouze některými dějovými prvky. (Palvinie)

• - Ve filmu si malou roli politika zahrál poslanec Jan Vidím, který s Danielem Landou působil v řádu Ordo Lumen Templi. (DecentFellow)

• - Na natačení scén v divadle (Kalich) měl štáb pouze 17 dní. (Amplifier)