Blázinec (TV film)

Freak City

Blázinec

USA / Kanada, 1999, 104 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

Příjemný film, jeden z mých nejoblíbenějších, které jsem na Hallmarku blahé paměti sledovala pořád dokola.(1.3.2012)

Obsah včetně závěru: Ruth s roztroušenou sklerózou musí po smrti babičky žít v ústavu. Zamiluje se do obdivovatele Alighierieho, který se pak však oběsí. Pomáhá slepému vymanit se z vlivu matky. Její spolubydlící je mentálně postižená. Snaží se získat svéprávnost a najít si byt, ale nakonec pozná, že je to pro ní dobré, tam kde je.(4.12.2008)

• Turiec

Priemerný hallmarkovský film, ktorý pravdepodobne nijako výrazne nezasiahne do vášho života. Neviem ako to znelo v origináli, ale český dabing bol slabý. Výrazne zaostávala hlavne mentálne retardovaná spolubývajúca Cassandra 'Cass'.(9.2.2004)

Pamatuji si, jak jsem tenhle film sjížděla na Hallmarku pořád a pořád dokola.Je pravda, že je jen o chlup lepší v porovnání s ostatními hallmarovkami, ale chytl mě za srdce. Za to čtyři hvězdičky a také kvůli moji slabosti pro Marlee. Výkon Samanthy Mathis kvalitní, Peter Sarsgaard mi požitek trochu kazil, nemůžu si pomoct, ale jako paraplegik nepřesvědčivý... nicméně jeho oddanost Alighierimu a propojení jeho pekla s Peklem bylo zajímavé.(9.6.2015)

V tomhle filmu byl větší potenciál než je nakonec na plátně. Herecké výkony sice kvalitní, ale ubíjí je místy hluchá místa. Já vím, že je to film - prostě některé scény mi nesedly, nereálné v prostředí ústavu.(17.7.2004)

Klasický a předvídatelný dojáček, jen ten konec mohl být trochu více realistický, protože konce s touto diagnózóu bývají dosti kruté.(17.7.2004)

Na prvy pohlad nudny film,ale ma v sebe posolstvo.Konecne sa niekto zamyslel nad tym,co asi moze prezivat clovek,ktory je nuteny odist do ustavu,aj ked bol predtym zvyknuty na rodinny zivot.Film je ladeny tak,ze sa lahko vzijete do postavy hlavnej hrdinky.Na zaciatku je uplna beznadej,ktora sa postupne straca a aj na takom pochmurnom mieste nachadza priatelstvo,lasku,pokoj...Nie,nie je to,ako v rozpravke,kde sa vsetko konci happyendom.Je to film o tom,ze aj ked clovek vsetko strati a pochopi,ze sa nesplni nic z toho,co si vysnival,moze ho zachranit,ked najde pozitivum aj v tom male co ma. Film v podstate konci rovnako ako zacina.Sama na mieste,kde nikdy nechcela byt.Ziadna zmena.Ale ta zmena sa odohrala v zmene jej myslenia.(2.4.2012)

Ačkoliv je takových filmů tisíce ,přesto mě tento něčím tak zaujal,že na něj rád vzpomínám.....i po letech(7.11.2016)