VOD (1)

Fong (Jackie Chan) je hazardní hráč. Na celém světě existuje pouze jediná představa, která ho dokáže vyděsit víc než jeho dotěrní věřitelé: dostat na starost plačící nemluvně! (oficiální text distributora)

krvavamera

Nemám ráda děti, proto mě dost překvapilo, že jde o jeden z nejvtipnějších filmů, jaké jsem od Jackieho viděla. Překvapivě se vyhnou trapnosti, kterou by podobný film naducala americká produkce (i když na konci je toho sentimentu opravdu tolik, že (by) se rozplakal i ten nejtvrdší gangster, ovšem je to celé zaonačeno tak nějak... stravitelně. Nejslabší je asi hlavní záporák (naštěstí zde mluvíme asi o deseti minutách v poslední třetině snímku) a pak ten závěr... Ale což, za tak dobře vyvedený film jim tu "překvapivou" a "vtipnou" tečku odpustíme. Skvělé triky, jak jinak, tentokrát skutečně mazec - s miminem se dá vyhrát opravdu hodně. Co všechno dítě přežije! ;) Zápletka klasická, únos, záchrana, happyend. Jackie je tentokrát za toho špatného, má ale srdce ze zlata (takže mu všichni můžete držet palce) a všichni nakonec dojdou jednoho velkého tlustého napravení (takže si budete mnout ruce, že jste mu ty palce drželi). Star si drží svoji image, hlavně že mu to pořád kope, naplňuje očekávání svých fanoušků atakdále. Připomene svou pěveckou dráhu a bojovka: schválně, jestli si všimnete product placementu na Pepsi? (Jestli ne, tak jste si stáhli špatný film.) ()

Terva

CITÁT - Sejdeme se před vchodem B. B jako Barcelona ? Ne, B jako Blbec. Rodina Chanů se tentokrát zaměřila na špionážní komedii. Scénář dělal Jackie a Benny Chan, art režii Jackie Chan, produkci Willie Chan a režii zase Benny Chan. Abych napsal pravdu, prvních půl hodiny jsem se nudil....a druhou půl hodinu taky.... To je zatím nejhorší film Jackiho Chana, co jsem viděl. Trapné scény, odfláknutá hudba a málo akce. A závěrečné titulky přinesou z toho mála nějaké nepovedené akce....jak je již zvykem. ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o trojici schopných zlodejov, ktorí neustále potrebujú peniaze kvôli svojim nákladným spôsobom života, či už kvôli hazardu alebo ženám, no aj tak sú stále v dlhoch a tak keď dostanú ponuku uniesť malé dieťa pre jeho starého otca, kvôli vysokej odmene to s pochybnosťami predsa len urobia. Lenže situácia sa skomplikuje, dvaja z nich sú nútení sa o dieťa dočasne postarať a kvôli tomu sa ich postoj k únosu postupne mení. A to ich samozrejme stojí len samé problémy. Spracovanie sa mi páči, síce zápletky s malými deťmi moc nemusím a to hlavne v tomto žánri, ale v tomto prípade si nemôžem sťažovať. Po dynamickej úvodnej fáze, v ktorej nechýba akcia a ani zoznamovanie so zaujímavými postavami tempo na nejaký čas očakávane trochu upadne, keďže priestor dostane samotné staranie o dieťa, ale aj toto je celkom dobre zvládnuté a v druhej polovici sa to už zase rozbehne. Síce občas sa predsa len nájde nejaká situácia, bez ktorej by som sa kľudne obišiel, ale inak ma to takmer po celý čas dosť bavilo, za čo môžu aj samotné postavy a ich osobné línie, ktoré mi prišli zaujímavé a kľudne mohli mať aj viac priestoru. Akcie je tu pomerne dosť a je vydarená. Je veľmi dobre natočená, rozmanitá a tradične nadmieru nápaditá. Síce vidno, že Jackie Chan má už predsa len svoj vek, ale aj tak sa tu nájde viacero dobrých súbojov, zaujímavé kaskadérske kúsky a potešia aj rôzne naháňačky. Najviac sa mi páči akcia v strede filmu so zaujímavou situáciou v byte, kde sa stretnú takmer všetky zásadné postavy nasledovaná výbornou automobilovou naháňačkou, ale až na trochu infantilné skákanie na trampolíne a časť pri kolotočoch sa mi páči všetka akcia, hlavne finále v sídle hlavného záporáka, prípadne úvod. Dobre je na tom aj humor, väčšinou nepôsobí až tak detsky, ako je v podobných filmoch zvykom a viackrát som sa výborne pobavil. No na moje prekvapenie sa vydarila aj dramatická stránka, hlavne línia s otcom hlavnej postavy mi prišla dosť emotívna. Herecké obsadenie je výborné, Jackie Chan a Louis Koo v hlavných úlohách, slušní záporáci, obzvlášť Ken Lo a viacero zaujímavých vedľajších postáv, hlavne Biao Yuen v úlohe policajta alebo Charlene Choi. A potešili ma aj Daniel Wu a Nicholas Tse, ktorí tu majú vtipné cameo. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, chválim vizuálnu stránku, akciu, humor, dokonca miestami fungujú aj emócie, Benny Chan s týmto žánrom nemá žiadny problém. Jackie Chan v mladšom veku natočil aj viacero lepších filmov, ale ani Akcia nemluvňa ma nesklamala, stále je to podstatne lepšie, než čokoľvek z jeho americkej produkcie, len škoda, že je to zároveň aj jeho posledný film, v ktorom som si akciu naplno vychutnával. 77% ()

Chipp006

Komedie, která se na první pohled může jevit, jako jedna z mnoha. Jackie Chan, který zde pochopitelně předvádí výbornou akční podívanou, je zde i v poloze starostlivého „otce“. Právě prvek malého dítěte je něco, čím se film odlišuje od ostatních a v závěru vás donutí uronit slzičku. Hodnocení: 75 % ()

Puol

Ďalšie potvrdenie pravidla, že honkogské produkcie Jackieho sú o triedu inde ako tie hollywoodské. Rodinná i morbidná komédia zároveň, ktorá samozrejme obsahuje aj zopár povinných a veľmi podarených akčných scén. JC sa predstavuje v pre neho netypickej úlohe zlodeja. Po dlhom čase sa ukázal aj Biao Yuen v úlohe policajta (Kdeže su tie časy!). Špičková zábava akú dokážu naservírovať len honkongskí majstri. ()

• V cameo rolích policistů v obrněném voze se ve filmu objevují herci Nicholas Tse a Daniel Wu. (Raziel811)
  • Celý film byl natočen v čínském Hong-Kongu. (Terva)
  • Jackie Chan se ve filmu objevil coby antihrdina po více než 30 letech. (Terva)