Jackie ještě před letošním americkým Forbidden Kingdom zafušoval do rodinné podívané v hongkongské variaci na Tři muži a nemluvně. Stejně jako fantasy mlátička od do té doby režisérského packala nevzbuzovaly Jackieho eskapády s minimem v řadách ortodoxních fanoušků dopředu moc nadšení. Ne že by nebyl Chan komediálně schopný a otrkaný, jenže ve filmu tohoto typu musí nebohý chlap obvykle zapásit s plínkami plnými hovínek, marným utěšováním malého řvouna apod. a ještě k tomu balit nějakou pěknou maminku, což zde (kolikrát v méně zábavné formě) ve spojení s uslzeným patosem dostává více prostoru na úkor typicky chanovsky ekvilibristických okamžiků. Jelikož stopáž spadá opravdu mezi přemrštěné, z průměrné zábavy tento kousek nevytrhne ani pár slušných bitek, ani dolování mléka z Jackieho bradavky.(4.6.2008)

• Lacike

Dokonale nevtipna komedia orientovana oriientovana snad na najmensich divakov ci uz jednoduchym humorom alebo snahou poucat, ze byt zlocincom je zle, ano deti? Ustredna trojica je strasne nesympaticka a nezachrani to ani herecke obsadenie alebo to, ze sa v uplnom zavere polepsia. Neackne sceny su proste strasne nudne a ani raz som sa nezasmial. No a akcia tiez nie je ziadna slava. To, ze je plna trikov neprekvapi, ale aspon nepôsobi tak umele. Sem tam sa dockame aj nejakeho pekneho kaskaderskeho kusku pri ktorom sa da aj zabudnut na to, ze sa urcite netocil bez istenia. Na staru Jackieho tvorbu to proste nema, ale v ramci biitiek po roku 2000 to patri k tomu lepsiemu. Co ma na akcnych scenach stve najviac je to, ze su strasne neoriginalne. Prakticky kazdy kusok som uz videl v nejakom starsom HK filme v lepsom prevedeni na tvrdo bez trikov. Kto nema napozerane, tak asi bude celkom spokojny, ale skutocny fanusik HK filmov z toho nadseny nebude. Najviac ma nakoniec potesilo niekolkominutove cameo Yuen Biaoa. Bolo fakt prijemne ho znova vidiet po Jackieho boku. A aspon trochu si pretiahol aj slachy, aj ked uz mu to neposkakuje jak za mlada. Holt uz tieto akrobaticke legendy maju svoj vek. Takze vysledok je dost rozpacity. Humor nefunguje a akcia je prinajlepsom priemerna. Namiesto comebackom by som to nazval skôr potvrdenim toho, ze Jackiemu uz dosli sily. 4/10.(12.9.2018)

Velice povedene... jak uz tady nekolikrat padlo, tak temer "vsichni akcni hrdinove" natocili aspon jeden film, jako rodinnou komedii. Myslim si, ze Jackie Chanovi se tato komedie povedla naramne. Tento pribeh je sice hodne pouzivan ve filmech, ale Benny Chan to zpracoval v Hongkongskem stilu a usil to presne na miru Jackiemu... takze u me za 4* opravdu mile prekvapeni.(15.9.2007)

Obrovské prekvapenie. Zábavné a svižné skoro ako za starých čias. Samozrejme, najťažšie vylomeniny už predvádzajú vedľajší hrdinovia, ale aj Jackie ešte zvládne zopár slušných kúskov. Porcie akcie sú prekvapivo štedré a s veľmi solídnou choreografiou. Vystrihať z toho tak 20 minút scén typu "tu máš zakakanou plienkou do ksichtu" a označil by som to za veľký comeback.(26.7.2008)

"Ty hajzel!" Ako všetci isto vieme, tak Jackie Chan sa vyžíva v akčných komédiach, a zakaždým má šmrnc alebo, ak to tak mám nazvať, svoju zvodnosť. Tentoraz si to vyskúšal s deťmi napr. ako to urobil Bruce Willis alebo Arnie. Nebola toho škoda, lenže Jackieho potenciál je tu nevyužitý a vlastne aj stráca na svojom herectve. Keby nebol jeden z mojich obľúbencov šup so Zlatou Malinou. Choreografie súbojov? Čo o nich? Neviem, jak vy, ale podľa mňa sa tam niektoré scény aj opakovali, ale to nevadí. Stále to pôsobí efektne a nevšímate si toho. Keby tam bolo viacej akcie prekročil by som aj tých 70%, takto to je len na 6/10.(24.7.2009)

• - Akční režii na filmu dělali Jackie Chan, Li Chung Chi & Jackie Chan Stunt Team. (Rominator)

• - Snímek měl svou světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách dne 8. září 2006. (Terva)

• - Jackie Chan se ve filmu objevil coby antihrdina po více než 30 letech. (Terva)