Reklama

Reklama

I jookil nomeui sarang

(seriál)
  • Jižní Korea 이 죽일 놈의 사랑 (více)
všechny plakáty
Drama / Akční / Romantický
Jižní Korea, 2005, 16 h 39 min (Minutáž: 60–69 min)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Po deseti letech se Kang Bok Gu opět setkává se svým bratrem Kang Min Gooem. S bratrem, který je pro něj více než bratr. Je pro něj otcem i matkou, Bohem i Buddhou. Jenomže před ním jeho „nadbratr" spáchá sebevraždu a dostává se tím do vegetativního stavu. Proč to udělal? Kang Bok Gu se domnívá, že příčinou bylo oznámení zasnoubení jeho ex-přítelkyně, slavné herečky Cha Eun Seok. Kang Bok Gu se chce pomstít ženě, která zničila jeho bratra. Chce ji zabít. Chce ji pokořit. A proto - paradoxně - se stává jejím bodyguardem, aby jí byl co nejblíže. Jenomže nic není, jak to na první pohled vypadá. A Kang Bok Gu se zamiluje do nepřítele. (Zíza)

(více)

Recenze (9)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Kromě pár okamžiků a kromě celkem zajímavě řešeného posledního dílu jsem se docela nudila. Roztřesená kamera a dlouhé pohledy na ubrečené tváře nebo krajinu (ano, snažíme se být umělečtí, ale to se do takového seriálu nehodí) tomu také moc nepomohly. Určitě by se to dalo redukovat na polovinu a bylo by mnohem lepší. Nevadí. Co mě naopak drželo u obrazu, byla velice povedená hudba. Písničky prolínající děj - nic nového, ale tady něco tak krásně fungujícího. OST by mohlo stát za stažení. S postavami jsem ani moc nesoucítila, prostě jsem na koukala jako nelítostný Bůh, jako někdo nezůčastněný, jako někdo, kdo sleduje hemžení v mraveništi. Jediné, co mnou alespoň trochu hnulo, bylo, jak Kim hrál na ten dechový nástroj (sry, nevím, jak se mu nadává) + plus to věnování předtím. !Možný Spoiler! On to byl vážně nakonec dobrák. :-) A poslední díl, možná trochu očekávaně, to zakončil, no, nejsem kus ledu (jako někdo - trochu černého humoru, pochopí, kdo to uvidí), to bylo taky takové smutné, ale k slzám to prostě nedožene. "Konec možného spoileru! Takový o něco lepší 3* Máte rádi asijskou kinematografii, dlouhá zima? Směle do toho! Přeloženo. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

První tři díly jsou podle mě podprůměrné a nudné. Nikoho přeci nebaví dlouhé záběry, kdy si divák stihne udělat a vypít kafe. A už vůbec ne na začátku, kdy k seriálu ještě nemá žádný vztah. Je velká škoda, že právě v prvních dílech nebyl nápad využit smyslněji. Od čtvrtého dílu jsem tomu ale podlehla a moje hodnocení se rapidně zvýšilo. Zklamání v podobě "o rok později" přišlo až zase někdy kolem 11. - 12. epizody. Je zbabělé takhle z toho vyklouznout v tom nejlepším a připravit diváka o tak silné chvíle. Naštěstí se děj začal opět rozbíhat zajímavým směrem. U finální epizody mi došly slova... Rain i Min-a Shin patří k mým předním oblíbencům a ani tady mě nezklamali. Další výhodou je krásná, melodická hudba. Dávám 5*, i když to není vůbec spravedlivé a měla bych dát 3*. Jenže mě to vzalo za srdce a v takových případech nemohu jinak. ()

Reklama

Wajny13 

všechny recenze uživatele

Kdybych tento seriál měla hodnotit objektivně, tak to jsou 3* - první díly jsou nudné, vztah Min Gooea a Eun Seok je nepřesvědčivý (i přesto, že výkon Young-jae Kima je perfektní), "přítelkyně" Bok Gu je přebytečná a některé scény mi přišly nedokončené a chaotické, také mi vadila neustálá zima (připadalo mi, že seriál je chladnější více než bylo potřeba). Bohužel (nebo bohudík) většina mých hodnocení je spíše subjektivní - 5* - Rain a Min-a Shin jsou mými oblíbenci (díky nim jsem si tento seriál vybrala) - jejich vztah je krutý a krásný zároveň. Hrozně se mi líbil poslední díl, který byl jiný a vedl ke konci, který byl daný již na začátku, ale pořád jsem doufala, že to tak nedopadne. ()

vett 

všechny recenze uživatele

Od chvíle, kdy se vyvrbí zápletka je jasné, že tohle nemůže dobře skončit. (No, vy byste si vzali buchtu, kvůli které se zabil váš bratr?) Min-a Shin jsem věřila každou slzu a každý zamilovaný pohled. A pro Raina tahle role byla jako stvořená. Musím vyzdvihnout i nádhernou hudbu, která dokonale doplňuje tíživou atmosféru beznaděje, kvůli které jsem nakonec v posledním překrásném dílu ani nedýchala. Nad pátou hvězdou stále váhám, protože Rain a Min-a Shin si ji zaslouží, a možná ji ještě dodatečně přihodím, ale teď ji nedám, protože jestli vztahu dvou hlavních hrdinů věříte všechno, tak vztahu Eun Seok s Bok Gukovým bratrem nevěříte vůbec nic, natož pět let trvající nesmírnou lásku. A druhým důvodem je nesmírně zbytečná postava Bok Gukovy "přítelkyně" (jako proč? Otravná postava, která nemá opodstatnění.). Takže, jestli máte rádi korejské dorama a máte chuť na něco vážnějšího (a nebo prostě chcete vidět Raina bez trička), tak směle do toho. Ještě poznámka na závěr, pro mě první korejská produkce ve které se postavy OPRAVDU líbají (konečně a díky bohu za to:)). Tak po týdnu od shlédnutí, kdy se mi o tomhle seriálu pořád zdá zvedám na pět. Prostě jsem k tomu byla donucena svým neodbytným podvědomím:) ()

Sykon 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál na mě učinil dojem především tím, že takhle pitomé úmrtí/skoro úmrtí jsem snad ještě nikde neviděl. A tady hned dvakrát... Jinak je to snad až nevídaně ubrečený slepenec nelogického chování hlavních postav a všemožných korejských klišé. A i když se sem tam rýsovala šance na trochu pozměněný recept, nakonec se nic originálního nestalo. Ke konci vlastně tak trochu ano, ale nechce se mi věřit, že to bylo míněno vážně. I díky tomu mi trvalo asi dva roky, než jsem se odhodlal to dokoukat. Takhle udělané revenge drama holt není pro mě. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama