I jookil nomeui sarang (TV seriál)

• Jižní Korea

(neoficiální název)

Ijuksa

(neoficiální název)

Drama / Akční / Romantický

Jižní Korea, 2005, 16 h 39 min (Minutáž: 60–69 min)

Kyoo-tae Kim

Kyeong-hee Lee

První tři díly jsou podle mě podprůměrné a nudné. Nikoho přeci nebaví dlouhé záběry, kdy si divák stihne udělat a vypít kafe. A už vůbec ne na začátku, kdy k seriálu ještě nemá žádný vztah. Je velká škoda, že právě v prvních dílech nebyl nápad využit smyslněji. Od čtvrtého dílu jsem tomu ale podlehla a moje hodnocení se rapidně zvýšilo. Zklamání v podobě "o rok později" přišlo až zase někdy kolem 11. - 12. epizody. Je zbabělé takhle z toho vyklouznout v tom nejlepším a připravit diváka o tak silné chvíle. Naštěstí se děj začal opět rozbíhat zajímavým směrem. U finální epizody mi došly slova... Rain i Min-a Shin patří k mým předním oblíbencům a ani tady mě nezklamali. Další výhodou je krásná, melodická hudba. Dávám 5*, i když to není vůbec spravedlivé a měla bych dát 3*. Jenže mě to vzalo za srdce a v takových případech nemohu jinak.(29.2.2012)

Kromě pár okamžiků a kromě celkem zajímavě řešeného posledního dílu jsem se docela nudila. Roztřesená kamera a dlouhé pohledy na ubrečené tváře nebo krajinu (ano, snažíme se být umělečtí, ale to se do takového seriálu nehodí) tomu také moc nepomohly. Určitě by se to dalo redukovat na polovinu a bylo by mnohem lepší. Nevadí. Co mě naopak drželo u obrazu, byla velice povedená hudba. Písničky prolínající děj - nic nového, ale tady něco tak krásně fungujícího. OST by mohlo stát za stažení. S postavami jsem ani moc nesoucítila, prostě jsem na koukala jako nelítostný Bůh, jako někdo nezůčastněný, jako někdo, kdo sleduje hemžení v mraveništi. Jediné, co mnou alespoň trochu hnulo, bylo, jak Kim hrál na ten dechový nástroj (sry, nevím, jak se mu nadává) + plus to věnování předtím. !Možný Spoiler! On to byl vážně nakonec dobrák. :-) A poslední díl, možná trochu očekávaně, to zakončil, no, nejsem kus ledu (jako někdo - trochu černého humoru, pochopí, kdo to uvidí), to bylo taky takové smutné, ale k slzám to prostě nedožene. "Konec možného spoileru! Takový o něco lepší 3* Máte rádi asijskou kinematografii, dlouhá zima? Směle do toho! Přeloženo.(11.10.2009)

• Sykon

Tenhle seriál na mě učinil dojem především tím, že takhle pitomé úmrtí/skoro úmrtí jsem snad ještě nikde neviděl. A tady hned dvakrát... Jinak je to snad až nevídaně ubrečený slepenec nelogického chování hlavních postav a všemožných korejských klišé. A i když se sem tam rýsovala šance na trochu pozměněný recept, nakonec se nic originálního nestalo. Ke konci vlastně tak trochu ano, ale nechce se mi věřit, že to bylo míněno vážně. I díky tomu mi trvalo asi dva roky, než jsem se odhodlal to dokoukat. Takhle udělané revenge drama holt není pro mě.(10.3.2013)

Pro mě tohle dorama stojí a padá s naprosto úžasným hereckým koncertem v podání skvělé a okouzlující Shin Min-A , které jsem věřil každé gesto, úsměv i tu slzu (takže tady raději nečekejte, že bych mohl být při celkovém hodnocení nějak objektivní .. já měl zkrátka oči jen pro ni) - její Cha Eun-Seok, vlastně čtyřikrát podvedená svými nejbližšími (no, třemi, Kim Joon-Sung se jen snažil vetřít) .. ta si to fakt protrpěla a já s ní, dvakrát jsem musel sledování na pár dní přerušit - protože, jak jde o lásku, takhle smutný příběh, je ze mě uzlíček nervů .. wow .. konec podle mého gusta - tohle v těch jejich podmínkách prostě rozchodit nemohli ...(4.1.2017)

Od chvíle, kdy se vyvrbí zápletka je jasné, že tohle nemůže dobře skončit. (No, vy byste si vzali buchtu, kvůli které se zabil váš bratr?) Min-a Shin jsem věřila každou slzu a každý zamilovaný pohled. A pro Raina tahle role byla jako stvořená. Musím vyzdvihnout i nádhernou hudbu, která dokonale doplňuje tíživou atmosféru beznaděje, kvůli které jsem nakonec v posledním překrásném dílu ani nedýchala. Nad pátou hvězdou stále váhám, protože Rain a Min-a Shin si ji zaslouží, a možná ji ještě dodatečně přihodím, ale teď ji nedám, protože jestli vztahu dvou hlavních hrdinů věříte všechno, tak vztahu Eun Seok s Bok Gukovým bratrem nevěříte vůbec nic, natož pět let trvající nesmírnou lásku. A druhým důvodem je nesmírně zbytečná postava Bok Gukovy "přítelkyně" (jako proč? Otravná postava, která nemá opodstatnění.). Takže, jestli máte rádi korejské dorama a máte chuť na něco vážnějšího (a nebo prostě chcete vidět Raina bez trička), tak směle do toho. Ještě poznámka na závěr, pro mě první korejská produkce ve které se postavy OPRAVDU líbají (konečně a díky bohu za to:)). Tak po týdnu od shlédnutí, kdy se mi o tomhle seriálu pořád zdá zvedám na pět. Prostě jsem k tomu byla donucena svým neodbytným podvědomím:)(15.7.2012)