Nebezpečný cíl

• USA Bangkok Dangerous (více)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

BathoryMan

Film ma navnadil už geniálnym úvodom,ked nás Nicolas Cage pri jednej svojej akcii v Prahe,pomaly zoznamuje so svojou prácičkou nájomného zabijáka.Zábery na pražskú Ruzynu a sme v Thajsku.Režisérske duo Pangovcov nám tak v exotických exterieroch predvádza zručne natočení akčný thriller,ktorý ani nachvílu nestráca a dokáže ma skvele pobavit.Cage je presvedčivý a hádže chvílami výraz nemilosrdného zabijáka a chvílami zasa výraz neviniatka.Postava hluchonemej Rain je tiež dobre zakomponovaná do príbehu a dalšie plusy dávam aj hudbe Briana Taylora či primeranéj dlžke filmu!Celkom slušná záležitost!A Cival,Lima a vám podobný Exoti sa možete strčit... ()

PDcz

2** body Z nouze.. Jinak bych o to ani nezakopl.. [X] Minus 1* bod Remake a hned po 9 letech? To neumí číst titulky nebo nejsou schopný to nadabovat? Neviděl jsem originál, ale počítám, že to slušně vykradli a drobet dom?vili. [X] Minus 1* bod Pár nesmyslů jako motocyklista na fichtlu, vedle kterého vybouchnou propanbutanové lahve, ale on to nezaznamená.. asi proto, že telefonoval. atd.. atd.. atd.. [X] Minus 1* bod Na to, že to bylo akční, tak to moc akční nebylo. A ten románek mi tam neseděl :-/ Ale chápu, že něco z toho původního originálu muset nechali. I když, nebyl tam hluchoněmý někdo jiný? [X] Taky umění být profesionální neherec :-D ()

zelda82

Cim to, ze Cageovi neverim z jeho zamilovanych pohledu a gest ani dobry den? Asi proto, ze Cage tohle proste neumi. Akce sice uz takovy pruser neni, ale porad to neni zadny zazrak. Vzato kolem a kolem dost bida. Zlaty Next. ()

FilmWave

Roztomile hloupoučké b-éčko. Ale Cageova hříva, pohled zasněného kotěte a exotické prostředí zpomaleně nasnímané bratry Pangovými tomu dávají šmrnc. Fanoušci žánru a Cage se pobaví. ()

Hapretor

Niki Klec tady vypadá asi tak nebezpečně jako banánová slupka na podlaze. Děj je nudný, střílení je blbé, to ostatní také. Toto je film opravdu o nájemném zabijákovi, který Vám zabije 100 minut času. Bohužel nezabije tu nudu. Je to tedy profík? ()

yvona

Viděla jsem s N. Cagem téměř vše a kdo ho sleduje, musí přesně vědět, co lze i nelze od něj čekat. Tudíž nabývám dojmu, že na jeho filmy lezou tzv. "odborníci" jen proto, aby se mohli v komentářích vyzvracet z vlastních frustrací. Jde o běžný akční filmeček, který pobaví, nechybí napětí, ani akce. Dostala jsem přesně to,co jsem očekávala. ()

darkreider

hm hm hm.... To sú veci. Sem-tam som počas filmu nechápavo mračil čelo. Pangovci mali viac premyslieť dej a nenechať Nicolasa ešte 5 minút stáť a mieriť na borca, do ktorého práve napumpoval pol zásobníka. On už sa naozaj nepohne. No a výlety s japonskou hluchonemou dievčinou nepôsobil emociálne, ale tvorili tiché miesto filmu, doslova. Ale akcia pôsobí krásne hollywoodsky, a nemyslím to negatívne. ()

Harts

Nicolas Cage je pro mě poslední dobou znakem kvalitního filmu, tento film sice pokulhává, trochu moc sekaný děj, standardní zápletky, v některé chvíli mi to připomnělo Karate Kid :-), trochu moc superman hrdina, ale i tak zajímavé. ()

Yancl

Očekávané se řadí pouze krabičky průměrnosti .. což je škoda, N. Cage se očividně snažil, ale i tak byl místy až moc chladný. A tam kde bylo potřeba, mu naopak scházel instinkt zabijáka. Příběh je psaný dost stroze, lehce se dají odhadnout rozhodující situace .. vyjímkou je snad samotný závěr. Na bombu N. Cage si zas budu muset počkat, v tomhle případě jde o jednotvárnou akční jednohubku, která ze svých stop nevyboučuje téměř ničím. [53%] ()

Skleni

Hmm..velice rozporuplne... Film podáva určitý obraz o názoroch tvorcov, ale neprekvapí ani nepobaví. Nuda v každom tretom strihu. Nepochopil som prečo režiséri dve tretiny filmu postavili do pozície samostatných oddelených príbehov bez hlbšieho dojmu a následne sa snažili do pol hodiny vtesnať dramatickejší príbeh. Koniec ma zaujal, ale tak to je asi všetko. Veľký nedostatok vidím aj v obsadení. Jediné čo ma strašne prekvapilo, bola kamera. Tá bola perfektná. 58% ()

gp_one

Jasně, Skála to není a Nicolas nehraje jako v Leaving Las Vegas, ale tohle je rozhodně povedenější film s příjemným a akceptovatelným koncem. ()

Torgal

Spočiatku príjemné prekvapenie sa s pribúdajúcimi minútami mení na štandardný akčňák seagalovských parametrov a posledný klinec do rakvy pridá nezáživné a zmätené akčné finále, kvôli ktorému som skoro zabudol na všetko dobré čo mu predchádzalo. 4+/10 ()

kersten odpad!

Veľmi zlé. Nudila som, nudila nudila celý film. Nicolas Cage absolútne nepresvedčivý. Dej už niekoľkokrát obkukaný, nezaujimavý. ()

POMÍK

Akčnost je bezva, stejně tak záběry, barvy a saund. Cage má cool háro, akorát ten jeho romanťárenskej a soušl fejs mu krapet nesed, nehledě na nepotrefenou poslední husu. Záběr na střelu v točících axlech výbornej. Zajímalo by mne, zda má czech police na auťácích na střeše 158. Moc interesantní je bouchačka v odloučené ruce. Prima kinovej kousek, v TV průměr. ()

Ceberus

Tento film by šel docela pěkně vystihnout kombinací jiných dvou filmů: Obchodník se smrtí vzal práci Hitmana. Přestože je Cage již delší dobu mým oblíbeným hercem, jeho styl hraní se za ta léta nezměnil a začíná mě malinko nudit. Jako by hlavní role byla napsaná přímo pro jeho výrazy utrpení a smutných úsměvů. Po pravdě - když se řekne zabiják, představím si pod tím většího drsňáka (třeba Willisova Šakala). Je to jen další z mnoha mírně nadprůměrných filmů, kde není třeba přemýšlet, ale v hlavě vám neutkví jako celek - jen jako zaznamenáníhodné scénky, které tady několik lidí zmiňuje: Praha, závěr honičky lodí, kapsáři, lékárnice jako postava. A vůbec mladé Thajky vypadaly překvapivě dobře (resp. v jiných filmech jsem snad žádné nezaznamenal). :-) ()

waska

Film s hodně jednoduchým příběhem, kde je vše dopředu jasné s jednou dobrou scénou a to honičkou na lodi. Zabiják ( Cage ) potká "hodnýho" kluka a "lásku", oba mu otevřou oči, v něm se hnou city a skončí to tak jak to skončit musí. Docela jsem se nudil a už to nezachrání ani stále stejný Cage. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin