Keurosing

Trailer

Příběh nás zavede do Severní Koreje, kde žije rodina Jong-suka. Jong-suk pracuje v uhelných dolech za hrozných podmínek a málo peněz. Jeho rodina je na pokraji vymření a trpí různými nemocemi. Jong-sukova manželka onemocní, proto se Jong-suk okamžitě musí dostat k lékům, které by jí zachránily život. Pověří tedy svého syna Čuna, aby se postaral o maminku, zatím co on bude pryč. Avšak komunistický režim nedovoluje cestovat za hranice Severní Koreje, proto se Jong-suk musí stát uprchlíkem. Uprchne do Číny, odkud se dostane na Jihokorejskou ambasádu, kde získá jihokorejské občanství. Po příjezdu do Jižní Koreje Jong-suk tahá za všechny provázky, aby dostal svoji rodinu ze Severu. Povede se Jong-sukovi dostat rodinu do Jižní Koreje? Uzdraví se mu manželka? A bude celá rodina zase pohromadě? (TylerGage)

Trailer

Lacike

Nadherny film o nelutostnom zivote v Severnej Korey. Vsetko je na vysokej urovni od kamery, hudby, hereckych vykonov atd. Jednym z problemov je, ze tak obsiahlu temu vtesnat do jedneho filmu je takmer nemozne a dalsim je podla mna zaver filmu. Sice je realisticky kruty, ale po tom vsetkom utrpeni, ktore som dovtedy zazil pocas filmu, ma nechal chladnym a uz som len nezucastnene sledoval, dalsiu tragicku udalost v zivote sympatickych postav. Obycajny gycovy happy end by sa hodil ovela viac, pretoze hlavnu myslienku filmu: zivot v Severnej Korey je kruty by dokonale zvladol ukazat aj s happy endom. ()

lola3121

No tak toto byla teda řádná dávka deprese... v Severní Koreji by asi opravdu chtěl žít každý... Pořád jsem tak nějak v skrytu duše naivně doufala, že by to mohlo dobře dopadnout. No nic, život je holt krutej, tak buďme rádi, že máme ty svoje malý středoevropský starosti a naše děti tohleto snad nikdy zažívat nebudou. ()

zette

Par detailu bych vytknul, treba jak to Jong-suk vyresil v praci, kdyz sel na brigadu do Ciny...Jinak se ale jedna o vytecne drama s vice nez zajimavym nametem. Pro divaka je asi nejatraktivnejsi pasaz ze samotne Severni Koreje (zde by jizni sousede mohli ve filmove produkci zabrat a tocit vice takových filmu..., i kdyz to asi nebude tak jednoduche, jak to vypada), ale film jako takovy nemá sanci nudit, spise divaka sokovat. Coz se dle recenzi dari a na cloveka to pusobi velmi silne. ()

frashmaker

Myslím si, že Severní Korea nabízí život v té nejšedivější šedi, jakou si jen můžeme představit. Na světě je více nesvobodných zemí, ale Severní Korea je jednoznačně tou, které nejvíce přeji demokracii. Korejci jsou milí a strašně zajímaví lidé a zaslouží si důstojný život. Tenhle film je docela silným příběhem o rodinné lásce a beznaději. Zaslouží si býti viděn na celém světě. Všude, kde si lidé myslí, že se mají špatně. Všude, kde lékaři protestují, že nechtějí 40 ale 80 tisíc měsíčně. Všude, kde se vyhazují zbytky jídla do koše a lidem to nevadí. za tenhle film velmi děkuji. Při jeho sledování jsem snídal párky, ale cítil jsem se strašlivě provinile. A to je asi účelem tohoto snímku. ()

Pethushka

Nevím proč, ale čekala jsem, že film půjde víc do hloubky a bude se snažit co nejvíc odhalit krutou tvář Severní Koree. Ne, že by ji neodhalil, ale například nahlédnutí do pracovního tábora mohlo být delší. Protože přesně tahle část filmu je pro diváka nejvíc šokující a vyvolává v něm bezmoc. Možná to budou právě ty vystřižené scény, co mi tam chybí. In Pyo Cha působil skromně a opravdově a šlo z něj cítit, že do toho dává něco víc. Jen si nedovedu vysvětlit, proč mi neukápla ani slza. 4* ()

• První jihokorejský film, který je o životech severokorejských uprchlíků. (molotov)
  • Film byl zpracován do formátu dětské knížky. (molotov)
  • Od natočení filmu do jeho uvedení v kinech uběhly čtyři roky. (molotov)