Samotář

Smart People

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

• dobytek

Já mam tyhle "malý" filmy ze života docela rád, ale tohle byla bohužel jedna velká nuda o nějakejch naprosto nezajímavejch existencích. Trochu mě pobavil akorát ten adoptivní bratr (Thomas Haden Church), jinak mi nějak všechny postavy a jejich osudy byly úplně ukradený. Do toho hraje celou dobu nějaká hipsterská hudba a strašně se to vleče. Nakonec se to dovleče až k takovýmu nicneříkajícímu konci. 2 hvězdy jsou možná až moc.(15.12.2014)

Příběh samotářského zahořklého profesora, jehož k životu probudí nová ženská, to asi nebude opravdu nic nového. Jenže má taky bratra s nadhledem a vtipem, a dceru, která je na tom podobně. Takže se příběh nese na vlně lehkých polomouder a vtipů, které mne bavily a nebyi mi proti srsti. Dennis je natolik profík, že utáhne celý film sám a navíc je tu výborný Thomas Haden Church jako jeho bratr a samozřejmě Ellen Page. Příjemný film o obyčejných věcech, klasická slaďárna, která mi ani trochu nevadila. 75%(14.8.2013)

Už to není nejmladší týpek (jako já), nevlídně bručí na své okolí (jako já), všichni ho nenávidí (jako mne), ale přesto mi Dr. Wetherhold není nijak zvlášť sympatický. Navíc má s přítelkyní prapodivně sterilní vztah a tak jedinými, avšak velice pádnými, důvody sledovat tento snímek jsou superuvolněný bratr (T. H. Church) a robotická dcera (E. Page). Bez nich bych šel s hodnocením o dvě hvězdy dolů.(20.10.2011)

Film mě opravdu potěšil a trefil se do noty. Nevím, jak to vidí ostatní, ale postava Sarah Jessicy Parker mi přijde ničím nezajímavá a téměř zbytečná, její výkon oproti ostatním nevýrazný. Pravděpodobně způsobeno nedostatečným prostorem, který Parker pro svou postavu dostala. Zato trojka Quaid x Haden Church x Page a jejich postavy, to už je jiná káva, velmi dobře napsány, chytře zahrány atd. Atmosféru dotvářejí zdařile nasnímané podzimní reálie nejmenovaného amerického maloměsta.(24.8.2008)

Toto hodnotenie mi môžete vyčítať. Nebudem vám to mať za zlé. Pretože v konečnom dôsledku sa jedná o film, ktorý nie je ničím výnimočný a nemá ani čo ponúknuť. myslím si že v dnešnej dobe určite nikomu. Spracovanie zaostáva ďaleko za obsahom ale vzhľadom na to že sa jedná o prvotinu pána alebo paní Murro nie je namieste vyčítať až príliš okaté chyby - striedme prostredie, mierna nesúrodosť deja a pod. Strih je na taký jednoduchý film až príliš hútny. Naozaj si nemyslím že v takomto filme by mal mať jeden záber 5 strihov. narúša to pokojnosť deja. Tieto všetky výtky by mali moje hodnotenie ustáliť na 3*, lenže vďaka príjemnej gitare v pozadí, umiernenému humoru a skvelým postavám sa prenesiem cez chyby a z osobných dôvodov dám 4*. Page ako obvykle vytvorila postavu o 180 stupnov rozdielnu ako svoje predchádzajúce a ja som jej to veril. plus mala krásne outsiderský nádych čo sa mi páčilo. Quaida mám rám a jeho nenútené herectvo a zamračený pohľad krásne ukazoval čo si myslí o ostatných v jeho okolí a CHurch okorenil tieto postavy o humorný a mierne tupučký nádych aj keď sa jedná ako z názvu vieme o Smart People. a práve tu to zistenie že múdry ľudia sa nevedia tešiť s normálnych radostí pretože z kníh vedia ako to vo svete chodí, vytvára akýsi most medzi poznaním a nepoznaním, múdrosťou a hlúposťou a tiež faktom že byť múdry sa vždy nevyplatí. ako som povedal z osobných dôvodov zvyšujem hodnotenie.(25.12.2008)