Reklama

Reklama

Samotář

  • USA Smart People (více)
Trailer

Profesor anglické literatury Lawrence Wetherhold (Dennis Quaid) ztratil po smrti své manželky smysl života a stal se z něj zatrpklý a sebestředný muž, který se chová nepříjemně ke svému okolí. Rozhádal se s nevlastním bratrem a je lhostejný ke své dospívající dceři Vanesse, která žije navzdory svému mladému věku osaměle a bez přátel. Lawrence začne prožívat vnitřní proměnu ve chvíli, kdy potká svou dávnou studentku Janet (Sarah Jessica Parker). Stárnoucí profesor po letech poznává lásku, kterou musí zaujmout jinak, než svými literárními znalostmi a intelektuálními frázemi. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (105)

Psema 

všechny recenze uživatele

Dobří herci se musí 90 minut prát s předvídatelným a dějově slabším scénářem, v němž je sice víc inteligence a logiky než ve filmech Chucka Norrise, ale beztak ve vás po zhlédnutí filmu vůbec nic nezůstane. Samotné postavy jsou totiž příliš nezajímavé, povětšinou i silně nesympatické figurky, s nimiž si scenárista rozhodl zahrát v neděli večer jednu krátkou partii. Hezky se na to kouká, to ano, ale od takového obsazení bych čekal něco vychytralejšího a zábavnějšího. Díky Bohu za Churche a Ellen Page. To hudy78: Koukám, že nadsázka je pro tebe zřejmě cizí slovo. Trocha nadhledu by neuškodila. ;) ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Zase jedna nezávislá jednohubka a opět mi sedla. Nepopírám, že na film jsem se podíval hlavně kvůli Ellen Page, která tu má zase zajímavé ulítlou roli. O tom že je nehorázně roztomilá už není potřeba mluvit ;) Celej snímek se nese v hodně pohodovým duchu, Dennis Quaid má zase roli takového toho typického dobráka a sympaťáka a Sarah J. Parker mi nevadila, i když ji osobně moc nemusím. Dost mě zaujal soundtrack složený zejména z brnkání na kytaru a tomu stylově podobných písniček. Tento vcelku neobvyklý výběr se osvědčil už v Juno a tady funguje stejně tak dobře. Stejně jsem ale měl pocit, že Smart People je pilotním dílem hodně zajímavého seriálu a je škoda, že se jedná o pouhý film. Postavy působily natolik zajímavě, že bych jejich osudy klidně sledoval dál. Silné 4* ()

Reklama

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Malý příjemný film. Vím, zní to desně. Ostatně já si na tyhle nízkorozpočtové filmy neznámých režisérů, kam si několik slavných herců odskočí od natáčení hollywoodských blockbusterů, aby se cítili pořádně intelektuálně na výši, nikdy moc nemusela. Asi i proto mě naprosto neznýmý snímek Smart People, který jsem objevila jen proto, že si Dennise Quaida považuju od dob Great Balls of Fire! za mimořádně charismatického, hezkého a nadaného herce, tolik překvapil. Okay, možná byste pro Quaida po shlédnutí Smart People nehlasovali v anketě o nejvíc sexy muže planety, ale vše ostatní sedí i tentokrát. On a Ellen Page, Thomas Haden Church a Sarah Jessica Parker jednoduše vytváří hrozně příjemnou čtyřku poměrně obyčejných lidí, která by mě zaujala i v "reálném" světě. A to může být někdy zajímavější než dokonalé exteriéry nebo šokující závěrečné pointy. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Typický drama o ovdovělým chlápkovi, kterej je nejdřív nesnesitelnej, ale s přibývajícím časem jde stále víc do sebe, je to fakt docela hodně jednoduše nalinkovanej příběh, ovšem Dennis Quaid je tady výbornej a díky němu a Thomasu Haden Churchovi a Ellen Page je z toho docela dobrý, i když předvídatelný, drama ()

Faustka 

všechny recenze uživatele

Jsou tak chytří a přece… Poznají ten stav, kdy už mysl nepojme více informací a začne se bouřit proti nežádoucímu zahlcení..? Tím ukazatelem ke změně se tak stává strýček Chuck; jediný, který doposud neztratil spojení s realitou. Návrat pro: nabubřele zakyslého profesora Wetherholda, nesnesitelnou Vanessu a mírně váhavou Dr. Hartigan(Sarah pouze změnila prostředí, nikoliv umění přesvědčivosti), tak bude velmi nesnadné. Jak je nesnadné přebrat se tou přemírou inteligentních dialogů. ()

Galerie (64)

Související novinky

Prequel k 300 našel režiséra

Prequel k 300 našel režiséra

17.07.2011

Původně chtěl „předkračování“ ke svému hitu režírovat sám Zack Snyder, ale ten má teď spoustu práce s novým Supermanem a studio Warner Bros. se chce do starověkého Řecka (a Persie) vrátit co nejdříve… (více)

Režisér pro pátou Past?

Režisér pro pátou Past?

14.02.2011

Bruce Willis blouzní o další Smrtonosné pasti tak často, že jsme tomu postupně přestali věnovat pozornost. Najednou se ale zdá, že studio 20th Century Fox hodlá přitlačit na pilu. Najalo totiž… (více)

Reklama

Reklama