poster

Samotář

 • USA

  Smart People

 • Slovensko

  Klub mŕtvych

 • Velká Británie

  Smart People

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dobytek
  **

  Já mam tyhle "malý" filmy ze života docela rád, ale tohle byla bohužel jedna velká nuda o nějakejch naprosto nezajímavejch existencích. Trochu mě pobavil akorát ten adoptivní bratr (Thomas Haden Church), jinak mi nějak všechny postavy a jejich osudy byly úplně ukradený. Do toho hraje celou dobu nějaká hipsterská hudba a strašně se to vleče. Nakonec se to dovleče až k takovýmu nicneříkajícímu konci. 2 hvězdy jsou možná až moc.(15.12.2014)

 • dr.fish
  ****

  Příběh samotářského zahořklého profesora, jehož k životu probudí nová ženská, to asi nebude opravdu nic nového. Jenže má taky bratra s nadhledem a vtipem, a dceru, která je na tom podobně. Takže se příběh nese na vlně lehkých polomouder a vtipů, které mne bavily a nebyi mi proti srsti. Dennis je natolik profík, že utáhne celý film sám a navíc je tu výborný Thomas Haden Church jako jeho bratr a samozřejmě Ellen Page. Příjemný film o obyčejných věcech, klasická slaďárna, která mi ani trochu nevadila. 75%(14.8.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Už to není nejmladší týpek (jako já), nevlídně bručí na své okolí (jako já), všichni ho nenávidí (jako mne), ale přesto mi Dr. Wetherhold není nijak zvlášť sympatický. Navíc má s přítelkyní prapodivně sterilní vztah a tak jedinými, avšak velice pádnými, důvody sledovat tento snímek jsou superuvolněný bratr (T. H. Church) a robotická dcera (E. Page). Bez nich bych šel s hodnocením o dvě hvězdy dolů.(20.10.2011)

 • ORIN
  ****

  Film mě opravdu potěšil a trefil se do noty. Nevím, jak to vidí ostatní, ale postava Sarah Jessicy Parker mi přijde ničím nezajímavá a téměř zbytečná, její výkon oproti ostatním nevýrazný. Pravděpodobně způsobeno nedostatečným prostorem, který Parker pro svou postavu dostala. Zato trojka Quaid x Haden Church x Page a jejich postavy, to už je jiná káva, velmi dobře napsány, chytře zahrány atd. Atmosféru dotvářejí zdařile nasnímané podzimní reálie nejmenovaného amerického maloměsta.(24.8.2008)

 • ScarPoul
  ****

  Toto hodnotenie mi môžete vyčítať. Nebudem vám to mať za zlé. Pretože v konečnom dôsledku sa jedná o film, ktorý nie je ničím výnimočný a nemá ani čo ponúknuť. myslím si že v dnešnej dobe určite nikomu. Spracovanie zaostáva ďaleko za obsahom ale vzhľadom na to že sa jedná o prvotinu pána alebo paní Murro nie je namieste vyčítať až príliš okaté chyby - striedme prostredie, mierna nesúrodosť deja a pod. Strih je na taký jednoduchý film až príliš hútny. Naozaj si nemyslím že v takomto filme by mal mať jeden záber 5 strihov. narúša to pokojnosť deja. Tieto všetky výtky by mali moje hodnotenie ustáliť na 3*, lenže vďaka príjemnej gitare v pozadí, umiernenému humoru a skvelým postavám sa prenesiem cez chyby a z osobných dôvodov dám 4*. Page ako obvykle vytvorila postavu o 180 stupnov rozdielnu ako svoje predchádzajúce a ja som jej to veril. plus mala krásne outsiderský nádych čo sa mi páčilo. Quaida mám rám a jeho nenútené herectvo a zamračený pohľad krásne ukazoval čo si myslí o ostatných v jeho okolí a CHurch okorenil tieto postavy o humorný a mierne tupučký nádych aj keď sa jedná ako z názvu vieme o Smart People. a práve tu to zistenie že múdry ľudia sa nevedia tešiť s normálnych radostí pretože z kníh vedia ako to vo svete chodí, vytvára akýsi most medzi poznaním a nepoznaním, múdrosťou a hlúposťou a tiež faktom že byť múdry sa vždy nevyplatí. ako som povedal z osobných dôvodov zvyšujem hodnotenie.(25.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace