Samotář

Klub mŕtvych

Smart People

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

Mě se to líbilo. Příjemný hořko-sladký malý film o životě profesora a jeho rodiny. Není tu nic novátorského nebo překvapujícího, ale plyne to v pohodovém tempu. Taková slabší obměna Little Miss Sunshine. Geniální je Thomas Haden Church, který jako nevlastní bratr Quaida pokaždé rosekne nějakou situaci povedenou grimasou nebo uzěmňující hláškou. -"'Stem Cell Research: The Wrong Choice'... That's some real riveting shit there. You Young Republicans really know how to party."(3.8.2008)

Průměrná romantická komedie s prvky dramatu s nesympatickou Sarah Jessicou Parker a naopak se skvělou Ellan Page. Na Samotáře si za hodinku ani nevzpomenete a film bych označil jako jednohubku.(30.5.2010)

• Rosaviva

Nečekala jsem, že to bude nějáká bomba, ale, že to bude až taková nuda, to bylo překvapení. Nebyla tam ani jedna sympatická postava, skoro všichni byli buď arogantní nebo na ránu, docela se obdivuju, že jsem to vydržela do konce. Ač mám Ellen Page ráda, tak tady se mi teda vůbec nelíbila (nejspíš způsobené její příšernou postavou). A co víc, naprosto nepochopitelný pár Sarah Jessica Parker a Dennis Quaid, který vypadal asi tak o 30 let starší než ona. No tohle už nikdy víc (a koukám, že český název filmu se opět vytáhnul). 2*(13.11.2011)

velki herci + maly film = priemer. mudrych ludi sa tiez nedockate.(3.8.2008)

Musím říct, že mě tento snímek svým způsobem uchvátil, příběh je prostý, ale prožitý, charaktery jsou vybroušené a udržené, každý sebemenší vývoj ( o který tu jde hlavně ) je vidět a těší, protože divák si jej pro postavu přeje. Dlouho jsem sám žil v přesvědčení, že díky tomu, že jsem chytrý, vidím a rozumím věcem, kterým jiní ne, tak je v pořádku, že se neumím začlenit a nezávazně bavit, prostě jsem schopný jen hlubších debat a povrchnosti, které lidem tvoří životy, mě jen zdržují. Pak jsem poznal, že ale ani nevím, před čím mě zdržují, protože jsem pořád jen na něco čekal a ono to nepřicházelo, šlo o pochopení, čekal jsem pochopení, ale dokud jsem se nezačal snažit porozumět potřebám druhých, nemohl nikdo chápat ani ty mé. Dá to práci překonat sám sebe a změnit byť maličkost ve své rutině, ale posun a záblesky štěstí, které to přináší, za to stojí. Smart people mluví za vše, je o dvou stranách mince a o tom, že nikdo neumí obě dokonale a potřebujeme se navzájem učit, potřebujeme nezodpovědného bratra, nekompromisní přítelkyni i vlastní menší napodobeninu ve své dceři, která je nám dalším zrcadlem. Být člověk, být chytrý člověk a být společenský člověk není každému přirozené a skloubit to vše dohromady je pro mnohé z nás celoživotním dílem. Děkuji za poselství tohoto snímku, mě se dotklo.(21.2.2011)