Reklama

Reklama

Aura

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Aura je předzvěst epileptického nebo hysterického záchvatu. Bezejmenný hrdina tohoto příběhu pracuje jako vycpávač zvířat. Avšak jeho život skrývá jedno tajemství. Když se rozhodne vydat se na lov se svým kolegou, netuší, jak takový „obyčejný“ víkend změní jeho dosavadní život. Vzdálen od města a svého přirozeného prostředí začne experimentovat se svou aurou, což ho nakonec dovede až k extrémně nebezpečnému podniku. Scénář filmu byl poprvé napsán v roce 1984 a poté mnohokrát přepisován. Fabián Bielinsky chtěl tímto příběhem vyjádřit svůj pohled na násilí, ale také natočit žánrově čistý film. Zároveň dílo působí jako psychologická studie individua vymykajícího se většinové společnosti, osamoceného ve svém mrtvém světě. (FEBIOFEST) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Tosi 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad o chlápkovi, který ve své hlavě dokáže naplánovat loupež do poledního detailu a pak se k ní nečekaným způsobem opravdu dostane. Mohl z toho být opravdu pěkný film, ale příliš pomalému tempu se podařilo kromě plíživé téměř hypnotické atmosféry uspat vše ostatní. Do ohromujícího filmu to má daleko, ale film pro mě stál za shlédnutí již kvůli mému sluchu lahodící španělštině a rovněž kvůli charismatickému Ricardu Darínovi. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Výborná filmová variace profláklého námětu o chlápkovi, který se připletl, kam neměl. El Aura je temný a neradostný příběh ze světa, kde jsou zlem potřísněni všichni a kde není dobrých konců. Velmi se mi líbila kamera, hudba a herecké výkony, byť u představitele hlavní role mi poněkud vadil jeho poker face - celý film v podstatě odehraje s jedním výrazem. Naprosto dokonalé je zarámování filmu úvodní a závěrečnou scénou preparace, podbarvenou Vivaldiho božskou hudbou ze Čtvera ročních dob. Ačkoli se mi film velmi líbil, k dokonalosti mi tam přece jenom něco chybělo, snad nějaký nezapomenutelný moment, který by mě přiměl dát maximální hodnocení. Nezbývá než si povzdechnout nad tím, že Fabián Bielinsky už nikdy nic nenatočí - škoda, přeškoda... ()

Reklama

italka63 

všechny recenze uživatele

Nejsem si jistá, zda-li jsem film pochopila podle záměru tvůrce. Byla jsem trochu zklamaná, morálně rozkolísaný hrdina, trpící záchvaty ve kterých má vize, les, srub, domácí násilí na mladé ženě, příprava loupežného přepadení, vraždy, to vše s minimem dialogů...každopádně vynikající herecký výkon zajímavého Ricarda Darína...a krásný vlk. ()

Topco 

všechny recenze uživatele

Pomalá, pod kožu zachádzajúca atmosferická vec. Bezmenný taxidermista (v Argentíne nesmierne populárny Ricardo Darín) si počas čakania v banke na svoju výplatu, povzbudený svojou fotografickou pamäťou a všímavosťou, premieta pred očami dokonalú lúpež. Je posadnutý dokonalým zločinom. Šanca na realizáciu ale prichádza nečakane, a to na víkendovej poľovačke s kolegom, kedy... = skvelé východisko pre tento neprávom zabudnutý argentinsky neo-noir. ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Dneska je to ode mne za tři hvězdy, ale tak nějak se nemohu zbavit pocitu, že je v tom možná něco víc, nějaké skryté významy, co jsem prostě jen nepobrala a proto jsem film nakonec podcenila. Na mě asi až příliš minimalistické, navíc mi dvakrát neučarovala ta krimi linka, na druhou stranu jsem ocenila fungující atmosféru, herecký výkon ústředního aktéra i pár vizuálně dokonalých záběrů. A ten ochočený vlk byl vážně nádherné zvíře. ()

Galerie (18)

Související novinky

Reklama

Reklama