Reklama

Reklama

Aura

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Aura je předzvěst epileptického nebo hysterického záchvatu. Bezejmenný hrdina tohoto příběhu pracuje jako vycpávač zvířat. Avšak jeho život skrývá jedno tajemství. Když se rozhodne vydat se na lov se svým kolegou, netuší, jak takový „obyčejný“ víkend změní jeho dosavadní život. Vzdálen od města a svého přirozeného prostředí začne experimentovat se svou aurou, což ho nakonec dovede až k extrémně nebezpečnému podniku. Scénář filmu byl poprvé napsán v roce 1984 a poté mnohokrát přepisován. Fabián Bielinsky chtěl tímto příběhem vyjádřit svůj pohled na násilí, ale také natočit žánrově čistý film. Zároveň dílo působí jako psychologická studie individua vymykajícího se většinové společnosti, osamoceného ve svém mrtvém světě. (FEBIOFEST) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Mordenroth 

všechny recenze uživatele

Režisér a scenárista Fabián Bielinsky (Deväť kráľovien) vytvoril opäť zaujímavý a originálny príbeh. Nenápadný, do seba uzavretý a málo komunikatívny preparátor Esteban Espinosa (Ricardo Darín) dokáže do posledného detailu premyslieť a naplánovať dokonalú lúpež. Disponuje totiž vynikajúcou fotografickou pamäťou a dokonalou orientáciou v priestore. Dáva pozor a všíma si všetky na prvý pohľad (ne)zaujímavé veci. Jediný problém je v tom, že celú lúpež dokáže zrealizovať len vo svojej mysli. Jeho predstavy a fantázie predstavujú geniálne stratégie, no realita môže byť trochu odlišná, o čom sa neskôr sám presvedčí. Na nevinnej poľovačke dostane možnosť zúčastniť sa skutočného lúpežného prepadnutia... Esteban Espinoza je neskutočne zaujímavá, trochu zvláštna a zároveň veľmi sympatická postava, s ktorou som sa okamžite stotožnil. Ricardo Darín podáva priam excelentný herecký výkon. Jeho charizmu by mu mohol závidieť nejeden hollywoodsky herec. Len pre zaujímavosť – aurou (odtiaľ názov filmu) nazývajú lekári niekoľko sekundový časový úsek tesne pred epileptickým záchvatom. Hlavný hrdina je totiž epileptik... Scenár a réžia sú samozrejme dokonalé, rovnako ako v Deviatich kráľovnách. Bielinsky bol pre mňa argentínsky majster a je veľmi smutné, že nás v lete 2006 náhle (srdcový infarkt) musel navždy opustiť. Česť jeho pamiatke! Jeho posledný film rozhodne odporúčam! ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Dneska je to ode mne za tři hvězdy, ale tak nějak se nemohu zbavit pocitu, že je v tom možná něco víc, nějaké skryté významy, co jsem prostě jen nepobrala a proto jsem film nakonec podcenila. Na mě asi až příliš minimalistické, navíc mi dvakrát neučarovala ta krimi linka, na druhou stranu jsem ocenila fungující atmosféru, herecký výkon ústředního aktéra i pár vizuálně dokonalých záběrů. A ten ochočený vlk byl vážně nádherné zvíře. ()

Reklama

Fabrinka 

všechny recenze uživatele

*Cine Argentino - Festival argentinského filmu,Praha 2012* Najväčšie sklamanie festivalu. Tak nudné prevedenie som rozhodne nečakala. Obsah filmu sa tvári zaujímavo, no realita je niekde úplne inde. Ostala som sklamaná sedieť s vyčítavým pohľadom na Ricarda Darína, ktorý ma pred pár dňami tak uchvátil s "Tajemství jejich očí". ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Výborná filmová variace profláklého námětu o chlápkovi, který se připletl, kam neměl. El Aura je temný a neradostný příběh ze světa, kde jsou zlem potřísněni všichni a kde není dobrých konců. Velmi se mi líbila kamera, hudba a herecké výkony, byť u představitele hlavní role mi poněkud vadil jeho poker face - celý film v podstatě odehraje s jedním výrazem. Naprosto dokonalé je zarámování filmu úvodní a závěrečnou scénou preparace, podbarvenou Vivaldiho božskou hudbou ze Čtvera ročních dob. Ačkoli se mi film velmi líbil, k dokonalosti mi tam přece jenom něco chybělo, snad nějaký nezapomenutelný moment, který by mě přiměl dát maximální hodnocení. Nezbývá než si povzdechnout nad tím, že Fabián Bielinsky už nikdy nic nenatočí - škoda, přeškoda... ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Nejsem si jistá, zda-li jsem film pochopila podle záměru tvůrce. Byla jsem trochu zklamaná, morálně rozkolísaný hrdina, trpící záchvaty ve kterých má vize, les, srub, domácí násilí na mladé ženě, příprava loupežného přepadení, vraždy, to vše s minimem dialogů...každopádně vynikající herecký výkon zajímavého Ricarda Darína...a krásný vlk. ()

Galerie (18)

Související novinky

Reklama

Reklama