Reklama

Reklama

Aura

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Aura je předzvěst epileptického nebo hysterického záchvatu. Bezejmenný hrdina tohoto příběhu pracuje jako vycpávač zvířat. Avšak jeho život skrývá jedno tajemství. Když se rozhodne vydat se na lov se svým kolegou, netuší, jak takový „obyčejný“ víkend změní jeho dosavadní život. Vzdálen od města a svého přirozeného prostředí začne experimentovat se svou aurou, což ho nakonec dovede až k extrémně nebezpečnému podniku. Scénář filmu byl poprvé napsán v roce 1984 a poté mnohokrát přepisován. Fabián Bielinsky chtěl tímto příběhem vyjádřit svůj pohled na násilí, ale také natočit žánrově čistý film. Zároveň dílo působí jako psychologická studie individua vymykajícího se většinové společnosti, osamoceného ve svém mrtvém světě. (FEBIOFEST) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

italka63 

všechny recenze uživatele

Nejsem si jistá, zda-li jsem film pochopila podle záměru tvůrce. Byla jsem trochu zklamaná, morálně rozkolísaný hrdina, trpící záchvaty ve kterých má vize, les, srub, domácí násilí na mladé ženě, příprava loupežného přepadení, vraždy, to vše s minimem dialogů...každopádně vynikající herecký výkon zajímavého Ricarda Darína...a krásný vlk. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Výborná filmová variace profláklého námětu o chlápkovi, který se připletl, kam neměl. El Aura je temný a neradostný příběh ze světa, kde jsou zlem potřísněni všichni a kde není dobrých konců. Velmi se mi líbila kamera, hudba a herecké výkony, byť u představitele hlavní role mi poněkud vadil jeho poker face - celý film v podstatě odehraje s jedním výrazem. Naprosto dokonalé je zarámování filmu úvodní a závěrečnou scénou preparace, podbarvenou Vivaldiho božskou hudbou ze Čtvera ročních dob. Ačkoli se mi film velmi líbil, k dokonalosti mi tam přece jenom něco chybělo, snad nějaký nezapomenutelný moment, který by mě přiměl dát maximální hodnocení. Nezbývá než si povzdechnout nad tím, že Fabián Bielinsky už nikdy nic nenatočí - škoda, přeškoda... ()

Reklama

Topco 

všechny recenze uživatele

Pomalá, pod kožu zachádzajúca atmosferická vec. Bezmenný taxidermista (v Argentíne nesmierne populárny Ricardo Darín) si počas čakania v banke na svoju výplatu, povzbudený svojou fotografickou pamäťou a všímavosťou, premieta pred očami dokonalú lúpež. Je posadnutý dokonalým zločinom. Šanca na realizáciu ale prichádza nečakane, a to na víkendovej poľovačke s kolegom, kedy... = skvelé východisko pre tento neprávom zabudnutý argentinsky neo-noir. ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Dneska je to ode mne za tři hvězdy, ale tak nějak se nemohu zbavit pocitu, že je v tom možná něco víc, nějaké skryté významy, co jsem prostě jen nepobrala a proto jsem film nakonec podcenila. Na mě asi až příliš minimalistické, navíc mi dvakrát neučarovala ta krimi linka, na druhou stranu jsem ocenila fungující atmosféru, herecký výkon ústředního aktéra i pár vizuálně dokonalých záběrů. A ten ochočený vlk byl vážně nádherné zvíře. ()

Ixbalanke 

všechny recenze uživatele

Velmi "jemný" film (neptejte se mě, proč "jemný", prostě pocit). Asi proto, že se vše odehrává v klidu a s rozmyslem. Hlavní hrdina je neskutečně sympatický. Po shlédnutí možná budete mít pocit, jako byste právě prožili něco, co jste vždy chtěli zkusit, ale zůstává vám trpká pachuť reality (a ztracených životů) na jazyku. ()

Galerie (18)

Související novinky

Reklama

Reklama