Pitěr FM

Питер FM

Komedie / Drama / Romantický

Rusko, 2006, 85 min

• Toto

Filmy kde sa dvaja ľudia majú stretnúť, ale stále sa obchádzajú, míňajú až sa dve minúty pred koncom konečne dočkajú, sú pekne únavné. Ako v tomto prípade. A nepomohlo ani to, že boli obaja sympaťáci. Oživenie priniesli len rôzne ruské postavičky opilcov, bezdomovcov... A ruština. Na tú sa len tak nezabúda.(3.11.2009)

"No jo, život je boj. Nepředvídatelný. To jenom ve filmu je všechno podle scénáře". Oxana o tom ví asi své, protože to bylo celé tak přirozené, jako sám život. Trochu mně to připomnělo písničku: "Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře,život plyne jak voda a smrt je jako moře. Každý k moři dopluje, někdo dříve a někdo později, kdo v životě miluje, ať neztrácí naději. Až uvidíš v životě zázraky, které jenom láska umí, zlaté rybky vyletí nad mraky, pak porozumíš, že je život jak voda, kterou láska ve víno promění, láska že je náhoda a bez ní štěstí není".(7.8.2015)

• Aljak

Rámec príbehu celkom dobrý, aj ústredné postavy, len akosi ma to postupom času začalo dosť nudiť, keďže sa to donekonečna točilo okolo toho istého. Pritom ani jeden z tejto dvojice mi neprišiel nejako extrémne zaneprázdnený, ale hlavne že odovzdanie mobilu sa muselo vliecť celý deň. Keby skončil príbeh na tom moste, dal by som 3*, ale tá dodatočná scéna, ktorá film uzavrela, ma trochu sklamala, takže zostanem pri dvoch. Škoda, že ten zaujímavý rámec príbehu nemal lepšiu dejovú líniu...(23.5.2016)

Komedie z prostředí dospívajících petěrburskýh (ne)osamělých duší , z méně uvěřitelné střední vrstvy. Film vlastně vytvářel reklamu na Petěr, a jednotlivé záběry z tohoto města vytvářely dokonalou iluzi o tom, jak je město čisté, krásné, včetně sympatických, bezstarostných bezdomovců a žebráků. V tom byl film přitažen za vlasy. Na druhou stranu však některé komediální prvky mi docela sedli a dali do pohybu moje, posledni dobou trochu zatuhlé, bránice. Atmosfra děje je také v dokonalé symbióze s Ruskem, jako takovým. Film, který vlastně neměl, žádné viditelné ambice, tak i přes tyto drobné nedostatky, působil docela kompaktně a sympaticky. Film bych přirovnal asi s procházkou po podzimním, neoklasicistickem Saint-Petěrburghu s walkmenem na uších, kde vyhrávají alternatiní ruské kapely, od "gympláckých" ska-skupinek až po vkusný ruský hiphop, nejlépe v jazzových polohách. Soundtrack by možná stál za poslech i v deštivé Praze......(14.10.2009)

Dobrý ruský film o náhodách, ztrátách a nalézání vztahů. Odehrává se v současném Petrohradě a je to spíše jakýsi "dokumentární" snímek všedních dnů než drama nebo komedie. Civilně působící herci. Hodnoty jako láska a manželství tů zůstávají. Jen mi bylo divné, že hlavní postava, slečna Máša, vůbec nemá své rodinné zázemí (rodiče, sourozenci). Přesněji 3,5.(31.1.2014)

• Jurij Curilo

• - Film zabodoval na vyhlašování cen MTV Russia Music Awards v kategoriích Nejlepší soundtrack- Gorod 312 za píseň „Vne Zony Dostupa“; Nejlepší ženský výkon - Yekaterina Fedulova. (Dlee)

• - Radio stanice Piter FM vznikla v budově, ve které byl předtím 10 let veřejný dům. (Dlee)