Reklama

Reklama

Závěť

  • Srbsko Zavet (více)
Trailer

Starý muž jménem Živojin Markovič, žijící v odlehlé vesničce, se modlí, aby jeho vnuk Cane odjel do města, prodal svou krávu a přivedl si manželku. Ve městě se má setkat s dědečkovým nevlastním bratrem, ale ten už nežije. Místo toho se setká s jeho dvěma vnuky, dvěma dobrosrdečnými bratry, kteří jsou ale drobnými zločinci a odborníky na demolice. Cane si s těmito muži brzy rozumí a také se zamiluje do školačky Jasny, kterou si chce vzít, aby splnil slib dědečkovi. Zaplete se do rodinných záležitostí této dívky, zachrání ji i její matku před prostitucí a gangstery, které vede muž jménem Bajo. Vrátí se s nimi do vesnice včas, aby navzdory gangsterům oslavili Živojinovu svatbu se sousedkou. I když Bajo a jeho banda dělají, co můžou, aby všechno zmařili, konají se svatby dvě. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (176)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Kusturica jede v těch kolejích, které si vyjel už ve svých předchozích snímcích, jako je Černá kočka, bílý kocour nebo Život je zázrak, tzn. jde o vysoce stylizovanou balkánskou grotesku podmalovanou emotivními hudebními rytmy a zaplněnou spoustou ujetých postaviček, které sice tak trochu nejsou z našeho světa, ale jsou navýsost zábavné. Je sice pravda, že Závěť nedosahuje kvalit kultovní Černé kočky, bílého kocoura, její scénář se trošku rozjíždí a hlavně při takovém množství postaviček, scén a motivů vám chtě nechtě musí některé připadat moc ulítlé, nesympatické nebo nefunkční. Stejně tak je pravda, že už tyhle motivy od Kusturici nejsou originální, ale kdybysme měli vyčítat Woody Allenovi jeho kvantum neurotických intelektuálů, tak by jeho filmografie silně prořídla a proti Woodymu se Kusturica ohledně kvantity své produkce drží pořád hodně zpátky. Na druhou stranu je to pro mě pořád vysoce zábavné a narozdíl od spousty artové pseudointelektuální nudy, kterou se vyznačuje podstatná část festivalové produkce, je tohle funkční. Navíc, nevím, jak to Kusturica dělá, ale ty jeho naprosto nepravděpodobné milostné konstelace mezi hodně nekompatibilními partnery na mě opravdu působí. Nevím, kde ty sympatické baby bere, ale stejně jako Život je zázrak, jsem Tsanovi celou dobu držel palce, ať mu ta jeho známost vyjde. Celkový dojem: 90 %. ()

Ephemeris 

všechny recenze uživatele

Presne kvôli blbcom ako Kusturica má dnes Bosna čisto inštrumentálnu hymnu, aby sa náhodou žiadne etnikum neurazilo. Na staré kolená mu začalo hrabať, je z neho nacionalista a srbskými vlajkami sa to tu len tak hemží. K tomu zoofília, pedofília, ako nič. No neviem, toto mi v tom filme veľmi nevoňalo. A že kvôli týmto excesom Srbi vyzerajú ako úchyláci, to Emira netrápi? No nuda to každopádne nie je a graduje to do klasického kataklyzmického finále. Marija Petronijević je zrejme najkrajšia žena, akú momentálne poznám. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Olala tohle byla naprosto neskutecna super jizda. V podstate takovej typickej Kusturica, s originalnim pribehem, kterej tu ale vlastne neni vubec podstatnej a celej film je vlastne sled naprosto dokonalejch komedialnich scen. Ale pritom film drzi pohromade, rozhodne se nerozpada na jednotlivy sceny. Kdyz se dej odehrava na vesnici, prislo mi to jako takova pohodova letni komedie o jednom dedovi vynalezci a jeho vnukovi. A kdyz se dej presune do mesta, tak to zase pripomina trochu romantickou komedii a trochu beckovej akcni film. Protoze tady se dobrou tretinu filmu rube particka vymletejch mafianu s dvojkou holohlavejch, ne o moc chytrejsich, bratru a pouzivaj k tomu vse co jim pride pod ruku od pistoli, pres samopaly, tezky kulomety az po raketomety. Necekejte zadny krvavy jatka, on tady vlastne ani nikdo nechcipne, ale proste smes komedialne pojatejch prestrelek, spousty paradnich postav, skvelejch vtipku a naprosto fantasticky a misty dost urvany hudby dava dohromady skvelou komedialni jizdu, ktera paradne zvedne naladu a ty dve hodiny utecou jako nic. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Panková živelnosť! Bezchybné. Bez logiky. Len s nápadom, len nech to frčí a hýbe sa a zabáva! Nejde o druhý plán ani citlivosť. Dlho som sa v kine nerehlil tak, že som odchádzal zachrípnutý. Ružové plameniaky skrížené s opilcami z Tisícročnej včely, veterinárkym grifom z Pastí, pastí, pastičiek, a nad všetkými poletuje omladnutý Batman, ktorého nedopatrením vystrelili z Perinbabského cirkusu. Čo to tu trepem, kurva ....kúrva.. KurvahošiGutenTag na balkánsku nôtu. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na každý film z Balkánu se vždycky těším. Těším se na to, až mě jeho hudba uzemní dynamikou nebo humorem, který se nedokáže jen tak zastavit. Sice to po shlédnutí vypadá jako, že je na Balkáně hrozně zvláštně a těžce se tam žije, ale ve skutečnosti to tak není, protože kdyby tenhle film byl jako ve skutečnosti, všichni bychom byli letadlo. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Film sa natáčal v meste Uziče a v dedinke Zlatibor. (vander19)
  • Film, který sledují Tsane (Uros Milovanović) a Jasna (Marija Petronijević) u ní doma, je Scorseseho Taxikář (1976). ((mOnkey))
  • Pieseň v karaoke súťaži, kde spievajú Jasna (Marija Petronijevic) a Tsane (Uros Milovanovic), je "Winner takes it all" od skupiny Abba. (vander19)

Reklama

Reklama