Reklama

Reklama

Závěť

  • Srbsko Zavet (více)
Trailer

Starý muž jménem Živojin Markovič, žijící v odlehlé vesničce, se modlí, aby jeho vnuk Cane odjel do města, prodal svou krávu a přivedl si manželku. Ve městě se má setkat s dědečkovým nevlastním bratrem, ale ten už nežije. Místo toho se setká s jeho dvěma vnuky, dvěma dobrosrdečnými bratry, kteří jsou ale drobnými zločinci a odborníky na demolice. Cane si s těmito muži brzy rozumí a také se zamiluje do školačky Jasny, kterou si chce vzít, aby splnil slib dědečkovi. Zaplete se do rodinných záležitostí této dívky, zachrání ji i její matku před prostitucí a gangstery, které vede muž jménem Bajo. Vrátí se s nimi do vesnice včas, aby navzdory gangsterům oslavili Živojinovu svatbu se sousedkou. I když Bajo a jeho banda dělají, co můžou, aby všechno zmařili, konají se svatby dvě. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (179)

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Kusturica opět pracoval svérazně jak s režií tak scénářem.Klasika.Z jeho tvorby nemám pocit že si z lidí na Balkáně dělá srandu  ale že ti lidé si to tam užívají.Na rozdíl z dojmu z našich filmů.Kusturica nepreferuje nějaké velké okecávačky ve scénáři  aby tím zabil čas ale věnuje se akcím, což je velmi náročné vzhledem ke stopáži filmu.Jednou na kopci jednou v nížině=neustálé přesuny.Žádné zdlouhavé,unylé pohledy do kamery ale pěkně se maká....Naposledy Kusturica natočil film v roce 2016 a pak ho to asi přestalo bavit .Lidem se tam změnily asi hodnoty. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Senilný Kusturica v akcii alebo Kusturica si natáča svoju "českú komédiu z 90tych rokov". Jedno veľké nevkusné trápenie a to od odporného vizuálu, strašnej réžie, mizerných hercov (!), cez nezmyselný príbeh a primitívny humor až po akože myšlienku o tom, ako sú chudáci Srbi vykorisťovaní Američanmi a na ich strane sú len cirkev, alkohol, kurvy, zbrane a holohlaví kamaráti. Točil to fakt ten istý človek, čo točil Underground a Dom za vešanje? ()

Reklama

Raven0 

všechny recenze uživatele

Jak to tak vypadá, Kusturicovi dochází dech (nebo začíná senilita). Zavet je toho typickým příkladem. Souhlasím s uživatelem valdstein0, taková slátanina smrdí Troškovinou. Nejen, že film vůbec není vtipný (neustálé narážky na zoofilii mě opravdu nerozesmějí), ale celý příběh postrádá logiku. Že to u crazy komedie nevadí? Mě tedy ano. Ta jedna hvězda je za povedenou slečinku a pár vcelku originálních nápadů (ale za boha si už nevzpomenu, které nápady to byli a to jsem film viděl před slabou hodinkou). Jo jo, kde jsou ty časy Undergroundu či Arizona Dream... ()

POciSEM 

všechny recenze uživatele

Kusturica me totalne odrovnal. Cerna kocka,bily kocour byl ulet ale zavet je nuklearni pecka. Dokonale absurdni komedie s famoznim hudebnim doprovodem,nezapomenutelnymi hereckymi vykony a kotatkem Marijou Petronijevic do ktery sem se stejne jako Tsane okamzite zamiloval. Nemuzu taky vynechat ultimatni bratry Krvokapice,mafianskyho bosse Baja co rad stary pipky,jeho poskoky co vypadaj jako by utekly z Jedlickarny a Jasninu maminu ucitelku Dragicu Gicu. Musel bych tady vypsat uplne vsechny kdo v tom filmu hraly protoze kazdej zene film svyma hlodama do moji top 10. Necekal sem ze ji budu tak rychle menit ale je to pro me nejlepsi komedie za poslednich 10 let ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Olala tohle byla naprosto neskutecna super jizda. V podstate takovej typickej Kusturica, s originalnim pribehem, kterej tu ale vlastne neni vubec podstatnej a celej film je vlastne sled naprosto dokonalejch komedialnich scen. Ale pritom film drzi pohromade, rozhodne se nerozpada na jednotlivy sceny. Kdyz se dej odehrava na vesnici, prislo mi to jako takova pohodova letni komedie o jednom dedovi vynalezci a jeho vnukovi. A kdyz se dej presune do mesta, tak to zase pripomina trochu romantickou komedii a trochu beckovej akcni film. Protoze tady se dobrou tretinu filmu rube particka vymletejch mafianu s dvojkou holohlavejch, ne o moc chytrejsich, bratru a pouzivaj k tomu vse co jim pride pod ruku od pistoli, pres samopaly, tezky kulomety az po raketomety. Necekejte zadny krvavy jatka, on tady vlastne ani nikdo nechcipne, ale proste smes komedialne pojatejch prestrelek, spousty paradnich postav, skvelejch vtipku a naprosto fantasticky a misty dost urvany hudby dava dohromady skvelou komedialni jizdu, ktera paradne zvedne naladu a ty dve hodiny utecou jako nic. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Pieseň v karaoke súťaži, kde spievajú Jasna (Marija Petronijevic) a Tsane (Uros Milovanovic), je "Winner takes it all" od skupiny Abba. (vander19)
  • Film, který sledují Tsane (Uros Milovanović) a Jasna (Marija Petronijević) u ní doma, je Scorseseho Taxikář (1976). ((mOnkey))
  • Film sa natáčal v meste Uziče a v dedinke Zlatibor. (vander19)

Reklama

Reklama