Závěť

Promets-moi

Promise Me This

Testament

Komedie

Srbsko / Francie, 2007, 123 min (SE: 137 min)

Emir Kusturica

Emir Kusturica

Milorad Glusica

Kusturica míří do mé TOP10!!! Jeho přístup a pojetí filmu od základu bortí všechny zažité filmové zvyklosti. Ačkoli Závěť není vyloženě film, pro který bych si běžel do DVD shopu - pokoukání je to jedinečné. Zase geniální práce se zvířátky, postavy, hlášky, scénky, bomba přestřelky, šílený konec...(27.3.2011)

Totálne uletená komédia. Ešte šibnutejšia ako Čierna mačka a biely kocúr a takmer rovnako kvalitná. Prvých 30-40 minút som sa nejako nemohol scítiť s filmom ale keď som sa aklimatizoval tak mi slzy smiechu tiekli potokom. Vrelo odporúčam všetkým fanúšikom netradičného absurdného a vcelku drsného humoru.(5.5.2009)

Tohle vypadá na těžků provokáciu :D ..Čistě komediální dvouhodinkovky v kusturicově réžii jsou vždycky ve všech směrech poněkud přepálené záležitosti a tenhle film není vyjímkou. Na druhou stranu je to poctivá balkánská kvalitka plná absurdity a nadsázky a komu to sedne do zběsiledechovkoidní noty ten se pobaví. Na mě osobně je to už trochu moc a ve střehu mě udržovala asi jen překrásná Jasna :)(14.10.2015)

• mosnak

Srbská verze českých filmů "Western Story" a "Kameňáků"! Kdyby to byl český výtvor,tak ty tvůrce na ČSFD většina uživatelů usmaží za živa! Ale vždyť je to přece úžasná srbská jízda,né? Já si to teda nemyslím. Vrcholem bylo když se skupinka (vyloženě hnusných) herců, bavila o tom jak bych chtěli přefiknout krávu,kozu atd. Mělo to být vtipné - ALE NEBYLO! :-( 0%(20.7.2012)

Zavet není úplně Kusturicova špička, ale i tak mě potěšil. Jako obvykle nechybělo plno originálních detailů, vtipné scénky, trable se zvířátky, divoká svatba, to vše zahaleno v balkánsky divokém magickém realismu! Je pravda, že tentokrát Kusturica trochu vše překombinoval a přeplácal, ale já mám jeho filmy ráda, tak se v tom nebudu šťourat :)(29.4.2008)

• - Film, který sledují Tsane (Uros Milovanović) a Jasna (Marija Petronijević) u ní doma, je Scorseseho Taxikář (1976). ((mOnkey))

• - Film sa natáčal v meste Uziče a v dedinke Zlatibor. (vander19)

• - Pieseň v karaoke súťaži, kde spievajú Jasna (Marija Petronijevic) a Tsane (Uros Milovanovic), je "Winner takes it all" od skupiny Abba. (vander19)