poster

Závěť

 • Srbsko

  Zavet

 • Francie

  Promets-moi

 • anglický

  Promise Me This

 • Slovensko

  Testament

Komedie

Srbsko / Francie, 2007, 123 min (SE: 137 min)

Režie:

Emir Kusturica

Scénář:

Emir Kusturica

Kamera:

Milorad Glusica
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  *

  Senilný Kusturica v akcii alebo Kusturica si natáča svoju "českú komédiu z 90tych rokov". Jedno veľké nevkusné trápenie a to od odporného vizuálu, strašnej réžie, mizerných hercov (!), cez nezmyselný príbeh a primitívny humor až po akože myšlienku o tom, ako sú chudáci Srbi vykorisťovaní Američanmi a na ich strane sú len cirkev, alkohol, kurvy, zbrane a holohlaví kamaráti. Točil to fakt ten istý človek, čo točil Underground a Dom za vešanje?(24.3.2014)

 • bouncer
  ****

  "Tak toto smrdí těžkou provokací." Kusturicovy filmy patří mezi mé nejoblíbenější a ač Zavet není z nejlepších, stále je to kouzelná komedie plná absurdity, fantazie i černého humoru. Kusturica dokáže bojovat na mnoha frontách, baví, zesměšňuje i kritizuje zároveň. Vyrovnává se s vlastními problémy i se situací na celém Balkáně. A to způsobem, u kterého se opravdu šíleně zasmějete... Zavet je i o dospívání a o cestě venkovského, nezkaženého kluka do města mezi zločinecké živly. Myslím, že pokud máte Kusturicovu tvorbu rádi, tento film vás rozhodně nemůže urazit.(8.9.2008)

 • Vavča
  ****

  Další bláznivá komedie Kusturicy. Nuto říci, že se mi líbila více, než jiné jeho podobně laděné filmy. Akční dědeček, který má okolo chalupy střelnici a tankodrom v jednom. Musí se starat o vnuka, kterého pošle do města prodat krávu a sehnat nevěstu. Vnouček po cestě potká přátele i nepřátele. O komické a absurdní situace není nouze, typicý rukopis režiséra je patrný v mnoha momentech. Dozajista se zasmějete, vidím to na jasné čtyři hvězdy.(28.12.2008)

 • Marina111
  ****

  Šialená kusturicovská jazda za ženou a ikonou, plná divných sexuálnych praktík, znásilňovaných zvierat, srbských mafiánov, skvelej hudby, vynálezov, lietajúcich cirkusantov, bordelov a iných úsmevných zvráteností - a najmä je tu jeden sympatický dedko, jedna sympatická (a uznávam, že aj krásna) dievčina, a jeden zvláštny chlapec, ktorý je tak nesympatický, až je sympatický - no a aby nebolo humoru málo, odohrá sa aj čosi ako "stret" všetkého možného a nemožného (svadba, pohreb, cirkusant, kanec... čo len ne/chcete.) Suma sumárom: trošku mi to pripomenulo Slnce seno, trošku Sám doma, trošku O bohoch a ľuďoch - a trošku ma to aj rozosmialo. Spokojnosť? Áno. Nadštandardná? Nie. Ale k štyrom hviezdičkám stačí...(4.6.2013)

 • mohamedsfinger
  ****

  Tak tohle je ujetost na entou!!! Ze začátku jsem v tom viděl jenom nějakou balkánskou koninu, ale když Tsane dorazil do města vše se změnilo na poctu béčkovým filmům plnou geniálních absurdit. Raketomet ve střeše vesnického kostela? Nemám slov... a Jasna byla nádherná, jen ten Tsane se mi zdál poněkud mladý, ale to vůbec nevadí. Zatím čtyři, ale mám pocit, že po dalším zhlédnutí se mážeme dostat i výše.(21.3.2010)

 • - Film, který sledují Tsane (Uros Milovanović) a Jasna (Marija Petronijević) u ní doma, je Scorseseho Taxikář (1976). ((mOnkey))

 • - Pieseň v karaoke súťaži, kde spievajú Jasna (Marija Petronijevic) a Tsane (Uros Milovanovic), je "Winner takes it all" od skupiny Abba. (vander19)

 • - Film sa natáčal v meste Uziče a v dedinke Zlatibor. (vander19)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace