Závěť

• Srbsko Zavet (více)

Starý muž jménem Živojin Markovič, žijící v odlehlé vesničce, se modlí, aby jeho vnuk Cane odjel do města, prodal svou krávu a přivedl si manželku. Ve městě se má setkat s dědečkovým nevlastním bratrem, ale ten už nežije. Místo toho se setká s jeho dvěma vnuky, dvěma dobrosrdečnými bratry, kteří jsou ale drobnými zločinci a odborníky na demolice. Cane si s těmito muži brzy rozumí a také se zamiluje do školačky Jasny, kterou si chce vzít, aby splnil slib dědečkovi. Zaplete se do rodinných záležitostí této dívky, zachrání ji i její matku před prostitucí a gangstery, které vede muž jménem Bajo. Vrátí se s nimi do vesnice včas, aby navzdory gangsterům oslavili Živojinovu svatbu se sousedkou. I když Bajo a jeho banda dělají, co můžou, aby všechno zmařili, konají se svatby dvě. (JOJ Cinema)

Rodriguess

Velmi podobne Ciernej macke, atmosfera takmer totozna. Samozrejme tam bolo vela momentov kde som sa paradne nasmial ale je uz viditelne ze je to kopia ciernej macky. Cakal som viac. ()

kolodej1

přiznám se, že naprosto nerozumím, čím si tenhle film zasloužil takové hodnocení. Patrně jen proto, že režisérem je Kusturica a tomu se přece sluší dát pěkné hodnocení. Já osobně jsem měl velký problém vydržet až do konce. Děj je snůška nesmyslů, občas je něco k pousmání, vesměs jde ovšem o humor čtvrté cenové skupiny. Je to takový balkánský Troška (je zvláštní, jak rozdílné hodnocení, přestože cílová skupina a kvalita je obdobná), říznutý filmem Sám doma a groteskami. Takže, vypněte mozek, před shlédnutím filmu je ideální podstoupit lobotomii, a následně přeji hluboký umělecký zážitek ()

Agamo

Balkánský bordel se vším všudy, Kusturica je blázen a ničeho se nebojí, v tom filmu nic není nemožné.. Já mu to žeru! Emir má určitě i silnější filmy, ale bavil jsem se, tohle je Balkán, tohle je za 4*! ()

Merenre odpad!

Po tomto, sic prvním, střetnutí už nejspíš nezařadím další Kusturicův film mezi věci, které bych chtěl v životě vidět. Humor (teda aspoň myslím, že to měl být humor) někde mezi pořadem Natoč to! ; groteskama, kde lidi uklouzávají na banánových slupkách a Troškou (i když teď možná i tomu zmrdovi Troškovi křivdím). Naprosto nedívatelný počin, u nějž člověk nepřestává žasnou a mozek pomalu dostává šok z neustále znějící kakofonické balkánské dechovky. Děj prakticky žádný, příběh dementní stejně jako všechny zůčastněné postavy. ()

Kkahunaa

Tentokrát se Emir Kusturica pokusil navázat na lehčí kusy ze svého portfolio a v tomto stylu pojal téměř všechny prvky ve filmu. Zažité postupy, jaké známe již např. z filmů jako jsou Zivot je cudo či Černá kočka, bílý kocour, jsou však v tomto filmu příliš umělé. Hlavní osa příběhu má být splnění dědečkova přání, aby jeho vnouček za prodej kravky: a) sehnal ikonu patrona, b) sehnal suvenýr z cest, c)sehnal ženu. Bereme-li to jako pohádkově laděný příběh o létajícím vystřelenci z děla, hledání lásky ve velmi brzkém věku, doplněný mafiánskou zápletkou, to vše by mohlo fungovat. Avšak pocitová prázdnota se filmu upřít nedá. Ve filmu figurují známí herci v čele s Predragem Manojlovicem (jehož postava má zvláštní zálibu v krocanech a v ženách), Aleksandar Bercek (vynálezce amatér) či Stiborem Kusturicou (jeho typická plešatá role, šitá na tělo). ()

PTuranyi

Výborný film. Typický Kusturica... divné figúrky... obrazy ako Jakubisko... láska, humor, sex, násilie a to všetko naraz ()

fakáč

Kusturicova první pohádka na dobrou noc... Kdyby v některých věcech nepřestřelil (kde se vzalo "dědovo" udělátko v domě Jasnine tety v tak krátkém čase + střílení slepými náboji v závěrečném vyúčtování + děda s raketometem a černí nindžové na transportéru atd.) povýšilo by to u mě film na pětihvězdičkovou třídu vedle skvostů Život je zázrak a Černé kočky. ()

Zette10

Typická kusturicovina. Příjemná pohodová bezmyšlenkovitá velevtipná jízda. Tentokrát do popředí zcela jasně vystupuje nádherná oslava života. Jeden bod dolů za slabší druhou polovinu filmu, opakované vtipy, slabší hudbu rovněž ve druhé části snímku a některé nepotřebné hyperboly. ()

gizi

Opravdu hodně správně praštěný film, u kterého se ani chvíli nebudete nudit. Chvílemi ovšem člověk kroutí nechápavě hlavou. Je to živočišné, nabité divokou hudbou, občas i pořádná sranda. Velmi zajímavý film. 80%, 20.3.11. ()

michalkop

Film, u kterého jsem se válel. Kusturica nezklamal. Dobrá komedie podobně jako Černá kočka, bílý kocour. Fajn příběh, fajn zpracování, fajn hudba, zejména ta úvodní píšnička, dobré herecké výkony. Škoda místy až moc velké nadsázky - třeba ten letec... - dělá to z toho až moc velkou koninu. Díky tomu to bude "jen" za čtyři hvězdy. ()

Kolárek

Kustoricovi filmy mám rád především díky jejich živelnosti, svižnému tempu a lehké ztřeštěnosti. Ale podle mne by se fantazii alespoň ve filmu určité meze klást měli, aby se z lehké ztřeštěnosti nestala prostě ztřeštěnost. Proto tomuto filmu mohu dát jen tři slabší hvězdičky. Po zvážení ani to ne. ()

Vozy

Další Kusturicova srbská šílenost. To opravdu můžu, spousta šílenosti, skvělá hudba, prostě super zábava. Co mě opravdu dostalo byl vesnický rohypnol :D a báječný létající muž. ()

JecteJogurty

Musim povedat, ze som sa neskutocne nasmial bud nad situaciami, ktore vznikali alebo nad ich absurditou a nepravdepodobnostou. Je velmi prijemne si pozriet film, ktory mi je blizky prostredim a ludmi. Kazdy Kusturicov film je zazitok a prijemna zmena oproti "velkemu" Hollywoodu... Ale je to nasinske, proste a pritom komplikovane, farebne aj napriek roznym zivotnym utrapam a trosku surrealisticke no stale realne. A balkan ma nieco do seba. Vlastne ani neviem preco, ale tieto filmy boli uz od mala moja krvna skupina. ()

pogoman77

Intelektuálové mě za tohle sežerou za živa: Kusturica na tomhle filmu demonstroval to, že mezi artovou kinematografií a Zdeňkem Troškou je velmi, velmi tenká hranice. ()

Great.Gatsby

Opäť super hudba, bláznivá zápletka a originálne postavy. Kusturica ma vždy poteší ochutnávkou Balkánu a pokaždé je to niečo nové. ()

turkish44

Šialená jazda, krásne farby, namakaná balkánska hudba, nádherná Marija Petronijevic, vtipné stereotypy Balkánu, úžasné exteriéry a aj napriek tomu všetkému, som filmu neprišiel na chuť. Miestami som sa kráľovsky bavil, hlavne prvá časť bola super, postupne mi všetky tie geniálne šialenosti prišli obohrané a stali sa pre mňa nudnými. Emir, ty to vieš aj lepšie. ()