Lucie Vondráčková jako Anička v pohádkovém příběhu Maurice Caréme poznává tajemství říše květin. (oficiální text distributora)

fridge

"Choroš pomož, dřevo oblož!" se u nás cituje ještě dneska, prostě klasika pro čtyřletý děti (tolik mi tou dobou i bylo). ()

Bezda22

Matně si to pamatuju a vim, že sem na to chtěl koukat. A čekal jsem, až to zase bude v televizi. Musim si to někde obstarat, abych vzpomněl na dětství. ()

esetnofret

Tenhle večerníček mi způsobil jako malé holce solidní stres... a to se mě naši tak úzkostlivě snažili chránit před všemožnými horory, abych se pak nebála ()

Pavlunka

3 hvězdičky dám jen proto,že jako malá jsem se bála Modrého slimáka...ale teď když jsem tuto pohádku viděla asi po 8 letech jsem zjistila,že na to že to je z roku 1993 je to až neuvěřitelně špatně udělané. ()

Pitryx

Tak z mého pohledu jednoznačně pitomost nejvyššího kalibru. Ale přesto musím tu dvacítku dát za ty postavičky, které snad mohly děti zaujmout. Lucka tu toho moc nepředvedla, ale s takovým scénářem to snad ani nešlo. Marně jsem bádal, proč jsem to chtěl vidět a pak jsem si vzpomněl, že to bylo kvůli Romanovi Skamene. Samozřejmě jsem nemohl tušit, že tam bude jen mluvit. ()

(fjw)

Jako malej jsem tuto pohádku doslova žral:) Dokonce jsem se i bál u Lucku, aby se nakonec dostala z toho kouzelného světa:) ()

Tercikkk

Jako večerníček to bylo moc zdlouhavé, ale jako film jsem to měla moc ráda..Trochu strašidelné, ale zajímavě zpracované pro mě v té době :) ()

RadushM odpad!

Při vzpomínce na tuhle horor-pohádku mě běhá mráz po zádech. Nic krom toho, jak potřeštěná Vondráčková, kterou jsem v tý době znala pouze z klipu Marmeláda, jezdí na plastovém tácku mezi neskutečně obrovskýma kytkama a mezi tím neustále útočící giga-hmyz... Krom toho, že to bylo hnusný, tak to bylo ještě nudný. ()

teckax

Už vím kde se vzala moje absurdní avšak silná fobie z hmyzu a další podzemní havěti! Vždycky když vidím Lucku V., naskočí mi tahle holčička s příšernou mašlí mluvíce s květinami. Myslela jsem, že se mi to líbilo, ale teď si myslím, že jsem se musela jako malá hrozně bát. To bylo tak znepokojivé a děsivé, že chápu to zarytí do paměti. Jinak nápad živý herec vs loutky zajímavý a animace na tu dobu povedená. ()

Skylwalker42

Můj nejoblíbenější večerníček. Mělo to docela dobrou atmosféru a docela jsem u bál. Asi nejlepší role Lucky Vondráčkové :) ()

katakomb

Jak je možný, že si to jako dítě pamatuju jako napínavé fantastické dobrodružství? Tu jedinou hvězdu dávám za místy docela povedené kulisy a některé animace. Jinak Lucie Vondráčková, herečka-zpěvačka... uff! Lepší je si pamatovat dětské filmy jako dítě, než si pak jako dospělý uvědomit, že jde o naprostou slátaninu. ()

ituzska.z

Toto dílo bych nazvala "hororem pro děti" ...hrůzu z toho, kdy Anička potká tyranského modrého slimáka si pamatuju doteď. ()