V měsíčním svitu

• USA The Man in the Moon

Píše se rok 1950 a do vedlejšího domu se právě nastěhoval pohledný sedmnáctiletý Court Foster. Čtrnáctiletá Dani Trantová se do něj zamiluje, poprvé v životě, zatímco její starší sestra Maureen v něm nalézá svou pravou lásku.
Čtrnáctiletá Dani (Reese Witherspoonová) má společný pokoj se svou o tři roky starší sestrou Maureen (Emily Warfieldová). Během horkého léta jim jako ložnice slouží zadní dvorek domu, kde spolu probírají lásku, budoucnost a opravdový smysl života. To léto se do vedlejšího domu nastěhuje pohledný sedmnáctiletý Court Foster (Jason London). Court se brzy setkává s Dani na místním koupališti a jeden do druhého se zakoukají. Dani zažívá svou první velkou lásku. Jenže když se Court seznámí s Maureen, doslova to mezi nimi zajiskří a Maureen se do něj také okamžitě zamiluje. Starší sestra je kvůli svým citům rozpolcená - má svou lásku ke Courtovi skrývat anebo ji opětovat a zradit tak sestru? Na pozadí venkovské Luisiany v idylických padesátých letech, tito dospívající a jejich rodiny procházejí životními triumfy i zkouškami, jenž vyvrcholí tragédií, která je sblíží navzdory zlomeným srdcím. (HBO Europe)

TomasKotlant

Vypočítavé, romantické, ale docela fungující s občas i nějakým tím zajímavým nápadem. Slušná psychologie postav, krásně načančaný ústřední konflikt s výbornou gradací. Dalo by se říci, že je to průměrná romantická komedie, ale je z toho cítit určité kouzlo a to rozhodně nikoli proto, že tam hraje lady Reese, jak se zde tím všichni v komentářích ohánějí. *** Ve zkratce: Cyklické melodrama vycyklené nad úroveň základního cyklu ve stylu: "Court. Traktor. Court. Traktor..." ()

Darth Vader

Nebudu šetřit počtem hvězdiček! Jedná se o silný romantický příběh mladičké dospívající slečny a staršího hošana okořeněný zápletkou v podobě starší sestry. Reese hraje skvěle ony smíšené pocity bolesti a radosti být s milovaným člověkem a následně pocítit onu strašlivou ztrátu! Onu komplikovanost mladé lásky s nepochopením tady mnozí ignorují! ()

Gaia.M

Tak vážně, je tady někdo, kdo si tento film pustil jen tak, protože chtěl? Nebo jsme to všichni viděli, protože v tom hraje mladinká Reese?? :) Obávám se, že většinu lidí k filmu dostala právě ona a neříkám, že je to špatně, je to dobrý film, má pěkný příběh a co si budeme povídat, Reese je skvělá! :) ()

PavelZava

Tento film jsem si vybral z televizní nabídky podle Reese Witherspoon , aniž jsem vůbec tušil, že od doby jejich patnácti let/natočení filmu nám kapku vyrostla, padl jsem takříkajíc na zadek. Líbila se mi celková poklidná atmosféra, stará auta, traktor. Rodiče Trantovi byli zajímaví, tatínek Trant jemnými pokyny řídil celý chod hospodářství včetně výchovy dcer (chudák, fenu ale neměli), místo do kostela chodil na ryby a maminka vypadala smířeně, že bude rodit do té doby než budou mít konečně syna. Romantická láska a milostný trojúhelník Dani-Court-Maureen byl zajimavý, rozuzlení ... Výborně zvládnuté bezvýznamné rozhovory a zamilované pohledy a chování náctiletých R.Mulligan to zvádl všechno hezky, pěkně ()

Cruchot

Takový ten malý velký film, který hravě strčí do kapsy většinu hollywoodských velkoprodukcí. Děj by se dal shrnout v podstatě do několika vět (pokud si výše přečtete informace k filmu, tak znáte vše podstatné, vřele doporučuji nečíst před shlédnutím filmu). Zápletka by se tedy mohla zdát tuctová, triviální, klišoidní, všední. Ale...Herecké obsazení není tzv. hvězdné, ale naprosto přesné. Tohle je jeden z filmů, kde cítíte, jako by herci své postavy nehráli, ale těmi postavami prostě byli. Film má výbornou atmosféru, čemuž napomáhá výtečná kamera a nádherná hudba. Není to náhoda. Freddie Francis byl velezkušený bard, který měl za sebou Glory, Dunu nebo ve stejném roce dělal Mys hrůzy. No a James Newton Howard - ten snad nikdy nezklame a i tenhle soundtrack se dá poslouchat nezávisle na filmu. Režisér vše bravurně poskládal dohromady a snad ani jeden záběr není zbytečný. Podobně jako jiný jeho bravurní snímek - Jako zabít ptáčka - má tenhle film duši. Sladká Reese, léto na venkově, první lásky, síla rodiny a "pan Měsíček", který na to vše s nadhledem shlíží. ()

markotter

Jakotože jsem o tomhle filmu doteď nevěděl? Mladá (v době natáčení jí bylo 15, ale vypadala tam na 11) a krásná Reese se zamiluje do kluka o 3 roky staršího a vypadá to celou dobu na docela příjemný romantický film o první lásce, líbání atd. I tak by to bylo dobrý, protože na Reese se moc dobře koukalo a hrála opravdu skvěle. Ke konci se ale z romantiky stává drama a jakej konec to veme, to sem teda nečekal. A to je ta pátá hvězdička k těm čtyřem co bych jinak dal. ()

mira.l

Jak už tady zaznělo, tady jde příběh stranou. Vpodstatě je to taková romantická slaďárna s koncem jak z některý z balad z Erbenovy Kytice:), ale tady je těch mých 5 hvězdiček hlavně za Reese. V jejím věku naprosto famózní výkon, který zcela zastínil ostatní herce. ()

dogma97

Čtrnáctiletá Reese je prostě k sežrání, ale objektivně - už v tomto věku uměla skvěle (a v nekomediálním žánru velmi přirozeně) používat mimiku. Starší sestra Maureen (Emily Warfield) je hezká, ale herecky dost nevýrazná. Plusové body přiděluju i za několik vtipných replik, které scénárista vložil do úst těhotné paní Trentové. Myslím, že opuštění hlavní linie "příliš mladá na lásku" (zhruba v půlce) filmu neprospělo. Příběh tak nějak ztrácí jiskru, když začne používat těžší kalibr prudkých dějových zvratů (Court se na první pohled zamiluje do Maureen, vzápětí odchází do VL) a zaměří se na vztah mezi sestrami. 65% ()

Pampa

Tak čtrnáctiletá holka svádí sednáctiletého kluka. Co ji uteče? Nebyla jsem opožděná, že mě v jejím věku zajímali vrstevníci? Pedofilové mají zelenou - "pikantní téma přitáhne čumily do kina" ()

wege

Ten film odpovídá době svého vzniku. Je to typicky spotřební produkt počátku 90. let, po třiceti letech naprosto o ničem. Na podobné téma jsme mezitím viděli desítky podobných a lepších kousků. Zajímavý je pouze tím, že v něm hraje mladá Reese. ()

jafuska

další citové drama kde režisér přesně ví, kde má být vice citu, a kde naopak ubrat, film vypráví o 14 dívce, která se poprvé zamiluje do staršího kluka, druhá sestra také a zde právě začíná super příběh, kde o city a naději není nouze, vřele doporučuji, tohle by měl vidět každý, láska je opravdu mocná, ale i smutná, kdy to člověk nejméně čeká, romantický film jak vyšitý ()

solisoli

Amerikáni pozháňali vraky z 50-tych rokov minulého storočia a vyprodukovali malé spestrenie mamičkám pri varení obeda. V tomto rodinnom, morálne ideologickom duchu, keď ešte homosexualita mala svoju diagnózu, prebiehal príbeh lásky dvoch sestier voči počestnému mládencovi s ktorým si osud zahral krutý biliard. Za povšimnutie stojí, že obe sestry mali v čase nahrávania 15 rokov, ale 4 ročný vekový rozdiel vo filme bol hodnoverný. ()

kolodej1

pěkné, pěkné. Tyhle filmy, ve kterých se neřeší žádné velké dějiny, ale jsou zaměřeny na vztahy, mám rád. Reese ve filmu ukázala pči svém mládí nesporný talent, škoda, že ho v současné době rozpouští v často druhořadých filmech, A taky jí to mnohem víc slušelo. A Emily, to byla vyloženě kočka. Hezky zpracované drama z amerického venkova, z doby a prostředí, kdy by většina z nás asi nechtěla vyrůstat, ()

jessic

Průměrný film o dospívání v pěkné poslední režii Roberta Mulligana a s výborným dětským hereckým výkonem Reese Witherspoonové. ()

Polter1

Sladko trpký príbeh dospievania a prvej lásky päťdesiatich rokoch ukazuje dobový život. Páči sa mi tento príbeh z tohoto obdobia a prostredia na rozdiel od toho dnešného spôsobu života. Kto by nechcel rieku za humnami kam by si chodil zaplávať a stretol by tam lásku. ()

JIRKKA

začalo to v tv a asi bych na to nekoukal, nebýt Reese Witherspoon, o které jsem ani netušil, že začínala svojí kariéru tak mladá, skoro dítě. Film se mi líbil, byl docela poetický a zároveň bolestný, dobré herecké obsazení a nedivím se, že po 19 letech patří Reese mezi největší ženské hvězdy. ()

PinkButterfl

Film som si pozrela kvôli mojej obľúbenej herečke Reese Witherspoon. Predviedla tu skvelý herecký výkon. Celkovo má film zaujímavú zápletku a aj vyvrcholenie, po pravde som ale čakala viac napätia a väčšie gradovanie deja. Čakala som na reakcie Reese po zistení, že jej sestra začala chodiť s chlapcom, do ktorého je ona zamilovaná, na to ako sa ďalej budú ich vzťahy vyvíjať...To som ale čakala márne, keďže nasledujúca tragédia ukončí tento " milostný trojuholník". ()