Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

Psychotic17

Ono by to bylo i za čtyři. Příběh, postavy, pointa i finále by si zasloužily lepší skóre, ale dojem mi kazí docela nepříjemná animace a slabá muzikální čísla... o to horší, že jsou písně poněkud prkenně přeložené do češtiny. Ale vtipnných gagů je přeci jen dost a film určitě na tu hodinu a něco zabaví. 65%. ()

Barysek29

Abych pravdu řekla, tento film mě ničím moc nezaujal. Nelíbilo se mi hlavně násilí a krev. Vím, že tento film není určen pro děti, ale trochu si té krve mohli odpustit. Už od čtvrtky filmu jsem si říkala, kdy už to konečně skončí. Dávám 2 hvězdy za zápletku, kdy jsem netušila, kdo vlastně dělá Terkelovi ty problémy. ()

Slam7

Tenhle film podle mě rozděluje diváky na dvě skupiny...někdo je zněj úplně unešenej a ostatní ho nemůžou vystát!!!! Já patřim do první skupiny. Nejlepší je Silas:) ()

jfaba

Ty vole to byl fakt hustej film, kurva? Prvních dvacet minut jsem se bavil i přes zbytečně přehnané vulgarity (ale oni tak fuck_t mluví) - škoda (že tak mluví, i že to tam bylo). Potom už to přešlo na smutnou notu. Pár podstatných věcí mi tam vadilo, a ty bohužel, přehlušily klady. Líbilo se mi; písničky-ta na školním dvoře, zakouřená kuchyň Terkelovo mámy a umývání popelníků, jeho roztomilá mladší sestra, téma šikany... a animace. Co bych oželel a vadilo mi; přílišné vulgarity, chování rodiny k mladší sestře-(vidličky v jejich očích!), Terkelův strýc-(to byl vůl!), "kamarád" Terkela-(proč mu nepomohl proti těm dvěma hajzlíkům co ho šikanovali?), zbytečná krev-(hororové video)... No zkrátka se mi chce zvolat s Lars von Trierem-(Království) "Dánská pakáž!" Moh' to být dobrý animák!!! ()

Crybaby

Rozpaky. Bolo to vyborne, zasmial som sa fakt vela krat, najme pri scenkach medzi Terklom a jeho sestrou. Stopaz tak akurat, musim pochvalit cesky dabing ktory bol kvalitny. Aj pribeh sa mi pacil, animaciu neriesim, mne skor ide o pribeh a podanie ako o ten obraz, mne sa to pacilo. ()

NightScene

Totální chujovina ale chcal sem u toho smíchy! :D Taková oddechovka po těžkym dnu.. Dánové se docela předvedli, to bych nečekal. BEST HLÁŠKY: Vymrdaný ekymačky syn, Sedej zmrde nebo tě usadim sám, Ještě že ta tlustá kráva nepřistála nikomu na hlavě, Tvá máti za bůra mrdá! :D 80% ()

barlollipop odpad!

Tak na tenhle film mě někdo donutí se dívat maximálně tak pod vlivem drog nebo úplně omráčenou. Větší blbost jsem neviděla. ()

spotczek

U Terkela všechno směřuje k mainstreamu, způsob animace, vyprávění, žánr, kombinace se zpívanými pasážemi, v českém dabingu i výběr dabérů (Kotka, Ebena), ale všechno pokaždé shodí razantní změna. Tedy hned při prvních vulgaritách vám dojde, že nepůjde o rodinný film, přes značné násilí jde vlastně o komedii atd. Já myslím, že se autoři snažili upozornit na některé problémy běžného života, ale "mluvit" o nich běžným způsobem by jim připadalo příliš banální. Zato zesměšnit neschopnost dospělých pomoct vlastním dětem v nesnázích donebevolající ignorancí vypadá o to drsněji. Vážně víte, komu svěřujete svoje dítě?! A Terkela se South Parkem bych nesměšovala. ()

Facillitant

Z toho plyne poučení, že... dětství v rozvojových zemích je sice hrozné, ale ani v Dánsku to není procházka růžovým sadem. Mj. Marek Eben v roli dabujícího je skvělý. ()

david666

Zas taková sláva to není, jak se všude psalo. Spíš se jedna o klasickou teenage komedii s moderní hudbou a hláškami (které mě teda zas tak originální nepřišly) Je tady pár dobrých gagů ale v porovnání třeba se South Park nebo Team America je to slabší. ()

Skank

Docela drsná sranda a v českém dabingu se mi líbilo jak Marek Eben dokáže proklouznou takovou hromadou sprostých slov. ()

geedee

Plných pět***** a plný pytel hovadin. Je to nářez, nářez, nářez. South Parku to nesahá ani po pytel? Ale kdeže, ono se to jenom nesnaží být za každou cenu sprostěvtipný. Je potřeba podotknout, že český dabing, který nám tu naservírovali Vojta Kotek, Zdeněk Izer, Marek Eben a další, je po dlouhé době OPRAVDU coolovej a odrapovaný, případně odzpívaný, písně nemají ani jedinou chybičku. Nevím jak ostatní, ale já byl nadšenej. Fakt jsem se bavil a dobře. ()

m@tus

Skvělý zážitek! Můžu jenom doporučit. Na někoho možná až příliš silný humor, ale aspoň se dá říct, že autoři si rozhodně nebrali servítky. ()

AdamK. odpad!

Animace, scénář, rádoby vtipné hlášky. Ani ta sprostá slova nejsou vtipná. Jedním slovem: Tragédie ()

VUCAKO

Vůbec mi nevadila kvalita animace, vychutnával jsem si postavy, situace a hlavně ty hlášky. Nejsem velký fanda South Parku, se kterým to mnozí srovnávají (nechápu proč?). Viděl jsem jenom verzi s českým dabingem, kde zářil především Marek Eben. Dánský originál může být zajímavý, protože tam všechny postavy mluvi jeden dabér. Shrnutí: mě to prostě připadalo vtipné, možná proto, že uz nejsem nejmladší :-) ()