Hallam Foe

• USA Mister Foe

Hallam Foe je čudák. Celé dni trávi vo svojom dome na strome a ďalekohľadom pozoruje životy ostatných ľudí. Svoju macochu Verity podozrieva zo zavraždenia svojej matky. Keď už nieje viac ochotný niesť tiaž svojho žitia, odchádza do Edinburghu, aby začal žiť reálny život. Spoznáva dievča (ženu) nápadne podobnú na svoju matku. Vráti sa ku svojej úchylke a ďalekohľadom začne pozorovať jej život... (baruss)

jhrasko

Prekvapenie roka 2007. Napínavo voyeristický a tým správne úchylný, zároveň smutne nostalgický a tým krásny – taký je Billy Elliot po 7rokoch. A že mu to pristane. A Claire Forlani - ani nepíšem. P.S. Kúpil som si ďalekohľad. ()

spaceboyCZ

Film, ktery stoji na hereckem vykonu Jamieho Bella a naprosto uzasnem hudebnim podkresu, ale zaroven pada na zanrove rozklizenosti samotneho scenare. Nicmene film urcite oslovi i narocnejsiho divaka, ktereho naprosto upouta hlavni postava Hallama (J. Bell), ktery resi zahadnou smrt sve matky pomoci velmi zvlastnich "praktik". ()

runner85

čakal som teda trošku viac ... ono tej drámy tam je málo a mysteriózne to nie vôbec ... na druhú stranu su tam pekné herečky :D ()

honajz2

Mysteriózní tu mají být ohledně smrti biologické matky hlavního hrdiny Hallama, ale mě osobně záhadnější přišlo Hallemovo chování. Ano, těžko se vyrovnává s její smrti, s tím spojený voyerusimus taky chápu... ale ta jeho náhodná bojová pomalování obličeje? Neustále spaní mimo dům? Nebo až autistické chování? Sorry, ale to mi neříkejte, že ten kluk netrpěl nějakou psychickou nemocí. Pořád jsem čekal, že se mi to potvrdí, ale ono ne, vše je odvozené s nesmírní se se smrtí jeho matky... On vůbec celý ten film dost trpí tím, že svůj symbolismus strká do realistického příběhu, ale nevnímá, že jím realitu boří. Šlo tu o to usmíření, vše tu (včetně hudby) odráží Hallamův psychický stav a chybějící přijatelný ženský vzor v životě, který si snaží vynahradit špehováním holky, co vypadá jako jeho matka, ale Mackenzie tu buď měl pojmout buď symbolisticky nebo jako realistické drama, protože vzájemně se to bije. V realitě by ho ve věži hotelu jen tak přebývat nenechali, ta holka by se do něj taky jen tak nezabouchla a hlavně mě zaráželo, že nikomu nesmrdí, když se evidentně nemá kde mýt. Zápletka je tak spíš vykalkulovaná včetně velkého závěrečného odhalení (SPOILER proč mu to otec neřekl dřív? Mohlo se tom předejít pokusu o vraždu "macechy" KONEC SPOILERU) a zabíjí tak docela poutavou nezávislou atmosféru a solidní herecké výkony. Na tři hvězdy to je určitě, ale na víc ani náhodou. Tohle chtělo ještě pořádně dotáhnout. 3* ()

Marqta

Zajímavě natočený snímek, který se celkem originální formou zabývá ztrátou blízké osoby. To co podle mě filmu nejvíc přidává na kvalitě je prostředí, způsob natočení- taková nějaká celková atmosféra a Jamie Bell. Začátek na anglickém venkově je v lehkém kontrastu s pošmourným a šedavým vzhledem Edinburghu. Z obojího je ale dalo by se říci vydáno maximum- toho co prostředí může poskytnout a jakým způsobem působí ve filmu. Pro mě dosud moc neznámý Jamie Bell podává skvělý výkon a pro svou roli se navíc vážně hodí. Další věc, která se mi líbila byla hudba. Příběh celkově není žádné veledílo, ale za vidění to rozhodně stojí. Silné tři hvězdičky. ()

Martin741

Jo, jo Jamie Zvoncek je sice mozno dobry herec a herecky bol skutocne vyborny. No ale spievat ody nan odmietam, jednak je to neobjektivne a jednak smrddi to zbuznelou homoromantikou, a to je uchylaren! Plus este treba brat do uvahy ten fakt, ze film v kinach zhorel a ani sa nezaplatil, Kler Forlani zase prehravala : 5 % ()

Courtemanche

Je to jedna z těch mála filmů, kde takřka z ničeho natočili zajímavou podívanou. Nezvyklá atmosféra, hodnocení od diváků ne náhodou lítá z jednoho rohu galaxie až k té druhé. ()

markuc

Velmi slaby film, nic nerikajici. Proste jen vypravi kratkou epizodu z zivota cloveka, ktery se bavi tim, ze dalekohledem pozoruje ostatni lidi. Nijak zajimave, ani svetoborne, nijak extra zahrane, proste neni duvod, timhle filmem ztracet cas. ()

marvan

Oidipovská romantická komedie o věku, kdy jsme všichni byli tak trochu divní. Hallam Foe je něco mezi ošklivým kačátkem a Supermanem, který se rozhodl vykročit do života, který do té doby šmíroval pouze dalekohledem ze střechy. Pro Mckenzieho, doposud uznávaného spíše filmovými kritiky a artovými fandy, znamenal film úspěšné vykročení k širšímu publiku. Námětem i atmosférou mi hodně připomíná Steersova Igbyho. ()

uiu

Hallam je zvláštní chlapec. Po smrti své matky se uzavře do sebe, tráví veškerý čas ve svém stromovém domku a dalekohledem sleduje lidi. Nesleduje je proto, že by mu to dělalo sexuálně dobře, ale protože si představuje, jaké by to bylo, žít jejich život a ne ten svůj mizerný. Po aférce s nevlastní matkou odjíždí do velkého města, kde potká ženu, která jako by z oka vypadla jeho mrtvé matce. Rozhodne se jí tedy sledovat a být jí co nejblíže. Přitom neustále myslí jen na jedno - že jeho matka nespáchala sebevraždu, ale zabila ji nevlastní matka, v té době otcova milenka. Film je místy opravdu úchylný, ale pořád si udržuje svou laťku sondy do duše smutného a zlomeného chlapce. ()

lennyd

Se smrtí své matky se Hallam (Jammie Bell) vyrovnává po svém - uzavře se do sebe, a tráví všechen čas šmírováním ostatních lidí. Když jeho rozepře s otcem a macechou (Claire Forlani) překročí únosnou mez, odchází do blízkého města. Zde náhodou potkává mladou ženu, která je velmi podobná jeho matce - a Hallam udělá vše proto, aby se dostal do její blízkosti. Jenže se stále nemůže zbavit své záliby ve šmírování ... Přiznávám bez mučení, k tomu filmu jsem se dostal jen díky Claire Forlani. A ta zde, ač jí to stále moc sluší, nemá zrovna sympatickou roli, ale to mi tentokrát vůbec nevadilo, protože Jamie Bell v pohodě utáhne celý film klidně sám. Hrozně se mi líbilo, jak byl jeho Hallam pohotový v rozhovorech, ať už se svojí vyhlídnutou láskou, nebo se svoji macechou. Chvilku jsem přemýšlel, jestli tento film nebude kandidátem na plné hodnocení, ale docela mne zklamal závěr - ten být nemusel... ()

anusha

priznavam ze behom filmu som sa do hallama trocha zalubila ale kto mi to moze mat za zle tolko veci mame spolocnych este sa aj podobne maluje ako ja ! ;-) ()

strelenaL

Záhadný až místy tajemný příběh o nevyřešených a rozporuplných pocitech dospívajícího chlapce Hallema. Hallemovi stále nejasné důvody matčiny smrti a kladením svému otci otázky proč a jak se to stalo. Všechnu vinu se snaží hodit na otcovu mladou ženu Verenity. Opravdu se macecha zapletla do ohavné hry, aby získala srdce Hallemova otce? Všechno se značně zkomplikuje odjezdem Hallemovy sestry...Obsazení Jamieho Bella do role Hallema byla správna volba. Jamie dokázal zahrát postavu velmi emočně vypjatou a nerovnou, takové to role mu sedí. Celý film až do konce byl nasáklý emocemi mladého Hallema, který se snaží vyřešit matčinu smrt...přijít všemu na kloub a začít konečně žít jako normální muž. Kdyby tato role připadla nějakému jinýmu herci než Jamiemu stal by se pěkný malér. Protože Jamie byl tahounem celého filmu on dokázal diváka držet celou dobu u děje.Bell umí hrát a do budoucna se máme určitě na co těšit. Z hudebního hlediska byl film pěkně podbarvený a hudba dodávala odlesk mystičnosti příběhu. ()

Zagi20

Jamie Bell v roli malého úchyláčka, který ve volném čase sleduje lidi. Zajímavé ale zároveň strašně nudné a nicneříkající. ()

BuryGol

Smrt matky ho poznamenala natolik, že chce bej sám a šmírovat lidi. Je to pošahanej fetišistickej úchyl! A pozná slečnu, co vypadá jako zesnulá matka. Jak tohle dopadne? Celkem solidní drama, který sám táhne Jamie Bell a Sophia Myles. Je to trošku utahaný, nudný a přehnaný, ale ne až tak moc. Nečekal jsem moc, a dostal jsem akorát. I když na Ostrovech už vznikly lepší dramata. Mnohem lepší. Potěšil Ewen Bremner (zasvěcení ho znají pod postavou Coco Bryce), kerej si střihul menší roli. ()

Tjaden

Jamie Bell zahrál dobře jako vždy, ale to nemění nic na faktu, že jsem se u sledování tohoto filmu příliš často nudil. ()

Seti

Poměrně zajímavá sonda do života hodně vystředního teenagera, který se ne zcela vyrovnal se smrtí matky. Svůj smutek a frustraci následně transformuje do zvláštní záliby, při níž z povzdálí sleduje lidi a značně se tak vzdaluje společnosti kolem sebe. Postava Hallama byla určitě pro Jamieho Bella výzvou a popral se s ní obstojně. Hallam Foe není film pro každého, ale toho, komu nějakým způsobem imponují zvláštní lidé a jejich životní příběhy, by mohl určitě zaujmout. ()

MossIT

Na tento film jsem se těšil jako malé dítě už několik dní a vůbec mě nezklamal... Právě naopak, jsem nadšen! Ještě teď po shlédnutí jsem duchem úplně mimo. Skvělý příběh, výborný Jamie Bell, úžasná hudba... Není co dodat! ()