Hallam Foe

• USA Mister Foe

Hallam Foe je čudák. Celé dni trávi vo svojom dome na strome a ďalekohľadom pozoruje životy ostatných ľudí. Svoju macochu Verity podozrieva zo zavraždenia svojej matky. Keď už nieje viac ochotný niesť tiaž svojho žitia, odchádza do Edinburghu, aby začal žiť reálny život. Spoznáva dievča (ženu) nápadne podobnú na svoju matku. Vráti sa ku svojej úchylke a ďalekohľadom začne pozorovať jej život... (baruss)

jafuska

nelíbilo se mi to, chtěla jsem to ohodnotit jako odpad, ale to bych byla hodně tvrdá, nuda, děj o ničem, prostě jen o šmírování divnýho kluka, koho to můžu proboha zaujmout? nedoporučuji,ztráta času ()

BradleyT

Asi to není úplně můj šálek kávy, ale jsem si jist, že v tomto žánru se jedná o velmi kvalitní snímek s brilantními hereckými výkony a působivou hudbou. ()

pafka

Pomerne maly film s vcelku obycejnou zapletkou, ale urcite udrzel celou dobu divaka bdeleho a film ho zajimal. Pro me za ctyri jako prd. ()

jjjerry

Koukal jsem na film jen díky obsazení Jamie Bell. Bohužel celkově velké zklamání. Nuda a zase nuda. Žádný "hrdina" mně k srdci nepřirost, nic mně to neříkalo. ()

drkva

Příjemný snímek, který nepostrádá spád, rámuje vynikající hudba, zdobí přirozené výkony Jamieho Bella a Claire Forlani (ta je vážně k sežrání :-)) a koření i potřebná špetka nadhledu a vtipu. ()

Dr.Kepler

ze začátku si člověk řekne, co z takovýho filmu může vlastně vylízt... ale, jak se časem filmem prokousáváte zjistíte, že to nějaký svůj potenciál začíná mít... možná i z toho důvodu pro mě, že mám rád filmy, kde se snílek, amatér, snaží získat koho miluje a v tom vidím velký ples filmu navíc.. v tomhle snímku ta blondýna prostě nejde spustit z hlavy nemůžu si pomoct... bohužel konec není z růžové knihovny aneb spolu do konce života, ale i tak na mě působí konec dobře vlastně s otevřeným koncem, že něco končí ale něco nového začíná... (7/10) ()

Ganka

Nechápu tak strašně nízké hodnocení filmu. Podle mě je Hallam Foe geniální snímek. Není ani tak romantický, jako spíš psychologický. Ale tak brutálně, že to jednomu bere dech. Skvěle propracované, výkon všech hlavních herců byl na jedničku. ()

Sejkorka

Výborný film. Skvělý Jamie Bell i obě ženy kolem Hallama. Úplně mimo souvislost mne napadlo, jaký je rozdíl ve mzdě 1,25 libry / hod. poslíčka v hotelu a týdenním příjmem fotbalisty Premier leagu. Tak je vtipné, či spíše trapné, že jsem nepoznal Edinburgh. Myslel jsem, že je to Londýn. A to jsem strávil v Londýn 3 měsíce a v Edinburghu také byl asi třikrát. PODRUHÉ 5-12-23 hodně mě zaujal slovenský výraz v obsahu - čuďák, což určitě bude podivín. V dětství jsme vyráběli čuďáky z pravítka, ale to bylo od slovesa čoudit. Zpět k filmu. Ubraljsem jednu * na 4 , ale stále je to 80% , vysoký nadprůměr. Trochu víc jsem se soustředil na Kathy (?) , personalistku z hotelu, kde Hallam začal pracovat v kuchyni, a která je tak podobná jeho zemřelé matce. Herečka je to Sophia Myles a je velmi pohledná. V jiném filmu jsem ji neviděl kromě malé role v Mansfieldském sídlu. ()