Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

Trailer

viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY!!! Chtělo by se říct, že tento film je dost morbidní a bizarní, jenže kdo jej viděl tak ví, že to první není zas taková pravda… :-) V první polovině filmu jde vše tak, jak má a já byl celkově spokojen, až na pár děr ve scénáři (scéna v restauraci, která předcházela nehodě, byla dost divná a upřímně i stupidní) které jsem byl ochoten přehlédnout kvůli té skvělé atmosféře a vynikajícím hercům. Druhá polovina nám nabídne jednu šokující pointu, kterou u mě film trochu ztratil, přeci jen, ta duchařina se mi líbila více. Nicméně herecký ansámbl je skvělý. Na výkonu Liama Neesona stojí celý film. Ten jeho psychopat opravdu stojí za to a jde vidět, jak si ho Liam užívá. Ale ani Christina Ricci (která se stále nebojí odhalovat :-)) nezklamala, vlastně ona hodně pomáhá Neesonovi v udržení té atmosféry "jsem opravdu mrtvá?" Justin Long je zde bohužel do počtu. Nevím, ale nezapůsobil na mě tak, jak by měl. Celkově je After.Life dobrým filmem se (dvěma) skvělými herci a jedním celkem překvapivým zvratem. ()

Fr

,,Kde to jsem?“ ,,Jsi v pohřebním ústavu. Jsi mrtvá.“ ,,Já nejsem mrtvá!“ ,,Všichni říkáte to stejný“..... Co vlastně víme o smrti? Nemáme ponětí, co se stane, když někdo zemře, co se stane s jejich těly, co se stane jejich duším. Mám rád filmy, které vyzařují atmosféru ,,smrti“. Dvojsmyslné obrázky, podmanivá hudba, (než vyprchá) – velice zajímavá atmosféra, L. Neeson užívající si svůj part a život po smrti. Já byl spokojen, ale možná mě jen přitahují mrtví. Bojíte se smrti? Možná jste umřeli už dávno! Jak říkám: Co vlastně víme o smrti? Tak proč ne takto? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci se stát funebrákem. 2.) Mám rád filmy s podivnou atmosférou, která každému ,,nesedne“. 3.) Souhlasím s tím, že umíráme jen proto, abychom učinili život důležitým. 4.) Jsem nekrofil. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

rollman1

Hm, docela solidní kousek. Výborně odvýprávěný se skvělým obsazením, které už nemohlo být lepší. Příběh mě nechal děsně zarvaného v křesle a já jen čekal, jak to vše dopadne. Něco bylo jasné v půlce, něco až po titukách. Skvělý Neeson, který ještě před zachraňováním dcer a letadel pracuje v pohřebním ústavu a lidi to s ním vůbec nemají lehké. Film nepostrádá skvělou atmosféru, která Vás drží až do konce. Tleskám rakvemi. ()

iamek

Film se snaží vypadat strašně mysticky a režisérka si myslý, že si s divákem hraje. Boužel už od počátku je vše jasno a docela mě překvapuje kolik lidí v diskuzi přemýšlí zda hlavní představitelka na konci filmů byla živá či mrtvá. I tak se jedná o dobrý mysteriózní thriller se skvělým psychopatem Neesonem, který zraje jako víno. A Christina Ricci taky po dlouhé době nehrála tak trapně jak jsem si už trošku zvykl. ()

Avalon820

Exkurze do posmrtného salónu. Toto bylo jednoznačně překvapení. V dnešní době je, jak se zdá, problém natočit horor, aniž by se v něm neprolilo X hektolitrů krve, nerozpáralo X lidí a neuseklo X končetin. Tady je tomu přesně naopak a v podstatě jediná smrt (navíc ne tak 100%) stačila k vybudování velmi napjaté atmosféry, která příběh takřka bez logických karambolů doprovázela až do (hořkého) konce. Na to, že je to režisérčin první celovečerní film, si rozhodně zaslouží poklonu. Více takových. ()

• Pieseň Exit Music od Radiohead, ktorá zaznie v závere filmu, sa objavila aj v snímke Rómeo a Júlia. (Abiosis)
  • Roli Paula chtěl hrát Wes Bentley, kterí si roli nezahrál kvůli protidrogové léčbě, kterou v té době absolvoval. (lucius789)

Související novinky

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)