Po životě

Po živote

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2009, 104 min

• predators

Teda tolik překvapivých momentů a zvratů by vystačilo na další dva filmy. Jenže na překvapivé si jenom hrají, vemu-li to v tom smyslu, že jsou udivující. A když se opakují stále dokola, tak už jde z toho hlava kolem. Liam Neeson je tahoun, ale raději bych ho viděl v jiné roličce. Takže by to chtělo příště více dopilovat hádanky a může z toho být slušné drama a nebo třeba i psycho. 40%(4.8.2010)

Za prvé, Christina Ricci je sexy i mrtvá. Nevšedně zpracovaný snímek, který by sice užil tak půlhodinovou stopáž, nicméně vše pozvolně směřuje k závěru, který stojí zato. Film má dokonalou atmosféru, zvláštní, ponurou, záhadnou, hutnou, prostupuje celým filmem a vyvolává jakýsi morbidní dojem, způsobem, který vám přijde přirozený (o Agniesszce Wojtowicz-Vosloo ještě uslyšíme)... s blížícím se koncem otázek spíše přibývá a na konci nechá režisérka diváka doslova trpět. Abych řek pravdu nevím jak si tento snímek vyložit a to mi strašně vadí.. Geniální Liam Neeson, opravdu zahrát roli tak, aby divák až do konce netušil, zda je to neuvěřitelný dobrák, nebo neuvěřitelný svině, to už chce kumšt.(1.9.2010)

• Slasher

Hezky natočené, ALE (já to shledal) prázdné, nudné, bez atmosféry. Člověk 90 minut čeká na neví co, s tím, že nakonec nic moc nepřijde. A chování postav mi přišlo místy vyloženě imbecilní, kurvilo mi to tu tři herce, které mám jinak rád. Buď je to dobrý psychologický horor, který mi vůbec nesednul, anebo pěkná nijakost. Uvidíme. (jinak nějakých 40 velmi kladných hodnocení tu bylo ještě než ten film kdokoli viděl)(20.7.2010)

• Botič

Mrtvá nevěsta Tima Burtona v laciném thrilleru, který nenabízí nic víc, než obnaženou Christinu Ricci a útočí tak na divákovy slabé stránky, kdy čím víc teče z hrdinčina odhaleného hrudníku krve, tím lépe. Ale jelikož jsem kategoricky odmítl odložit svůj mozek do skleničky vedle televize a nechal se primitivně bavit - dostal jsem po právu hloupou rutinní báchorku s nesympatickými a stupidně uvažujícími postavami, které si svůj osud zaslouží. Nemám rád tenhle druh filmu, kdy je hned po prvních deseti minutách jasné, kam se bude děj ubírat. Bez veškerého mystička a momentu překvapení s blížícím se koncem přichází na scénu šokující závěr, aby mohl zamaskovat výslednou plytkost, povrchnost a dějovou prázdnotu. A nebo, což je snad ještě horší - ukazuje hloupost středostavovského Američana dle hesla: jak lvové bijem o mříže. Děsivější, než Christina se srdcem na dlani. Neskutečná ztráta času.(26.7.2010)

Musím priznať, že čím som viacej prenikal do atmosféry tohto nenápadného horroru, tak sa mi viacej páčil. Sprvu to vyznelo ako banálna záležitosť a navzdory tomu, že príbeh pracoval v podstate s jediným tajomstvom, malo to správnu komornú atmosféru. A zopár filozofických otázok dodalo potrebné zamyslenie. Prídu si na svoje aj priaznivci nahej Ricci, hoci som nepochopil, prečo musela byť štvrtinu filmu nahá.:)(12.8.2010)

• - Film bol natočený za 25 dní, na prelome novembra a decembra 2008. Premiéru mal však až v novembri 2009 kvôli bližšie neurčenej prestávke vedúceho strihu trvajúcej niekoľko mesiacov. (Abiosis)

• - Annin (Christina Ricci) nôž bol použitý aj vo filme Osudová príťažlivosť (1987). (Msscastillo)

• - Pieseň Exit Music od Radiohead, ktorá zaznie v závere filmu, sa objavila aj v snímke Rómeo a Júlia. (Abiosis)