Po životě

Život po živote

Po živote

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2009, 104 min

I'm glad I'm dead. Děj se točí kolem majitele ústavu,který si myslí,že je Bůh a dokáže mluvit s mrtvými. Psychopata zahrál vážně přesvědčivě a dokonce mě i trochu děsil. Díky houstnoucí atmosféře filmu jsem byla po celou dobu napjatá a tak trošku jsem doufala v happy end, který se nakonec bohužel nekonal. Ohromila mě i Christina Ricci, i když o svých hereckých kvalitách mě přesvědčila už dávno..(10.3.2011)

Hned úvodní nástin příběhu, že Christina Ricci umře, ale pohřebák z ústavu s ní může v klidu mluvit, je zajímavý, ale mohlo to být zpracované v trošku černohumornějším duchu, protože takhle je to "jen" zajímavé a žádná velká pecka. Liam Neeson hraje fajn a hlavně na k téhle postavě sedí jeho hlas a Christina Ricci zase lítá polovinu filmu nahá, takže zábava, jinak je to ale dost přímočaré a trošku ploché, i když to chvílemi zkouší hrát na nějakou velmi záhadnou záhadu, tak se brzo ukáže jak to s pohřebákem a christinou ricci je. A ne, nejsou v tom žádné dvě možnosti nebo výklady nebo cokoli, ten film je úplně jasný a přímočarý! Nápad teda zajímavý, ale většinu času jen tak plyne a ke konci už jen tahá klišé z rukávu, i když pořád přináší aspoň ten nápad s pohřebákem co jakože umí mluvit s mrtvolami. Mohlo to být bizarnější nebo to mohlo být "burtonovštější" nebo to mohla být i černá komedie, ale dialogy mezi pohřebákem a mrtvolou jsou prostě jen takové "normální" a i když jsem chtěla dát původně **** tak to nechám jen na silné ***, protože sice je to na první film režisérky docela slušné a i přes takovou plochost to nenudí, ale taky to docela vyšumí a člověk si zapamatuje nejvíc tak začátek a konec a nahou christinu ricci. Co mě ale docela zarazilo je, že někteří jsou na tomhle schopní něco řešit a vymýšlet si nějaké bizarní teorie o čem ten film je, když je to v tom filmu podané tak jasně a doslovně, že to musí pochopit i úplná trouba. :)(11.8.2010)

Hned na začátek se sluší pochválit ústřední dvojku za předvedené herecké výkony: Liam Neeson i odhalená Christina Ricci se do svých rolí parádně vžili. Velká pochvala. K samotnému ději ani nemám nějaké výhrady, docela jsem to všechno pobral i si to nějak logicky poskládal. Co mě ale trochu vadilo bylo tempo, které chvílemi upadalo a potom taky ty sny (vidiny), které nám tvoří jen dějově slepé uličky s cílem zmást diváka. Bacha na ně! :-) ... Celkově však nadprůměrná podívaná, která se sice kvalitativně pohybuje mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale já budu hodný a zaokrouhlím nahoru. :-)(16.4.2011)

Film se snaží vypadat strašně mysticky a režisérka si myslý, že si s divákem hraje. Boužel už od počátku je vše jasno a docela mě překvapuje kolik lidí v diskuzi přemýšlí zda hlavní představitelka na konci filmů byla živá či mrtvá. I tak se jedná o dobrý mysteriózní thriller se skvělým psychopatem Neesonem, který zraje jako víno. A Christina Ricci taky po dlouhé době nehrála tak trapně jak jsem si už trošku zvykl.(15.8.2010)

• predators

Teda tolik překvapivých momentů a zvratů by vystačilo na další dva filmy. Jenže na překvapivé si jenom hrají, vemu-li to v tom smyslu, že jsou udivující. A když se opakují stále dokola, tak už jde z toho hlava kolem. Liam Neeson je tahoun, ale raději bych ho viděl v jiné roličce. Takže by to chtělo příště více dopilovat hádanky a může z toho být slušné drama a nebo třeba i psycho. 40%(4.8.2010)

• - Roli Paula chtěl hrát Wes Bentley, kterí si roli nezahrál kvůli protidrogové léčbě, kterou v té době absolvoval. (lucius789)

• - Roli Anny měla původně hrát Kate Bosworth. (j.o.j.o.)

• - Ve scéně, kdy Eliot (Liam Neeson) sundává oblečení z těla mrtvé Anny (Christina Ricci), má na sobě Anna punčochy, kdežto v dalším záběru punčochy chybí. (Bobik99)