Po životě

Život po živote

Po živote

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2009, 104 min

Za prvé, Christina Ricci je sexy i mrtvá. Nevšedně zpracovaný snímek, který by sice užil tak půlhodinovou stopáž, nicméně vše pozvolně směřuje k závěru, který stojí zato. Film má dokonalou atmosféru, zvláštní, ponurou, záhadnou, hutnou, prostupuje celým filmem a vyvolává jakýsi morbidní dojem, způsobem, který vám přijde přirozený (o Agniesszce Wojtowicz-Vosloo ještě uslyšíme)... s blížícím se koncem otázek spíše přibývá a na konci nechá režisérka diváka doslova trpět. Abych řek pravdu nevím jak si tento snímek vyložit a to mi strašně vadí.. Geniální Liam Neeson, opravdu zahrát roli tak, aby divák až do konce netušil, zda je to neuvěřitelný dobrák, nebo neuvěřitelný svině, to už chce kumšt.(1.9.2010)

Kvalitný mysteriózny thriller, ktorý ma veľmi zaujal. Christina Ricci sa po autonehode ocitá v pohrebnom ústave, kde jej funebrák Liam Neeson oznamuje, že je mŕtva. Tomu však samozrejme neverí a tak sa odtiaľ snaží utiecť a zistiť, čo sa vlastne deje... Stala sa obeťou psychopata, ktorý s ňou má neisté plány? Alebo je iba duchom, ktorý sa nevie zmieriť so svojím odchodom? Každopádne, počas pozerania sa dá čo to vytušiť a tak finále neponúkne veľké prekvapenie v štýle 6. zmyslu, ale aj napriek určitej predvídateľnosti dokáže miestami pekne zamotať hlavu. Prostredie pohrebného ústavu vytvorilo špecifickú atmosféru a hoci si film plynie prevažne pomalším tempom, nuda sa nedostavuje. Herci boli výborní; pri Neesonovi si človek až do samotného konca nie je istý či je dobrý alebo zlý a pre Ch. Ricci to bola rola šitá na mieru, miestami pôsobila až étericky. Sympaticky ich doplnil Justin Long, ktorý tu presvedčil, že je dobrý herec, napriek tomu že už od čias Jeepers Creepers má v tvári stále ten istý vystrašený výraz;-) Celkovo mi film priam dokonale sadol a v ničom na nesklamal.(16.10.2010)

• predators

Teda tolik překvapivých momentů a zvratů by vystačilo na další dva filmy. Jenže na překvapivé si jenom hrají, vemu-li to v tom smyslu, že jsou udivující. A když se opakují stále dokola, tak už jde z toho hlava kolem. Liam Neeson je tahoun, ale raději bych ho viděl v jiné roličce. Takže by to chtělo příště více dopilovat hádanky a může z toho být slušné drama a nebo třeba i psycho. 40%(4.8.2010)

I'm glad I'm dead. Děj se točí kolem majitele ústavu,který si myslí,že je Bůh a dokáže mluvit s mrtvými. Psychopata zahrál vážně přesvědčivě a dokonce mě i trochu děsil. Díky houstnoucí atmosféře filmu jsem byla po celou dobu napjatá a tak trošku jsem doufala v happy end, který se nakonec bohužel nekonal. Ohromila mě i Christina Ricci, i když o svých hereckých kvalitách mě přesvědčila už dávno..(10.3.2011)

Pointa mohla být podle mě lepší. Ale konečně po delší době měl Neeson roli, ve které opět ukázal, že když chce hrát, tak umí. Jeho postava má charizma a je zajímavá, nejednoznačná. Christinu Ricci nemusím, ale tady se mi líbila, stejně tak nápad filmu je docela originální. Long ve své typické roli upozazděného milence. Horor to není, ale záhadné, tajemné a napínavé to je krásně.(20.2.2011)

• - Film bol natočený za 25 dní, na prelome novembra a decembra 2008. Premiéru mal však až v novembri 2009 kvôli bližšie neurčenej prestávke vedúceho strihu trvajúcej niekoľko mesiacov. (Abiosis)

• - Roli Paula chtěl hrát Wes Bentley, kterí si roli nezahrál kvůli protidrogové léčbě, kterou v té době absolvoval. (lucius789)

• - Spoiler: Christina Ricci priznala, že najzaujímavejšou skúsenosťou počas natáčania bolo pre ňu ležanie v truhle, ktorú si sama navrhla. (Msscastillo)