Po životě

Život po živote

Po živote

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2009, 104 min

Poněkud zajímavý příběh jedné slečny, která se po smrtelné nehodě ocitá na stole v pohřebním ústavu. Její preparátor s darem promlouvat k mrtvým s ní postupně rozmlouvá a přesvědčuje ji, že je po smrti. Zajímavé pojetí hororu/thrilleru, kdy opravdu není patrné, co je skutečné a co ne. Kde je ukryta pravda a co se vlastně stalo? Připomnělo mi to Alfreda Hitchcocka a jeho mistrně zvládnuté chvilky děsu a napětí v jeho krátkých, ale strašidelných příbězích. Bohužel v tomto případě je to až příliš utahané a strnulé. Mnohdy jsem se nudil a čekal, kdy už se bude něco kloudného dít. Mystiku tu malinko nahrazuje panika a čím víc křičí hlavní hrdina, tím je to trapnější. Nejsem s to mu to uvěřit. Pokus hezký, docela i strašidelný, ale pokud se chcete opravdu bát, sáhl bych po jiném filmu. Tohle je tak pro slabší povahy, co by nic drsnějšího nesnesly. Nicméně nahá Christina Ricci je opravdu solidní lákadlo a velmi se mi líbila. 65%(30.6.2013)

Pointa mohla být podle mě lepší. Ale konečně po delší době měl Neeson roli, ve které opět ukázal, že když chce hrát, tak umí. Jeho postava má charizma a je zajímavá, nejednoznačná. Christinu Ricci nemusím, ale tady se mi líbila, stejně tak nápad filmu je docela originální. Long ve své typické roli upozazděného milence. Horor to není, ale záhadné, tajemné a napínavé to je krásně.(20.2.2011)

,,Kde to jsem?“ ,,Jsi v pohřebním ústavu. Jsi mrtvá.“ ,,Já nejsem mrtvá!“ ,,Všichni říkáte to stejný“..... Co vlastně víme o smrti? Nemáme ponětí, co se stane, když někdo zemře, co se stane s jejich těly, co se stane jejich duším. Mám rád filmy, které vyzařují atmosféru ,,smrti“. Dvojsmyslné obrázky, podmanivá hudba, (než vyprchá) – velice zajímavá atmosféra, L. Neeson užívající si svůj part a život po smrti. Já byl spokojen, ale možná mě jen přitahují mrtví. Bojíte se smrti? Možná jste umřeli už dávno! Jak říkám: Co vlastně víme o smrti? Tak proč ne takto? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci se stát funebrákem. 2.) Mám rád filmy s podivnou atmosférou, která každému ,,nesedne“. 3.) Souhlasím s tím, že umíráme jen proto, abychom učinili život důležitým. 4.) Jsem nekrofil. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.8.2010)

• Slasher

Hezky natočené, ALE (já to shledal) prázdné, nudné, bez atmosféry. Člověk 90 minut čeká na neví co, s tím, že nakonec nic moc nepřijde. A chování postav mi přišlo místy vyloženě imbecilní, kurvilo mi to tu tři herce, které mám jinak rád. Buď je to dobrý psychologický horor, který mi vůbec nesednul, anebo pěkná nijakost. Uvidíme. (jinak nějakých 40 velmi kladných hodnocení tu bylo ještě než ten film kdokoli viděl)(20.7.2010)

• Davies182

Zachraňují to Christina s Liamem. Ta první se zde ráda promenáduje v (téměř) full frontal, ten druhý dokáže celé minuty mluvit o smrti a teoriích šťastného života záhy po tom, co přišel o ženu. Herecky spíše průměrné, ale prostě je radost ty dva spolu pozorovat; sem tam dobrá atmosféra. Nechápu, jak lze něco tak scénáristicky atraktivního natočit tak nezáživně. Nuda a hrozně uspávací film.(11.6.2011)

• - Roli Anny měla původně hrát Kate Bosworth. (j.o.j.o.)

• - Roli Paula chtěl hrát Wes Bentley, kterí si roli nezahrál kvůli protidrogové léčbě, kterou v té době absolvoval. (lucius789)

• - Ve scéně, kdy Eliot (Liam Neeson) sundává oblečení z těla mrtvé Anny (Christina Ricci), má na sobě Anna punčochy, kdežto v dalším záběru punčochy chybí. (Bobik99)