poster

Po životě

 • USA

  After.Life

 • Slovensko

  Život po živote

 • Slovensko

  Po živote

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2009, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ***

  Poctivá duchařská podívaná z prostředí pohřebního ústavu, ve kterém funebrák Liam Neeson supluje novodobého Charóna a pomáhá duším mrtvých lidí přejít na druhý břeh. Zajímavý, výborně obsazený počin, který se z nepochopitelných důvodů nedostal do širší kinodistribuce a který rozhodně stojí za shlédnutí. Ke konci je bohužel trochu předvidatelný, což ho malinko sráží. Ono přeci jen u šokující pointy je lepší, když je doopravdy šokující a ne jen "skoro". 70%(20.10.2010)

 • Flego
  ****

  Musím priznať, že čím som viacej prenikal do atmosféry tohto nenápadného horroru, tak sa mi viacej páčil. Sprvu to vyznelo ako banálna záležitosť a navzdory tomu, že príbeh pracoval v podstate s jediným tajomstvom, malo to správnu komornú atmosféru. A zopár filozofických otázok dodalo potrebné zamyslenie. Prídu si na svoje aj priaznivci nahej Ricci, hoci som nepochopil, prečo musela byť štvrtinu filmu nahá.:)(12.8.2010)

 • Avalon820
  ****

  Exkurze do posmrtného salónu. Toto bylo jednoznačně překvapení. V dnešní době je, jak se zdá, problém natočit horor, aniž by se v něm neprolilo X hektolitrů krve, nerozpáralo X lidí a neuseklo X končetin. Tady je tomu přesně naopak a v podstatě jediná smrt (navíc ne tak 100%) stačila k vybudování velmi napjaté atmosféry, která příběh takřka bez logických karambolů doprovázela až do (hořkého) konce. Na to, že je to režisérčin první celovečerní film, si rozhodně zaslouží poklonu. Více takových.(7.10.2010)

 • Phobia
  ****

  Strýček Liam je funebrák jak se patří, dělá svou práci poctivě a pomáhá zmateným duším pochopit, že jejich život byl úplně o hovnu a tak nemusí litovat svého odchodu z tohoto světa. Alespoň tady užitečným jedincům nebudou dál zabírat místo a smrdět. Bravo, strýčku Liame! Párkrát jsi mě sice vyděsil, jestli svůj džob nezmrvíš a lehce nadprůměrnou podívanou v závěru nepoděláš nějakou looserskou impertinencí, ale vyvázl jsi se ctí a dopřál mi happyend, za který ti s trochou váhání uděluji čtvrtou hvězdičku. Fakt jen za ten konec, pač jinak jste se všichni v posmrtném životě pinožili dost pomalu a místo strachu mi dopřávali spíše lehký zmatek. Jo, strejdo Liame, pochval svého učedníka, talentovaný to klučina, a taky Christinu Ricci - chlapům se z ní jistě odkrvoval mozek na úkor jiných tělesných partií. A nezapomeň Justina Longa kopnout do moudí; však to znáš, nejsi žádné ořezávátko - můžeš tam toho maňáska čutat třeba 96 hodin. 70%(26.11.2010)

 • Hrabka
  ***

  Film se zajímavým námětem to je určitě, ale zpracování mě bohužel chvílemi nudilo. Po závěrečném rozuzlení mi to nedá a podívám se na to asi někdy znova, je to určitě zapotřebí. Film je nejen zajímavý nápadem, ale je také velmi tajemný a dobře zahraný. Všechny tři ústřední postavy hrají velmi věrohodně. Závěr to celé docela zamotá a já jako fanda mysteriózních filmů, bych tomu měl tu druhou šanci dát, dostat tak více odpovědí a možná i zvednout hodnocení. Uvidíme. 60%(20.2.2011)

 • - Ve scéně, kdy Eliot (Liam Neeson) sundává oblečení z těla mrtvé Anny (Christina Ricci), má na sobě Anna punčochy, kdežto v dalším záběru punčochy chybí. (Bobik99)

 • - Roli Anny měla původně hrát Kate Bosworth. (j.o.j.o.)

 • - Pieseň Exit Music od Radiohead, ktorá zaznie v závere filmu, sa objavila aj v snímke Rómeo a Júlia. (Abiosis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace