Po životě

Život po živote

Po živote

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2009, 104 min

Hm, docela solidní kousek. Výborně odvýprávěný se skvělým obsazením, které už nemohlo být lepší. Příběh mě nechal děsně zarvaného v křesle a já jen čekal, jak to vše dopadne. Něco bylo jasné v půlce, něco až po titukách. Skvělý Neeson, který ještě před zachraňováním dcer a letadel pracuje v pohřebním ústavu a lidi to s ním vůbec nemají lehké. Film nepostrádá skvělou atmosféru, která Vás drží až do konce. Tleskám rakvemi.(29.3.2014)

Hned na začátek se sluší pochválit ústřední dvojku za předvedené herecké výkony: Liam Neeson i odhalená Christina Ricci se do svých rolí parádně vžili. Velká pochvala. K samotnému ději ani nemám nějaké výhrady, docela jsem to všechno pobral i si to nějak logicky poskládal. Co mě ale trochu vadilo bylo tempo, které chvílemi upadalo a potom taky ty sny (vidiny), které nám tvoří jen dějově slepé uličky s cílem zmást diváka. Bacha na ně! :-) ... Celkově však nadprůměrná podívaná, která se sice kvalitativně pohybuje mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale já budu hodný a zaokrouhlím nahoru. :-)(16.4.2011)

Jedno z najpríjemnejších prekvapení tohto roka! Čakal som nejaký kvázi-mysteriózny zlepenec a sto krát videné klišé - nič také sa nekoná, aspoň ja to tak nevnímam. Režisérka si zvolila zaujímavú tému, ktorá je natočená až prekvapujúco citlivo, pomaly, pričom najviac sa na sugestívnosti a podmanivosti podieľajú štandardne vynikajúci Neeson a "malá-veľká" Christina Ricci. Príbeh ponúka zaujímavé pozastavenia, jemne balancuje na hranici transcendentálnej roviny a skutočnosti, pričom divákovi necháva priestor na vlastné myšlienky. Nenapadá ma pieseň, ktorá by geniálnejšie pasovala na záver filmu (možno Gran Torino?) ako to bolo tu! Exit Music od Radiohead je maximálna srdcovka a práve pri závere tohto filmu text tej pesne dostal iný rozmer a mne prebehli telom zimomriavky... sadlo to tam ako riť na šerbel, paráda! Bolo by chybou pasovať After.Life len na obyčajnú mysterióznu ducharinu, lebo ten film má v sebe viac...(25.8.2010)

Strýček Liam je funebrák jak se patří, dělá svou práci poctivě a pomáhá zmateným duším pochopit, že jejich život byl úplně o hovnu a tak nemusí litovat svého odchodu z tohoto světa. Alespoň tady užitečným jedincům nebudou dál zabírat místo a smrdět. Bravo, strýčku Liame! Párkrát jsi mě sice vyděsil, jestli svůj džob nezmrvíš a lehce nadprůměrnou podívanou v závěru nepoděláš nějakou looserskou impertinencí, ale vyvázl jsi se ctí a dopřál mi happyend, za který ti s trochou váhání uděluji čtvrtou hvězdičku. Fakt jen za ten konec, pač jinak jste se všichni v posmrtném životě pinožili dost pomalu a místo strachu mi dopřávali spíše lehký zmatek. Jo, strejdo Liame, pochval svého učedníka, talentovaný to klučina, a taky Christinu Ricci - chlapům se z ní jistě odkrvoval mozek na úkor jiných tělesných partií. A nezapomeň Justina Longa kopnout do moudí; však to znáš, nejsi žádné ořezávátko - můžeš tam toho maňáska čutat třeba 96 hodin. 70%(26.11.2010)

Na svém pohřbu musíte vypadat krásně. Nemám moc v lásce Liama Neesona, ale tato komorní role mu sluší. Role muže, co připravuje mrtvé na jejich pohřeb mu prostě sedí. Lepší, než když běhá nesmyslně po světě a zabíjí kde koho. DIALOG - Já nejsem mrtvá !!! To říkají všichni.............. Christina Rici v jedné ze svých mysteriozních rolí a červená jí prostě sluší. CITÁT - Za dva dny máte pohřeb, pak vás zahrabou pod zem, tam vás už nikdo neuslyší........ Příběh muže co mluví z mrtvými a příběh ženy, co nevěří ve svou smrt. CITÁT - Na svém pohřbu musíte být krásná.......... Vy lidi pořád říkáte to samé. Nemám moc v lásce Liama Neesona, ale mám rád Christinu Ricci a filmy na toto téma. Možná hrát Eliota Deacona někdo jiný, dal bych za pět*****(27.1.2012)

• - Film bol natočený za 25 dní, na prelome novembra a decembra 2008. Premiéru mal však až v novembri 2009 kvôli bližšie neurčenej prestávke vedúceho strihu trvajúcej niekoľko mesiacov. (Abiosis)

• - Pieseň Exit Music od Radiohead, ktorá zaznie v závere filmu, sa objavila aj v snímke Rómeo a Júlia. (Abiosis)

• - Roli Paula chtěl hrát Wes Bentley, kterí si roli nezahrál kvůli protidrogové léčbě, kterou v té době absolvoval. (lucius789)