Rozmary osudu

Male and Female

Dobrodružný / Drama

USA, 1919, 116 min

J.M. Barrie (divadelní hra)

Alvin Wyckoff

Cecil B. DeMille

Anne Bauchens

Kostýmy:

Clare West

Na svoji dobu napínavý a zajímavý film. Také jsem viděla na LFŠ 2014 s doprovodem Zrní. Kluci z Kladna dodali filmu nový rozměr, to je však neopakovatelné.(2.8.2015)

Jak je zřejmě u DeMilla zvykem, je film trochu roztahaný, jinak se ale jedná o skvělou dobrodružnou robinsonádu s velkorysou výpravou. Stylově i vypravěčsky vytříbené (paralelní montáž, práce s mizanscénou), i herci velmi příjemně civilní. S doprovodem Zrní jeden z největších high-lightů letošní LFŠ. Jediné, co uniká mému chápání, je zařazení do sekce o osudových ženách v němém filmu. Postava Glorie Swanson se chovala všelijak, jen ne jako femme fatale.(10.8.2014)

Nadčasovosť tejto sociálnej kritiky je jedným veľkým plus. Rozdiely medzi spoločenskými vrstvami tu boli, sú a aj budú. A vlastne ani samotná príroda to nedokáže zmeniť. A keď tak len na určitý čas. DeMille sa s týmto problémom popasoval skvelo a natočil drámu, ktorej to viac slušalo na neznámom ostrove, ako v drahých príbytkoch milionárov.(17.7.2018)

Chvilu trva, kym sa tatonema groteska rozbehne, ale potom to uz jede. Gloria Swanson je proste genialna, definitivne ide u mna sakramentsky vysoko. Cast na ostrove je najlepsia, ale aj kulisy su velmi dobre : 80 %(13.2.2016)