Než někoho pohřbíš, ujisti se, že je opravdu mrtvý! Manželky jsou vždy nespokojené. Té Clintově se hnusil venkovský život a rozhodla se spolu se svým milencem Cortem k návratu do víru velkoměsta. Jenže v cestě jim stojí nejen Clint, ale i nedostatek peněz. Za pomoci malé lahvičky jedu se tedy rozhodnou zabít dvě mouchy jednou ranou. Jenže život skýtá nejedno překvapení a to největší proradné milence teprve čeká. Ne nadarmo se říká, že pomsta nejlépe chutná podávaná za studena... (Řitka video)

EnneX

Nemyslím že se jedná o horor, ale spíše o zručně natočený thriller. Darabont a jeho debut, který vás musí bavit svojí atmosférou a vtipností. Začátek je spíše trochu nudnější, ale od chvíle co se probere pohřbený v hrobě to nabere spád a začíná výborná hra, až do skvělého finále. ()

MFZB

Včera som mal možnosť vzhliadnuť tento perfektný thriler druhý krát a aj po druhom pozretí som názoru, že neubral nejak na svojich kvalitách, aj keď sa jedná o jeden z prvých a slabšie hodnotených filmov, tak si myslím, že aj tak je to odvedený kus dobrej práce. Ten príbeh je neskutočne dobrý a strašne sa mi páči, proste dej je kurevsky vymakaný, taktiež si myslím, že aj režisérsky je to zvládnuté, len tô pôsobí takým polacnejším dojmom, čo je škoda, ale u mňa to neni mínus. A samozrejme hudba je vynikajúca. Už sa teším kedy vydajú dvojku konečne na DVD a budem si ju môcť vychutnať. ()

pmultimix odpad!

Tak, toto musím ohodnotit slovíčkem "odpad". Tolik nelogičností (za osm hodin předělá barák na bludiště) a hrozným naivních dialogů, nedivím se, že to je TV film a ne film do kin ... Nezaslouží si to, podle mého názoru, víc, než * a na to jsem se necítil hlavně kvůli stupidním závěrům. Naprosto příšerné ()

M+M

Velice poučné! Byla to zajímavá a úsměvná podívaná. Manželka dostala všechno co chtěla,milence i peníze. Mnohím by se o tom mohlo jen zdát. Nevím,nevím jestli bychom to s ní měnili?! ()

avalon999

Určite zaujímavo natočené. Horor ani omylom, ale také napínavé pulzovanie medzi thrillerom a drámou s hutnucou atmosférou, trošku predvídateľný... ()

uprchlice

"Pohřben zaživa" dokazuje, že dobře natočené horrory z 90. let ještě nikdo nepohřbil... A to uvidíte u tohoto filmu na první pohled. Proč? Na to je jednoduchá odpověď. Už na začátku se Vám ukáže hlavní hrdina. Je sympatický a hezký. Už proto film chcete dokoukat do konce. To není vše. Už samotný příběh má dobrou příchuť a to hlavně proto, že je velice jednoduchý a nesložitý. Jedná se o příběh muže v těch nejlepších letech (nemůžu si pomoct, byl k nakousntí ) POZOR! SPOILER! On má bohužel smůlu, protože si vzal ženu, která se už na první pohled jeví jako děvka, která ho právě podvádí. Teď je tu otázka: Proč ho podvádí? No zkrátka se jí nelíbí dům, ve kterém bydlí (já bych ho brala hned ). Milenec jí dá jed z ryby (je to ta ryba do které špatně říznete a hned je jedovatá) Manželka nejdřív nechce, ale pak to udělá... No a má prachy! Pak prodá jeho stavební firmu a je za vodou. Jenže pohřbený manžel se probudí a dostane se z hrobu... A je tu druhá část filmu a to sladká pomsta Líbilo se mi, že malém zavražděný hrdina si se svojí ženou a jejím milencem trochu pohrál... Zavřel je do sklepa a úplně předělal dům Vtipné bylo, že ty dva ve sklepě se malém pozabíjeli sami (jenom kvůli takový maličkosti ) Mstivý hrdina,(já mu fandila, protože na to, abyste zabili ty dva, nepotřebujete motiv ) pak ty dva pustí a oni jsou jako krysy v krabici. Ten milenec (naprostý idiot! ) se nakonec nechtěně zabil sám a tu děvku spolu s prachama a s milencem pohřbil ten chudák hluboko pod zem... Jak celkově hodnotím "Pohřben zaživa"? Samozřejmě kladně, ale to, co se mi líbilo nejvíc bylo to, že hrdina (musím ho tak oslovovat) jednal správně Nejdřív si s oběťmi hrál a pak jim dal co proto! Také fakt obdivuju to, že k připravované pomstě se mu hodily znalosti z práce, (není to první film u kterýho to vidím. První byl film "Ocelová past" ), protože přestavět dům na "bludiště" asi nedokáže každý. Hrdina byl proto opravdu chytrý. Jednal rozumně a vše si promyslel tak, aby mu to prošlo a nikdo o tom nevěděl. Škoda, že když vylezl z toho hrobu, tak ho ani vlastní přítel nepoznal. No jo. Vlastně se není čemu divit, když vylezetete z hrobu, tak asi těžko budete vypadat jako Arnold Schwarzenegger. ()

igi008

Myslím, ze v rámci možnosti, ktoré tento skvelý režisér mal pre tento TV film, s par účinkujúcimi, je to celkom solídny vytvor, ak keď miestami trosku nereálne (naozaj zakopaný len tak plytko v zemi - keby mu aspoň ten pes pomohol, bolo by to uveriteľnejšie | naozaj od večera do rána prestaval dom na bludisko aj keď mal boľavé ruky? ). Niektoré scény ale boli pekne natočené, mali svoje čaro. (65%) ()