poster

Jonestown - Život a smrt v Chrámu lidu (festivalový název)

 • USA

  Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Dokumentární

USA, 2006, 86 min

Režie:

Stanley Nelson

Komentáře uživatelů k filmu (12)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $148,292Tržby Celosvetovo $-(19.9.2009)

 • Superpero
  *****

  Opravdu velice poutavý a zábavný dokument. Charismatický reverend, prznitel prdelí, Jim Jones je fakt magor k pohledání. Poslouchat jeho proslovy nonstop v džungelním městečku musela bejt fakt vymejvárna. Každopádně na něj jsem po zkouknutí naštvanej nebyl. Srali mě ty kokoti pamětníci, co nás celým dokumentem provázej. Chlápkovi tam nabízí, že ho vojede do prdele a on ještě vezme celou rodinu s ním do Jižní Ameriky, otročí tam a jen tak pozoruje, jak se jeho blízcí vesele sebevraždí. A takoví tam byli všichni. Banda zfanatizovanejch Američanů, kteří udělají cokoli. Fakt nesnáším tyhle manipulativní sekty.(2.12.2012)

 • Hellboy
  *****

  Dokument televize PBS o nejmasovější "sebevraždě" moderních dějin. Na tomhle příběhu o patologicky paranoidnim parchantovi, který se zhlédl v manipulování lidí, je něco fascinujícího. Reverend Jim Jones byl prostě dokonalej magor jako záporák z nějaké bondovky. __ Není to chyba filmu, ten je natočený v rámci možností velmi dobře, ale (asi jako u všech tragédií podobného typu) cítím určitou nemožnost proniknout k jádru problému. Jeden dokument rozhodně nestačí na to, aby si byl člověk schopen udělat důkladný obrázek o Jonesově sektě People's Temple. Na to tento dokument zkrátka nestačí.. Ale jako výchozí bod dalšího hledání je ideální. A také z toho plyne poučení o nebezpečnosti jakékoliv sekty.(15.4.2010)

 • ninon
  ****

  "If you see me as your God, I'll be your God."(14.11.2009)

 • prsvl
  *****

  Hodně dobrý dokument o drsné události, která se stala v roce 1978. Nějací lidé v kině na konci brečeli...(6.3.2007)

 • tigre
  ****

  Nadprumerny dokument o nicive tragedii v podobe hromadne "sebevrazdy" drtive vetsiny clenu sekty a obyvatelu guayanskeho Jonestownu - hlavne ale nahled konce jedne utopicke lzi a probrani se do desive reality psychickeho natlaku a sektarske paranoie. Dobra kombinace rozhovoru s byvalymi cleny sekty, lidmi kolem reverenda jonese a archivnich zaberu.(10.5.2007)

 • POciSEM
  *****

  Že jeden člověk nedokáže zabít skoro 1000 lidí během snídaně?Nevěříte?Prosim.(3.9.2018)

 • Daweflip
  *****

  Požadavek bývalého sympatizanta Jimyho Jonese a člena jeho hnutí - tedy to, aby někdo pořádně zmapoval a zaznamenal celou jeho historii - dokument podle mého názoru splnil na výbornou. Ukazuje, jak se ze snu o nové společnosti a novém spravedlivém řádu postupně stává noční můra. Sen je v troskách a celé hnutí končí v tratolišti krve. Ale jak říká jeden z pozůstalých. "Alespoň jsme se pokusili".(11.3.2007)

 • ThinkGeek
  ***

  Dobré uvedení do problému, ale vlastně úplně bez odpovědí. Proč se rozhodl pro takové řešení? Kde se vzali a proč byly v Jonestownu skladovány zbraně? Kdo je měl na starosti? Zastřelil se Jim sám? Co se dělo v USA poté, co byl kongresman prostě zastřelen? Co zjistilo vyšetřování ? Úvod a historie sekty jsou nepochybně zajimavé, ale tohle jsou otázky, kterým mělo být podle mě věnováno alespoň 15 minut po scénách sebevraždy/vraždy. Po 86 minutách u obrazovky stejně musím jít na wikipedii a číst o tom...(8.7.2014)

 • groz122
  *****

  O této události jsem se dozvěděl až teď díky tomuto filmu. A opravdu mě to dostalo. Pořád mi ale asi nedochází pointa. Jsem rád, že se tvůrci dokumentu drželi při zemi a používali pouze dobové záběry a rozhovory se svědky. Právě dobové záběry patří mezi to úplně nejlepší a díky bohu je jich požehnaně. Doufám, že se v budoucnu dočkáme pořádného celovečeráku. Toto téma si určitě film, po kterém budete mít ještě dlouho husí kůži, rozhodně zaslouží. Třeba Steve McQueen by byl jistě schopen se k filmu postavit skvěle. Co se týče náboženských sekt tak je tady vždy nebezpečí. Nikdo nemůže nikdy zaručit, že se to již nebude opakovat.(29.4.2017)

 • chytri
  *****

  Sekta Chrám lidu byl podobný projekt jako Magdaleniny prádelny. Z počátku nápomocný slabým a utlačovaným a na konci hrůzné peklo se spoustou mrtvých. Dokument je skvělý, pouze mi tam chybí velká spousta informací z konce Jonestownu. To jak byli lidé mučeni, jak museli stát v jámách, jak Jonesovi vojáci vraždili ty, kteří si nechtěli vzít jed. Osobněš si dovolím říct, že z 70% to nebyla sebevražda z vlastní vůle.(19.11.2016)

 • Border
  *****

  A nedaj si říct a nedaj si říct.(13.2.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace