Pod Moskvou

Elena Ruiz

Scénografie:

Pepe Domínguez del Olmo
  • Cejny

Má to hned několik háčků a nesrovnalostí, ale také hodně dobrý námět, tak nejdřív k němu. Že pod Moskvou existuje systém katakomb a labyrintů, ve kterých se skrývají různí démoni a prapodivné existence, tak to je námět jak hrom. Bohužel je to scénaristicky i režijně tak špatné, že z tak velkého potenciálu, který tento nápad měl, tvůrci vyždímali prachsprosté nic. Celý film na mě působí neuspořádaným a rozkouskovaným dojmem, místy jsem se i ztrácel. Ale hlavně zde není ani náznakem nic vysvětleno, prostě a jednoduše - diváku, domysli si všechno sám. Což na druhou stranu vůbec není na škodu, ale zrovna v takto pojatém filmu by to přeci jen chtělo znát nějaký hlavní cíl a motiv, proč se to tak všechno vlastně stalo - tak trošku možná tuším, ale jsou to jen mé domněnky. Tak promarněný potenciál, až je mi z toho k pláči. K vyššímu hodnocení mi toho chybělo opravdu mnoho. 30 %(9.5.2011)

• Kordus

To, že velká očekávání přináší většinou velká zklamání je známá věc, a proto jsem raději při půjčování tohoto filmu nic nečekal. Což bylo jedině dobře. Pod Moskvou má dohromady celkem dva solidní nápady, na nichž se neúspěšně snaží postavit devadesátiminutový příběh. Skupiny různě talentovaných herců neustále pobíhají po katakombách, což po patnácti minutách začne dost nudit a celé je to tak nějak hloupé, že vlastně nevidím jediný důvod, proč jsem na to koukal. A tomu textu distributora nevěřte... Jediná věc, která nějak souvisí s tím filmem, jsou jména.(8.10.2007)

Zajímavý horor z prostředí podzemních labyrintů, které samo o sobě je dost lákavé. Ani mě nevadilo, že je to díky tomu celé ve tmě. Taky bych se tam rád podíval, ale bez početné a ozbrojené skupiny ani ránu. Nepopírám, že děj mohli více vyšperkovat, ale šlo to. Postavy jsou dost čitelné, tak že asi zhruba víme jak se, kdo zachová. Určitě na jedno podívání dobré, ale sledovat jen za tmy (né jako za sluníčka). ps-docela jsem žasl, jak se v těch chodbách orientovali jako by nic.(22.4.2012)

• Caelos

Jedna hvězdička za to, že by tento film mohl být skutečně dobrý. Pod Moskvou má opravdu neskutečně promarněný potenciál. Místa ve kterých se film odehrává by mohla být fantasticky děsivá, stejně jako jiná místa na zemi, která jsou pro horor jako stvořená, kupříkladu Pařížské katakomby. Jenže z Pařížských kakatomb jsem viděl pouze pubescentní koninu Katakomby a z těch ruských zase tohle. Tvůrci měli tolik možností jak toto prostředí využít, třeba se měli vykašlat na nějaké stíny a démony (a na holčičku obšlehnutou z Japan hororů) a měli z toho udělat kriminální drama o osudech lidí, kteří si v podzemí vytvořili svou vlastní komunitu, ve které by skupinka vedená Gallem vyšetřovala ztrátu kamaráda. Nebo měli udělat pořádný kulervoucí horor s komunitou brutalistů žijících v podzemí. Ale tohle? Tohle není nic. PS: Val Kilmer už je vážně odkecaný. PS2: Film jen podtrhuje můj názor, že filmy ve kterých mají prsty Španělé jsou debilní. Teda, vyjma Almodóvara, i když u toho je to tak půl na půl.(21.8.2009)

• Kryton

Ultra levná a špatně natočená antiduchařina, kde Val Kilmer se jen vyhne a evidentně většinu rozpočtu sežral jeho výstup. Po zbytek doby se člověk nedoví více o pozadí věcí v katakombách. Ty děti duchů nebo co to mělo být? Opravdu nestrašidelné. Navíc většinou doby se nepřílíš snaživí herci pohybují v chodbách a to je tak asi vše, co si z filmu vemete. Pak to za minutu zapomente! Raději jděte spát. 82 minut spánku nemusí mít jako kulisu tento film!(3.4.2012)