Hazard

Even Money

Drama / Krimi

USA / Německo, 2006, 108 min

Ze začátku to vypadalo docela obyčejně, ale nakonec průběh dostál do svého závěrečného výborného zakončení a já jsem nakonec zjistil, že to co převládalo na začátku časem hodně opadlo, takže jsem byl nakonec spokojen s tím co jsem měl možnost vůbec vidět. Jediný problém je v tom, že ve filmu se rozvíjí více příběhových linií na jednou. No a já bych byl radši spokojen hlavně s tou jednou, i když to docela i tak všecko do sebe pasuje. Každopádně Forest Whitaker opravdu září. Když jsem ho na obrazovce zahlíd, okamžitě jsem zbystřil, protože tady prostě zahrál, tak jak on umí. Hazard je prostě svinstvo s čím si člověk nemá co zahrávat. Kopa známých herců to během filmu určitě poznala. I když kvalitám filmu nijak nepřispěla až právě na Foresta. Největší podíl ale na tom všem má hlavně závěr, jinak by to byla průměrná záležitost. --- Možná si myslíte, že jste jiní, ale jednou také budete chtít víc. Otázka zní kolik jste ochotni vsadit...(26.5.2008)

Relatívne dobrí herci (nie Basingerka, teba som nemyslel) potopení v nemastno - neslanom nevýraznom filme z prostredia kasín a stávkových kancelárií. Film mapuje pravdivosť týchto tvrdení: "Nevsádzaj nič, čo si nemôžeš dovoliť prehrať" a "Každý chce mať viac", ovšem nemôžem sa zbaviť pocitu, že chytiť to do rúk niekto iný, tak z tohto pomaranča mohlo vytiecť viac šťavy.(20.10.2009)

"Všichni se za něčím ženeme. Chceme víc peněz, víc lásky. To, co opravdu hledáme, je víc života. Ale někdy chcete pořád víc, a skončíte ... s málem. Svět je nádherný. Měli bychom být spokojení. Ale pravdou je, že všichni chceme víc. ... Někteří riskují kvůli pocitu vítězství. Někteří pro lásku. Ale nemůžete mít svůj sen, aniž byste něco nevsadili. Nesmíte riskovat nic, co si nemůžete dovolit ztratit. Možná si myslíte, že jste jiní, ale jednou budete taky chtít víc. Otázka zní, kolik jste ochotní vsadit." ___ Za sny jsou lidé ochotni vsadit vše.(11.3.2011)

Dost realistický film o tom jak dopadá hazard na životy lidí. Je to takový poklidný film, který ale spěje k nevyhnutelnému (samozřejmě smutnému) konci. Nesouhlasím tady s komentáři o nudě a špatných dialozích, je pravda, že taková Kim Basingerová mě ve filmu svým výkonem nenadchla, ale Danny DeVito je úchvatnej a nadprůměrně hraje i Ray Liotta a Forest Whitaker a taky Tim Roth.(13.11.2009)

Mark Rydell a jeho hollywoodské souhvězdí (Basinger, Liotta, DeVito, Whitaker, Roth) nás přesvědčivě zavádí do světa nemoci, která provází lidstvo od nepaměti. Karban, sázení, gamblerství - prostě hazard. Na jedné straně elegantní pozlátko legálního kasina, na druhé podstatně drsnější svět bookmakerů. Výsledek podobný - zoufalci bez peněz, rozvrácené rodiny, obrovské bohatství těch, co mají tenhle obchod v rukou. A k tomu slušná pointa. 70%.(1.12.2008)

• - Velká část scén se natáčela v interiérech hotelu Ambassador na Wilshire Boulevard v Los Angeles. (Terva)