Hazard

Even Money

Drama / Krimi

USA / Německo, 2006, 108 min

• kaposlav

Nebudem tajiť sklamanie. Taký herci ako DeVito, Basinger a Whitaker a po 40 minútach som to vypol. Prečo? Neatraktívny dej, niekoľko rozbehnutých príbehov, čo spolu zatiaľ nesúviseli a ešte aj stáli za prd. Mal som pocit, že sa scenár spoliehal na improvizáciu hercov a ešte to aj nevyšlo. Hazard by bol to pozerať dve hodiny a zistiť, že film stojí za konský K. Škoda riskovať toľko času.(7.7.2015)

Film mě zajímal už kvůli svému tématu, se kterým mám i já své, více než desetileté, zkušenosti. Ale na rozdíl od mých "kolegů" v tomto filmu, kteří mají slabou vůli, jsou nezkušení a nemají strategii a money management, já si sázením každoročně příjemně přilepšuji ke svému platu. Samozřejmě, nikomu se nevyhne období, kdy se mu nedaří a kdy prohrává, ale jde právě o to, umět si dát na chvíli pauzu a nesnažit se ihned dostat prohrané prachy zpět. Jsou to léta praxe, ale pokud se dokážete oprostit od emocí, naučit se správnému hráčskému chování a máte dobré informace a dokážete je rychle zužitkovat, rychleji, než dokáží reagovat sázkové kanceláře, v dobrém kurzu, který je větší než váš fair a pokud dokážete dobře pracovat s vklady, bankem atd., v dlouhodobém horizontu zkrátka musíte být ziskový. Tak jako já! PS: Chápu však, že takovýto příběh by filmové producenty moc nezaujal.(30.1.2017)

Mark Rydell a jeho hollywoodské souhvězdí (Basinger, Liotta, DeVito, Whitaker, Roth) nás přesvědčivě zavádí do světa nemoci, která provází lidstvo od nepaměti. Karban, sázení, gamblerství - prostě hazard. Na jedné straně elegantní pozlátko legálního kasina, na druhé podstatně drsnější svět bookmakerů. Výsledek podobný - zoufalci bez peněz, rozvrácené rodiny, obrovské bohatství těch, co mají tenhle obchod v rukou. A k tomu slušná pointa. 70%.(1.12.2008)

znova viacej pribehov pekne zapadajucich do seba.tento film zachycujuci postavy zavysle na hazarde mi pripomyna mna pred desiatimi rokmi.pre mna velmi emotivny zazitok.postavy vykreslene do detailu.takto sa naozaj spravaju skutocny ludia zavisli na hazardnych hrach.nie je to vobec prehnane ani s toho nie je nic ubrate.jedna z najlepsich drah o hazarde aku som kedy videl.(22.2.2008)

"Všichni se za něčím ženeme. Chceme víc peněz, víc lásky. To, co opravdu hledáme, je víc života. Ale někdy chcete pořád víc, a skončíte ... s málem. Svět je nádherný. Měli bychom být spokojení. Ale pravdou je, že všichni chceme víc. ... Někteří riskují kvůli pocitu vítězství. Někteří pro lásku. Ale nemůžete mít svůj sen, aniž byste něco nevsadili. Nesmíte riskovat nic, co si nemůžete dovolit ztratit. Možná si myslíte, že jste jiní, ale jednou budete taky chtít víc. Otázka zní, kolik jste ochotní vsadit." ___ Za sny jsou lidé ochotni vsadit vše.(11.3.2011)

• - Velká část scén se natáčela v interiérech hotelu Ambassador na Wilshire Boulevard v Los Angeles. (Terva)