Hazard

Even Money

Drama / Krimi

USA / Německo, 2006, 108 min

Dost realistický film o tom jak dopadá hazard na životy lidí. Je to takový poklidný film, který ale spěje k nevyhnutelnému (samozřejmě smutnému) konci. Nesouhlasím tady s komentáři o nudě a špatných dialozích, je pravda, že taková Kim Basingerová mě ve filmu svým výkonem nenadchla, ale Danny DeVito je úchvatnej a nadprůměrně hraje i Ray Liotta a Forest Whitaker a taky Tim Roth.(13.11.2009)

Ze začátku to vypadalo docela obyčejně, ale nakonec průběh dostál do svého závěrečného výborného zakončení a já jsem nakonec zjistil, že to co převládalo na začátku časem hodně opadlo, takže jsem byl nakonec spokojen s tím co jsem měl možnost vůbec vidět. Jediný problém je v tom, že ve filmu se rozvíjí více příběhových linií na jednou. No a já bych byl radši spokojen hlavně s tou jednou, i když to docela i tak všecko do sebe pasuje. Každopádně Forest Whitaker opravdu září. Když jsem ho na obrazovce zahlíd, okamžitě jsem zbystřil, protože tady prostě zahrál, tak jak on umí. Hazard je prostě svinstvo s čím si člověk nemá co zahrávat. Kopa známých herců to během filmu určitě poznala. I když kvalitám filmu nijak nepřispěla až právě na Foresta. Největší podíl ale na tom všem má hlavně závěr, jinak by to byla průměrná záležitost. --- Možná si myslíte, že jste jiní, ale jednou také budete chtít víc. Otázka zní kolik jste ochotni vsadit...(26.5.2008)

• Caszidy

Je až neuvěřitelné, jak dobře rozehraný první poločas může základní pětka ve složení Kim Basinger, Danny DeVito, Ray Liotta, Forest Whitaker a Tim Roth v závěru toho druhého naprosto pokazit a nakonec prohrát rozdílem třídy. Paradoxně to tentokrát až tak není výkonem hráčů, ale jejich trenérem(=scénáristou - jak mohl vymyslet konstrukci, ve které jde téměř chromý detektiv sám zatýkat nebezpečného zločince nepochopím, stejně jako jednání některých hlavních hrdinů). Nesmírně zajímavý námět a myšlenka filmu je tak ve výsledku zcela zadupána do země. Velké zklamání. [v univerzitním basketbale NCAA se nehraje na čtvrtiny, jako v NBA, ale na dva poločasy](13.1.2009)

• TO

Normálka – 50%, celkem obyčejný film, jeden z takových těch na jedno podívání. Některé části filmu jsou docela poutavé, zejména ty, v nichž hraje Forest Whitaker a ty s Kim Basinger, ale ostatní mě dvakrát zajímavé nepřišli. Prostě několik nudnějších míst a jinak zhruba průměr. Přestože mé hodnocení není velké, vidět se Hazard určitě dá.(3.5.2007)

• DaViD´82

Béčkovější Crash, ve kterém rasismus a xenofobii nahrazuje propletenec osudů kolem sázek. Dějově to zlé není, ale dialogy šustí papírem tak, až přes to šustění není slyšet jediná normální věta. Natož nějaká myšlenka. A herecky je to totální přehrávání (Whitaker, Roth) na straně jedné a odevzdaná rutina (Basinger, Liotta) na straně druhé. Čest DeVitově výjimce.(13.1.2009)

• - Velká část scén se natáčela v interiérech hotelu Ambassador na Wilshire Boulevard v Los Angeles. (Terva)