Hazard

Even Money

Drama / Krimi

USA / Německo, 2006, 108 min

"Všichni se za něčím ženeme. Chceme víc peněz, víc lásky. To, co opravdu hledáme, je víc života. Ale někdy chcete pořád víc, a skončíte ... s málem. Svět je nádherný. Měli bychom být spokojení. Ale pravdou je, že všichni chceme víc. ... Někteří riskují kvůli pocitu vítězství. Někteří pro lásku. Ale nemůžete mít svůj sen, aniž byste něco nevsadili. Nesmíte riskovat nic, co si nemůžete dovolit ztratit. Možná si myslíte, že jste jiní, ale jednou budete taky chtít víc. Otázka zní, kolik jste ochotní vsadit." ___ Za sny jsou lidé ochotni vsadit vše.(11.3.2011)

Ze začátku to vypadalo docela obyčejně, ale nakonec průběh dostál do svého závěrečného výborného zakončení a já jsem nakonec zjistil, že to co převládalo na začátku časem hodně opadlo, takže jsem byl nakonec spokojen s tím co jsem měl možnost vůbec vidět. Jediný problém je v tom, že ve filmu se rozvíjí více příběhových linií na jednou. No a já bych byl radši spokojen hlavně s tou jednou, i když to docela i tak všecko do sebe pasuje. Každopádně Forest Whitaker opravdu září. Když jsem ho na obrazovce zahlíd, okamžitě jsem zbystřil, protože tady prostě zahrál, tak jak on umí. Hazard je prostě svinstvo s čím si člověk nemá co zahrávat. Kopa známých herců to během filmu určitě poznala. I když kvalitám filmu nijak nepřispěla až právě na Foresta. Největší podíl ale na tom všem má hlavně závěr, jinak by to byla průměrná záležitost. --- Možná si myslíte, že jste jiní, ale jednou také budete chtít víc. Otázka zní kolik jste ochotni vsadit...(26.5.2008)

Relatívne dobrí herci (nie Basingerka, teba som nemyslel) potopení v nemastno - neslanom nevýraznom filme z prostredia kasín a stávkových kancelárií. Film mapuje pravdivosť týchto tvrdení: "Nevsádzaj nič, čo si nemôžeš dovoliť prehrať" a "Každý chce mať viac", ovšem nemôžem sa zbaviť pocitu, že chytiť to do rúk niekto iný, tak z tohto pomaranča mohlo vytiecť viac šťavy.(20.10.2009)

• DaViD´82

Béčkovější Crash, ve kterém rasismus a xenofobii nahrazuje propletenec osudů kolem sázek. Dějově to zlé není, ale dialogy šustí papírem tak, až přes to šustění není slyšet jediná normální věta. Natož nějaká myšlenka. A herecky je to totální přehrávání (Whitaker, Roth) na straně jedné a odevzdaná rutina (Basinger, Liotta) na straně druhé. Čest DeVitově výjimce.(13.1.2009)

Až tak dobře věrohodně a realisticky zpracované drama na toto téma jsem nečekal. Ve většině snímcích se v různých podobách nebo v rozličných druzích vyskuteje hazard, ale těch, v němž hraje tu nejdůležitější roli a točí se kolem něj okolní svět po celou dobu jeho délky, není zas tak moc. Tento snímek nakonec ukázal bohužel tu špatnou stránku hazardu: vydírání, sebevražda, vražda, dluhy, stres, závislost atd. Bohužel ve většině případů to asi tak probíhá a asi i končí. Jen málo komu se daří stále, nakonec ho hazard polapí a ani si to neuvědomuje. Ale vždy je nablízku nějaká pomoc a na obzoru naděje... Film tyto slasti a strasti hazardních her a hazardování se životem vykreslil velmi zdařile a působivě. Osvědčení herci byli zase jednou na těch správných místech. Kdo by si pomyslel, že někdy uvidí Kim Basinger a Raye Liottu jako filmové manžele? Ale kupodivu k sobě pasují skvěle. A Kim jako spisovatelka závislá na automatech, která postupně ztrácí svou rodinu? Hazard jí nepřinesl nic dobrého, snad jen novou naději...Bravurní výkon. Danny DeVito jako kouzelník zažívající lepší časy, zní to při nejmenším komicky, ale do této role by se nikdo nehodil lépe. Forest Whitaker byl přirozený a jeho výkon bezchybný. Ostatní herci podávají taky zajímavé výkony, např. odpudivý Tim Roth. Silný příběh, plný emocí, zoufalství, bezmocnosti, naděje, víry... Maličko mi tam chyběla výraznější hudba, která by děj více okořenila. Byla zvolena spíše klidnější nota, která nezastiňuje samotné příběhy. Jako celek byl pro mě Hazard příjemným překvapením. Myslím, že na podruhé se můj dojem ještě prohloubí, protože najednou si všech detailů všímat nejde.(9.3.2008)

• - Velká část scén se natáčela v interiérech hotelu Ambassador na Wilshire Boulevard v Los Angeles. (Terva)