Hazard

Even Money

Drama / Krimi

USA / Německo, 2006, 108 min

Relatívne dobrí herci (nie Basingerka, teba som nemyslel) potopení v nemastno - neslanom nevýraznom filme z prostredia kasín a stávkových kancelárií. Film mapuje pravdivosť týchto tvrdení: "Nevsádzaj nič, čo si nemôžeš dovoliť prehrať" a "Každý chce mať viac", ovšem nemôžem sa zbaviť pocitu, že chytiť to do rúk niekto iný, tak z tohto pomaranča mohlo vytiecť viac šťavy.(20.10.2009)

Dost realistický film o tom jak dopadá hazard na životy lidí. Je to takový poklidný film, který ale spěje k nevyhnutelnému (samozřejmě smutnému) konci. Nesouhlasím tady s komentáři o nudě a špatných dialozích, je pravda, že taková Kim Basingerová mě ve filmu svým výkonem nenadchla, ale Danny DeVito je úchvatnej a nadprůměrně hraje i Ray Liotta a Forest Whitaker a taky Tim Roth.(13.11.2009)

Až tak dobře věrohodně a realisticky zpracované drama na toto téma jsem nečekal. Ve většině snímcích se v různých podobách nebo v rozličných druzích vyskuteje hazard, ale těch, v němž hraje tu nejdůležitější roli a točí se kolem něj okolní svět po celou dobu jeho délky, není zas tak moc. Tento snímek nakonec ukázal bohužel tu špatnou stránku hazardu: vydírání, sebevražda, vražda, dluhy, stres, závislost atd. Bohužel ve většině případů to asi tak probíhá a asi i končí. Jen málo komu se daří stále, nakonec ho hazard polapí a ani si to neuvědomuje. Ale vždy je nablízku nějaká pomoc a na obzoru naděje... Film tyto slasti a strasti hazardních her a hazardování se životem vykreslil velmi zdařile a působivě. Osvědčení herci byli zase jednou na těch správných místech. Kdo by si pomyslel, že někdy uvidí Kim Basinger a Raye Liottu jako filmové manžele? Ale kupodivu k sobě pasují skvěle. A Kim jako spisovatelka závislá na automatech, která postupně ztrácí svou rodinu? Hazard jí nepřinesl nic dobrého, snad jen novou naději...Bravurní výkon. Danny DeVito jako kouzelník zažívající lepší časy, zní to při nejmenším komicky, ale do této role by se nikdo nehodil lépe. Forest Whitaker byl přirozený a jeho výkon bezchybný. Ostatní herci podávají taky zajímavé výkony, např. odpudivý Tim Roth. Silný příběh, plný emocí, zoufalství, bezmocnosti, naděje, víry... Maličko mi tam chyběla výraznější hudba, která by děj více okořenila. Byla zvolena spíše klidnější nota, která nezastiňuje samotné příběhy. Jako celek byl pro mě Hazard příjemným překvapením. Myslím, že na podruhé se můj dojem ještě prohloubí, protože najednou si všech detailů všímat nejde.(9.3.2008)

Film mě zajímal už kvůli svému tématu, se kterým mám i já své, více než desetileté, zkušenosti. Ale na rozdíl od mých "kolegů" v tomto filmu, kteří mají slabou vůli, jsou nezkušení a nemají strategii a money management, já si sázením každoročně příjemně přilepšuji ke svému platu. Samozřejmě, nikomu se nevyhne období, kdy se mu nedaří a kdy prohrává, ale jde právě o to, umět si dát na chvíli pauzu a nesnažit se ihned dostat prohrané prachy zpět. Jsou to léta praxe, ale pokud se dokážete oprostit od emocí, naučit se správnému hráčskému chování a máte dobré informace a dokážete je rychle zužitkovat, rychleji, než dokáží reagovat sázkové kanceláře, v dobrém kurzu, který je větší než váš fair a pokud dokážete dobře pracovat s vklady, bankem atd., v dlouhodobém horizontu zkrátka musíte být ziskový. Tak jako já! PS: Chápu však, že takovýto příběh by filmové producenty moc nezaujal.(30.1.2017)

znova viacej pribehov pekne zapadajucich do seba.tento film zachycujuci postavy zavysle na hazarde mi pripomyna mna pred desiatimi rokmi.pre mna velmi emotivny zazitok.postavy vykreslene do detailu.takto sa naozaj spravaju skutocny ludia zavisli na hazardnych hrach.nie je to vobec prehnane ani s toho nie je nic ubrate.jedna z najlepsich drah o hazarde aku som kedy videl.(22.2.2008)

• - Velká část scén se natáčela v interiérech hotelu Ambassador na Wilshire Boulevard v Los Angeles. (Terva)