Mladé rampy

Dokumentární

Československo, 1960, 36 min

Noční život, mladí se baví a…3 divadelní spolky si dělají reklamu. Přičemž mě více zaujalo jenom představení Divadla Na Zábradlí, které nabídlo několik vcelku chytlavých písniček. Minimálně vtipné a zajímavé. Slabší 3*.(31.10.2013)

• NinadeL

Tehdy bych do malých forem nechodila, ani kdyby mi za to Ljuba platila. A to v této době patřila mezi to menší zlo.(18.10.2013)

Každému nemusí sedět poetika jednotlivých zde uvedených divadel - a ta se od sebe dost lišila /Pickův Paravan byl literární a přehánějící v akcentu - zvlášť patrné u Ladislava Mrkvičky schazujícího z piedestalu budovatelské reportáže, Rokoko paraelou dobové televizní zábavy včetně budoucího pendlování k propojení s tehdejší pop music, Zábradlí předstupněm Semaforu hlavně v mimografii L. Fialky, L. Hermanová je v kramářských písní a žižkovském folkloru tak trochu mimo čas, ale bez ní by malá divadla nebyla/ - ale atmosféru jak publika, tak tehdejší noční Prahy přenáší dokonale.(14.12.2017)

Tento film ukazuje začátky nových malých divadel mimo jiné i Semaforu.(18.8.2008)

Námět:Svitáček Fajná doba, doba nadechování ke svobodě... Hermanová s prvorepublikovými odrhovačkami tam neměla co dělat...(6.8.2018)