Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jennifer (Barbara Bach), Karen (Karen Lamm) a Vicky (Lois Young) jsou tři mladé, nezávislé novinářky, které vyrazí do zapadlého městečka natočit reportáž. Bohužel majitel jediného hotelu v okolí je odmítne ubytovat. Zanedlouho jedna z nich objeví muzeum, které vede trochu výstřední Ernest Keller (Sydney Lassick). Ten jim nabídne nocleh ve svém domě. Dívky souhlasí. V domě se seznámí s jeho ženou Virginii (Lelia Goldoni), která se také chová podivně. Tento pár ukrývá ve svém sklepě, v temnotě, daleko od lidského vědomí děsivé tajemství, které čeká, aby se uvolnilo a dalo tak průchod svým touhám. Až ten okamžik nadejde, podaří se někomu z domu přežít? (LIVINGDEAD)

(více)

Recenze (24)

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Film má zoznamovacie kludné tempo ale akonáhle sa tri kamarátky dostanú do domu hostiteľov,tak od toho momentu napätie rapídne naberá na obrátkach a aj atmosféra je silnou súčasťou do hnacieho motora tohoto filmu.Psychicky vypäté situácie sú tu tiež.Kamera bola ukážková a vykonanie ale aj prepracovanie prvých dvoch vrážd bolo domyslené.Ked sa konečne zjavil hlavný zaporak tak som zostal prekvapený a aj trocha oklamaný,lebo som čakal nejakú zrúdičku na motívy Hatchet ale ten tlstý opičí muž na mňa dojem rozhodne neurobil-práve tam dávam o 1* dole. Napätie,atmosféra sú súčasťou tohoto filmu a keby sa popracovalo aj na pivničnej zrúde dávam 5*. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Ďalší dôkaz toho, že ( zrejme ) kresťansky založení ´´hillbillies´´ sú ( boli ? ) najväčšou chátrou na tejto planéte, hneď popri zo štátnych peňazí žijúcich kočovníkov pôvodom zo severnej Indie? Ale aby som nebol rasistický, či politicky vyznievajúci. THE UNSEEN je klasickým príkladom mixu žánrov slasher a hixploitation, v celkom slušnom balení a napínavým scenárom. Ten úvodník mojej recenzie je postavený hlavne na celkovom mojom videní snímku a nemusí byť korektný. Ale, kto vie. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Půvabná Bachová se svojí sestrou a kolegyní na pracovní cestě v kraji, kde lišky dávají dobrou noc. Městečko praská ve švech, hotely i motely jsou plné, jelikož právě probíhá festival, a sličná trojice hledá ubytování na jednu noc. Farma, viktoriánský dům a temné tajemství. Výborný thriller sice nedisponuje originálním námětem, ale zpracování je báječné. Působivou kameru doprovází uhrančivá hudba. Krajina rozpálená sluncem do běla, zvedající se vítr, prádlo zmítající se bezmocně na šňůrách a cosi zlověstného se pomalu blíží... Větrací šachta, záludný šál a zkrvavená sekera. Vše vrcholí za svitu blesků a burácení hromů. Proudy vody se lijí z noční oblohy a cesta bahnem se zdá nekonečná. Napínavé a s výbornými hereckými výkony. Šílené duo Lassick - Furst předvádí ty nejlepší kreace! Film působí celkově více evropsky, než americky.... Za tip děkuji PetruPanovi ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Zábavná osmdesátková jednohubka o divném manželském páru, trojici mladic a čemsi ve sklepě. Dvě třetiny filmu jakž takž ušly a ta poslední byla dokonce velmi dobrá. Navíc Barbara Bach je kost. Nebo spíš byla. Jediné, co mi hodně vadilo, bylo řvaní. Řve se tu hodně a řvou všichni.Hlavně ve třetí půlhodině. Já chápu, že se člověk vyjeknutí neubrání, ale když před něčim zdrham a chci se tomu schovat, tak u toho kua přece neječim jak prokoplej. To je pak škoda namáhat nohy. Ale na druhou stranu zase mě tím filmaři rozesmáli a i když to asi neměli v plánu, tak se to počítá. 60% ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

The Unseen je vo všetkých ohľadoch takmer dokonalým hororom. Je nervydrásajúci a znepokojivý, objavujú sa tu pozoruhodné herecké výkony ako na strane kladných (okúzľujúca Barbara Bach) tak aj záporných postáv (Stephen Furst), má znamenitý hudobný podmaz a na rok svojej výroby nezvyčajne kvalitný vizuál. Podobné hororové kuriozity ako je The Unseen dnes točia Francúzi Alexandre Bustillo a Julien Maury. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Danny Steinmann natočil tento snímek pod pseudonymem Peter Foleg. (TheRaven)
  • Film bol zakázaný vo Fínsku a Nórsku (1981-2003). (Paldiny)

Reklama

Reklama