Reklama

Reklama

12 podmínek k dědictví

  • Česko Poslední dárek (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jason se domníval, že jeho dědictvím bude spousta peněz. Leč dostalo se mu obrovského překvapení...
Film podle bestselleru "The Ultimate Gift" od Jima Stovalla. Tento příběh vysílá odrostlé důvěřivé dítě Jasona Stevense na dlouhou cestu poznání, kdy musí nalézt odpověď na jednu zásadní otázku: jaký je vztah mezi bohatstvím a štěstím? Jason měl velmi jednoduchý vztah ke svému neuvěřitelně bohatému otci, Howardu "Redovi" Stevensi. Nenáviděl ho. Žádné důvěrné rozhovory a vřelá obětí, jen cinkání spousty studených mincí. Takže Jason tak nějak předpokládal, že čtení otcovi závěti bude jen další peněžní transakcí, jenž mu umožní žít nerušeně dál hýřivým životem, na který byl zvyklý. Ale Red mu místo toho zanechal něco úplně jiného. Připravil pro něj plán, skutečnou zkoušku životem. A sice 12 úkolů, kterým Red říká "dárky". Každý z nich Jasona svérázným způsobem zkouší a všechny dohromady ho změní navždy... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (206)

kareen 

všechny recenze uživatele

Pokud k tomuto snímku budu přistupovat bez velkých ambicí, dejme tomu jako k takové pohádkové, lehce naivní moralitce, tak fajn. Docela hezky se na to koukalo, trošku jsem se dojmula, Abigail Breslin je i přes svůj nízký věk dobrá herečka a co si budeme povídat, na Drewa Fullera je fakt pěknej pohled. Ale nechtějte po mně abych to brala jako regulérní drama, protože s tím nemá toto prvoplánové, povrchní dílko společného vůbec nic. ()

kacaabba 

všechny recenze uživatele

Nejoblíbenější film školního roku 2010 - 11 mezi těmi, kteří se setkávali na pořadech Mediální výchovy mladých v našem malém městečku. Vhodné zmínit, že věkový průměr je kolem patnácti let. Vzhledem k tomu, že tento film měl myšlenku, se kterou se dalo dál pracovat, považuji tento film za podnětný a vhodný právě pro teenagery. Dva z "darů" nás inspirovaly při přípravě celotáborové hry pro dětský tábor. A které že to byly dary? Dar práce a dar peněz. ()

Reklama

Ajinka126 

všechny recenze uživatele

Není to špatný film.. jen je to strašná citová vydíračka a to nemám ráda.. Umírající malá holčička je fakt moc na to, že jsem od toho očekávala něco pod heslem "rodinný" film. Taky se mi ne zcela líbil Fuller. Má divný výzor a nevím do jaké herecké školy chodil, ale asi byla dost "jednoduchá". Takže asi tak.. Nedoporučuji těm, kdo jsou stejně slabé povahy, jako já. ()

angloumene 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je ten typ filmu, který je opravdu takový, jaký očekáváte že bude podle traileru i obsahu. Atmosféra je příjemná a lehce vtáhne do děje. Myslím, že tak nějak nemůže urazit širší publikum. Pro mě je asi největší slabinou ten zbytečně přeslazený konec, který má mnohem pomalejší tempo než zbytek filmu. Jako nenáročný oddechový snímek mohu jedině doporučit. ()

Eawy 

všechny recenze uživatele

Veľmi dobrý film. Pre mňa Drew Fuller zvládol svoju úlohu na výbornú, a ostatní herci boli vlastne nadbytočný. Všetko sa to pomaly rozbiehalo do krásneho príbehu o zmene jedného človeka. Konečne zmena osobnosti hlavného hrdinu netrvala dva či tri týždne a nebola to iba láska, ktorá zmenila jeho charakter. nie zmeny v živote Jasona ako hlavného hrdinu prebiehali postupne, menili ho zvnútra a čoraz viac a viac. Každým ,,darom", ktorý obdržal sa približoval k zlepšeniu svôjho ja, spolu s ním sa menil aj môj pohľad naňho. Zasadenie problému smrti mladého dievčatka ,, jediného skutočného priateľa" pôsobilo veľmi reálne. Ukázalo nám, že nie všetky veci sa dejú v živote tak akoby sme chceli. Toto sú moje dojmy z tohto úchvatného filmového zážitku. 100% ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Autora rovnomennej románovej predlohy Jima Stovalla, ktorý je v skutočnosti slepý, obsadili ako vodiča limuzíny. (Karush)
  • Zajímavé je, že film vydělal víc peněz z prodeje DVD, než na tržbě v kinech. (Terva)
  • James Garner (Red Stevens) pred natáčaním ohlásil, že toto bude jeho posledný film. Odvtedy sa však objavil v niekoľko ďalších projektoch. (beso74)

Reklama

Reklama