12 podmínek k dědictví

Ultimate Gift, The

12 podmienok dedičstva

Drama / Rodinný

USA, 2006, 113 min

Téma příběhu vás rychle vtáhne hlouběji pod povrch. Herci tohoto snímku podali dobré výkony, a proto zapadají do prostředí, ve kterých je nalézáme. Je to dojemný snímek s velkým nábojem a konec + retrospektiva za "řadou darů" jsou vážně dobrým zakončením. Film vám vezme dech a je koukatelnej i víc jak jednou.(17.1.2009)

Jeden z tých skvelých filmov, ktoré sa dajú pozerať aj viacej krát a stále dokážu zaujať. Film plný posolstiev, symbolov a hlavnej myšlienky, ktorá vystihuje to staré známe remarquovské "Všetko, čo sa dá kúpiť za peniaze, je lacné". Vynikajúci scenár (podľa literárnej predlohy Jima Stovalla) s obdivuhodným spracovaním - žiadne citové vydieranie, nič prehnané a všetko plné symboliky. Hlavná postava Jason čelí obrovskej výzve - musí splniť 12 podmienok preto, aby sa dočkal dedičstva po svojom starom otcovi. Spočiatku mu ide len a len o peniaze, ale časom zistí, že šťastie sa nemeria peniazmi, ale práve darmi ktoré počas dlhej cesty za dedičstvom získava.(15.4.2013)

Tento film je o hľadaní sa. Nie je to žiaden šokujúci trhák, je to skôr oddychový film, kde popri hľadaní a zamýšľaní sa dejú práve tie dôležité veci a premeny. Drew Fuller je roky pre mňa sympatický zaujímavý zjav, ktorý však nevyužil svoj potenciál. Viete je ľahké byť hrdina pre ľudí, ak máte peniaze, navyše ich zdedíte, ale poctivo sa dopracovať k niečomu takému je veľký problém. Súčasný svet je postavený na veľkých majetkových rozdieloch, na bezohľadnosti a potom na charite, keby bol systém taký, žeby sa to slepo nenechávalo len na charitu, ktorá lieči len príznaky a nie príčiny, tento svet by bol iný, tento film je však zo súčasného sveta. Miestami nudu musí plátať síce možnými, ale často málo pravdepodobnými až extrémnymi situáciami. Pre mňa by to bohatstvo tiež nehralo veľkú rolu, ja by som chcel totiž vo svojom živote pomáhať, pomôcť vyliečiť systém. Iste si poviete, že byť ako Matka Tereza môžme byť v kľude všetci, ale to nestačí, nevidím dôvod spraviť si dobro na Zemi už teraz, dať všetkým ako sa len bude dať rovnakú štartovaciu čiaru, rovnaké šance, viac vymiesť nespravodlivosť, ale bez systémových riešení, sa tie zmeny dejú len v malých útržkoch, ktoré systém hocikedy zmetie. Tento film mi bol sympatický, je iný, je o dobre a páči sa mi.(7.3.2013)

Americký doják, který moralizuje, je sentimentální a ke "kýči" možná opravdu nemá daleko, ale přesto jsem se nechal dojmout a vtáhnout do děje. Jako příklad, co s Vámi mohou udělat peníze, je to ale takřka dokonalé. Drew Fuller byl fajn, ale hvězda filmu je pro mě Abigail Breslin. Zkrátka nenápadný, ale velmi příjemný film, docela by mě zajímala i knižní předloha...(11.7.2013)

Nadpriemerna drama s mojou oblubenou detskou hereckou A. Breslin,ktora nam ukazuje ze zivot mozeme prezit alebo ho zit a plnit si sny. Bohata rodinka sa zide po smrti svojho otca a dedka pri jeho zavete kde kazdeho zaujima len co kto dostane. No jeden vnuk ma otom svoj nazor no predsa sa rozhodne prijmat ´dary´ od dedka ktore mu pomozu zistit kym vlastne je a uvedomit si niektore dolezite veci ktore doteraz prehliadal...(14.1.2009)

• - Všetky scény s Jamesom Garnerom (Red) boli natočené v jeden deň. (Sufferer)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - James Garner (Red Stevens) pred natáčaním ohlásil, že toto bude jeho posledný film. Odvtedy sa však objavil v niekoľko ďalších projektoch. (beso74)