12 podmínek k dědictví

The Ultimate Gift

12 podmienok dedičstva

Drama / Rodinný

USA, 2006, 113 min

Krásný film, který ukazuje, že v každém z nás je něco dobrého (i v sebehorším člověku, protože se všichni přirozeně dobří rodíme, špatné zvyky získáváme až časem, v průběhu dospívání a dospělosti..). Také nám sděluje jednu pravdu, a to že nejdůležitější je láska, rodina, přátelství, víra a určitě ne peníze (protože za ně si tyhle věci nekoupíme). Nejlepší hláška z filmu: "Když jsme se potkali, vypadal jsem jak pobuda." "Nic si nenamlouvej.. Tys byl pobuda" :)(30.6.2011)

I přes to jak předvídatelný je scénář a jak "dojemné" jsou scény v tomto filmu si ode mě zaslouží vysoké hodnocení. Film, který ukazuje, že něco není za nic, že když člověk něco chce, tak pro to musí něco udělat. Dá se říci, že tento film je i krásnou motivací pro lidi, kteří chtějí něčeho dosáhnout a nemusí to být nutně peníze, i když jsou v podstatě v dnešní době všechno. Režiséra neznám, snad natočí i další úspěšný kousek.(10.2.2013)

Tento film je o hľadaní sa. Nie je to žiaden šokujúci trhák, je to skôr oddychový film, kde popri hľadaní a zamýšľaní sa dejú práve tie dôležité veci a premeny. Drew Fuller je roky pre mňa sympatický zaujímavý zjav, ktorý však nevyužil svoj potenciál. Viete je ľahké byť hrdina pre ľudí, ak máte peniaze, navyše ich zdedíte, ale poctivo sa dopracovať k niečomu takému je veľký problém. Súčasný svet je postavený na veľkých majetkových rozdieloch, na bezohľadnosti a potom na charite, keby bol systém taký, žeby sa to slepo nenechávalo len na charitu, ktorá lieči len príznaky a nie príčiny, tento svet by bol iný, tento film je však zo súčasného sveta. Miestami nudu musí plátať síce možnými, ale často málo pravdepodobnými až extrémnymi situáciami. Pre mňa by to bohatstvo tiež nehralo veľkú rolu, ja by som chcel totiž vo svojom živote pomáhať, pomôcť vyliečiť systém. Iste si poviete, že byť ako Matka Tereza môžme byť v kľude všetci, ale to nestačí, nevidím dôvod spraviť si dobro na Zemi už teraz, dať všetkým ako sa len bude dať rovnakú štartovaciu čiaru, rovnaké šance, viac vymiesť nespravodlivosť, ale bez systémových riešení, sa tie zmeny dejú len v malých útržkoch, ktoré systém hocikedy zmetie. Tento film mi bol sympatický, je iný, je o dobre a páči sa mi.(7.3.2013)

Téma příběhu vás rychle vtáhne hlouběji pod povrch. Herci tohoto snímku podali dobré výkony, a proto zapadají do prostředí, ve kterých je nalézáme. Je to dojemný snímek s velkým nábojem a konec + retrospektiva za "řadou darů" jsou vážně dobrým zakončením. Film vám vezme dech a je koukatelnej i víc jak jednou.(17.1.2009)

Tak tohle je ten typ filmu, který je opravdu takový, jaký očekáváte že bude podle traileru i obsahu. Atmosféra je příjemná a lehce vtáhne do děje. Myslím, že tak nějak nemůže urazit širší publikum. Pro mě je asi největší slabinou ten zbytečně přeslazený konec, který má mnohem pomalejší tempo než zbytek filmu. Jako nenáročný oddechový snímek mohu jedině doporučit.(24.10.2012)

• - Autora rovnomennej románovej predlohy Jima Stovalla, ktorý je v skutočnosti slepý, obsadili ako vodiča limuzíny. (Karush)

• - Natáčení probíhalo v americké Severní Karolíně ve městě Charlotte. (Terva)

• - Starostu si zahrál Patrick McCrory, který je skutečným starostou města Charlotte. (Terva)