12 podmínek k dědictví

The Ultimate Gift

12 podmienok dedičstva

Drama / Rodinný

USA, 2006, 113 min

Počas záverečných titulkov bolo vymenovaných všetkých dvanásť darov... nuž niektorí asi moc rychlo vypli a preto nedokázali narátať všetky dary... a ono by sa ich tam dalo nájsť podľa mňa ešte aj viac ako dvanásť.... ale to by som už pôsobil moc sentimentálne. A inak prečo hovoriť, že vykradol všetky možné filmy, keď môžeme povedať, že ich krásne zhrnul... možno to nie je na 5*, ale 2* sa mi zdá moc málo oproti tomu čo si 2* naozaj zaslúži, tak to dorovnávam...(8.2.2009)

Ale jo, dávám pět, protože to je po dlouhé době pořádný rodinný nenásilný film, který jsem viděl. Na nic si totiž nehraje a zápletka se mi velmi líbila, včetně proměny osobnosti Jasona. Film mi byl doporučen od kamarádky a je vidět, že mě už trochu zná. :-) Je to krásný film, procítěný, plný emocí a dokonale promyšlený až do samotného konce. Závěr jsem takový nečekal, ale asi to tak muselo být. Pokud chcete s rodinou strávit příjemný večer u televize, tohle je ta správná volba. Pro mě příjemné překvapení. 90%(1.1.2014)

asi je to těžce moralizující a citově vyděřačský film s malou umírající holkou, ale i tak na tom filmu něco je. Ten konec je divnej, jak pak začnou střílet stovkama milionů. Kdyžbych měl objektivně hodnotit každou scénu, tak ona je to vlastně kravina. Děj je o mrtvole která natočila video tutorial, jak se stát lepším člověkem založeným na praci bez peněz a aplikovali to na jednoho chlápka.(6.9.2015)

Tohle by byly tak super filmy, kdyby se neustále nesnažili hrát na city... Ono to i tak začíná - dědeček, co vybudoval impérium, v závěti rozděluje svůj majetek. Rodina je totálně zkažená jeho blahobytem a ještě ohrnuje nos nad tím, co jim odkázal, protože se jim to zdá neustále málo. A pak tam přijde rozmazlenej floutek, kterýmu je všechno u prdele, vlastně ani nic nechce... Jenže pak se začnou dít divný věci. Floutkovi to už není jedno, začne plnit řekněme absurdní úkoly, ale snaží se a jde mu to (jak jinak), zamiluje se (ve spoustě filmů zásadní podmínka) a najednou se chová úplně jinak. Všechno si uvědomuje, mění názory atd. Ten film není špatnej, má zajímavou myšlenku, ale trochu to zpracování nebylo úplně podle mých představ a těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně.(11.1.2015)

Americký doják, který moralizuje, je sentimentální a ke "kýči" možná opravdu nemá daleko, ale přesto jsem se nechal dojmout a vtáhnout do děje. Jako příklad, co s Vámi mohou udělat peníze, je to ale takřka dokonalé. Drew Fuller byl fajn, ale hvězda filmu je pro mě Abigail Breslin. Zkrátka nenápadný, ale velmi příjemný film, docela by mě zajímala i knižní předloha...(11.7.2013)

• - James Garner (Red Stevens) pred natáčaním ohlásil, že toto bude jeho posledný film. Odvtedy sa však objavil v niekoľko ďalších projektoch. (beso74)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Starostu si zahrál Patrick McCrory, který je skutečným starostou města Charlotte. (Terva)