poster

Paranoia

 • USA

  First Born

 • Slovensko

  Paranoja

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 94 min

 • alambert
  **

  No, musím přiznat, že po celkem nudném začátku mě dost překvapilo, že je film řežijně na docela slušné úrovni a je v něm několik opravdu pěkných kousků a fíglů. Problémem ovšem zůstává scénář, který se až příliš snaží zaujmout a okatě odpoutává pozornost od hlavní linie do slepých uliček, ze kterých nakonec nic není. A potom to nejhorší jsou herecké výkony, které jsou opravdu, ale opravdu...špatné.(30.6.2012)

 • DarkMatter
  ***

  Řekl bych povedený film, ačkoliv zřejmě nejsem cílová skupina... Zpracování prostě nemůžu nic vytknout. Všechno působilo tak jak zřejmě mělo. Kdybych byl starší nebo žena před prvním porodem, asi by to na mě zapůsobilo o něco víc, dal bych 4 hvězdy a měl bych nahnáno :-) Vcelku působivé ztvárnění důsledků pokročilého stádia paranoi... Milovníci akčních amerických trháků se budou s největší pravděpodobností nudit...(24.10.2008)

 • eraserhead666
  ***

  Jako musím říct, že takřka celý film fakt čekáte, co z toho nakonec vyleze a ten konec je docela šílený. Ale taky se pak divák asi nevyhne otázce, stačí to pro spokojenost? V podstatě ryzí psychologický horror (dobře, možná spíše drama nebo thriller, ale se silným mrazivým podtextem, ale jsem ochoten si stát za tím horrorem), jehož hlavní devizou je Elizabeth Shue, nestárnoucí (opravdu nestárnoucí, spíše zrající) bohyně mokrých snů, která psychicky rozhozenou čerstvou matku podala hodně zajímavým ležérně odcizeným stylem. Ten film celý stojí a padá právě na ní a aby to netáhla celé sama, jistou dobu ji skvěle sekunduje neméně výborná Kathleen Chalfant. Opět se ale vnucuje ta otázka. Stačí to? A to já právě nejsem schopen zodpovědět. Stačila by zcela jistě kratší stopáž. Možná by stačila trochu větší hustota. Takhle by člověk nepřemýšlel nad tím, že více než půlku filmu vlastně neví vůbec nic, ale užíval si tu psychičtější jízdu. Už dlouho jsem nebyl tak nejistý jestli mi to stačilo nebo ne. Jestli je to silný nebo slabý film. Asi to budu muset nechat trochu uležet a po čase to absolvovat znovu. Snad to bude příště jasnější.(30.10.2013)

 • Joll
  **

  Film je nudný a urousaný, jediný zážitek co si z první půle filmu odnesete je, že budete silně nenávidět hlavní představitelku a druhá půle je strašně předvídatelná.Za shlídnutí to ani nestojí maximálně s druhou polovičkou pokud sleduje nesmysly typu ordinace tak tohle by jí do vkusu taky padnout mohlo.(19.7.2007)

 • nnikynka3
  ****

  Bavilo mě to od začátku dokonce. Jsem fanoušek psychologických filmů, a zde je ukázka toho co pouhá nemoc dokáže provést. Nenudila jsem se ani minutu, ale už od půlky jsem věděla jaký bude konec. Škoda že to režiséři nevymysleli trochu jinak. Film je na dost slušné úrovni, až na herecký výkony která se neřadí mezi ty nejlepší.(22.12.2013)