Už od začátku světa okouzlovali vypravěči své posluchače. Vyskytují se však i jedinci, kteří když čtou nahlas, dokáží postavy přivést k životu. Většina těchto Kouzelných jazyků své schopnosti raději drží v tajnosti. Mortimer Folchart si svůj dar uvědomil až v okamžiku, kdy z knihy nazvané Inkoustové srdce přivolal do našeho světa nelítostného vraha a banditu Kozoroha, jeho poskoka Basta a nakonec Pražprsta, kejklíře s magickými schopnostmi. Bohužel ve stejném okamžiku zmizela Mortimerova milovaná manželka Resa v knize. Od té doby Mortimer po celém světě hledá další výtisk Inkoustového srdce, aby mohl svou ženu vrátit zpět. O dvanáct let později společně s dcerou Meggie na knihu narazí v jednom evropském antikvariátu. Současně se však objeví Pražprst, který se chce vrátit do knihy, ke své rodině... (TV Nova)

Marek1991

Slabá fantasy rozprávka s hlúpym dejom, nelogickými scénami, ktorá bola veľmi naivná a pre deti nie príliš pekná. Mimochodom tentokrát aj s otrasným českým dabingom. Brendan Fraser by už vo filmoch nemusel nosiť ten svoj priblblý účes. Keď už chcú tvorcovia vytvoriť svet rozprávok, nemuseli by mať vždy za najdôležitejšie hradné rozprávky s naivnými, tupými zločincami s kopou vrhačov ohňa, žonglérov, princeznami a inými predpovedateľnými vecami. Takému prvému dielu Harryho Pottera to nesiahalo ani po päti. Nebavil som sa, iba som očakával koniec. ()

Falko

Premyslal som, ake hodnotenie by som dal tomuto filmu. Dal by som 4 hviezdicky, ale neda mi to, kedze tento fantasy film zrejme vo mne nezanecha nezabudnutelne spomienky a okrem toho som mal trosku ine ocakavania. Mam rad rozne rozpravkove pribehy a podobne, ako v NEKONECNOM PRIBEHU (1984) alebo v NARNII (2005) som cakal, ze aj tento pribeh sa bude odohravat v rozpravkovom svete, ale cely sa odohraval v nasom realnom sucasnom svete, co ale neznamena, ze som bol ukrateny o rozne vizualne efekty - (hlavne na konci filmu), len mi mozno neprisiel az tak po chuti. Helen Mirren bola skvela - ta jazda na motorke nemala chybu, Serkisovi zaporna uloha sadla a Fraser opät obsadeny do fantasy filmu mi prisiel vaznejsi, ako v MUMIACH... 31.12.2008 _____ Brendan Fresar - (Mo ´Silvertongue´ Folchart) +++ Eliza Bennett - (Meggie Folchart) +++ Paul Bettany - (Dustfinger) +++ Helen Mirren - (Elinor Loredan) +++ Andy Serkis - (Capricorn) +++ Jennifer Connelly - (Roxanne) +++ Jim Broadbent - (Fenoglio) +++ Hudba: Javier Navarrete +++ Videl v kine 30.12.2008 +++ ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $17,303,424Tržby Celosvetovo $62,450,361Tržby za predaj DVD v USA $8,735,562 //počet predaných kusov 580,953║ Na celkom slušné obsadenie až príliš chatrné fantasy, ktoré dohromady ani nemá čím zaujať. /35%/ ()

Tommassi3

"Ty ubohý sobecký slabochu !!" - "To si vyřiď s ním !! On mě napsal.." ;) Nikdy bych si nepomyslel, že může být čtení knih tak nebezpečné.. Mimo tedy čtení těch špatných..;) Těžko hádat, zda mezi takové patří i předloha Cornelie Funke, nicméně tenhle Softleyho biják mě ji číst rozhodně nepřiměje.. ()

B!shop

Film je bohuzel jako kniha, coz znamena nic moc. Knihy se drzi celkem verne, samozrejme neco je sem tam pozmeneny, ale pak tu je jeden hlavni rozdil. Kniha precejen misty byla aspon trosku napinava, jenze situace, ktery v knizce dali na 30, 40 stran jsou tady sfoukly za pet minut, takze jakmile se objevi neco trochu tajemnyho nebo nejaka otazka, honem rychle je vse dopodrobna vysvetleno, aby nahodou nebyl divak na minutku napnutej. Navic je tu hromada nelogicnosti. Co se tyce hercu, to je taky slaby, ale oni za to nemuzou, proste nemaj co hrat. Na Brendanovi je videt, jak by si s chuti serezal nejakyho zaporaka, ale jeho role mu prisuzuje jen se tam tak vystrasene motat. Serkis uz je na tom trochu lip a par fajn scen ma, ale taky nic extra. No a Helen Mirren, to je proste tragedie. Nejzajimavejsi postavou tak zustava Bettany, kterej je takovej prijemne nejednoznacnej, ani kladas ani zaporak. No a trochu zmatenej spisovatel Broadbenta je aspon vtipnej. Jinak co tu dela Connelly v ubohoucky asi tak petivterinovy roli fakt netusim. Po skonceni filmu jsem mel stejnej pocit, jako po precteni knizky a to, ze sledovat (cist) misto tohohle ten pribeh Inkheartu by bylo daleko, daleko zajimavejsi. ()

• Keď Kozoroh donúti Meggie (Eliza Bennett) čítať knihy, v jednom zábere môžeme vidieť hrob Ebenezera Crooka z knihy "Drakológia". (Ronan)
  • Brendan Fraser jako Silvertongue byl pro autorku knižní předlohy Cornelii Funkeovou osobní volba a byl také velkou inspirací při psaní knihy. Jemu také věnovala druhý román z trilogie a poslala mu výtisk s osobním věnováním. Přestože producenti zamýšleli do hlavní role větší hvězdu, přání Funkeové obsadit Frasera nakonec splnili. (FilmFan24)
  • Jennifer Connelly, žena Paula Bettanyho, se tu mihne v cameo roli ženy jeho postavy. (Petr23)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)