Reklama

Reklama

Chemikál

(studentský film)
  • angličtina The Chemist (festivalový název)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Šílený a nadčasový chemik dr. Toler (Milan Šteindler) se pokouší o výrobu zlata za pomocí Rtuti (Jana Kušiaková), toužící po „sloučení“ s jiným prvkem. Jedná se o další pestrý film divadla SKLEP. (Bakllazaan)

Recenze (25)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Žil byl jednou jeden zaviůý chemik a jal se chemikovat a vychemykoval Rtuť chtivou po sloučení a tvorbou amalgámu, kterážto jakožto nebohý, naivní kov má za cíl vytvořit zlato, což jesť cíl chemikův. A pak se tam zjeví tantal, helium a pár dalších zhovadilenlství... Nu, je to povedené, humory a dialogy založené na chemickém názvosloví jsou zábavné a to jsem si jistý, že jsem si mnohých ani nevšiml, herci hrají dobře (titulní Rtuť je naprosto mimózní, myšleno v pozitivním), jen škoda, že to jde trošku od nikud nikam a scény bez prvků s Šteindlerem jsou slabé.https://www.youtube.com/watch?v=rpsm_i7eCDs ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

Dnešní hodinou chemie vás provází divadlo Sklep. Vědní obor jako romantický muzikál se shakespearovským nádechem? Výborný nápad! Zcela vážně doporučuji i jako učební pomůcku do škol. Ještě by se mi hodilo v podobném duchu zpracovat také biologii. :-) "Myslím, že bychom vytvořili pěkný iontový pár..." ()

Reklama

CSSML 

všechny recenze uživatele

Rtuť touží vytvořit stabilní rodinný amalgám. Helium je narcis, tantal náboženský fanatik, uhlík ochmelka, chlor revolucionář a praseodym agent. Myslíte, že jsem požil zakázané látky? Ale ne, to jen studentům FAMU se dostala do ruky učebnice chemie a natočili Chemikál. – „To je těžká voda, základ stability, točí se při deseti, dvanácti a někdy taky čtrnácti stupních.“ ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Tento vědátorský skvost budiž důkazem, že Tomáš Vorel měl v dobách dávno minulých daleko víc pod čepicí než dnes. Kdyby nám něco podobného pouštěli ve škole na hodinách chemie, tak bych si možná i nějaké vědomosti natrvalo uchovala v hlavě. (80%) ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Kdyby se to použilo při vyučování chemie jako učební pomůcka, asi by mě to bavilo víc, než se normálně učit. A asi by mě to bavilo víc, než se na to podívat jenom proto, že tam jsou herci z Divadla Sklep. A teda není to moc vtipné, i když ten nápad se mi líbil. No, prostě taková blbost to byla, no... ()

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama