Reklama

Reklama

Chemikál

(studentský film)

Obsahy(1)

Šílený a nadčasový chemik dr. Toler (Milan Šteindler) se pokouší o výrobu zlata za pomocí Rtuti (Jana Kušiaková), toužící po „sloučení“ s jiným prvkem. Jedná se o další pestrý film divadla SKLEP. (Bakllazaan)

Recenze (23)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Jako bych byl při sledování tohoto studentského filmu na představení Sklepa. Choreografie, písně a celé ja to zahaleno do bizadního hávu. Kušiaková tančí v temné místnosti nasvětlené odspodu, prakticky do pasu až po prsa jí stoupá kouř a zezhora jí Šteindler do toho prostoru vsypává Vávru, Tučka, Hanáka ad coby jednotlivé prvky s nimiž se rtuť má spojit a udělat zlato. Ti vše jednotlivě, v závěru pak společně tančí s Kušiakovou v dýmu z nějž jim vykukují hlavy. Každý z prvků jí pro spojení nabízí něco jiného tu elktron tu volný radikál. Chemii jsem měl 5 let, ale pamatovat si z ní vše asi bych se bavil ještě více .-). Nakonec samozřejmě dojde k reakci ....a ... :-)))))))))) Dávám tři ionty. * * * ()

Helmutek 

všechny recenze uživatele

Někomu to možná tak úžasný připadat nemusí, ale mně to sedlo dokonale - společně s Mladistvým intelektuálem a Ropákama je to pro mě asi nejlepší českej kraťas. Nápad, zpracování, výkon Hanákový, ta celková "chemická" terminologie, kostýmy - neskutečně nápaditej filmeček se spoustou odkazů. Navíc, jak je u Sklepáků zvykem, po hudební stránce opět skvělý. A vůbec mi tady nevadilo ani to Steindlerovo přehrávání - spíš naopak, do role šílenýho vědce to pasovalo celkem přirozeně. Možná, že kdyby se film pouštěl na hodinách středoškolský chemie, zapamatujou si studenti víc než z klasický výuky. U mě by to platilo rozhodně, a aspoň bych teď nemusel při sledování tolik googlit... Smrt redukci! ()

Reklama

MarekT 

všechny recenze uživatele

Dnešní hodinou chemie vás provází divadlo Sklep. Vědní obor jako romantický muzikál se shakespearovským nádechem? Výborný nápad! Zcela vážně doporučuji i jako učební pomůcku do škol. Ještě by se mi hodilo v podobném duchu zpracovat také biologii. :-) "Myslím, že bychom vytvořili pěkný iontový pár..." ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Žil byl jednou jeden zaviůý chemik a jal se chemikovat a vychemykoval Rtuť chtivou po sloučení a tvorbou amalgámu, kterážto jakožto nebohý, naivní kov má za cíl vytvořit zlato, což jesť cíl chemikův. A pak se tam zjeví tantal, helium a pár dalších zhovadilenlství... Nu, je to povedené, humory a dialogy založené na chemickém názvosloví jsou zábavné a to jsem si jistý, že jsem si mnohých ani nevšiml, herci hrají dobře (titulní Rtuť je naprosto mimózní, myšleno v pozitivním), jen škoda, že to jde trošku od nikud nikam a scény bez prvků s Šteindlerem jsou slabé.https://www.youtube.com/watch?v=rpsm_i7eCDs ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Kdyby se to použilo při vyučování chemie jako učební pomůcka, asi by mě to bavilo víc, než se normálně učit. A asi by mě to bavilo víc, než se na to podívat jenom proto, že tam jsou herci z Divadla Sklep. A teda není to moc vtipné, i když ten nápad se mi líbil. No, prostě taková blbost to byla, no... ()

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama