poster

Znovu u Spejbla a Hurvínka (TV seriál)

Loutkový / Pohádka / Rodinný

Československo, 1974, 13x9 min

Režie:

Libuše Koutná

Kamera:

Svatopluk Malý
 • berg.12
  *****

  Co mě na Hurvínkovi nepřestane fascinovat, je nejen to, že je to dokonalá mezigenerační záležitost, která funguje už po mnoho desetiletí, ale také že ono kouzlo a vtip nemá hranice ani v jazyce. Sám jsem zažil, že scény z Hurvínka s úsměvem citují šedesátiletý německý profesor i jeho žačka. I když jsem poznal i původního Skupova Hurvínka, ať už na deskách či ve filmech je jím pro mě především ten Kirschnerův. Ale zdá se, že i v novém obsazení se Hurvajzovi rovněž daří. Co takhle nějaké seriálové pokračování?(9.6.2007)

 • dr.fish
  *****

  Myslím, že Hurvínkové na deskách Supraphonu jsou mnohem lepší a dotaženější, ale i tohle zpracování má svoje kouzlo. Bohužel ty silné Hurvajsovy roky film nezachytil. Léta osmdesátá, kdy se Hurvajs zcela taťuldovi vymkl z rukou a stal se z něj doslova nekontrolovatelný grázl, ty jsou jen na těch gramodeskách. Hurvínek a lupiči, Hurvínkova strašidýlka, Hurvínkovy staré pověsti české atd. to jsou prostě legendy. Ale i tak za seriál 85%(2.2.2015)

 • IvoP
  *****

  Nejvíc se mi z toho líbí epizoda #5 Snad jsi něco nevyvedl? No taďuldo, stejně by ses to dozvěděl, to bylo tak:... (jako v Němém Bobši od Járy Cimrmana) ... Pojď Jumbo, ať nás nevidí správcová. Jumbo udělá pár kroků, pak tam přijede auto Hurvínek řekne: "tak a pan Mrkvička má z auta harmoniku" .... tak tahle to ve stručnosti bylo...Že's vůbec ty kaštany sbíral. Nic se nemá přehánět, ani dobré skutky a epizoda #1: "Kdo sem dal to umyvadlo?" "Ty sám osobně" "Tady by mělo být jezero nějakýho Máchy" K chalupě to mají být 3km....ale vzdušnou čarou a hlavně: "Počkej, ty zrádná Maruno, to si vypiješ, jak za mě tak za taťuldu" . A spejbl řekne Hurvínkovi "A ty za ty tři mušketýry" epizoda #9 - skvělá scéna s tou babkou v lese a epizoda #10 - "Žeryčku, kočička!"(20.4.2009)

 • Stanmi
  *****

  Příběhy Hurvínka, Máničky, Žeryka, pana Spejbla a bábinky Kateřiny v tomto večerníčkovském seriálu jsou prostě skvělé a nemají chybu. Ať už se účástní automobilových závodů, jdou do lesa na houby nebo jenom pořádají ranní rozvičku jsou pořád stejně zábavní. Protože jsem na příbězích Spejbla a Hurvínka vyrůstal, pochopitelně jsem tento seriál už mnohokrát viděl a i když už mi táhne na třicítku, tak se u těchto příběhů stále královsky bavím, což je jenom doklad toho, že jejich humor si může užít každý člověk bez ohledu na věk a také toho, že jsou zkrátka kvalitně napsané a zahrané. Seriál Znovu u Spejbla a Hurvínka je tak pro mne jeden z nejlepších večerníčků, jaké kdy byly natočeny.(9.2.2015)

 • tomtomtoma
  *****

  Barva a výlety ven další sérii o Spejblovi a Hurvínkovi sluší. Jemně popudlivý, lehce roztržitý a starostlivý Spejbl s darebáckým synkem Hurvínkem, vychytralým psem Žerykem a naivní malou Máničkou v nové podobě tvoří prověřený čtyřlístek, který zpříjemňuje už po dlouhou řádku let každému dětství. Párkrát se objeví bábinka Kateřina, několikrát i cizorodý element. Miloš Kirschner a Helena Štáchová mě svým charakteristickým hlasem uvádějí do nostalgického rozjímání a jemně škádlivá zábava přináší zapomenuté vůně. Rozverně laskavá zábava s citlivou ironií i pochopením činí z této série ideální dětský produkt.(28.1.2017)

 • - Spejbl se křestním jménem jmenuje Josef. (M.B)

 • - Postava Hurvínka vznikla v roce 1926. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace