13: hra smrti

13 Beloved

Komedie / Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

Thajsko, 2006, 110 min

• eraserhead666

Vždycky když si pouštím nějaký asijský snímek, o kterém vůbec nic nevím, čekám jen další variaci klasické asijské duchařiny. Jak mile překvapený jsem byl, když jsem zjistil, že tohle je něco jiného. Další filmová hra na úkoly. Zpočátku dobře rozjetá, jen mě osobně ty úkoly připadaly trošku blbě seřazené (např. úkol č. 5 bych dal mnohem později, protože některé úkoly, které následovaly po něm, mi ve srovnání s tímto připadaly jako slabý čajíček). Herec hrající Phuchita, byl vynikající, námět dobrý, exotické prostředí dobré, jenže.... Film je zbytečně dlouhý a po tom pátém úkolu již dost utahaný, ztrácí tempo a někde po půlce filmu, kdy už dochází k příliš mnoha náhodám (Phuchitova kamarádka), mě už tak nějak přestalo zajímat, jak to přesně skončí a jen jsem to prostě dokoukal. A musím říct, že závěr mě nejen nepřekvapil, ale ani nějak nezaujal. Je to škoda, mohl to být napínavý a zajímavý thriller, ale nakonec není.(16.5.2010)

Vítejte v naší hře, kde si můžete přijít k hezkým penězům. Stačí splnit 13 úkolů. Toto slyší hlavní hrdina v telefonů poté, co mu zavolá neznámé číslo. Od této doby film jede na plné obrátky a úkoly jsou čím dál náročnější a zkoušejí trpělivost hlavního hrdiny. Ve filmu nechybí plno černého humoru, který mi zde sedl náramně a nejednou jsem se uchechtl. Dva úkoly ve mě vyvolali docela odporné pocity a za to dávám hvězdičku navíc. Finále docela epické a nečekané.(28.3.2014)

Veru tak. Thajský protiúder na, pre mňa osobne o dosť zaujímavejšiu, Finchrovu Hru, tentoraz však v o dosť drsnejšom kabáte. Kvitujem však tempo filmu, ústredného herca a viaceré zaujímavé, občas dosť prekvapivé prvky, ktoré držia diváka v neustálom napätí. Okrem pozitív by sa určite dali odhaliť aj príbehové (nelogické) diery, ale akosi nemám záujem sa nad tým hlbšie zamýšľať. 80%(14.4.2008)

Tak nějak pořád přemýšlím nad tím, proč tomuto snímku nedát 5*. A na nic nemůžu přijít. Opravdu perfektní. Od začátku (kdy budeme záhadným telefonátem vtáhnuti do hry) až do konce (který končí naprosto neočekávaně). Úkoly jsou vybrány rozmanitě, u některých se budeme smát (moucha), některé jsou nechutné (exkrement) jiné zase drastické(motorkáři).(1.2.2012)

Tak tohle mě dostalo, konečně nějaký pořádný psycho horor z Asijské produkce, ne další nezáživná duchařina, ale hodně drsná reality shou. Zvrácená hra , kterou je nucen hrát propuštěný a zadlužení úředník Phuchit. 13 úkolů musí splnit a nic o tom nesmí nikomu říct a bude pohádkově bohatý. jenže úkoly jsou opravdu drsné po prvních 4 , kdy musí zabít mouchu a pak jí sníst, rozplakat 3 děti a sebrat, žebrákovi almužnu. To je jak procházka růžovým sadem, ale pak to začíná 5 úkol sníst v restauraci hovno(opravdu zvrácené). Ale posléze sehnat si nový telefon, kdy umlátí nákýho mladíka, až po lezení do studny, kdy musí v čase vytáhnout hnijící mrtvolu. Až po natažení drátu na prádlo, jenže přes silnici a motorkáři zrovna jedou. Až po závěrečný 13 úkol . Je tu jak jinak někdo jeho kamarádky z práce, co se snaží zjistit a posléze ho zastavit .Tohle mělo nápad akci napětí ,atmosféru, prostě všechno co má podobný horor mít. Ps-Není třeba se štourat v tom jak by ho mohli natáčet všude o tom to není. Je tam sice řada nesrovnalostí, ale to není v tomhle případě vůbec podstatné.(16.4.2009)

• - Výroba filmu zabrala sedm měsíců. (Holina)

• - Exkrement, který má Phuchit za úkol sníst, byl vytvořen ze směsi buráků, syrupu a durianu. (Raztubyl)