Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je léto a známý operní pěvec Karl Kristian Schmidt se vrací domů. Městečko náhle ožívá a všichni jeho obyvatelé se chystají navštívit vystoupení svého slavného rodáka. Uprostřed davového šílenství a velkých očekávání se nachází plachý koktající Sebastian, číšník z místního hotelu, který je čerstvě zasnoubený s krasavicí Claudií. Navzdory své naivní povaze, se Sebastian rozhodne snoubenku opustit, aby mohl být se svou životní láskou Marií. Ke všem zmatkům se ale ve stejnou chvíli od své lesbické matky dozvídá, že jeho dávno mrtvý otec, je ve skutečnosti živ a zdráv. Je to Karl Kristian, slavný pěvec, kterého má obsluhovat v hotelu. Všichni zúčastnění v sobě dusí emoce, které naplno propuknou u velké slavnostní večeře. Rodinná oslava probíhá tentokrát v komickém duchu. Když se muž vrátí domů nic už nemůže být jako dřív. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

zette 

všechny recenze uživatele

Musim rict, ze od autora Rodinne oslavy jsem cekal neco vice. I tak jsem se ale i pres nekolik hluchych mist dostatecne bavil od zacatku do konce. Thomas Bo Larsen byl genialni, stejne tak particka kucharu. Vykresleni postav a jejich zahrani Danum slo vzdy. Typicky dansky ulitly scenar a pekna hudba. ()

FlyBoy 

všechny recenze uživatele

Vinterberg a jeho dogmatický pomník na ktorom je vytesané "Celebration" nevíta nového oslávenca. Ako je známe tento Severan už asi nenatočí niečo tak zdrcujúce a zároveň nezhovievavo aplikovateľné na kdejakú nemenovanú rodinku. Badať, že Thomas upúšťa od behaviorálnych direktov, skôr odľahčene konkretizuje doznanie pravdy a kde inde ak nie pri slávnostnom stole. ()

Reklama

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Vinterburger je báječný režisér. Na hlavu postavená zápletka spočívající v sexu každého s každým je v roztomilém kontrastu s puritánstvím obyvatelstva předmětného městečka. Hlavní hrdina se rozhodne přefiknout bývalou spolužačku, načež je vyhoštěn z ubikace svou teď již bývalou fenomenální přítelkyní s blonďatou hřívou. A co dál? Za otcem do hotelu, který zrovna kopuluje s přefiknutou bývalou spolužačkou. No není to láska? 85% ()

Kurikmoon 

všechny recenze uživatele

Jeden trošku handikepovaný mladík, pár jemných vtípkov, ľahký šalátik dramatických vťahov, sympatické herecké výkony posypané troškou milých úletov a nejaké ingrediencie, ktoré nedokážete pomenovať = príjemný filmový pokrm (bojujem so silným pokušením dať *****) Zo začiatku som fakt nevedel, čo si od tohto počinu sľubovať. Film plynul a ja som čakal, čo sa vyliahne. Čakal som hromadu vtípkov. A hľa, ono to má v sebe drama. Striehol som, či film sklzne k trapnosti a... -Na konci filmu som odchádzal príjemne prekvapený a povzbudený čeliť zvyšku, náhle tak krásneho dňa. Na to, koľko uletených životných situacií bolo naaradžovaných okolo hlavného hrdinu, mi to nevadilo. Všetko pôsobilo ladne a prirodzene. Láska, rozpaky a i tímové nasadenie pri varení...:D To všetko sa dalo cítiť. Príjemná hudba, príjemné výkony a veselé vedlajšie postavy (šefkuchár, manažer hotela...) ... Skrátka, PRÍJEMNÝ FILMÍK. ()

Hank 

všechny recenze uživatele

Nepovedlo se to, asi byl film myšlen jako něco jako Rodinná Oslava, ale nevyšlo. Mám pocit, že romantické a líbivé věci seveřanům moc nejdou, ve výsledku je to mix love story, crazy komedie 'ovšem nikdo se nesměje) a letní pohody trochu troškovského výrazu, ovšem jako celek je to útrpná nuda a selhává to. Hudba super, závěrečná večeře je natočená vskutku brilantně, ale jinak to je to hodně neslané a nemastné. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama