Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je léto a známý operní pěvec Karl Kristian Schmidt se vrací domů. Městečko náhle ožívá a všichni jeho obyvatelé se chystají navštívit vystoupení svého slavného rodáka. Uprostřed davového šílenství a velkých očekávání se nachází plachý koktající Sebastian, číšník z místního hotelu, který je čerstvě zasnoubený s krasavicí Claudií. Navzdory své naivní povaze, se Sebastian rozhodne snoubenku opustit, aby mohl být se svou životní láskou Marií. Ke všem zmatkům se ale ve stejnou chvíli od své lesbické matky dozvídá, že jeho dávno mrtvý otec, je ve skutečnosti živ a zdráv. Je to Karl Kristian, slavný pěvec, kterého má obsluhovat v hotelu. Všichni zúčastnění v sobě dusí emoce, které naplno propuknou u velké slavnostní večeře. Rodinná oslava probíhá tentokrát v komickém duchu. Když se muž vrátí domů nic už nemůže být jako dřív. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

zette 

všechny recenze uživatele

Musim rict, ze od autora Rodinne oslavy jsem cekal neco vice. I tak jsem se ale i pres nekolik hluchych mist dostatecne bavil od zacatku do konce. Thomas Bo Larsen byl genialni, stejne tak particka kucharu. Vykresleni postav a jejich zahrani Danum slo vzdy. Typicky dansky ulitly scenar a pekna hudba. ()

FlyBoy 

všechny recenze uživatele

Vinterberg a jeho dogmatický pomník na ktorom je vytesané "Celebration" nevíta nového oslávenca. Ako je známe tento Severan už asi nenatočí niečo tak zdrcujúce a zároveň nezhovievavo aplikovateľné na kdejakú nemenovanú rodinku. Badať, že Thomas upúšťa od behaviorálnych direktov, skôr odľahčene konkretizuje doznanie pravdy a kde inde ak nie pri slávnostnom stole. ()

Reklama

Mulosz 

všechny recenze uživatele

Je to vseobecne deklarovany navrat k Rodinne oslave, ale Thomas Vinterberg to pred projekci filmu na Febiofestu rekl presne - film Rodinna oslava znicila jeho zivot. I kdyz se v pripade Muze jedna o zajimavy film, zadny takovy jako byla Rodinna oslava Vinterberg uz nenatoci. Na to muzeme vzit jed. Musim zde vsak ocenit vyborny rezijni napad a zpracovani sceny u slavnostniho stolu, kdy pravda vychazi najevo. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Vinterburger je báječný režisér. Na hlavu postavená zápletka spočívající v sexu každého s každým je v roztomilém kontrastu s puritánstvím obyvatelstva předmětného městečka. Hlavní hrdina se rozhodne přefiknout bývalou spolužačku, načež je vyhoštěn z ubikace svou teď již bývalou fenomenální přítelkyní s blonďatou hřívou. A co dál? Za otcem do hotelu, který zrovna kopuluje s přefiknutou bývalou spolužačkou. No není to láska? 85% ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Je mi volný, že to spaktoval chlápek, co natočil Rodinnou oslavu nebo Hon, já se k pozitivním zdejším reakcím rozhodně nepřidám. Komedie to tedy není ani náhodou, spíš nudná spatlanina bez zápachu a příchuti, ve které se ani nemůžu rozhodnout, kdo mi tam připadal jako větší idiot, jestli ten blonďatý Adonis s bezduchým výrazem, jeho psychicky narušená nová láska Marie, nebo tatíček slavný zpěvák. Všichni mi tam připadali divní (v tom špatném smyslu slova) a moc tomu nepomohlo ani to, že jsem po větší část filmu příliš nechápala ani pohnutky jejich jednání. Tohle mě zkrátka totálně minulo. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama