Srpen před bouří

všechny plakáty

Příběh, líčený v nervním tempu, je situován na Manhattan do okolí Wall Street, kde se sebevědomý Tom Sterling, sugestivně ztělesněný Joshem Hartnettem, snaží udržet nad vodou svou a bratrovu kdysi prosperující společnost. Moc a úspěch se stále ještě zdají být tím nejdůležitějším, je srpen roku 2001. [43. MFFKV 2008] (oficiální text distributora)

Potrublo

Skvely film v strhujucom tempe, ktory divaka nenecha ani na chvilu vydychnut. Kto vsak caka vybuchujuce lietadla a dvojicky padajuce do ulic Manhattanu, mal by sa tomuto pocinu radsej vyhnut. Napriek tomu si myslim ze film sa vyrazne (hoci nepriamo) dotyka 11. septembra a zivotnych hodnot, ktore tento datum radikalne postavil na hlavu. Pre nas Europanov mozno neboli odkazy televiznych realii dostatocne citatelne ale verim ze kazdemu Americanovi pripominali tykajuce hodiny odratavajuce posledne dni do septembrovej kataklyzmy a nalezite stemnovali uz aj tak dostatocne hustu atmosferu filmu. To ze Josh Harnett sa v roli mladeho frajerskeho prezidenta firmy doslova nasiel a vyborne zostaveny soundtrack su pre mna uz len bonusy navyse. 4 a pol. ()

jarmil8

Snímek datovaný bulvárními zprávami jede v cool tempu s cool hlavním představitelem o vážném tématu je stejně mělký jako jeho hlavní postava. Ekonomika je pro mě sice stejně známá jako vesnice kdesi ve Španělsku, ale mravní ponaučení, že brát peníze na lehkou váhu a obětovat tomu vztahy rodinné se nevyplácí jsem pochopil. Bohužel i Josh Hartnett je špatný tak, jak je mu vlastní. ()

ghostwo

No, dobré to bylo.... Akorát vůbec nevím o čem. Smekám před autory filmu, protože vymyslet takové nic neříkající a pro normálního člověka těžko pochopitelné dialogy muselo dát hodně práce. ()