Srpen před bouří

(festivalový název)

August

USA, 2008, 88 min

• milka

Totálně nudný film o ničem. Režisér nevěděl asi zda chce natočit drama nebo romantiku, takže tam strčil od každého kousek. Nefunguje ani jedno a člověk si celou dobu řiká, o čem že to vlastně teda je. O situaci před 11. zářím, jak se snaží zblbnout název, rozhodně ne. Aspoň, že ten Josh Hartnett opět hraje dobře a minirolička Davida Bowieho taky potěší. Jinak ale nuda a šeď.(28.2.2010)

Nadprůměrný napád v průměrném zpracování. Chyběl mi v tom nějaký prvek, který by dokázal vtáhnout do děje. Ale je třeba vyzdvihnout výkon Joshe Hartnetta v roli mladého podnikatele, který dělá všechno možné, aby firmu udržel nad vodou. Taky bez hudby by byla atmosféra sotva poloviční. Bohužel scénář zůstal stát v polovině cesty.(19.10.2008)

Josh Harnett? USA? Příběh o kariéristovi, kterému se rozpadá podnik? Říkal jsem si, proč jsem na to vůbec chodil ale kdyby mě tři předchozí aspekty lákali, byla by to pro mě naprostá bomba. Film je natočen ve strhujícím tempu a doplňuje to ryzí holywoodské zpracování (dokonce přijde i David Bowie aby na vás zamrkal svými duhovými očky). Zkrátka pokud vlhnete při pohledu na Joshe Harnetta nemůžete si tento snímek nechat ujít, v opačném případě se mu raději vyhněte.(9.7.2008)

Skvely film v strhujucom tempe, ktory divaka nenecha ani na chvilu vydychnut. Kto vsak caka vybuchujuce lietadla a dvojicky padajuce do ulic Manhattanu, mal by sa tomuto pocinu radsej vyhnut. Napriek tomu si myslim ze film sa vyrazne (hoci nepriamo) dotyka 11. septembra a zivotnych hodnot, ktore tento datum radikalne postavil na hlavu. Pre nas Europanov mozno neboli odkazy televiznych realii dostatocne citatelne ale verim ze kazdemu Americanovi pripominali tykajuce hodiny odratavajuce posledne dni do septembrovej kataklyzmy a nalezite stemnovali uz aj tak dostatocne hustu atmosferu filmu. To ze Josh Harnett sa v roli mladeho frajerskeho prezidenta firmy doslova nasiel a vyborne zostaveny soundtrack su pre mna uz len bonusy navyse. 4 a pol.(14.7.2008)

Na filme sa mi páčili herci a ich výkony a to bolo asi tak všetko. Nebol to bohvieaký filmový zážitok. Táto téma je už pre mňa tiež ohraná a režisér toho tiež veľa nenatočil. Režisér Austin Chick nevedel asi či chce natočiť drámu alebo romantiku, takže tam naložil od každého kúsok. Nefunguje však ani jedno a človek si celý čas hovorí, o čom že to vlastne teda je. Ja som si myslel že tam bude viac o 11.septembri 2001, poster tiež všeličo naznačil, ale nestalo sa tak. Pre mňa celkom sklamanie a na priemer to vytiahli herečky ako Naomie Harris a Robin Tunney.(17.2.2015)

• Rip Torn

• - Rozpočet filmu byl 3,4 milionů dolarů. (Eldrick)