Srpen před bouří

všechny plakáty
Trailer

Příběh, líčený v nervním tempu, je situován na Manhattan do okolí Wall Street, kde se sebevědomý Tom Sterling, sugestivně ztělesněný Joshem Hartnettem, snaží udržet nad vodou svou a bratrovu kdysi prosperující společnost. Moc a úspěch se stále ještě zdají být tím nejdůležitějším, je srpen roku 2001. [43. MFFKV 2008] (oficiální text distributora)

Trailer

Mashak

Rád bych dal Srpnu lepší hodnocení, ale nemůžu. V tomhle tématu je velký potenciál a už se moc těším až udělá někdo biják o vzniku Facebooku nebo třeba CSFD! Ale tady ten potenciál byl autory pošlapán a vyhozen. Jak mám Joshe rád, tak se nemůžu zbavit dojmu, že tuhle roli trochu odflák. Skoro to vypadá, že se kouknul na Piráty ze S.V., okopíroval Noahova Jobse a měl vystaráno. No a příběh je taky špatný. Škoda. ()

Naslund

Co se mi na filmu líbilo byli herci a kamera. To je trochu málo na uspokojivý zážitek. Podle obsahu by se mohlo zdát, že půjde o krach velké firmy z pohledu vlastníků, doprovázený depresivními stavy všemožných postav. Překvapilo mě pak, že jediným problémem je, že se někdo nechce vzdát části své práce a jak se pracovní krize promítá do osobního života. Toto téma by mohlo být zapracováno do běžnějšího života, a tak by nelákalo k něčemu odlišnému, jako jsou "Chamtiví lháři", kteří se kupodivu odehrávají také v roce 2001 a nikdo od nich nebude očekávat rozebírání 11. září. ()

1860

Jako abych řekl pravdu, tak jsem trochu v těch ekonomických termínech lítal, proto sem moc dobře nechápal, jak je někdo přebírá, ale věděl jsem, že to je špatné a jsou v problémech.. přišlo mi to takové o ničem, i když bylo zajímavé sledovat rodinné vztahy, ale jedno vim určitě - už ten film nikdy neuvidím.. ()

Radiq

Namachrovanej typek, co si nevidí do huby, to je role, která v tomhle filmu hraje hlavní roli. Hm, nesedlo mi to, asi to půjdu vyblít. Jediný, co chválím, tak povedenej soundtrack, kterej se skládá z poměrně samejch vybranejch kousků. Jinak je to fakt dost o ničem, člověk ani neví, čím se ta firma zabývá a oni tam řeší svoji finanční krizi. A když nevíte, tak je vám to vlastně všechno jedno. Čuměl jsem na to kvůli tomu, že jsem měl za to, že Josh Hartnett by v takové blbosti nikdy nehrál, ale hrál a tím mě srál. To takovej David Bowie, ten mě svou malou roličkou potěšil jako blázen. Ale taky to může být tím, že už dlouho nevydal žádnou hudbu a není ho moc vidět. ()

Dan9K

Tenhle film opravdu nemá se zářím 2001 nic společného, má ale něco společného se srpnem 2001? Nevím, pravda, v jednom záběru tam ještě dvojčata stojí. Dílko bych doporučil snad jen fanouškům Davida Bowieho, ovšem s nutným upozorněním, že si ho užijí asi minutu, Josh Hartnett hezky fuckuje, ale fakt, že August, ve kterém hraje, nemá co říct, nezachrání ani on, natožpak společná partička pinballu. ()

• Rozpočet filmu byl 3,4 milionů dolarů. (Eldrick)