Srpen před bouří

(festivalový název)

August

USA, 2008, 88 min

• milka

Totálně nudný film o ničem. Režisér nevěděl asi zda chce natočit drama nebo romantiku, takže tam strčil od každého kousek. Nefunguje ani jedno a člověk si celou dobu řiká, o čem že to vlastně teda je. O situaci před 11. zářím, jak se snaží zblbnout název, rozhodně ne. Aspoň, že ten Josh Hartnett opět hraje dobře a minirolička Davida Bowieho taky potěší. Jinak ale nuda a šeď.(28.2.2010)

Kromě mezilidských vztahů a hledání vlastního místa v dnešním už dost složitém světě film věrně zachycuje také dravý a vrtkavý trh internetových firem a dobu krachu tzv. internetové bubliny (dot-com bubble), která se ukázala být jen obchodováním s iluzemi, „rozdělováním prázdných pozemků na imaginární planetě.“ Výborný Josh Hartnett v hlavní roli, Davida Bowieho v jedné z vedlejších si moc neužijete.(24.9.2008)

Keď chceli tvorcovia týmto filmom niečo povedať, mali to urobiť oveľa dôraznejšie!!! Kto sa má hrabať v odkazoch, ktoré nepresahujú úzky okruh realizačného týmu? Ktosi sa zabával, ale ja som to nebol! Film rovnako sabavedomo drzo hlúpy ako postava Josha Hartnetta: bublina spľaskla...... ___HUDBA: RADIOHEAD___(26.8.2008)

• Radiq

Namachrovanej typek, co si nevidí do huby, to je role, která v tomhle filmu hraje hlavní roli. Hm, nesedlo mi to, asi to půjdu vyblít. Jediný, co chválím, tak povedenej soundtrack, kterej se skládá z poměrně samejch vybranejch kousků. Jinak je to fakt dost o ničem, člověk ani neví, čím se ta firma zabývá a oni tam řeší svoji finanční krizi. A když nevíte, tak je vám to vlastně všechno jedno. Čuměl jsem na to kvůli tomu, že jsem měl za to, že Josh Hartnett by v takové blbosti nikdy nehrál, ale hrál a tím mě srál. To takovej David Bowie, ten mě svou malou roličkou potěšil jako blázen. Ale taky to může být tím, že už dlouho nevydal žádnou hudbu a není ho moc vidět.(13.6.2010)

• Mashak

Rád bych dal Srpnu lepší hodnocení, ale nemůžu. V tomhle tématu je velký potenciál a už se moc těším až udělá někdo biják o vzniku Facebooku nebo třeba CSFD! Ale tady ten potenciál byl autory pošlapán a vyhozen. Jak mám Joshe rád, tak se nemůžu zbavit dojmu, že tuhle roli trochu odflák. Skoro to vypadá, že se kouknul na Piráty ze S.V., okopíroval Noahova Jobse a měl vystaráno. No a příběh je taky špatný. Škoda.(12.1.2010)

• Rip Torn

• - Rozpočet filmu byl 3,4 milionů dolarů. (Eldrick)