Bokura ga ita (TV seriál)

• Japonsko

僕等がいた

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2006, 26x26 min

• Mesicni slecna

Hlavní hrdinka Takahashi byla ta nejubrečenější, nejnaivnější a nejhloupější holka jakou jsem, kdy viděla. U každého dílu jsem doufala, že už se snad konečně vzpamatuje a začne se chovat víc dospěle. Bohužel zůstala stejná až do konce. Bokura ga ita není můj šálek kávy. Všichni se v tomto seriálu až moc pitvají v citech a i když se mi to zpočátku líbilo, nakonec se z toho stalo opakování jedné a té samé písničky.(1.7.2011)

• togaf

Animované BH 90210. A co měli jako znamenat ty mizející oči?! Pořád dokola ty samé řeči, jak se strašně milují a neumí to vyjádřit, jak si děsně ubližují a bla bla bla.Nana byla až neuvěritelně naivní, Yano se snažil být typ "na tváři veselý smíh, hluboký v srdci žal", Take tajně zamilovaný a oddaný jako pes, Yamamoto nezdravě posedlá. Žádný vývoj postav, jen vyprázněné řeči o lásce.(19.6.2011)

Toto anime bolo zo začiatku dobre (niečo ako Kimi ni Todoke), ale potom to začalo ísť dole kopcom. Ako v každom podobnom anime sa tu objaví rival. Dalši nudný milostný trojuholník, už som si začal hovoriť či mala hl. hrdinka vôbec rada hl. hrdinu, keď po chvíľke začne rozmýšľať o inom chalanovi. A ten koniec! Nedokončený! A k tomu ešte otvorení. S kým sa dá dohromady? Na to, aby ste zistili odpoveď na túto otázku si musíte prečítať mangu.(26.12.2016)

Kristova noho, jak žárlil... Nu ale trochu profesionálněji: anime pro holky. Roztahané, zarudlé, milostné, ... ze začátku vcelku ušlo, avšak jak se dostanete do víru jejich "mám ho ráda, mám ji rád, jak mu to řeknu, jak jí to řeknu", tak je to opravdu... Nejhorší byl ten konec. To i ta manga (k anime byla přiložena :-) ) dopadla na konci líp. Nechápu, proč to tak zkomolili. 50%(27.12.2011)

Prvních asi 7 dílů jsem z toho cítila děsnou stísněnost, fakt mi to nebylo moc příjemné, takže mi trochu delší dobu trvalo, než jsem se přes tento nepřejemně "cítění" úsek dostala. Ale potom to konečně začalo být zajímavé, dobré, jen mě začínalo štvát, že ji pořád mizí oči - nějaká úchylka? :-) Seriál pak nějak plynul, už nevyzařoval tolik nešťastných vln jako na začátku, i když se časem víc brečelo. Tak nějak jsem moc nesympatizovala ani s jednou postavou až na Takeučiho, tak nějak jsem ho nikdy nezačala ani na chvíli nenávidět, tak jako ostatní. Pamatuji si tu jasnou chvilku ve 21. díle, kdy jsem k Janovi opravdu pocítila zášť. Ona Nanami s tím svým řešením tohodle a tamtoho mě taky nijak nenadchla. Ale přesto jsou to zajímavé charaktery a za prozkoumání stojí - na pár dílů. Líbilo se mi, že tenhle seriál má více "sladkobolných" písniček (myslím, že se i prostřídali na pozici endungu, ale nejsem si jistá...). Ale na to, co se tam děje, co se řeší, je to moc dlouhé a neubránila jsem se dojmu, že je to naprosto zbytečné. A je tu hodně bublinek a pastelových barev. No a kenc je konec, i když s příslibem 2. řady (která nikdy nebude), a proto si otevřete mangu a přečtěte si, jak ti tupci potrápili jeden druhého (naprosto zbytečně opět) a jak skončili. Slabší 3*(3.7.2010)